بسته شدن سایت رجیستری و الزام رجیستر حضوری هنگام ورود به کشور از مهر ماه

شهریور 1399: طبق اعلام گمرک ایران ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری از مهرماه ممنوع است. اخیرا دو موضوع در رابطه با تلفن همراه ابلاغ و در دستور کار قرار خواهد گرفت. بر اساس اعلام ارونقی- معاون فنی گمرک ایران- هر گونه ثبت غیر حضوری تلفن‌ همراه مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی (مبادی ورودی) توسط مسافرین ممنوع می شود.

این در حالی است که از مهرماه اظهار و ثبت تلفن همراه مسافر از مهر ماه سال جاری پس از احراز هویت و تشخیص غیر تجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام خواهد شد.

هیچ خدماتی در حوزه رجیستری توسط ما انجام نمیشود سوال نفرمایید

خرداد 1399:

در واسط خرداد ماه سال 1399 سایت رسمی گمرک برای رجیستری با پاسپورت های اتباع خارجی طی یک بخشنامه قطع شد. قبل از آن بسیاری از گوشی های که بدون کد رجیستری بودند یا به اصطلاح رجیستر نشده اکثرا توسط پاسپورت های افغانی و کشورهای همسایه رجیستر میشدند که با قطع شدن سامانه برای گذرنامه های اتباع دردسری تازه برای کاربران و همکاران صنف موبایل شروع شد.

البته این را باید اضافه کنیم که با گذرنامه فرد ایرانی که در 2 الی 3 ماه اخیر وارد کشور شده باشد امکان ثبت همچنان وجود دارد ولی با توجه به وضعیت کرونایی کشور و بسته بودن مرزها هیچ خروج و ورود مسافری صورت نمیپذیرد که بتوان با پاس آنها ثبت رجیستری صورت داد! و از این رو قیمت رجیستری به طرز باور نکردنی افزایش یافته است. همین مسئله باعث سردرگمی کاربرانی شده است که در حال حاضر گوشی رجیستر نشده دارند.

اما خبر خوب:

احتمالا در اواسط مرداد ماه با بازشدن برخی از مرزهای زمینی و هوایی و ورود مسافر شاهد کاهش قیمت هزینه های رجیستری هستیم. اخبار رجیستری را در کانال تلگرامی @RegisteryIMEI دنبال کنید


مهر 98:

ستاد مقابله با قاچاق ارز ابلاغ کرد زین پس هزینه عوارض گمرکی گوشی های مسافری (بدون کد) بجای دلار 4200 با نرخ سامانه سنا محاسبه میشود و همچنین قانون معافیت برای دستگاه های زیر 80 دلار برداشته شد.

امروز 24 مهر 1398 ابلاغیه فوق اعمال شد و شاهد 4 الی 7 برابری افزایش قیمت عوارض گمرک بودیم برای مثال:

 • گوشی محبوب Galaxy A50 128GB که 93 هزار تومان عوارض گمرکی داشت یکباره به 495 هزار تومان تغییر کرد تقریبا 5 برابر!
 • گوشی A30 که 63 هزار تومان عوارض گمرک داشت با افزایش 6.5 برابری به عوارض 387 هزار تومان افزایش یافت.
 • گوشی iPhone 11 Pro که در قبل حدود 730 هزار تومان گمرکی داشت با 2,500,000 افزایش به نرخ 3,230,000 رسید.

طبق بررسی کارشناسان اندرویدزوم در عمل به طور میانگین شاهد 5.5 برابر افزایش تعرفه گمرکی بوده ایم و این میتواند برای گوشی مدل خاصی فرضا 4 برابر قبل و برای مدل دیگری حتی تا 7 برابر باشد!

اصلاحیه 25 مهر 98: تنها 24 ساعت پس از افزایش چندین برابری هزینه عوارض گوشی، قیمت ها کمی رو به پایین اصلاح شد ولی هچنان شاهد افزایش میانگین 4 برابری هستیم.


