Google Camera در گلکسی S10 – اپلکیشن دوربین چه تاثیری در تصویر نهایی دارد

چندی پیش شرکت ساموسنگ پرچمداران جدید خود را معرفی کرد که گل سرسبد آن ها، Galaxy S10 Plus بود. اسمارت فونی که از هر لحاظ کاربر را راضی میکند، ولی به گفته برخی از کارشناسان، این پرچمدار در یک قابلیت کمی ضعیف ظاهر شده، و آن کیفیت عکس های دوربین است.

تصاویر ثبت شده با دوربین های S10 Plus بد نیستند، فقط در پردازش HDR تصاویر کمی اغراق شده و غیرطبیعی به نظر میرسند. با اینکه HDR باعث میشود جزئیات بیشتری در تصویر به نمایش در بیاید، الگوریتم ضعیف آن باعث افت کیفیت شدید تصاویر خواهد شد. الگوریتم سامسونگ در این دستگاه عملکرد تحسین برانگیزی در نمایش جزئیات پنهان شده و بهبود سایه ها به نمایش میگذارد ولی گاهی تصاویر ثبت شده با آن کمی تیره و بی کیفیت به نظر می آید. نتیجه این الگوریتم ضعیف، تصاویری است که در مقایسه با سایران پرچمداران بازار، از کیفیت کمتری برخوردار است.

اپلکیشن دوربین اصلی vs دوربین Google Camera
اپلکیشن دوربین اصلی vs دوربین Google Camera

خوشبختانه اما، یکی از کاربران وبسایت XDA Developers توانسته اپلیکیشن اصلی گوگل را در اعضای سری S10 نصب کند. این اپلیکیشن همان Google Camera استفاده شده در Pixel 3 میباشد. حال سوال اینجاست که نصب این اپلیکیشن، تاثیری در تصاویر ثبت شده دارد؟ با ما همراه باشید تا تصاویر ثبتی با دوربین اصلی و دوربین گوگل را مقایسه کنیم.

 

مثال 1: چادر با کنتراست بالا

مثال اول، تصویری از یک چادر است. این تصویر به خاطر سایه های تاریک و هایلایت های شدید لامپ های درون چادر، آزمایش خوبی برای تست محدوده داینامیک است. دوربین اصلی سامسونگ در نمایش سایه ها عملکرد خوبی داشته ولی در هایلات ها کمی ضعیف است.

Google Camera اما کنتراست بیشتری را به نمایش میگذارد و تصاویر هم شارپ تر هستند. حالت Night Sight دوربین گوگل رنگ ها را بهتر ثبت کرده و در نمایش سایه ها عملکردی تحسین برانگیز دارد ولی در هایلایت درون چادر کمی مشکل دارد.

 

مثال 2: تابلو نئون

مثال دوم تصویری از یک تابلوی نئونی است. دوربین اصلی سامسونگ به نظر می آید در بالانس رنگ سفید مشکلاتی دارد و هایلایت نئون را نیز به خوبی نشان نمیدهد. دوربین گوگل اما در بخش کنتراست و Lens Flare عملکرد بهتری دارد ولی همان مشکلات بالانس رنگ سفید اپلیکیشن سامسونگ را هم دارد. حالت Night Sight اما بهترین تصویر را ثبت کرده و مخلوط خوبی از بالانس رنگ سفید و کنتراست چشم نواز به وجود آورده است.

مثال 3: سلفی در نور خوب

در این مثال، اپلیکیشن اصلی بهترین نمایش رنگ را به ارمغان آورد، ولی باز هم صورت رو کمی صاف نشان داده است. تصویر ثبت شده با دوربین گوگل بسیار شارپ تر است، ولی رنگ صورت را کاملا قرمز کرده که کمی غیرطبیعی است. البته احتمالاً این مشکل به خاطر لنز دوربین است. با اینکه تصویر ثبت شده در حالت Night Sight صحیح ترین نوع رنگ بندی و جزئیات را داراست، پس زمینه اما کمی به رنگ سبز متمایل است.

مثال 4: سلفی در نور شدید پس زمینه

در این مثال، دوربین اصلی Galaxy S10 Plus بهترین عملکرد را به نمایش گذاشته است و کنتراست بالایی را نشان میدهد. دوربین گوگل اما جزئیات بیشتری دارد ولی نور پس زمینه سوژه را تاریک کرده و نور بیرون هم بسیار شدید به نمایش در آمده است. در حالت Night Sight هم هایلایت نور پس زمینه بسیار عالی مشخص شده ولی صورت سوژه بسیار تاریک است.

مثال 5: اتاق تاریک با پنجره روشن

در این مثال، باز هم اپلیکیشن اصلی در نوردهی کلی عملکرد خوبی داشته ولی جزئیات کمتر از دو تصویر دیگر است. Google Camera تصویر را شارپ تر ثبت کرده ولی نور درون پنجره را شدید جلوه داده است. حالت Night Sight دوربین گوگل هم هایلایت های روی زمین را کم کرده ولی نور درون پنجره را شدید ثبت کرده است.

مثال 6: تصویری از نمای بیرون

در این تصویر، اپلیکیشن اصلی عملکرد خوبی نشان داده ولی کنتراست و شارپ بودن تصویر ثبت شده با Google Camera چشم نواز تر است. هر دو تصویر کمی به رنگ سبز متمایل هستند ولی تصویر ثبتی در حالت Night Sight در بالانس رنگ سفید عملکردی تحسین برانگیز دارد.

مثال 7: راهروی تاریک

در این مثال، تصویر ثبت شده با اپ اصلی و دوربین گوگل، بسیار مشابه هم هستند، اگرچه تصویر Google Camera کمی شارپ تر است و بالانس رنگ سفید آن هم بهتر است. تصویر ثبت شده در حالت Night Sight اما قطعاً بهترین نتیجه را به ارمغان آورده و با نمایش بهتر سایه ها کل تصویر را شارپ تر به نمایش گذاشته است.

جمع بندی

با اینکه این چند مثال تنها بخشی از توانایی های دوربین و این اپلیکیشن ها را نشان میدهد، ولی حالت Night Sight دوربین گوگل، میتواند دلیل خوبی برای نصب این اپلیکیشن روی Galaxy S10 جدیدتان باشد. البته در برخی شرایط دوربین اصلی سامسونگ تصویر بهتری را ثبت کرده ولی اگر کنتراست و جزئیات بیشتر مد نظر شماست، Google Camera میتواند نیاز هایتان را رفع کند. در پایان اگر تصمیم دارید که این این اپلکیشن کاربردی را دانلود کنید، میتوانید با لینک زیر به پست مربوط به دانلود مراجعه کنید.

دانلود و آموزش نصب Google Camera در Galaxy S10

یک نظر

  1. برای s9 پلاس هم میشه بگید چی کار کنیم

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.