اندروید Q

انتشار ویژگی‌های جدید ناوبری و حذف دکمه بازگشت در اندروید Q

تغییرات جدید در اندروید Q

هدایت حرکتی برای اولین بار در اندروید Pie رونمایی شد که به‌شدت به آیکون بیضی شکل (قرصی شکل) وسط صفحه وابسته بود. به‌محض اینکه قابلیت هدایت حرکتی روشن می‌شد، این آیکون با دکمه بازگشت دوتا می‌شد، کشوی برنامه‌ها را باز می‌کرد و به حالت مالتی تسکینگ وارد می‌شد. به همین دلیل، دکمه Recents به‌طور کامل حذف شد و گوگل ممکن است به‌صورت آزمایشی در اندروید Q دکمه بازگشت را حذف کند. در ادامه همراه وبسایت اندرویدزوم باشید.

به‌تازگی، توسعه‌دهندگان XDA متوجه شده‌اند که شرکت گوگل در اندروید 10 قرار است دو تغییر به سیستم هدایت حرکتی این سیستم عامل اعمال کند. اولی شامل تغییراتی کامل در آیکون بیضی شکل و حرکات برای هدایت سیستم عامل با حذف دکمه “بازگشت” است. مشابه این‌که اکنون کشیدن آیکون بیضی شکل به سمت راست قسمت “Recents” را باز می‌کند، قابلیتی در نسخه اولیه اندروید Q وجود خواهد داشت که به کاربر اجازه می‌دهد این آیکون را به سمت راست بکشند تا بازگردد. این آیکون با حرکت بسیار کم عمودی به‌سرعت به مرکز بازمی‌گردد.

آیکون بیضی شکل و منو ناوبری در اندروید 9

تغییر دوم انیمیشن روان‌تر هنگام استفاده از چند برنامه به طور همزمان سریع است تا به‌راحتی بین برنامه‌های در حال اجرا جابجا شوید. کشیدن کوتاه به سمت راست دیگر کاربر را وارد منوی کامل تازه‌ها (Recents) نمی‌کند. در عوض، کاربر به‌سرعت بین برنامه‌ها از طریق یک انتقال کارتی جابجا می‌شود. این حرکات به دلیل حذف منوی چندوظیفه‌ای تجربه جذاب‌تری را برای کاربر فراهم می‌کند.

اندروید سیستم هدایت سه دکمه‌ای را مدت‌ها است که مورداستفاده قرار داده است و اجبار کاربران به عادت به این روش جدیدتر که مبنی بر استفاده از آیکون قرصی شکل است شاید برای برخی خوشایند نباشد. در اندروید Pie، گوگل دکمه “بازگشت” خود را که فقط در صورت لزوم ظاهر می‌شد حفظ کرد، که ممکن است این امر برای افرادی که عادت به یک دکمه بازگشت همیشگی دارند، گیج‌کننده باشد. برخی مردم شاید معتقد باشند که این سیستم جدید هدایت جذاب‌تر به نظر می‌آید، اما آیا فدا کردن یک قابلیت قدیمی برای زیبایی می‌ارزد؟

با توجه به این‌که این نسخه بسیار ابتدایی از اندروید Q است، ممکن است که حرکات هدایتی پیش از عرضه نهایی دچار تغییراتی شوند. همچنین ممکن است که اصلا به تولید نهایی نرسد. برای مشاهده سایر اخبار در رابطه با اندروید 10 می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. در زیر می‌توانید ویدئویی از تفاوت‌های بین اندروید 9 و اندروید Q را که توسط گروه XDA منتشر شده است را مشاهده کنید.

مقایسه ناوبری‌ها در اندروید 9 و اندروید Q

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.