21 مود و برنامه کاربردی اندروید

20 مود و برنامه کاربردی اندروید که باید از آنها استفاده کنید

همیشه برنامه هایی وجود دارند که امکانات جالبی به گوشی اندروید اضافه می کنند این ابزار ها سرعت و کارآیی گوشی را بیشتر می کنند و در مواردی دسترسی به بعضی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی را راحت تر از قبل می کنند. به عنوان مثال اگر کشوی نوتیفیکیشن گوشی دسترسی سریع به دکمه اشتراک گذاری اینترنت گوشی با سایر دستگاه ها داشته باشد وقتی می خواهید به دوست تان اینترنت بدهید سریعا این کار را انجام می دهید. در ادامه لیستی از چند برنامه کاربردی اندروید را در این مقاله اندرویدزوم به شما معرفی می کنیم.

با 20 برنامه کاربردی اندروید برای بهبود عملکرد گوشی آشنا شوید

وقتی کاربر متوجه می شود که سرعت گوشی کاهش یافته و در مواردی لگ دارد. فورا به این فکر می افتد که چاره ای برای این مشکل بیندیشد. حالا مود چیست؟ مود در واقع نرم افزاری است که عملکرد بخشی از دستگاه اندرویدی را بهبود می بخشد، ظاهر آن را بهتر می کند یا قابلیت های اضافه ای به آن می افزاید. همانطور که در گوگل پلی مودهای زیادی وجود دارد در سراسر وب هم چیزی که فراوان می توانید پیدا کنید مود می باشد. اما این دلیل نمی شود که هر مودی خوب باشد یا هر مودی را باید نصب کرد. پس اینکه کاربر بتواند مود مناسب برای رفع نیاز مخصوص خودش پیدا کند کار دشواری می شود. برای حل این مشکل ما قصد داریم 20 تا از بهترین مود ها (نرم افزار) را به طور جداگانه به شما معرفی کنیم.

1. حفاظت از امنیت صفحه نمایش گوشی

22 مود و برنامه کاربردی اندرویدهیچ کس دوست ندارد وقتی کاری شخصی در گوشی خود انجام می دهد بقیه او را رصد کنند. مثلا در مترو ایستاده اید و فرد کناری تان با چنان دقتی گوشی شما را نگاه می کند که انگار وسیله شخصی خودش است! شاید با یک نگاه معنی دار و حتی تذکر کلامی در مواردی بتوانید جلوی این فوضولی را بگیرید اما واقعیت این است که نمی شود همیشه صفحه گوشی را از چشم مردم دور نگه داشت. پس به جای این کار از مود فیلتر صفحه می توانید استفاده کنید. برنامه Screen Filter کاری می کند که نمایشگر گوشی از هیچ زاویه دیگری به جز آن زاویه ای که خودتان دارید گوشی را می بینید، قابل دیدن نباشد! به این ترتیب عزیزانی که با دقت خاصی پیگیر محتوای داخل گوشی شما هستند تیرشان به سنگ می خورد و چیزی نمی بینند!

2. گرد کردن لبه های صفحه

22 مود و برنامه کاربردی اندروید

برنامه Cornerfly لبه های نمایشگر را اندکی گرد می کند. این باعث می شود به لحاظ زیبایی شناسی گوشی اندرویدی شما در وضعیت مطلوب تری قرار گیرد. این برنامه نیز به صورت رایگان عرضه شده است.

3.تنظیم سرعت پردازشگر و بهبود عملکرد باتری (نیازمند روت)

22 مود و برنامه کاربردی اندروید

نرم افزار Kernel Adiutor برای آندر کلاک (برعکس اور کلاک) سرعت پردازنده مرکزی گوشی به کار می رود. به این صورت که با استفاده از آن می توانید سرعت کارکرد دستگاه را طی اجرای برنامه های مختلف طوری تنظیم کنید که برنامه ای که نیاز بیشتری به استفاده از منابع CPU دارد از آن بیشتر بهره برداری کند و برعکس برنامه ای که کمتر CPU را درگیر می کند منابع آن را هدر ندهد. به این ترتیب از اسراف بیهوده باتری به همین دلیل جلوگیری می شود. چرا که پردازشگر در مواقعی که ضرورتی ندارد با ظرفیت بالا کار کند عملکردش کاهش یافته و طبعا مصرف انرژی دستگاه هم کمتر خواهد شد. دقت کنید برای استفاده از این برنامه گوشی باید روت باشد.

4.بهبود عملکرد رم گوشی

22 مود و برنامه کاربردی اندروید

رم مهمترین نقش را در عملکرد گوشی بازی می کند. ROEHSOFT RAM Expander ابزاری است که می تواند کمبود فضای خالی رم از بین ببرد. این اپ به این شکل کار می کند که از حافظه داخلی یا خارجی گوشی به عنوان رم مجازی استفاده کرده و اینگونه فضای رم را افزایش می دهد.

