Cloud Print پرینت ابری اندروید

دانلود Cloud Print 1.47 پرینت ابری گوگل اندروید + آموزش

تصاویری در گوشی خود دارید که می خواهید از هر جایی که خواستید آنها را به پرینتری که خودتان تعیین می کنید ارسال کنید. فرقی نمی کند که به خود گوشی دسترسی داشته باشید یا خیر. با وجود سرویس Cloud Print گوگل، از هر دستگاهی که به فضای ابری شخصی تان بروید. عکس(یا هر فایل دیگر) را انتخاب کرده و به پرینتری که قبلا در برنامه تنظیم کرده اید، می فرستید. به عبارت دیگر همه فایل ها در همه دستگاه ها و در همه چاپگر های شما از هر جا که باشید، قابل چاپ هستند!

Cloud Print پرینت ابری اندروید

سرویس Cloud Print چگونه کار می کند؟

یک فایل را در گوشی ذخیره کنید سپس آن را در فضای ابری خود مثلا دراپ باکس آپلود کنید. حالا با کامپیوتر خود حساب کاربری دراپ باکس را باز کنید و فایل مورد نظر را به پرینتر خانگی تان بفرستید. این کل عملکرد Cloud Print می باشد. با این تفاوت با پرینت گرفتن های عادی که شما هر کجای دنیا که باشید می توانید این کار را انجام دهید فقط کافیست پرینتر روی اپ تنظیم شده و حساب کاربری فضای ابری خود را داخل برنامه وارد کرده باشید.

همچنین بخوانید: دانلود Dropbox 142.2.8 فضای ابری دراپ باکس برای اندروید

چطور پرینتر را در Cloud Print وارد کنیم؟

اول باید مطمئن شوید که در پرینتر شما امکان Cloud Print فعال باشد. برای هر پرینتری در دفترچه راهنما روش فعال کردن این امکان درج شده است. سپس اگر پرینتر قدیمی ای روی کامپیوتر خود از قبل نصب داشتید آنها را حذف کنید.

برنامه گوگل کروم را روی کامپیوتر خود نصب کنید امکان Cloud Print را در آن فعال کنید با این کار کروم مثل سرور برای پرینت ابری عمل می کند و اسناد را از کامپیوتر به چاپگر ارسال می نماید. در کروم منوی بالا سمت راست را باز کنید و در Settings به قسمت Advanced Options بروید و در آنجا Google Cloud Print را پیدا کنید.

حالا اگر در کروم لوگین نکرده باشید پیغامی مبنی بر ورود به حساب کاربری نمایش داده می شود. پس از ورود به حساب کاربری دکمه Add printers را خواهید دید. مطمئن شوید گزینه Continue running background apps… فعال باشد تا در زمانی که کروم باز نباشد باز هم سرویس پرینت ابری فعال باشد.

Cloud Print پرینت ابری اندروید

با زدن دکمه Add printers همه پرینتر های در دسترس کامپیوتر شما به Cloud Print اضافه می گردند. ذکر این نکته ضروری است که این فرآیند را باید فقط در یک کامپیوتر انجام دهید تا لیست پرینتر ها تکراری و دوتایی نشان داده نشوند. بعد از اینکه همه پرینتر ها اضافه شدند امکان مدیریت آنها وجود دارد. دکمه های Share و Owned by me کنار تمام پرینتر ها دیده می شود. این مربوط به استفاده شخصی از یک پرینتر یا به اشتراک گذاری آنها با دیگران می شود.

چطور با Cloud Print پرینت بگیریم؟

بعد از فعال کردن پرینترها در سیستم ابری گوگل، حالا می خواهیم ببینیم چطور می شود اسناد را با این روش چاپ کرد؟ اگر در گوشی داخل یکی از برنامه های گوگل باشید ابتدا فایل مورد نظر را باز کنید منوی بالا سمت راست را بزنید و Print را انتخاب کنید. پرینتر مورد نظر را برگزیده و مطمئن شوید که چاپگر درستی را انتخاب کرده اید. در نهایت تنظیمات مربوط به ابعاد و تعداد چاپ را تعیین کرده و فایل را چاپ کنید.

Cloud Print پرینت ابری اندروید

اما اگر از برنامه ای غیر از اپ های گوگل استفاده می کنید بستگی به این دارد که از Cloud Print پشتیبانی کنند یا خیر (بسیاری از برنامه ها این امکان را دارند) در نهایت اگر نتوانستید از برنامه های دیگر فایل را به Cloud Print بفرستید، فایل خود را داخل گوشی با نرم افزار دیگری که از سرویس پرینت ابری گوگل پشتیبانی می کند، باز کنید.

همینطور یاد بگیرید: آموزش پرینت گرفتن فایل ها از گوشی اندروید

ویژگی های برنامه پرینت ابری گوگل

 • پرینت گرفتن از هر دستگاه اندرویدی پشتیبانی شده با چاپگر متصل به سرویس پرینت ابری گوگل
 • اشتراک گذاری تصاویر و اسناد از گالری گوشی مستقیما به Cloud Print
 • رصد کردن وضعیت پرینت های در حال اجرا
 • پردازش لینک های دعوت نامه. لینک های دعوت نامه را از ایمیل به Cloud Print می توان ارسال کرد.
 • جستجو و ثبت چاپگر جدید در شبکه محلی

تصاویر برنامه Cloud Print

دانلود برنامه Cloud Print (بروز رسانی اردیبهشت 98) :

دانلود مستقیم فایل نصبی

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.