 

خبر پنجشنبه شهریور 98: قابل توجه واردکنندگان، عمده فروشان و کلیه موبایلی های سطح کشور: تمامی گوشی های رجیستر نشده و به اصطلاح قاچاق بعد از رجیستری صرفا 2 هفته فرصت دارند تا سیم کارتی در دستگاه قرار گیرد و ارتباط برقرار شود در غیر این صورت دستگاه مذکور مسدود و غیرفعال میشود

خبر خرداد 98: باوجود اینکه جناب ابراهیم درستی رییس اتحادیه در اواخر اردیبهشت ماه 98 در تلویزیون ملی ایران به صورت رسمی اعلام کرد که رجیستری بسته خواهد شد ولی این اتفاق از اول خرداد 98 با فشار سازمان مبارزه با قاچاق رخ داد و زین پس برای گوشی های بدون کد غیر مسافری امکان پرداخت عوارض و دریافت کد رجیستر وجود ندارد! فقط کاربرانی که در سه ماه گذشته مهر ورود به کشور از مرز مشخصی در پاسپورت خود دارند و در 1 سال گذشته گوشی مسافری ثبت نکردند قادر به رجیستر 1 دستگاه گوشی همراه میباشند

فرم ثبت گوشی مسافری توسط کارشناس

همچنین بخوانید:

خبر اردیبهشت (خارج از اعتبار)

در تاریخ 30 اردیبهشت 98 اقای ابراهیم درستی نماینده وزیر صنعت اعلام کرد به علت آنکه تامین نیاز بازار در شرایط فعلی امکان پذیر نیست رجیستری گوشی مسافری و غیر مسافری تا اطلاع ثانویه با توجه به شرایط قبل ثبت 1 دستگاه با 1 کد ملی تا اطلاع ثانویه ادامه دارد.

خبر فروردین(خارج از اعتبار)

به گزارش منابع رسمی: یک خرداد 1398 سامانه رجیستری به سرور نیرو انتظامی متصل میگردد و ثبت فقط برای مسافران واقعی که از مرز مشخصی و با پاسپورت مهر شده در سه ماه گذشته وارد کشور شدند قابل انجام است. خدمات رجیستری گوشی های غیر مسافری برای همیشه منحل خواهد شد.

لذا اگر گوشی بدون کد دارید سریعتر اقدام به ثبت بفرمایید کاربران عزیز میتوانند از طریق سایت رسمی گمرک اقدام کنند یا کار ثبت رجیستری دستگاه خود را به کارشناسان ما بسپارند. کارشناس امورات گمرکی با هزینه دستمزد حدود 35 هزار تومان کلیه اقدامات لازم برای دریافت کد فعالسازی دستگاه شما را پیگیری خواهند کرد.

گزارش به مردم
گزارش به مردم

گمرک: فعالیت سامانه اظهار گوشی‌های مسافری به گمرک همچنان ادامه دارد

گمرک ایران اعلام کرد: فعالیت سامانه اظهار گوشی‌های مسافری به گمرک همچنان ادامه دارد و این سازمان پیشنهاد داده تا برای رفع مشکلات مربوط به گوشی‌های تلفن همراه مسافری واردات گوشی‌های تلفن همراه به صورت تجاری آسان‌تر شود.

گمرک در واکنش به گزارشی درخصوص “بلاتکلیفی کاربران در باز و بسته شدن ناگهانی سامانه گمرکی موبایل” اعلام کرد: سرویس “ارسال اطلاعات تلفن همراه ” دچار اختلال بوده و خطاهای دریافتی مرتبط با این سرویس در مراحل ” ثبت شناسه بین‌المللی گوشی تلفن همراه ” به همین دلیل بوده و این اختلال از سمت گمرک نبوده است .