5.قابلیت های اضافی برای حسگر اثر انگشت

22 مود و برنامه کاربردی اندروید

این روزها دیگر تقریبا اکثر گوشی های هوشمند مجهز به سنسور اثر انگشت شده اند. حالا با این مود می خواهیم کاری کنیم که سنسور مورد نظر کاری فراتر از بازکردن صرف قفل گوشی انجام دهد. با برنامه Fingerprint Gestures می توانید میانبرهایی برای دسترسی سریع به مقاصد خاصی در دستگاه تعریف کنید. مثلا با کشیدن انگشت به جهت خاصی روی سنسور برنامه ماشین حساب باز شود یا جهت دیگری برای باز کردن تنظیمات گوشی استفاده گردد.

6.نمایش خط باتری در نوار وضعیت بالای صفحه

20 مود و برنامه کاربردی اندروید

استاتوس بار دستگاه اندرویدی جاییست که همان طور که از اسمش پیداست در آن دنبال وضعیت اجزای مختلف هستیم. برنامه Energy Bar یک میله افقی در نوار وضعیت گوشی قرار می دهد تا وضعیت مقدار شارژ باقی مانده باتری مشخص شود. انیمیشن برای حالت شارژ شدن گوشی و امکان انتخاب رنگ های مختلف برای خط شارژ ار امکانات این نرم افزار هستند.

دانلود مستقیم Energy Bar

7.دکمه های دسترسی سریع بیشتر در نوتیفیکیشن بار

20 مود و برنامه کاربردی اندروید

برای کسانی که اندروید 7 یا بالاتر دارند اپ Tile Extension این اجازه را می دهد که دکمه های دسترسی سریع بیشتری به کشوی نوتیفیکیشن گوشی اضافه کنند. این یعنی هر آپشن به خصوصی که می خواهید غیر فعال یا فعال کنید یک دکمه برای دسترسی سریع به آن می توانید آنجا برایش تعریف نمایید.

با این برنامه ها هیچ نکته ای از قلم نمی افتد: بهترین اپلیکیشن های یادداشت برداری برای اندروید

8.بازیابی قبل از حذف دائمی

20 برنامه کاربردی اندروید

در ویندوز و مک سطل بازیافت وجود دارد تا وقتی چیزی را حذف کرده ابتدا به آنجا برود بعد اگر تمایل داشتید به طور دائمی حذفش کنید. این موجب می شود تا از حذف شدن های ناخواسته هر داده یا اطلاعاتی جلوگیری شود. برنامه Dumpster حکم همان Recycle Bin ویندوز را برای اندروید دارد هر فایلی که پاک می شود ابتدا به Dumpster می روند سپس از آنجا تعیین می کنید که می خواهید به کلی فایل را حذف کنید یا خیر.

9.پاسخ به پیام ها در صفحه قفل گوشی

20 برنامه کاربردی اندروید

برنامه Floatify Lockscreen صفحه قفل گوشی را تغییر می دهد. پس زمینه را محو می کند و با آن از همانجا می توانید مستقیما به پیام های خود پاسخ دهید. امکان دیگر این مود روشن شدن هوشمند گوشی است به این معنی که هر وقت گوشی را بردارید صفحه به طور خودکار روشن می شود.

10.روشن کردن صفحه با دوبار کلیک

20 برنامه کاربردی اندروید

مود بعدی روشن کردن صفحه گوشی با دوبار ضربه زدن روی صفحه است که برنامه Double Tap Screen On and Off این امکان را در دستگاه اندرویدی شما فراهم می کند. در تنظیمات نرم افزار می توانید تعیین کنید چند بار صفحه را لمس کنید تا از خاموش شدن خودکار آن جلوگیری شود.

11.بازکردن تمام صفحه صفحات وب

20 برنامه کاربردی اندروید

اپ دیگری که به شما معرفی می کنیم Fulscrn Free نام دارد. این برنامه از تک تک پیکسل های صفحه بهره می گیرد تا تجربه بهتری برای خواندن کتاب ها، دیدن ویدیو ها و بازی کردن داشته باشید. در واقع Fulscrn Free تمام برنامه ها را وادار می کند تا تمام صفحه اجرا شوند.

12.شخصی سازی ظاهر قسمت اطلاعیه ها

20 برنامه کاربردی اندروید

اگر قصد دارید تا نوتیفیکیشن سنتر سنتی گوشی را عوض کنید و اندروید 5 یا بالاتر دارید. برنامه Material Notification Shade به شما اجازه می دهد تغییرات مد نظرتان را در بخش اطلاعیه های گوشی اعمال کنید و آن طور که می خواهید این بخش را شخصی سازی کنید.

