مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار 2019 در نور روز و شب

مقایسه دوربین 5 گوشی پرچمدار سال 2019 در روز و شب

 با عرضه One Plus 7 Pro تکلیف پرچمداران نیمه اول سال میلادی جاری مشخص شد. همه گوشی های مهم عرضه شدند و عملا تا پاییز امسال خبری از گوشی پرچمدار نخواهد بود. حالا زمان این است پیش از شروع یک تابستان خاطره انگیز، بررسی کنیم از بین 5 گوشی برتر حال حاضر بازار تلفن های همراه دوربین کدام یک برای ثبت این لحظات به یاد ماندنی اوضاع بهتری دارند؟ برای پاسخ به این سوال گوشی های iPhone Xs Max ، One Plus 7 Pro ،Huawei P30 Pro ، Galaxy S10 Plus و Google Pixel 3 در 10 موقعیت مختلف قرار گرفته اند که از روشنایی روز تا تاریکی شب در این عکس ها وجود دارد. عکس ها را بررسی کرده و تفاوت ها را بازگو می کنیم. عکس ها را هم در اختیارتان می گذاریم تا در انتها شما بتوانید مقایسه دوربین را خودتان انجام دهید.

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار 2019 در روز و شب

قبل از هر چیز مشخصات فنی این 5 گوشی را با هم می توانید مقایسه کنید که بدانید چه گوشی ای از چه سخت افزاری در دوربین خود بهره می برد.

جدول مقایسه مشخصات دوربین

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار 2019 در نور روز و شب

همانطوز که مشاهده می کنید تفاوت های زیادی بین این دوربین ها وجود دارد. از گوگل پیکسل که کلا با یک دوربین سعی دارد بهترین تصویر خروجی را به دست دهد، تا بقیه که دوربین های بیشتری دارند و در راس آنها هواوی P30 Pro با 4 دوربین در پشت گوشی قرار می گیرد. به عبارتی همه یک کار مشترک که گرفتن عکسی ایده آل است را به شیوه های مختلف انجام می دهند. اکنون به نمودار حساسیت به نور و یک نمونه عکس پوستر رنگی نگاهی می اندازیم که همگی تحت شرایط مشابه و میزان روشنایی کنترل شده گرفته شده اند. عکس نمونه، مثال خوبی برای این است که درباره رنگ شناسی دوربین ها بتوانید اظهار نظر کنید. نمودار حساسیت به نور هم برای دیدن وضوح لبه های عکس دوربین ها و دیدن مقدار جزئیات می تواند مفید باشد.

پوستر رنگی(عکس نمونه):

برای دیدن سایز اصلی عکس ها روی لینک های زیر کلیک کنید:

تصویر اصلی دوربین گلکسی S10 Plus

تصویر اصلی آیفون XS Max

تصویر اصلی دوربین P30 Pro

تصویراصلی دوربین وان پلاس 7 پرو

تصویر اصلی دوربین پیکسل 3

با دقت در عکس پوستر رنگی متوجه می شویم که OnePlus 7 از بقیه بی رنگ و رو تر بوده،  اشباع رنگ در آن کمتر و اندکی سرد و بی روح به چشم می آید. البته این چیز جدیدی هم نیست در مدل های قبلی وان پلاس هم همین مساله وجود داشت و هنوز هم به قوت خود باقیست. برای بقیه عکس ها لازم نیست ادیت خاصی روی شان انجام دهید چون خودشان به قدر کافی در رنگ های شان تغییر اعمال شده و به همین شکلی که هستند قابل به اشتراک گذاری با دیگران اند. البته به جز عکس وان پلاس 7 پرو  که به مقداری تغییر کنتراست و ساتوریشن نیاز دارد.

نکته برجسته بعدی قابلیت حذف نویز تصویر خشنی است که سامسونگ برای عکس به کار گرفته است. در حالی که بقیه عکس ها مقداری نویز طبیعی در خود دارند عکس S10 بیش از حد صاف و صیقلی مشاهده می شود که باعث شده عکس اندکی کدر به نظر برسد.