در توضیحات گمرک آمده است: سامانه گوشی‌های مسافری گمرک همچنان فعال است و موضوع چگونگی فعال‌سازی گوشی‌های مسافری مربوط به سیاست‌گذاری سایر نهادها است که گمرک در این خصوص صرفاً یک سازمان مجری است. در این خصوص کمیته راهبری طرح رجیستری سیاست‌گذاری می‌کند که زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت دارد و گمرک مجری تصمیمات و سیاست‌های این کمیته در حوزه رجیستری گوشی‌های تلفن همراه مسافری بوده و سامانه ثبت اطلاعات گوشی‌های مسافری طبق ضوابط و سیاست‌های این کمیته همچنان فعال است.

در حال حاضر پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی تلفن همراه توسط شخص متقاضی، طبق قوانین و مقررات مربوطه، اطلاعات از طریق سرویس “ارسال اطلاعات تلفن همراه ” که زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت دارد برای سایر سامانه ها جهت صحت سنجی اطلاعات و به سامانه همتا جهت فعال سازی گوشی های تلفن همراه ارسال می‌‌شود.

عدم امکان ثبت گوشی های غیر مسافری در گمرک

در تاریخ 31 فروردین 98 مجددا سایت رسمی گمرک برای ثبت گوشی های غیر مسافری (گوشی های بدون کد در بازار که از مرز و گذرنامه نامعلوم وارد شده اند) بدون اطلاع قبلی بسته شده است. این امر قطعا باعث اختلال در بازار موبایل در اردیبهشت ماه 98 و افزایش قیمت گوشی های همراه خواهد بود. اگر در 3 ماه گذشته شما یا آشنایانتان سفر خارجی به صورت قانونی داشته اید و همچنین در 1 سال اخیر گوشی مسافری به نام خود ثبت نکرده اند میتوانید با آن مشخصات پاسپورت اقدام به ثبت و رجیستری نمایید در غیر این صورت با پیغام خطا “بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس گذرنامه ناجا، مسافرتی در سه ماه گذشته برای شما ثبت نشده است. بیشتر بخوانید: حل خطا عدم مسافرت در 3 ماه گذشته پلیس گذرنامه در سامانه رجیستری گمرک ”  مواجه میشود. در حال حاضر (1 اردیبهشت 98) امکان ثبت و رجیستری برای دستگاه غیرمسافری یا به اصطلاح قاچاق وجود ندارد! مانند هزاران مغازه دار و کاربر ایرانی تا اطلاع ثانویه منتظر بمانید که این موضوع از مراجع بررسی شود. نتیجه را به صورت رسمی از همینجا اعلام خواهیم کرد.

خطا در رجیستری
خطا در استعلام گذرنامه: بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس گذرنامه ناجا، مسافرتی در سه ماه گذشته برای شما ثبت نشده است

بازگشایی مجدد سرویس رجیستری بدون مشکل در ثبت

خوشبختانه با آغاز سال شمسی جدید از اول فروردین ماه سرویس گمرک برای ثبت گوشی های مسافری و غیر مسافری (قاچاق) تا اطلاع ثانویه (احتمالا تا آخر فروردین باز شد) اگر شما گوشی بدون کد از بازار خریداری کردید یا به سفر خارجی رفتید و گوشی به ایران آوردید و یا آشنایان شما برایتان موبایلی به هدیه ارسال کردند تا آخر فروردین 98 میتوانید از طریق لینک زیر در فرم مربوطه اطلاعات گوشی و خود را وارد و هزینه کارشناس را به صورت آنلاین پرداخت کنید. در طی حداکثر 1 روز کاری با شما جهت ثبت قانونی دستگاه شما تماس برقرار خواهد شد. همچنین میتوانید برای دریافت مشاوره و پشتیبانی با شماره 02191302060 تماس حاصل بفرمایید.