13.نوار پیمایش رنگارنگ

با اپ Navbar Apps نوار پایین گوشی اندرویدی خود را به رنگ دلخواه درآورید. اگر تمایل داشتید عکس های دلخواه به این بخش اضافه کنید و آن گونه که دوست دارید ظاهر نوار پیمایش دستگاه را تغییر دهید.

14.تغییر ظاهر اندروید به آیفون

20 برنامه کاربردی اندروید

لانچر می تواند ظاهر گوشی اندروید را به کل دستخوش تغییر کند. اگر می خواهید ظاهر گوشی خود را شبیه به آیفون کنید یکی از بهترین ابزارها برای این کار لانچر Launcher iOS 13 می باشد. با استفاده از آن تمام آیکون ها، منوی جستجو و گروه بندی نرم افزارها شکل و شمایل iOS به خود می گیرند.

با بهترین های مکان یابی آشنا شوید: معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن GPS و مکان یابی اندروید

15.تغییر ظاهر اندروید به ویندوز 10

20 برنامه کاربردی اندروید

لانچر جذاب دیگری که به شما معرفی می کنیم لانچری با استایل ویندوز 10 می باشد. اگر از رابط کاربری اندروید خسته شده اید و می خواهید به یاد زمان استفاده از کامپیوتر ظاهر دستگاه مثل ویندوز شود می توانید از لانچر Computer Launcher for Win 10 استفاده کنید.

16.تنظیم آسان سطح صدا

20 برنامه کاربردی اندروید

گاهی دکمه های صدا خراب هستند یا به هر دلیلی نمی خواهید از دکمه فیزیکی برای تغییر سطح صدا استفاده کنید. اپ Volume Slider Trigger کارش این است که تنظیم درجه صدا را از دکمه سخت افزاری بی نیاز کرده و آن را به شکل یک نوار افقی در صفحه هوم قرار می دهد.

17.امنیت صفحه نمایش با اعمال فیلترهای تصویری

20 برنامه کاربردی اندروید

همان گونه که در مود شماره 1 توضیح دادیم در زندگی امروز حفظ امنیت صفحه گوشی اهمیت خاصی پیدا کرده است. اپ Screen Guard به شکل دیگری همین کار را برای شما انجام می دهد. مثلا پترن هایی روی صفحه قرار می دهد تا خواندن صفحه گوشی برای بقیه کار سختی شود در نتیجه محتوای داخل دستگاه از خطر افراد مزاحم مصون بماند.

18.اضافه کردن، علامت های باتری، پردازشگر، حافظه به استاتوس بار

20 برنامه کاربردی اندروید

اپ Pixbars مشابه برنامه شماره 6 عمل می کند. نوارهایی رنگی برای نمایش وضعیت باتری، مقدار فضای باقی مانده حافظه و پردازشگر دستگاه به شما نشان می دهد. با این تفاوت که این نرم افزار به جای یک خط افقی چندین خط افقی برای نمایش این موارد در استاتوس بار قرار می دهد.

19.انجام خودکار وظایف در اندروید

20 برنامه کاربردی اندروید

وقتی در زمان های خاصی از روز استفاده های مشابهی از گوشی اندروید خود می کنید مثلا همیشه ساعت مشخصی از صبح بلوتوث را روشن می کنید تا به بقیه دستگاه های تان متصل شود. یا می خواهید اگر باتری به کمتر از 30 درصد رسید اوتوماتیک حالت ذخیره انرژی فعال شود. چه بهتر است که این کارها خود به خود انجام شوند! تا شما مجبور نباشید دستوراتی تکراری را مدام دستی وارد کنید. برنامه MacroDroid – Device Automation چنین کاربردی دارد. دستوراتی را به برنامه می دهید و در زمان مشخص آنها خودکار اجرا می شوند و شما هم لازم نیست کاری انجام دهید.

20.بهبود اجرای بازی ها (نیازمند روت)

20 برنامه کاربردی اندروید

اپ L Speed در دستگاه های روت شده چند توئیک را با هم در ترکیب می کند تا در کل عملکرد دستگاه را بهتر سازد. لگ ها کمتر می شوند عمر باتری افزایش می باید و بازی کردن با گوشی تجربه لذت بخش تری می شود.

همچنین بخوانید: 5 تا از بهترین نرم افزارهای فایل منیجر

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن های اندرویدی برای گرفتن سلفی

سلفی گرفتن امروزه به یکی از اموری تبدیل شده که اکثر افراد برای ثبت لحظات …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *