دانلود پنج اپلیکیشن رنگ آمیزی برای بزرگسالان؛ آرامبخش های دنیای مجازی

در دنیای پیچیده و پر استرسی که در آن هستیم، دوری از مشغله ها و نگرانی ها میتواند کاری غیرممکن باشد. سر زدن به طبیعت یا گوش دادن به موسیقی آرامبخش میتواند کمکی در این باره بکند ولی گاهی انجام این کار ها ممکن نیست. حالا تکنولوژی به میدان آمده و قصد دارد به کمک “هنر درمانی” و رنگ آمیزی به حل این مشکل بپردازد.

به زبان ساده، هنر درمانی روشی است که افراد با انجام فعالیت های هنری احساسات خود را کشف کرده، استرس ها و مشغله های ذهنی را از خود دور کنند و ضمن مدیریت رفتاری به خودآگاهی دست یابند. دانشمندان هم در این باره اثبات کرده اند که نقاشی و رنگ آمیزی یکی از بهترین روش های هنر درمانی است و هم کودکان و هم بزرگسالان میتوانند از آرامشی که ایجاد میکند، بهره ببرند.

ما هم در این مقاله قصد معرفی پنج اپلیکیشن برتر در حوزه رنگ آمیزی را داریم. اپلیکیشن هایی که با علم بر این موضوع، کوشیده اند تا با طرح های زیبا و آرامش بخششان کمی کاربران را از تنش ها و استرس ها دور کنند.

Paint By Number – Free Coloring Book & Puzzle Game

یکی از محبوب ترین اپ های این حوزه، Paint By Number نام دارد که با طرح های مختلف و زیبای خود، به کاهش استرس و حل مشکل بی خوابی کمک میکند. تنوع طرح ها در این اپ بسیار بالاست و هیچگاه خسته کننده نمیشود. از طرح های ساده ای مثل گل و پرنده گرفته تا نقاشی های پیچیده ای مثل ماندالا یا منظره ها، همگی در این اپ گردآوری شده اند تا کاربر به شکل شماره گذاری شده آن ها را رنگ آمیزی کند.

برای رنگ آمیزی هر بخش باید شماره آن را پیدا کنید، البته برای طرح های ساده این کار چندان سخت نیست ولی وقتی طرح ها پیچیده میشوند، نیاز است که وقت صرف کنید و خانه های خالی و رنگشان را پیدا کنید که البته همین وقت گذاشتن منجر به کاهش استرس و آرامشتان خواهد شد.

همه طرح های Paint By Number رایگان هستند و توسعه دهندگان این اپ تبلیغات را برای درآمدزایی برگزیده اند، بنابراین هنگام کار با اپلیکیشن باید منتظر تبلیغات مزاحم تمام صفحه باشید.

دانلود Paint By Number – Free Coloring Book & Puzzle Game

تمامی نقاشی های رنگ آمیزی کاربر در گالری ذخیره میشوند، بنابراین بعد از اتمام کار میتوانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. برای دانلود این اپ مفید که بیش از 10 میلیون کاربر دارد، میتوانید از لینک مستقیم زیر استفاده کنید.

دانلود مستقیم Paint By Number – Free Coloring Book & Puzzle Game

Color By Number, Pixel Color – Pixel Art

Pixel Art هم یکی دیگر از اپ های رنگ آمیزی است که اشکال و طرح هایش به صورت پیکسلی رنگ آمیزی میشوند. طرح های این اپ حالت کارتونی دارند و پیکسل های بزرگ آن کمی کیفیت کلی را تحت تاثیر قرار داده. با این حال این نوع از تصاویر هم میتواند زیبایی خاص خود را داشته باشد.

طرح های این اپ در بخش هایی مثل حیوانات، گیاهان، دسر ها، غذا، اموجی، فانتزی و… تقسیم شده اند. یکی از نکات مثبت این اپ، آپدیت روزانه آن است. به طوری که هر روز چندین تصویر و طرح جدید برای کاربران به نمایش در می آید. البته برخی از آیتم های آن رایگان نیست و ممکن است به 50 دلار هم برسد!

2-Color By Number, Pixel Color – Pixel Art
2- Color By Number, Pixel Color – Pixel Art

ویژگی ها

 • رنگ آمیزی ساده: رنگ آمیزی با اعداد
 • اضافه شدن طرح ها و شکل های جدید در هر روز
 • کاکلشن های زیبا و طرح های جالب
 • اجرای روان و رابط کاربری زیبا و ساده
 • امکان به اشتراک گذاری تصاویر

دانلود Color By Number, Pixel Color – Pixel Art

Color by Number, Pixel Color – Pixel Art اپلیکیشن دیگری است که میتواند با طرح های رایگان و زیبای خود ساعت ها شما را سرگرم کند و اندکی از هیاهوی جهان دور کند. برای دانلود جدیدترین نسخه از این اپ میتوانید از لینک مستقیم زیر استفاده کنید.

دانلود مستقیم Color By Number Pixel Color – Pixel Art

No.Paint – Relaxing Coloring games

سازندگان No.Paint – Relaxing Coloring games اصرار دارند که این اپ، یک بازی آرامش بخش است. نوع رنگ آمیزی در این اپ هم با شماره است ولی مثل اپ قبلی پیکسلی نیست، بلکه طرح ها و نقاشی های زیبایی دارد که کاربر میتواند آن ها را رنگ کند.