بروزرسانی 1397-12-20: اتصال سامانه گمرک به سرور همتا جهت استعلام IMEI

اتصال سایت گمرک به سرور های همتا
اتصال سایت گمرک به سرور های همتا

عصر روز دوشنبه 20 اسفند ماه سامانه رسمی گمرک به سرورهای همتا جهت استعلام شناسه IMEI کاربران متصل شد. در ابتدای امر بدلیل مشکلات دریافت اطلاعات کاربران از همتا، امکان استفاده از سایت وجود ندارد. امید است در روزهای آتی مشکلات رفع شود

بروزرسانی 15 اسفند 97

اطلاعیه جدید شرکت گمرک : 

قابل توجه کلیه مسافرین گرامی و متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری

فایل جدید حاوی اطلاعات ثبت شده گوشی های تلفن همراه مسافری در سامانه گمرک ( از تاریخ 97/12/06 تا تاریخ 97/12/15 ساعت 8 صبح ) از گمرک ایران به وزارت صمت (همتا) ارسال شد.

بدیهی است فعال سازی گوشی های تلفن همراه می بایست از طریق سامانه همتا صورت گیرد.

بروزرسانی 11 اسفند 97

طی چند روز اخیر باز حاشیه های مختلف در زمینه ثبت گوشی های مسافری و اعتصاب برخی فروشندگان و نگرانی خریداران از تکلیف ثبت و فعالسازی گوشی های تلفن همراهشان بلاخره امروز طی جلسه ای فی مابین معاونت کالای قاچاق و فعالان بازار تصمیم جدید بر این شده تا روال ثبت گوشی ها تا اطلاع ثانوی به حالت قبل برگردد لذا مسافران و یا خریداران داخلی که گوشی تهیه کرده اند هم اکنون میتوانند اقدام به ثبت و فعالسازی دستگاه هوشمند خود کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

وویس غیر رسمی مربوط به بازگشایی مجدد سایت گمرک:

همانطور که میدانید بازار گوشی های هوشمند اینروزها بسیار پرتلاطم بوده و شاهد چالش بین سه ضلع یک مثلث یعنی فروشنده ، خریدار و نهادهای دولتی ثبت و رجیستری گوشی ها (سامانه همتا ، سامانه گمرک) بوده ایم. اما برای مدت چند ماه بود گمرک خبر از تغییر روال ثبت گوشی ها داده بود و این در حالی است که هزاران فروشنده و خریدار از طریق سامانه ثبت گوشی های مسافری اقدام به ثبت اطلاعات و پرداخت گمرک دستگاههای خود کرده اند و سپس کد فعالسازی خود را از سامانه همتا دریافت و یا هنوز منتظر دریافت کد فعالسازی 6 رقمی از سوی همتا هستند.

اما از امشب (7 اسفند 1397) سامانه ثبت گوشی های مسافری گمرک با تغییراتی در هنگام ثبت دستگاهها مواجه شده که برای ثبت باید شماره پاسپورت شخص مورد نظر از سوی سامانه استعلام شود که از کدام مرز و پایانه دستگاه وارد کشور شده است و ظاهرا سیاست گمرک از انجام اینکار، اختصاص این سامانه تنها به گوشی های مسافرانی است که دستگاه خود را طی یک بازه زمانی مشخص (ممکن است سی روزه) با پاسپورت شخصی خود وارد کشور کرده اند اما سوال اصلی اینجاست تکلیف تعداد زیادی گوشی بدون کد و رجیستر نشده در بازار چه میشود ؟

تغییر روند ثبت گوشی های مسافری در سامانه گمرک
تغییر روند ثبت گوشی های مسافری در سامانه گمرک

اما اندرویدزوم که پیشتر هم همراه مردم و فروشندگان موبایل در تسهیل روند ثبت و پیگیری مراحل رجیستری گوشی های هوشمند بازار بوده است هم اکنون با تغییر روند این سیاست درحال پیگیری و بررسی کلیه موارد و پیدا کردن راهی برای ثبت مجدد گوشی های در بازار است تا آنرا به مردم عزیز اعلام نماید. اما سوالها و چالش های موجود پس از تغییر سیاست گمرک چه خواهد بود ؟

 1. آیا ثبت و رجیستری گوشیها برای جلوگیری از قاچاق به شرکت و یا سازمان خاصی واگذار میشود ؟ 
 2. با وجود هزاران دستگاه ثبت نشده آیا گمرک از دریافت هزینه گمرکی دستگاهها خواهد گذشت ؟ 
 3. با وجود عدم ثبت گوشی ها تکلیف قیمت موبایل و عدم فروش موبایل توسط فروشندگان چه خواهد بود؟

لطفا نظرات خود در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

جمع امتیازها: 1 میانگین: 5

82 نظرها

 1. سلام من با فروشنده مشکل پیدا کردم تاریخ دقیق قطع شدن سایت برای اتباع رو میدونید؟

 2. واقعا تا چه اندازه باید به مردم فشار بیارید و راه دزدی واختلاص های کلان تر رو برای خودتون باز کنید اخه. کدوم کشور دنیا اینکارو با ملتش کرده که شما میکنید رحم داشته باشید که یه روز در حقتون رحمی بشه

 3. سلام من گوشیمو تو ایران خریدم میخام تماس بگیرم مشکل دارم میخاستم بپرسم ببینم کی سایت فعال سازی باز میشه که من گوشیمو ریجستر کنم

 4. من 14 شهریور به کشور وارد شدم کمتر از یکماه پیش . اما موقع رجیستری سامانه پیغام (بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس گذرنامه ناجا، مسافرتی در سه ماه گذشته برای شما ثبت نشده است.) میده!

  راه حل چیه؟

 5. با عرض سلام
  من کمتر از ۲۰ روزه که از مسافرت برگشتم و پاسپورتم‌م مهر خورده و هیچ گوشی‌طی یک سال گذشته با پاسپورتم وارد یا رجیستر نکردم.
  یک هفته س مدام دارم تلاش میکنم ولی سیستم این پیغام رو میده :
  بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس گذرنامه ناجا، مسافرتی در سه ماه گذشته برای شما ثبت نشده است.

  لطقا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  • این مشکل برای خیلی از کاربران هست.
   حضورا برید گمرک انشالله که نتیجه بگیرید اگر نگرفتید باید از اطلاعات پاسپورت فرد دیگری استفاده کنید

 6. با درود و مهر
  در سایت گمرک تا قسمت ورود کد امنیتی پیش رفتم و موقعی که کد چهار رقمی را وارد می کردم پیام _ اشکال در ارتباط با اکانتر _ نمایش داده می شود و به مرحله بعد نمی رود .
  دوباره از گام نخست انجام دادم , پیامی با این مضمون که قبلن برای این IMEI اقدام شده و یا در حال انجامه .

  کد امنیتی گمرک را دارم ولی گذر از مرحله ورود کد امنیتی را باید از چه مسیری آغاز کنم ؟

  با سپاس

 7. سلام راسته که میگن برای گوشی مسافری علاوه بر 30روز زمان ورود، بایدمسافر حد اقل15 روز هم داخل کشور نباشه؟یعنی مسافرتش نباید از 15 روز کمتر باشه

 8. امیرعلیزادمباشر

  باسلام بنده 35 هزارتومان عوارض گمرکی پرداخت کردم وتمام مشخصات پاسپورت وکدملی را توی فرم سایت پرکرده ام هنوز هیچ خبری نیست

 9. من گوشیم رو برادر شوهرم از سوئد برام سوغاتی آورد ونیاز به ریجستری داره حالا هم من پاسپورت ندارم چکار کنم

 10. این ارور یعنی چی؟
  مشکل در ارتباط با اکانتر
  در مرحله ای که رمز امنیتی به گوشی ارسال میشه و اون رمز رو وارد میکنم این پیام رو میده و شناسه پرداخت رو نمیده

