خانه » آموزش » نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی اندرویدی
 
شبکه اجتماعی پاتوق
شبکه اجتماعی پاتوق

با پاتوق رفاقت کن و تو جمع باش به اشتراک بذار و سرگرم شو رقابت کن و مشهور شو


نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی اندرویدی

اگر حافظه گوشی اندرویدی شما پر شده باشد یکی از بهترین راههای آزادسازی حافظه ، پاک کردن برنامه های اضافی گوشی می باشد.پاک کردن برنامه ها در اندروید کار آسانی است که زمان زیادی را صرف نمیکند. با این حال، این فرآیند ممکن است بسته به گوشی شما و نسخه ای از Android که در حال اجرا برروی گوشی شما است متفاوت باشد. در این پست ، نگاهی دقیق تر داریم به روش های مختلفی که می توانید یک برنامه را در دستگاه اندرویدی خود حذف کنید ، همچنین نحوه خلاص شدن از برنامه های سیستم ، نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی و موارد دیگر را بررسی می کنیم.

نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی

بطور کلی سه راه برای حذف برنامه ها در گوشی های اندرویدی وجود دارد. همه ی این روش ها در گوشی هایی با نسخه های قدیمی تر اندروید کار نمی کنند ولی گوشی هایی که از نسخه های جدیدتر اندروید استفاده می کنند می توانند از هر سه روش استفاده نمایند. با ما همراه باشید تا شما را با هر سه روش حذف برنامه در گوشی های اندرویدی آشنا سازیم.

روش اول : پاک کردن برنامه ها در تنظیمات

نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی
نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی

این روش برای تمام نسخه های Android کار می کند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که منوی تنظیمات را در گوشی خود باز کنید. بعد از آن، برنامه های کاربردی (Apps) یا مدیریت برنامه ها (بسته به گوشی شما) را باز کنید، برنامه ای را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید و آن را انتخاب کنید و سپس روی دکمه Uninstall کلیک کنید.این برنامه در بیشتر موارد از این طریق از گوشی شما حذف خواهد شد. پس از تکمیل فرایند پاک کردن برنامه ، شما به منوی اصلی هدایت می شوید، جایی که می توانید این فرآیند را برای حذف برنامه های بیشتر، تکرار کنید.

دستورالعمل گام به گام:

 1. قسمت تنظیمات را در گوشی خود باز کنید.
 2. روی برنامه های کاربردی یا مدیریت برنامه ها کلیک کنید.
 3. روی برنامه ای که میخواهید حذف کنید ، کلیک کنید.
 4. بر روی گزینه uninstall کلیک نمایید.

روش دوم : حدف برنامه ها از طریق Google Play

نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی
نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی

روش دوم برا حذف برنامه های مورد نظرتان ، استفاده از Play Store است. برای اینکار در ابتدا بایستی برنامه Play Store را در گوشی خود پیدا کرده و آن را راه اندازی کنید، به قسمت تنظیمات بروید و سپس گزینه برنامه ها و بازی های من ( My apps & games) را انتخاب کنید. سپس به بخش Installed بروید، برنامه ای را که میخواهید حذف کنید، را پیدا کنید و بر روی گزینه  «حذف» کلیک کنید. پس از چند ثانیه برنامه از گوشی شما حذف خواهد شد. اگر می خواهید از شر برنامه های بیشتری خلاص شوید، دوباره به بخش Installed بروید و این روند را تکرار کنید.

دستورالعمل گام به گام:

 1. برنامه Play Store را در گوشی خود باز کنید.
 2. به قسمت تنظیمات بروید.
 3. بر روی گزینه برنامه ها و بازی های من ( My apps & games) کلیک کنید.
 4. به قسمت Installed بروید.
 5. برنامه ای که می خواهید حذف کنید را پیدا کنید و سپس بر روی گزینه uninstall کلیک نمایید.

روش سوم : حدف برنامه ها از طریق app drawer

نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی
نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی

این روش احتمالا سریعترین و ساده ترین راه برای حذف برنامه ها بر روی گوشی های هوشمند می باشد ، البته لازم به ذکر است که این روش بر روی دستگاه هایی که نسخه های قدیمی تر Android را پشتیبانی می کنند کار نمی کند. نحوه انجام این روش بدین صورت است که بایستی انگشت خود را بروی برنامه ای که می خواهید آن را حذف نمایید ، نگه دارید و سپس آن را به قسمت بالا و بر روی گزینه uninstall بکشید و از این طریق به راحتی اقدام به حذف برنامه مورد نظر خود بکنید.

دستورالعمل گام به گام:

 1. برنامه ای که می خواهید حذف کنید را پیدا کنید و سپس انگشت خود را بر روی آن نگه دارید.
 2. برنامه مورد نظر را به سمت گزینه uninstall بکشید.
 3. بر روی گزینه ok کلیک نمایید و برنامه مورد نظر را حذف کنید.

نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های آمازون فایر

سه روش مذکور برای پاک کردن برنامه ها در اکثر گوشی های اندرویدی کار می کنند ، اما نه همه آنها. همانند همیشه چند استثنا وجود دارد که نیاز به رویکرد متفاوت دارند. در این میان می توان به گوشی های آمازون فایر که نسخه سفارشی آندروید را اجرا می کنند ، اشاره کرد. پاک کردن برنامه ها از گوشی های آمازون متفاوت از سایر دستگاه های اندرویدی است، اما هنوز هم بسیار آسان است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که بر روی Apps tab در صفحه اصلی کلیک کنید. سپسDevice tab را انتخاب کنید که فهرستی از تمام برنامه هایی است که در دستگاه شما نصب شده است، انگشت خود را بر روی  برنامه ای که میخواهید از شر آن خلاص شوید نگهدارید و گزینه حذف از دستگاه (Remove from device ) را انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن برنامه های از پیش نصب شده روی گوشی

نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی
نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی

همانطور که می دانید همه گوشی های اندرویدی دارای چندین برنامه از پیش نصب شده از قبیل Gmail، یوتیوب، فیس بوک و … می باشند که در حالت عادی نمی توانید از روش های بالا اقدام به حذف آن ها از روی گوشی خود کنید. برنامه هایی که نمی توانید آن ها را حذف کنید ، برنامه های سیستم نامیده می شوند که تنها را پاک کردن آن ها ، روت کردن گوشی می باشد. در واقع با روت کردن شما مدیریت گوشی خود را بر عهده می گیرید و می توانید کارهایی که قبلا قادر به انجام آن نبوده اید ( از قبیل پاک کردن برنامه های از پیش نصب شده ) را انجام دهید.

اگر برنامه هایی که خریداری کرده اید را حذف کنید چه اتفاقی میافتد

نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی
نحوه پاک کردن برنامه ها از روی گوشی های اندرویدی

بسیاری از کاربران نگران این موضوع هستند که اگر برنامه هایی را که از فروشگاه Play Store خریداری کرده اند را حذف کنند، مجبور خواهند شد دوباره آنها را برای استفاده مجدد خریداری کنند. که البته این موضوع هرگز اتفاق نخواهد افتاد. شما می توانید برنامه ای که خریداری کرده اید را حذف کنید و سپس آن ها را به صورت رایگان به تعداد دفعات متعدد بارگیری کنید. اگر برنامه ای را که خریداری کرده اید را حذف کنید، وقتی که آن را در فروشگاه Play Store جستجو میکنید، به عنوان «خرید شده» برچسب گذاری میشود. اگر می خواهید دوباره از آن استفاده کنید، فقط آن را باز کنید و روی دکمه دانلود کلیک کنید و از این طریق اقدام به نصب مجدد برنامه کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *