HTC EDGE SENSE

آشنایی با Edge Sense و نحوه فعال کردن آن در گوشی‌های HTC

قابلیت Edge Sense گوشی‌های هوشمند HTC شاید یکی از ویژگی‌هایی است که باید در سال 2019 آن را جدی گرفت. این ویژگی برای اولین بار در سال 2017 بر روی گوشی U11 ارائه شد و نسخه‌های از آن بر روی گوشی‌های پیکسل 2 و پیکسل 3 شرکت گوگل نیز وجود دارند. پس از عرضه گوشی U12 Plus در سال 2018 نسخه‌ای به روز از این قابلیت در آن ارائه شد. در ادامه همراه وبسایت اندرویدزوم باشید تا به بررسی این قابلیت بپردازیم.

Edge Sense چگونه کار می‌کند؟

در گوشی‌های U11 و U12 شرکت HTC سنسورهای فشار در کناره‌های گوشی‌ها قرار داده شده بود. با فشردن گوشی، این سنسورها به عنوان کلید عمل می‌کردند و گوشی می‌توانست دستوری را اجرا کند. می‌توان این دستورات را در تنظیمات گوشی تعیین کرد. برخی از این دستورات شامل روشن کردن فلش یا حتی باز کردن یک اپلیکیشن می‌شود.

گوشی‌های پیکسل 2 و 3 شرکت گوگل نیز از چنین سنسورهایی استفاده کرده‌اند اما تنها برای باز کردن دستیار گوگل استفاده می‌شوند. در مجموع استفاده از این ایده به نظر جالب می‌رسد که کاربر با فشردن کناره‌های گوشی بتواند دستگاه خود را کنترل کند.

نحوه فعال کردن Edge Sense

فعال کردن این قابلیت‌ در گوشی‌های HTC بسیار ساده است. کافی است به قسمت تنظیمات گوشی رفته و گزینه Edge Sense را پیدا کنید. با فعال کردن این گزینه تنظیمات اولیه فعال می‌شوند و می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را نیز به آن اضافه کنید.

در اولین گزینه می‌توانید میزان فشاری که به دستگاه می‌آورید را تعیین کنید تا متناسب با میزان فشار عملکرد آن نیز متفاوت باشد. دومین گزینه مربوط به میزان نگه داشتن این سنسورها می‌شود.  در قابلیت Edge Sense همچنین می‌توانید یک اپلیکیشن را نیز باز کنید یا اسکرین شاتی از صفحه نمایش بگیرید. تنها کافی است در تنظیمات گوشی آن‌ها را تعیین کنید.

کنترل‌های پیشرفته Edge Sense

این قابلیت می‌تواند ویژگی‌های بیشتر و پیشرفته‌تری را نیز ارائه کند که در ادامه مختصری از هر کدام توضیح داده شده است.

فشردن در هنگام استفاده از یک برنامه: همانطور که مشخص است می‌توانید تنظیماتی را در هنگام استفاده از یک برنامه به این ویژگی اختصاص دهید. به طور مثال در هنگام باز بودن اپلیکیشن دوربین می‌توانید با فشردن کناره‌ها عکس بگیرید. این قابلیت در برنامه‌های غیراختصاصی نظیر اینستاگرام یا فیسبوک نیز قابل اجرا است.

غیرفعال کردن چرخش خودکار: بسیار پیش آمده که در هنگام دیدن تصویری، تصویر خود به خود می‌چرخد و این خود به نوعی آزاردهنده است. با فشردن و نگه داشتن در هنگام مشاهده تصاویر به راحتی می‌توانید حالت چرخش خودکار صفحه را قفل کنید.

عملکرد ضربه‌ای: این سنسورها به اندازه کافی حساس هستند که با ضربه زدن به آن‌ها بتوانید یک عمل را انجام دهید. تنظیمات موجود برای Edge Sense می‌تواند به کاربر کمک کند که با ضربه زدن به کناره‌ها گوشی عملی را انجام دهد.

سایر ویژگی‌های Edge Sense

بسیاری از ویژگی‌های Edge Sense را می‌توان در سایر امکانات رابط کاربری انجام داد. به طور مثال، فلش گوشی را می‌توان با دسترسی به منو سریع به راحتی فعال کرد. اما این قابلیت گوشی‌های HTC ویژگی‌های دیگری را نیز ارائه می‌دهد که در زیر مشاهده می‌کنید:

لانچر Edge: این لانچر تا حدی شبیه پنل‌های Edge گوشی‌های سامسونگ است. با استفاده از این لانچر می‌توانید شخصی‌سازی‌های بسیاری نظیر انتخاب اپلیکیشن‌های پراستفاده را انجام دهید. این لانچر دو حلقه دارد که در مجموع می‌توانید 11 برنامه را در آن اضافه کنید و در مجموع 22 برنامه را در خود جای می‌دهد.

HTC Alexa: این ویژگی در واقع همان الکسا آمازون است. برای استفاده از این برنامه باید وارد اکانت آمازون خود شوید.

HTC Sense Companion: این ویژگی به میزان مصرف، مکان‌ها و سایر اطلاعاتی که در گوشی دارید متمرکز می‌شود تا پیشنهادهایی را بر اساس آن به شما بدهد.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.