 11. من میخوام یک گوشی شیائومی ردمی۷ بدون رحیستر از دبی بیارم۱/۹۲۰ یک میلیون از اینجا ارزون تره ولی کسی پاسپورتشو نمیده رجیستر کنم تروخدا کمکم کنید چیکار کنم تا بتونم رجیستر کنم

  • داداش مگه مجبوری
   خب معلومه کسی پاسپورتش رو نمی ده
   خب خودش از این امکان استفاده می کنه چرا بده به تو

 12. سلام.
  من 16 فروردین به کشور وارد شدم و مهلت سه ماهه دارم واسه رجیستری ولی سامانه پیغام (بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس گذرنامه ناجا، مسافرتی در سه ماه گذشته برای شما ثبت نشده است.) میده!
  چیکار باید انجام بدم؟!

  • با آن پاسپورت نمیتونید ثبت کنید از اطلاعات شخص دیگری استفاده کنید که ورودش جلوتر باشد

   • سلام. پاسپپورت من هم از تاریخش ۲ ماه و ۸ روز گذشته. (یعنی هنوز سه ماه نشده) و این پیغام خطای:
    «بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس گذرنامه ناجا، مسافرتی در سه ماه گذشته برای شما ثبت نشده است.»
    رو میده.
    🙁

    چاره چیه؟؟

 13. سلام
  با پاسپورتی که بیش از یکسال از ورودش گذشته میشه ثبت کرد؟

 14. سلام بنده یه دونه گوشی سامسونگ مدل A20 به صورت پلمپ و آکبند خریدم حالا میرم سایت گمرک و imei رو وارد میکنم میگه اطلاعات برند و مدل گوشی در سامانه یافت نشد.خواستم بپرسم کسی میدونه باید چکار کرد؟؟؟؟؟

 15. سلام میخواستم بدونم اگه امروز یا فردا ثبت نام کنم کد فعالسازی میاد؟
  تا کی میاد

 16. سلام و تبریک سال نو
  من از کیش یه گوشی آلکاتل گرفتم که بعد متوجه شدم رجیستر نیست
  الان رفتم توی سایت گمرک و مشخصات رو زدم ولی بعد از گرفتن مشخصات گوشی و … به آخر رسید و به مرحله پرداخت منتقل نشد
  میشه کمک بکنید چه کاری باید می کردم که انجام دادم ؟!

 17. سلام من تاریخ ۹۷/۱۲/۸در سایت گمرک عوارض گوشی رو پرداخت کردم ومنتظر کدفعالسازی هستم ایا این کد قبل از سال ۹۸ ارسال میشه یا میفته به سال جدیدممنون میشم راهنمایی کنید چون یکی از دوستانم ۴ اسفند عوارض گوشی گمرک رو پرداخت کرده بود ۱۹ اسفند کد فعالسازی رو همتا براش ارسال کرده

 18. سلام ببخشید یه سوال با یه کد ملی هر چند وت و چه تعداد میشه گوشی توی سایت گمرک ثبت کرد؟

 19. سلام جناب دیروز پنجشنبه خواستم گوشیمو ریجستر کنم رفتم موبایل فروشی بعضیا میگن سایت بستس و بعضیا میگن سایت باز… لطفا راهنمایی کنید برای امروز و فردا سایت بازه؟

 20. با سلام
  ببخشید من تمام مراحل رو رفتم فقط مانده پرداخت ک اجازه نداد الانم با شناسه پرداخت ک میخوام برم بپردازم یا درگاه باز نمیشه یا مینویسه شناسه اشتباه است
  درصورتی ک خود شناسه با پیامک واسم اومده
  کسه میتونه کمکم کنه؟؟؟؟