No.Paint - Relaxing Coloring games
No.Paint – Relaxing Coloring games

طرح های این اپ از اسب تک شاخ، نقاشی های معروف، ماندالا و … تشکیل شده اند. کار با محیط برنامه بسیار ساده است و اگر استعداد نقاشی و رنگ آمیزی هم ندارید، میتوانید تصاویری زیبا خلق کنید.

دانلود No.Paint – Relaxing Coloring games

برای دانلود این اپ که تاکنون بیش از 10 میلیون بار از گوگل پلی دانلود شده، میتوانید از لینک مستقیم زیر استفاده کنید.

دانلود مستقیم No.Paint – Relaxing Coloring games

Color by Number: Coloring Book Free – Pixel Art

یکی دیگر از دفترچه رنگ آمیزی اندرویدی و پیکسلی، Color by Number: Coloring Book Free – Pixel Art نام دارد که توسط Fun Games For Free توسعه یافته است. شیوه رنگ آمیزی این اپ هم مثل بقیه به صورت شماره گذاری است و میتوان با انتخاب یک دسته پیکسل، رنگ آن را با این شماره ها انتخاب کرد.

Color by Number: Coloring Book Free - Pixel Art
Color by Number: Coloring Book Free – Pixel Art

برخی از ویژگی ها

 • هر تصویر را به راحتی رنگ کنید و در آخر کار منتظر یه سوپرایز باشید
 • شیوه پیکسلی طرح ها و رنگ آمیزی به شیوه شماره گذاری
 • کلکسیونی از نقاشی های زیبا

دانلود Color by Number: Coloring Book Free – Pixel Art

Color by Number: Coloring Book Free – Pixel Art با محیطی آرام و رابط کاربری زیبا توانسته بیش از 10 میلیون کاربر در سراسر جهان داشته باشد و یکی از بهترین اپ های رنگ آمیزی در دنیا باشد. برای دانلود جدیدترین نسخه این اپ میتوانید از لینک مستقیم زیر استفاده کنید.

دانلود مستقیم Color by Number: Coloring Book Free – Pixel Art

Colorfy – Coloring Book

دیگر محصول استودیو Fun Games For Free که توانسته محبوبیت زیاد کسب کند، Colorfy – Coloring Book نام دارد که برای سیستم عامل اندروید بوده و بسیار اعتیاد آور است. یکی از قابلیت های این نرم افزار که هر کاربری را مجذوب خود میکند، پشتیبانی آن از طیف گسترده سنین مختلف است! مجموعه آثاری که در این اپ هستند و منتظر رنگ آمیزی هستند، نقاشی های مشهور، حیوانات، مکان ها و… میباشند. در این اپ میتوانید رنگ های مختلف را باهم مخلوط کنید و رنگ های جدید و جذابی را ایجاد کنید.

برخی از ویژگی ها

 • پشتیبانی از انواع نقاشی و آثار هنری معروف
 • قابلیت ترکیب رنگ ها برای ایجاد رنگ جدید
 • پالت های رنگ زیبا و ابزار رنگ آمیزی گوناگون
 • طراحی منحصر به فرد با فیلتر و افکت جالب و جدید
 • امکان به اشتراک گذاری آثار در شبکه های اجتماعی
 • اضافه شدن تصاویر در هر هفته
Colorfy – Coloring Book
Colorfy – Coloring Book

دانلود Colorfy – Coloring Book

اپ رنگ آمیزی Colorfy – Coloring Book آخرین عضو این لیست که هیچ محدودیت سنی ندارد و هر کاربری با هم سلیقه ای میتواند از آن استفاده کند. این اپ در گوگل پلی بیش از 50 میلیون بار دانلود شده و توانسته امتیاز 4.6 از 5 را دریافت کند. برای دانلود جدید ترین نسخه این اپ میتوانید از لینک مستقیم زیر استفاده کنید.

دانلود مستقیم Colorfy – Coloring Book

بعد از مدتی استفاده از این نوع اپ ها، احتمالاً از میزان تاثیر آن ها شگفت زده شوید. رنگ آمیزی همیشه به عنوان راهی آرامش بخش و استرس زدا شناخته میشده و دانشمندان تاثیر هنر درمانی را تایید کرده اند. البته هیچ لذتی مثل رنگ آمیزی واقعی و حرکت قلم بر کاغذ نیست، ولی گاهی دسترسی به کتاب رنگ آمیزی و یک جامدادی پر از مدادرنگی میتواند دشوار و برای دیگران عجیب باشد، بنابراین تنها راه استفاده از جادوی هنر درمانی، همین اپ های رنگ آمیزی هستند. اگر شما هم از چنین اپ هایی استفاده کرده اید و فکر میکنید باید در این لیست قرار میگرفته، میتوانید در بخش نظرات آرام بخش محبوب خود را معرفی کنید.

جمع امتیازها: 6 میانگین: 2.5

3 نظرها

 1. نیاز عیوض زاده

  درود بر شما. من این اپ رو در گوشیم دارم و بسیار دوستش دارم، اما برنامه ای می خوام که بتونم روی لپتاپم نصبش کنم ممکنه راهنمایی بفرمایید..

 2. سلام من این بازی را خیلی دوست دارم

 3. برنامه های خوبین. ممنون که در اختیار ما گذاشتین ^_^

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *