تقابل سلفی های OnePlus 7 Pro و S10 Plus و iPhone XS Max و Pixel 3

دوباره به بخشی از سال که همه پرچمدار های شرکت های بزرگ سازنده اسمارت فون معرفی شده اند رسیده ایم و حالا میتوان آخرین دستاورد های فناوری هر شرکتی را در قفسه های موبایل فروشی ها مشاهده کرد. جدیدترین پرچمداری که به جمع بزرگان دنیای تکنولوژی پیوست OnePlus 7 Pro بود که بعد از آیفون های اپل، کهکشانی های سامسونگ و پیکسل های گوگل به بازار های جهانی معرفی شد.

وقتی OnePlus 7 Pro با دوربین سلفی جهنده خود به معرفی شد، ما را کنجکاو کرد دوربین سلفی آن در مقایسه با Galaxy S10 Plus، Pixel 3 و iPhone XS Max چه عملکردی خواهد داشت. حال در این مقاله قصد داریم لنز های جلویی این چهار پرچمدار را با یکدیگر مقایسه کنیم.

صحنه اول: سلفی معمولی در نور روز

OnePlus 7 Pro: 7.5

سلفی ثبت شده با این گوشی بسیار عالی است که البته یک مشکل کوچک در پردازش رنگ دارد (یک هاله بنفش رنگ به چشم میخورد). در کل، نکته منفی بزرگی به چشم نمیخورد ولی وقتی سلفی آن را در کنار رقبا قرار میدهیم، میتوانیم تفاوت ها را احساس کنیم

iPhone XS Max: 6.5

آیفون اپل توانسته یک تصویر گرم و لذت بخش ثبت کند ولی رنگ ها کمی بیش از حد گرم هستند. کنتراست مو ها نیز کمی زیاد است که باعث میشود جزئیات مو کمی از بین برود.

Galaxy S10 Plus: 8

یک سلفی تمام عیار با رنگ های طبیعی، جزئیات زیاد و کنتراست مناسب.

Pixel 3: 5

این تصویر بیش از حد نویز دارد، نوردهی کمی دارد و زیادی واقع گرایانه است و توجه زیاد و غیر ضروری ای به جوش ها و عیب و نقص های گونه کرده است. شارپ بودن تصویر خوب است ولی وقتی صحبت از یک سلفی باشد، شارپ بودن زیادی نکته مثبتی محسوب نمیشود

صحنه دوم: سلفی گروهی

OnePlus 7 Pro: 7

باز هم تصویر کمی به بنفش متمایل شده است. نقاط هایلایت هم در مرز از بین رفتن هستند.

iPhone XS Max: 6

آیفون در این موقعیت تصویر نسبتاً قابل قبولی ثبت کرده ولی بار دیگر رنگ ها به سبز و زرد تمایل دارند و اصلا به واقعیت نزدیک نیستند. نکته خوب دیگر فاصله کانونی کمی بلند تر دوربین سلفی است که باعث میشود، زاویه تصویر بهتر دیده شود.

Galaxy S10 Plus: 8

سلفی ثبت شده با نماینده کره ای ها باز هم کیفیت بسیار خوبی داشته و با OnePlus 7 Pro رقابت تنگاتنگی دارد، ولی رنگ بندی کلی در این سلفی بسیار واقع گرایانه و چشم نواز است. البته نرمی کلی تصویر کمی امتیاز آن را کم کرده است.

Pixel 3: 5.5

مثال دیگری از اینکه بیش از حد واقعگرا بودن دوربین Pixel به معنای تصویری زیبا نیست. البته اگر آن را به تنهایی نگاه میکنیم، تصویری بسیار عالی به نظر میرسد ولی وقتی آن را در کنار سایر تصاویر قرار میدهیم، به راحتی میتوان نقص آن را دریافت کرد

صحنه سوم: حالت پرتره

OnePlus 7 Pro: 6.5

دستگاه های وان پلاس حالا پرتره های بی نظیری ثبت میکنند و این یکی اثباتی محکم برای این ادعا است. رنگ بندی خوب و مناسب و از دست ندادن جزئیات پس زمینه از جمله نکته های مثبت این سلفی است.

iPhone XS Max: 7

پرتره بسیار خوبی است ولی باز هم نویز دارد و توجه زیادی روی سایه های دارد که البته خوشایند نیست. با اینحال فاصله کانونی بلند تر دوربین سلفی آیفون در حالت پرتره توانسته به خوبی سوژه اصلی را برجسته کند که این نکته خوشایندی است. البته به خاطر کم کردن جزئیات اشیای پس زمینه یک امتیاز کم کرده ایم. تصویر آیفون همچنین تنها عکسی است که کاپشن را هم تار کرده است.

Galaxy S10 Plus: 6.5

از حیث رنگ بندی کمی صاف به نظر میرسد و ویژگی های ریز صورت سوژه را کم کرده است. به طور کلی نوردهی تصویر بیش از حد است و این باعث کم شدن جزئیات صورت شده است.

Pixel 3: 8.5

پیکسل های گوگل یک پرتره بسیار عالی ثبت کرده اند که کنتراست بیشتری دارد، نوردهی کم به طریقی در این شرایط باعث به وجود آمدن تصویر بهتری شده است. سوژه و پس زمینه پشتی به خوبی از هم جدا شده اند و هیچ بخشی از آن خراب نشده است که در ثبت پرتره های چشم نواز اهمیت بسیار زیادی دارد. جزئیات آن مناسب است و رنگ بندی هم واقعی است.

صحنه چهارم: Night Sight در مقابل بقیه

OnePlus 7 Pro: 5

خوب است، ولی عالی نیست. سوژه به وضوح روشن شده ولی کمبود حالت شب در بخش سلفی کاملاً قابل مشاهده است. نور محیطی اما به خوبی به نمایش گذاشته شده است.

iPhone XS Max: 3

میخواهید شکست دوربین یک آیفون را مشاهده کنید؟ در شرایط تاریک و کم نور عکسبرداری کنید.

Galaxy S10 Plus: 6.5

با وجود ظاهری اشباع شده، کهکشانی کره ای ها در نوردهی سوژه عملکرد خوبی داشته است. با اینحال این تصویر کمی کدر به نظر میرسد.

Pixel 3: 8.5

Pixel 3 تنها اسمارت فونی است که با حالت شب مخصوص دوربین اصلی عرضه شده است و این نکته به وضوح دیده میشود. سلفی ثبت شده با این دستگاه نه تنها بهترین نوردهی دارد، بلکه بین سایر رقبا بیشترین جزئیات را به نمایش گذاشته است.

صحنه پنجم: سلفی در نور کم

OnePlus 7 Pro: 7.5

در این تست، نماینده وان پلاس بهترین عملکرد را دارد. نوردهی آن بسیار خوب انجام گرفته و بهترین سلفی به ثبت رسیده است.

iPhone XS Max: 2

شکستی دیگر از دوربین آیفون. این تصویر اساسا غیر قابل استفاده است که البته از یک آیفون 1000 دلاری بعید و غیر قابل قبول است. البته پس زمینه نوردهی خوب دارد و این مایه تاسف است.

Galaxy S10 Plus: 6

کهکشانی سامسونگ عملکردی قابل قبولی در این تصویر انجام داده که البته جزئیات کمی از بین رفته است. به طور کلی عکسی کاملاً قابل استفاده با نوردهی مناسب و رنگبندی زیبا را مشاهده میکنیم.

Pixel 3: 5

بدون حالت Night Sight، تصویر ثبت شده با نماینده گوگل ناامید کننده است. این سلفی پر از نویز است، بسیار تاریک است و اصلا زیبا نیست.

صحنه ششم: نور کم با فلش روشن

OnePlus 7 Pro: 7

در رقابت امروز ما در بخش سلفی ها، OnePlus 7 Pro با فلش روشن هم جزو برندگان میباشد. خوشحالیم که وان پلاس توانسته فرمول برنده خود در OnePlus 6 و 6T را به پرچمدار جدید هم بیاورد. رنگ ها و جزئیات به خوبی ثبت شده اند و نوردهی کلی هم در این صحنه مناسب است.

iPhone XS Max: 7.5

آیفون اپل هم عملکرد خوبی داشته است و رنگ طبیعی صورت و جزئیات را به خوبی ثبت کرده است. البته آن هاله زرد و سبز هنوز هم دیده میشود که زیاد طبیعی به نظر نمیرسد.

Galaxy S10 Plus: 4

کهکشانی سامسونگ به نوعی تصویری کدر با رنگ های نامناسب ثبت کرده که هاله ای از بنفش و ارغوانی به نوعی ناخوشایند در آن دیده میشود. به طور کلی این تصویر به واقعیت نزدیک نیست.

Pixel 3: 5.5

با اینکه یک تصویر با نوردهی کم را مشاهده میکنیم، ولی پیکسل یک سلفی رنگارنگ و زنده ثبت کرده که جزئیات و پس زمینه چشم نوازی دارد.

 

امتیاز های کلی

OnePlus 7 Pro: 40.5

Samsung Galaxy S10 Plus: 38

Google Pixel 3: 37

Apple iPhone XS Max: 32

جمع بندی

خب، این هم از رقابت امروز ما! همانطور که مشاهده کردید، OnePlus 7 Pro با عملکرد یکنواخت و تصاویری به طور کلی چشم نواز خود در این امتحان سربلند بیرون آمد. با اینحال، Galaxy S10 Plus و Pixe 3 شانه به شانه هم و با یک امتیاز اختلاف در رده دوم و سوم قرار گرفته اند. با اینکه آیفون های اپل به طور کلی سلفی های خوبی ثبت میکند، ولی وقتی نور محیط کم میشود، عملکرد آن بسیار ضعیف میشود که البته این نقطه ضعف سال هاست که در دستگاه های اپل دیده میشود.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.