 21. با سلام
  سایت سامانه گمرک سه روز هست که کد امنیتی رو برام میفرسته ولی به محض اینکه کد امنیتی رو وارد میکنم ارور مشکل در ارتباط با اکانتر میده.مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید مرسی

  • سلام
   سایت سامانه گمرک کد امنیتی رو برام میفرسته ولی به محض اینکه کد امنیتی رو وارد میکنم ارور مشکل در ارتباط با اکانتر میده.مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید مرسی

  • بله . من هم دقیقا همین مشکل رو دارم . اما پشتبانی تهران تماس می گیرم و می گن خیر هیچ موردی نیست. انگار فقط تهران این مورد نیست

  • من هم همین مشکل رو دارم اگر کسی دلیلش رو میدونه اعلام کنه

 22. سلام من یه گوشی تو سایت گمرک ثبت کردم بعد رفت رو قسمت پرداخت شماره کارتمو وارد کردم و … زدم رو تکمیل فرایند error زد برگشتو زدم رفت رو جای ک شماره کارت و … رو وارد کردم زدم رو پرداخت نوشت درخواست تکراری است .بعد اومدم بیرون از تو سایت مبلغی ک پرداخت کرده بودم برگشت خورد ب حسابم دوباره رفتم تو سایت ای ام دی ای رو وارد کردم ک دوباره مراحلو برم برا ریجستری زدم رو ادامه نوشت ای ام دی ای ثبت شده .الانم شناسه پرداختو ندارم ک برم پرداختش کنم باید چکار کنم کمکم کنین ممنون میشم

 23. سلام یه سوال مهم دارم

  من یه گوشی از موبایل فروشی خریدم بعدش فهمیدم که رجیستری نشده

  به فروشنده گفتم، گفت سایت بستس بعدن رجیسترش میکنم
  بعد خودم دو روز بعد فهمیدم که سایت بازه ثبت نام کردم
  فقط شماره گذرناممو اشتباه زدم

  حالا دو تا سوال : یکی اینکه: من که گوشیم مسافری نبوده و به اسم مسافری ثبتش کردم مشکلی پیش نمیاد؟

  دوم اینکه با شماره گذرنامه اشتباه، که مراحل پرداختمم تکمیل شده
  کد فعالسازی برام میاد؟

  • سلام سوال اول خیر مشکلی نیست سوال دوم هم میاد مشکلی نیست

  • سلام آقا کاوه
   من هم دقیقاً متاسفانه همین شرایط شما برام پیش اومده
   البته دوستان این سایت میفرمایند مشکلی نیست، ولی آخرین اخبار در این خصوص میگه که سایت همتا اطلاعات ارسالی از گمرک رو بازرسی میکنه و در صورت وجود مشکل(نظیر عدم همخوانی شماره گذرنامه با نام وارد شده و یا سایر مشخصات) موارد رو به گمرک عودت میده و هر چند رئیس اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی گفته بوده که سایت برای مسافر و غیر مسافر باز هست، اما همچنان در سایت گمرک جمله : متقاضی گرامی، صرفا مسافرانی که در فرجه‌ی ۳۰ روزه بعد از ورود به کشور اقدام به ورود اطلاعات صحیح گوشی تلفن‌همراه خود کرده‌اند…. وجود داره و میتونن با استناد به همین جمله کل فرایند پرداخت رو ملغی کنند!!!
   باتوجه‌به اینکه رئیس اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی اعلام کرده بود قانون جدید ثبت گوشی‌های مسافری، یعنی تطابق شماره‌ی گذرنامه تا اطلاع ثانوی برداشته شده، باید دید در روزهای آینده چه اطلاعیه‌ای در‌این‌زمینه منتشر خواهد شد!!!!
   و اینجا ایرانه!!!

 24. سلام،من دقیقا روز ۷ اسفند گوشی رو ثبت کردم و عوارض هم پرداخت کردم، اما تا الان کد فعال سازی نیومده،
  چکار باید کرد؟

 25. سلام، دوستان من دقیقا روز ۷ اسفند ثبت نام کردم و هزینه هم پرداخت کردم اما تا حالا کدی نیومده،
  چکار باید کرد؟

 26. مسافرزمان ورود در فرودگاه گوشی جدید را که بار اول هم می باشد باید اعلام نماید؟.تشکر از گروه اتان

 27. سلام.باز نشد این سایت؟
  خیرسرشون قراربود دوازدهم بازکنن.

 28. سلام اگه با پاسپورتی که بیشتراز یک ماه از ورودش گذشته میشه ثبت کرد؟منظورم اینه تاریخ ورود هم چک میشه ؟

 29. دوستان سلام من یه گوشی از سایت خریدم هنوز ارسال نشده تماس ک گرفتم گفتن گمرک بستس.و منتظرم باز بشه تا برام بفرستن بعد ریجستری.کسی نمیدونه حدودا کی باز میشه؟

 30. سلام الان من نوعی که میخوام گوشی بخرم بعد 7_8 ماه که تونستم پول جورکنم تو بازار هم که قیمت روز به روز داره میره بالا چون فروشنده میگه گوشی جدید ندارم که جایگزین کنم به خاطر کد باید چیکار کنم تا کی صبر کنم.میشه الان گوشی
  جدید خریداری کرد.

 31. توروخدا سایت باز کنید ممنون میشم

 32. سلام کسی تونست گوشی ثبت کنه

 33. اینکه هنوز درست نشده

 34. هنوز که خطا میزنه

 35. سلام.آیا سایت ریجستری گوشی باز شده یا نه. از چه سایتی باید ریجستری گوشی رو انجام داد.

 36. چرا هنوز باز نشده سامانه ؟ یعنی به حالت قبل برنگشته چرا؟

 37. سلام و خسته نباشید سایت پس کی باز میشه
  میشه بگید تو چه سایتی ثبت نام کنه؟؟

 38. سلام من گوشیم سیم کارت انداختم بعد یک ماه میتونم رجیستر کنم یا دیگه نمیشه خیلی نگرانم

 39. سلام من دوم گوشی مسافرتی ثبت کردم.هزینشم با موفقیت پرداخت شد.به جای شماره گذرنامه یه حرف انگلیسی و کد ملی زدم .در حالی که کلا پاسپورت ندارم.آیا گوشیم ثبت میشه و کد برام میاد؟ممون

 40. خبری نشده که این وضعیت دائمیه؟
  فروشنده هم خودش نمیدونه چی به چیه
  اگه نتونیم ثبت کنیم چی میشه؟

 41. دوستان من الان یه گوشی گرفتم از موبایل فروش ریجستری نشده از طریق گمرک منم گذرنامه ندارم باید چیکار کنم

 42. ببخشید کسانی که دوم اسفند ثبت کردن و کاراشو کردن چی؟
  از چه تاریخی شامل این قانون میشن؟

 43. این چه قانونیه که بازارو به صورا انحصاری میده دست یه عده خاص؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با این کار فقط رانت و انحصار ایجاد میکنن

 44. در یک کلام می توان گفت: “بدبخت شدیم رفت”.

  هیچ واردکننده ای که گوشی وارد نمی کنه.چون ارز بهشون نمی دهند.حالا هم که ورود گوشی مسافری را بستند.

  در نتیجه تقاضا بر عرضه پیشی می گیره و قیمتها سر به فلک می گذارد.

 45. سلام اینهمه گوشی که دربازاره یادردست فروشنده است اینهابایدچکارکننداین همه مردم شب عید بایدشرمنده خانواده اش باشند دست اندرکاران میدانندکه سراسرایران بیش از200هزاربیکارتحویل جامعه میدهند بامسدودکردن ثبت گوشی

 46. سعید پورطیبی

  سلام اقا تکلیف چیه ما حدود۱۰۰میلیون گوشی بدون کد دداریم

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.