نمودار حساسیت به نور (ISO Chart) :

نمودار  ISO chart نکات جالب بیشتری را آشکار می کند. وان پلاس و هواوی وقتی از مرکز به سمت بیرون عکس به آنها نگاه می کنید به سرعت تار می شوند. اما در مورد آیفون، سامسونگ و پیکسل این طور نیست و کماکان در تمام سطح عکس و حتی در لبه ها خوب و شارپ باقی می مانند. اما وان پلاس و هوای در لبه ها جزئیات زیادی را از دست داده اند.
بعد از این به سراغ دنیای واقعی و روتوش نشده می رویم تا بهتر بتوانیم مقایسه دوربین این گوشی ها را انجام دهیم.

صحنه اول:

برای بعضی از عکس ها مثل این عکس برشی از آنها را کنار هم قرار داده ایم، تا تفاوت ها بهتر دیده شوند. اما توصیه می کنیم در ادامه عکس های کامل را ببینید تا قضاوت بهتری بتوانید داشته باشید.

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار در نور روز و شب-صحنه-1
صحنه اول
OnePlus 7 Pro – امتیاز: 6 از 10
وان پلاس عکس قابل توجهی گرفته است. ولی رنگ ها به طور مشخصی سرد هستند و روح ندارند. این عکس بدی نیست اما مسلما ترجیح می دادیم اشباع رنگ ها بیشتر و کنتراست بالاتری می داشت. چرا که الان اندکی سرد به نظر می آید.
iPhone Xs Max – امتیاز 7.5 از 10
عکسی که آیفون گرفته درخشندگی رنگ و کنتراست زیادی دارد. همین باعث می شود عکس دلچسبی باشد. رنگ طلایی ماسه ها، دینامیک عکس را به این سمت سوق می دهد که حس تابستانی بودن جو عکس به خوبی منتقل گردد. این عکس بی نقص نیست چرا که چهره مقداری کم نور افتاده اما در نگاه کلی عکس بسیاری دلپذیری شده است.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 7 از 10
گلکسی عکسی با رنگ های خوشایند گرفته است. اما پایین بودن ساتوریشن باعث شدن نسبت به عکس های قبلی تصویر اثرگذاری نباشد.
Google Pixel 3 – امتیاز 5 از 10
عکسی که پیکسل گرفته به مقدار زیادی کم نور و از همه عکس های دیگر تاریک تر است. برای عکسی که در نور روز در فضای باز ساحل گرفته شده، یک عکس تاریک به هیچ وجه خوشایند نیست.
Huawei P30 Pro – امتیاز 5.5 از 10
دوربین هواوی عکسی با رنگ های عجیب و غریب بدون هیچ نوسانی و بسیار مسطح گرفته است. ته رنگ زردی کل عکس را فراگرفته است. کاملا مشخص می باشد که یک جای کار در رنگ آمیزی تصویر می لنگد که انقدر عجیب از آب درآمده است. خبر خوب این که هواوی اکسپوژر بهتری از پیکسل دارد و همین یک مورد آن را از عکس قبلی در وضعیت بهتری قرار می دهد.

صحنه دوم:

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 7.5 از 10
عکس وان پلاس خوش آب و رنگ دیده می شود اما اندکی ته رنگ بنفش دارد. آسمان کمی محو شده و رنگ ها به اندازه سایر عکس ها زنده نیستند.
iPhone Xs Max – امتیاز 8 از 10
آیفون یک عکس زیبا با اکسپوژر مناسب، رنگ های زنده و دینامیک خوب و در مجموع بسیار لذت بخش گرفته است.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 6.5 از 10
گلکسی حرکت عجیبی اینجا انجام داده است. انگار که حالت HDR خودکار بیش از اندازه عمل کرده و ظاهر عکس را خیلی صاف و مسطح کرده است. به بقیه عکس ها دقت کنید نیمی از صحنه در سایه و بقیه در آفتاب هستند. حالا عکس گلکسی را هم ببینید انگار که یک ابر بزرگ بالای کل تصویر را فرا گرفته باشد. حتما این اشتباه است و مقدار زیادی از حس تصویر را می کشد.
Google Pixel 3 – امتیاز 8.5 از 10
عکس پیکسل مقداری کم نور است همین باعث شده که در قسمت سایه ای جزئیات زیادی از دست بروند. اما عکس بسیار شارپی شده و عمق زیادی دارد و در مجموع عکس مورد علاقه ماست.
Huawei P30 Pro – امتیاز 7.5 از 10
هواوی عکسی مطبوع گرفته که اکسپوژر سرزنده و روشن دارد. اما هاله رنگ زرد در کل عکس دیده می شود و آسمان هم محو شده که همین باعث می شود بهترین عکس این صحنه نباشد.

صحنه سوم:

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 6.5 از 10
عکس وان پلاس نه بد است نه عالی. هاله بنفش قابل توجهی دارد. اما مشکل بزرگتر این است که مسطح بوده و فاقد جذابیت های بصری است.
iPhone Xs Max – امتیاز 8 از 10
آیفون عکس مطلوبی گرفته که رنگ های زنده ای دارد و پویایی خوبی بین قسمت نور خورده دیوار ساختمان و بخش تاریک عکس برقرار کرده است. رنگ نیلی آسمان و جزئیات فراوان در درختان در کل عکس را مطلوب نظر کرده است.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 6.8 از 10
مثل عکس قبلی، گلکسی باز هم یک عکس خیلی صاف گرفته و نمی توانید بین قسمت نورانی و بخش در سایه عکس دینامیک خوبی ببینید. یعنی ترکیبی شده که کنتراست ندارد. این عکس همچنین رنگ های سرد و عجیبی دارد. در حالی که در واقعیت رنگ ها بسیار گرم تر هستند.
Google Pixel 3 – امتیاز 8 از 10
یک عکس تاریک دیگر از پیکسل، جزئیات درختان کناری به کلی از بین رفته اند. عکس به خوبی شارپ می باشد. دینامیک عکس در آسمانی آبی و سایه ها هم مناسب است که با یک اکسپوژر مناسب تاثیرگاری بیشتری پیدا کرده است.
Huawei P30 Pro – امتیاز 7 از 10
این عکس اکسپوژر اوضاع مناسبی دارد. مقدار جزئیات در عکس خوب است. ولی یک بار دیگر رنگ ها محو شده اند آسمان کلا تار دیده می شود و ته رنگ زرد هم همه جای عکس خودنمایی می کند. این گوشی به نظر می رسد باید در بازسازی رنگ ها به مراتب بهتر از اینها عمل کند.

صحنه چهارم:

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 6 از 10
طبق معمول این عکس هم بد نیست ولی جذاب هم نیست. رنگ ها جذابیت و انرژی ندارند.
iPhone Xs Max – امتیاز 8 از 10
عکس آیفون خیلی بهتر درآمده، رنگ های پویایی دارد و در نگاه کلی خوب است.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 8.5 از 10
گلکسی خوشایندترین رنگ ها را پدید آورده، بهترین رنگ ها را برای بخش سرسبز عکس بازسازی کرده است و محدوده دینامیک عالیست. اشباع رنگ در تصویر مناسب بوده و رنگ آسمان دلنشین و مقدار جزئیات فوق العاده است.
Google Pixel 3 – امتیاز 7 از 10
یک بار دیگر، عکسی تاریک را می بینیم که همین قطعا پیکسل را به پایین جدول در عکس هایی که در نور روز گرفته می شوند می فرستد.
Huawei P30 Pro – امتیاز 6 از 10
از روی رنگ به راحتی می توان تشخیص داد که این عکس برای هواوی می باشد. اگر دیدید آسمان به طرز افتضاحی محو شده و هاله رنگ زرد در عکس وجود دارد احتمالا دارید عکس P30 Pro را می بینید. رنگ های نامانوس در همه عکس های پرچمدار هواوی قابل رویت بوده و این گونه خودش را لو می دهد.

صحنه پنجم:

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 6.8 از 10
عکس وان پلاس در این مورد خوشایند بوده و واقعی و خوش رنگ و لعاب به نظر می رسد.
iPhone Xs Max – امتیاز 7 از 10
پرنورترین عکس برای آیفون می باشد. همین باعث شده که آسمان از صحنه دور بیفتد و رنگ ها بیش از حد اغراق شده به نظر بیایند. البته کماکان این عکس خوبی است که تراز نور سفید خوبی دارد و زیبا به نظر می رسد.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 6.5 از 10
گلکسی حرارت رنگ ها را بر هم زده هاله ای از رنگ آبی عکس را فراگرفته و رنگ های سردتری را نسبت به واقعیت اعمال کرده است. (به دیوار سفید سمت راست دقت کنید، این دیوار بیشتر آبی دیده می شود تا سفید)
Google Pixel 3 – امتیاز 7.5 از 10
اندکی نور کم است. رنج دینامیک عکس در بهترین حالت ممکن قرار دارد طوری که حتی ابرهای آسمان را هم می توانید ببینید. تاریک بودن کمی ظاهر عکس را خراب کرده است اما هنوز هم عکس تاثیرگذاری می باشد.
Huawei P30 Pro – امتیاز 6.8 از 10
عکس هواوی جذاب شده اما اشیا جلویی به طرز غیر قابل بیانی تاریک هستند و همین سبب کسر امتیاز برای P30 Pro شده است.

صحنه ششم:

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار در نور روز و شب-scene-6

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 5.5 از 10
به عنوان اولین عکس در شب، وان پلاس چهره را نشان می دهد. اما پس زمینه تار است و جزئیات خیلی کمتری نسبت به بقیه عکس ها در آن می توان دید.
iPhone Xs Max – امتیاز 5 از 10
عکس آیفون در پس زمینه جزئیات شارپ تری دارد و از این نظر عالیست. اما چهره تاریک افتاده و همین کار را خراب کرده است.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 7.5 از 10
اینجا عکسی رنگارنگ می بینیم که تنها تصویری شده که جزئیات کلیسا را در بکگراند، محو نکرده است. نکته منفی این عکس اینجاست که رنگ ها شدت زیادی دارند و از حالت طبیعی خارج شده اند.
Google Pixel 3 – امتیاز 8 از 10
پیکسل بهترین عکس را با برقراری توازن مناسب بین رنگ و اکسپوژر گرفته است. از بین 5 عکس بالا، این همان عکسی است که حاضرید در شبکه های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید.
Huawei P30 Pro – امتیاز 7.3 از 10
چهره نور خوبی دارد و روشنایی به اندازه است. اما در کل جزئیات تصویر کم بوده و عکس مقداری تار می باشد.

صحنه هفتم:

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 5.5 از 10
وان پلاس به طرز قابل توجهی قسمت های برچسته عکس را به هدر داده است. در مقایسه با سایر تصاویر، این عکس جذابیت کمتری برای ما دارد.
iPhone Xs Max – امتیاز 6 از 10
آیفون طبیعی ترین و البته شارپ ترین عکس را گرفته است. اما متاسفانه اکسپوژر فراوانی به کار رفته که موجب شده چیز زیادی از عکس معلوم نباشد.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 7 از 10
گلکسی تعادل خوبی بین رنگ، اکسپوژر و جزئیات برقرار کرده و در میان این عکس ها تصویر مورد علاقه ماست.
Google Pixel 3 – امتیاز 6.8 از 10
پیکسل در رنگ آمیزی و ساتوریشن زیاده روی کرده و عکس کارتونی و غیر واقعی به چشم می آید. البته این موضوع هم قابل انکار نیست که رنج دینامیک عکس در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
Huawei P30 Pro – امتیاز 6.5 از 10
این عکس به طرزی مصنوعی بیش از حد شارپ است و به همین خاطر بسیار ظاهر عجیبی پیدا کرده و همین امر سبب شده تا خبری از جزئیات هم نباشد. به خصوص اگر عکس را در یک نمایشگر بزرگتر باز کنید این موضوع بیشتر به چشم می آید. نکته قابل توجه دیگر درباره این عکس این است که رنگ ها خیلی سرد هستند و گرمایی ندارند.

صحنه هشتم:

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار در نور روز و شب-scene-8

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 6.7 از 10
عکس وان پلاس، توازن خوبی دارد و توانسته قسمت های برجسته عکس را در خود نگه دارد. جزئیات، به مقدار فراوان، شارپ هستند. اما  این نتوانسته به طور کامل قسمت های سایه ای و تاریک را از هم جدا کند.
iPhone Xs Max – امتیاز 6 از 10
ضعیف ترین عکس اینجا برای آیفون می باشد که هایلایت ها را از دست داده و نتوانسته جزئیات سایه ها را به تصویر بکشد.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 7 از 10
عکس سامسونگ اندکی از جزئیات مخفی در سایه ها را به نمایش در آورده اما به وضوح بیش از حد شارپ شده است.
Google Pixel 3 – امتیاز 8 از 10
پیکسل عکس درخشانی گرفته و شما می توانید جزئیات خیلی بیشتری از صحنه را در مقایسه با بقیه عکس ها ببینید. این همان سطح گوشی گوگل پیکسل است که بقیه گوشی ها بدون فعال کردن حالت شب از پسش بر نمی آیند.
Huawei P30 Pro – امتیاز 6.8 از 10

هواوی قادر است جزئیات زیادی را از عمق سایه ها بیرون بکشد اما رنگ ها سرد هستند و ساتوریشن و زنده بودنی در کار نیست. و همین امتیاز P30 Pro را تنزل می دهد.

صحنه نهم:

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 6 از 10
این عکس اکسپوژر پایین تری نسبت به سایر عکس ها دارد. همچنین در سایه ها هم به دنبال جزئیات نگردید چون چیز زیادی دستگیرتان نمی شود.
iPhone Xs Max – امتیاز 6.8 از 10
عکس آیفون وضعیت مطلوبی دارد. جزئیات خوبی هم در بخش سایه ای و هم در بخش روشن عکس می توانید مشاهده کنید.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 6.4 از 10
عکس گلکسی مقداری تاریک تر است و از سایه ها هم مقدار کمی جزئیات می توان بیرون کشید.
Google Pixel 3 – امتیاز 7.2 از 10
پیکسل مجددا محدوده پویایی عالی دارد و عکس آن خیلی شبیه به عکس آیفون شده است.
Huawei P30 Pro – امتیاز 7 از 10
هواوی همچنین عکس خوبی گرفته و محدوده دینامیک عالی و جزئیات در آن فت و فراوان است. البته از بقیه عکس ها شارپ تر دیده می شود.

صحنه دهم:

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار در نور روز و شب-scene-10

OnePlus 7 Pro – امتیاز: 5 از 10
عکس وان پلاس تاریک و پر از نویز دیده می شود اما این عکس نسبت به عکس آیفون بیشتر به درد می خورد هر چند که راه درازی برای عالی شدن دارد!
iPhone Xs Max – امتیاز 4 از 10
آیفون نمی تواند در چنین محیط تاریکی عکس به درد بخوری بگیرد و کارش را اینجا با یک عکس تیره و تار به پایان رسانده است.
Galaxy S10 Plus – امتیاز 6 از 10
گلکسی سامسونگ توانسته مقداری خوبی از جزئیات سایه ها را به تصویر بکشد و عکس خوبی گرفته است. اما باز هم بی نقص و عالی نیست.
Google Pixel 3 – امتیاز 7.5 از 10
برنده بزرگ این صحنه پیکسل نام دارد جایی که توانسته از پس رنگ ها و روشنایی بربیاید در حالی که بقیه همه عاجز از این کار بوده اند.
Huawei P30 Pro – امتیاز5.7 از 10
هواوی عکسی گرفته که می شود از آن استفاده کرد ولی دوباره تکرار می کنیم که عالی نیست. این عکس در رتبه پایین تری از عکس سامسونگ قرار می گیرد.

جمع بندی مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار 2019

مقایسه دوربین کار جسورانه ای است چرا که افراد مختلف اولویت های متفاوتی دارند. شما چند وقت یکبار شب ها عکاسی می کنید؟ آیا ترجیح می دهید 10 ثانیه صبر کنید یا اینکه با حالت عکاسی در شب عکس می گیرید؟ آیا عکس های عمودی می گیرید؟ بعضی گوشی ها در نور خوب، عالی کار کردند ولی در تاریکی تعریفی نداشتند. پس برای کسانی که خیلی در نور کم عکاسی نمی کنند این موضوع اهمیتی ندارد. عده ای دیگر شاید بگویند عکسی که در شب گرفته شده از عکس های عادی در نور روز با ارزش تر است. با این تفاسیر بیایید به نتیجه مقایسه دوربین بهترین گوشی های نیمه اول سال 2019 نگاهی بیندازیم.

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار در نور روز و شب-جمع بندی

 

امتیازات کل مقایسه دوربین ها

مدل گوشی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
OnePlus 7 Pro 6 7.5 6.5 6 6.8 5.5 5.5 6.7 6.8 5 62.3
iPhone XS Max 7.5 8 8 8 7 5 6 6 6.8 4 66.3
Galaxy S10+ 7 6.5 6.8 8.5 6.5 7.5 7 7 6.4 6 69.2
Pixel 3 5 8.5 8 7 7.5 8 6.8 8 7.2 7.5 73.5
Huawei P30 Pro 5.5 7.5 7 6 6.8 7.3 6.5 6.8 7 5.7 66.1
جمع کل:
 • Google Pixel 3: 73.5
 • Samsung Galaxy S10+: 69.2
 • Apple iPhone XS Max: 66.3
 • Huawei P30 Pro: 66.1
 • OnePlus 7 Pro: 62.3

Google Pixel 3 : برنده نهایی

پیکسل 3 گوگل دائما در عکاسی در شب بهترین عکس ها را گرفت و به این ترتیب در این رقابت در صدر جای گرفت. البته در نور روز دیدیم که عکس های پیکسل 3 تاریک هستند و این همان نکته ای است که انتظار داریم گوگل رویش کار کند.

Samsung Galaxy S10+ : خوب در همه شرایط

گلکسی اس 10 پلاس خودش را در همه جور عکسی ثابت کرد. سامسونگ در بازسازی رنگ ها عالی کار می کند و عکس های گلکسی اغلب لذتبخش هستند طوری که نیازی نیست ادیتی روی آنها انجام دهید و همانطوری هستند که باید باشند.

Apple iPhone XS Max : ضعف در عملکرد نور کم

آیفون عکس های بی نقصی در نور روز می گیرد که رنگ های دلچسبی دارد. اما وقتی نور کم باشد فقدان حالت شب حس می شود و این به این معنیست که گاهی شما باید از خیر عکس گرفتن در نور کم با آیفون بگذرید!

Huawei P30 Pro : درگیر با رنگ ها!

هواوی پی 30 پرو عکس های مطلوبی می گیرد. اما وقتی صحبت از مقایسه آن با بهترین ها می شود، وضع فرق می کند. شاید به خاطر سنسور جدید RYYB باشد که دو نقطه زرد رنگ دارد (برخلاف بقیه گوشی ها که دو نقطه سبز رنگ دارند) عکس ها دائما به زردی می زنند و به اندازه سایر گوشی ها زنده بودن و تحرک و نوسان ندارند. در واقع گوشی نمی تواند رنگ آبی طبیعی آسمان را بازسازی کند.

OnePlus 7 Pro : بی رنگ و رو و با جزئیات نرم شده!

وان پلاس 7 پرو در قعر جدول این مقایسه قرار گرفته است برای اینکه بفهمید چرا در این جایگاه قرار دارد کافیست عکس هایش را دوباره ببینید! عکس های وان پلاس رنگ و رو رفته، سرد و مقداری محو هستند.
دوربین های سلفی را هم مقایسه کنید: مقایسه تخصصی دوربین سلفی گوشی های پرچمدار 2019
جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

مقایسه دوربین اصلی Mi Note 10 شیائومی و +Galaxy Note 10 سامسونگ

همین اول مقاله باید بگوییم که خودمان هم میدانیم که این مقایسه کمی عجیب است. …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *