برنامه های آفلاین
برنامه های آفلاین برای اندروید

بهترین برنامه های آفلاین برای اندروید که بدون اینترنت کار می کنند

چه در سفر باشید و در برخی نواحی دسترسی به اینترنت نداشته باشید و چه آخر ماه باشد و بخواهید در مصرف داده اندروید خود صرفه جویی کنید تا بسته اینترنتی که خریده اید زودتر از موعد تمام نشود. به هر حال مواقعی هست که یا نمی توانید یا نمی خواهید از اینترنت استفاده کنید. در این زمان داشته برنامه های آفلاین برای اندروید که کارتان را راه بیندازد اتفاق خوشایندی است.

برنامه های آفلاین برتر اندروید کدام اند؟

بهترین برنامه آفلاین در 13 شاخه مختلف را به تفکیک به شما معرفی می کنیم که از مسیریابی و دفترچه یادداشت، تا کتابخوان و دیکشنری، بهترین های آفلاین هر بخش را بشناسید.

بهترین نقشه آفلاین: Google Maps

برنامه Google Maps آفلاین
Google Maps

دانلود از گوگل پلی

گوگل مپز در حالت آفلاین بهترین عملکرد را دارد. به راحتی از منوی تنظیمات برنامه با انتخاب Offline areas می توانید قسمت هایی از نقشه که قبلا دانلود کرده اید را بدون نیاز به اینترنت ببینید یا اینکه نقشه کل شهر را یکجا دانلود کنید تا از مسیریابی گوگل بدون اینترنت استفاده کنید.

نکته جالب اینکه هر قسمتی از نقشه را که از اینجا دانلود کرده باشید ظرف 30 روز به طور خودکار حذف می شود تا فضای اضافی از حافظه دستگاه اندرویدتان را اشغال نکند. البته این حق انتخاب را هم دارید که نقشه ها پاک نشوند و هر چه قبلا دانلود کرده اید در مراجعات بعدی به گوگل مپز بدون اینترنت باز هم به آنها دسترسی داشته باشید.

در همین زمینه یاد بگیرید: استفاده از گوگل مپ به صورت آفلاین!

بهترین خبرخوان آفلاین: FeedMe

برنامه FeedMe آفلاین
FeedMe

دانلود از گوگل پلی

اگر از کسانی هستید که اخبار را از منابع مختلفی دائم پیگیری می کنید برنامه FeedMe تمام نیازهای شما را برطرف می کند. فید می، از منابعی مثل Feedly ، InoReader ، Bazqux ، The Older Reader, Feedbin خبرها را دریافت می کند و همواره منابع آن در حال گسترش می باشد.

اگر از نرم افزار FeedMe استفاده کنید امکان بهره بردن از قابلیت های آفلاین آن را دارید. به این صورت که زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید همه خبرها را سریع برنامه دریافت می کند تا بعدا وقتی آفلاین شدید بتوانید هر چیزی از اخبار جدید که دریافت شده است را بخوانید. به این صورت در مصرف داده شما صرفه جویی می شود و شما می توانید تنها با یک حرکت مقالات را از فید می به برنامه های دیگری مثل Pocket یا Evernote بفرستید.

بهترین برنامه هواشناسی آفلاین: AccuWeather

برنامه AccuWeather آفلاین
AccuWeather

دانلود از گوگل پلی

باید بدانید که هیچ برنامه هواشناسی وجود ندارد که کلا آفلاین باشد و به هر حال مواقعی لازم است که اطلاعات جدید را به صورت آنلاین دریافت کنید. با این وجود برنامه AccuWeather بین برنامه های آفلاین اندروید برای پیش بینی وضعیت هوا، بهترین است. این نرم افزار پیش بینی 15 روزه به شما ارائه می دهد این یعنی اگر تا دو هفته هم به اینترنت دسترسی نداشته باشید باز هم از وصعیت هوا بی خبر نیستید تا بتوانید برای سفرهای خود برنامه ریزی انجام دهید.

بهترین برنامه کتاب خوان الکترونیکی آفلاین: Amazon Kindle

برنامه Amazon Kindle آفلاین
Amazon Kindle

دانلود از گوگل پلی

برنامه هایی که ای بوک باز می کنند انتخابی عالی برای زمانی هستند که از اینترنت خبری نیست چون با کتاب هایی داخل شان هست ساعت ها می شود زمان گذراند. Amazon Kindle یکی از بهترین این ابزارهاست نه فقط برای اینکه به دنیای هزاران کتاب دیجیتالی در آن دسترسی دارید بلکه به این دلیل که تمام مایحتاج کاربر برای یک تجربه عالی در خواندن کتاب را برایش فراهم می آورد.

کافیست یکبار کتاب هایی که می خواهید را با کیندل دانلود کنید بعد بدون این که لازم باشد به اینترنت وصل شوید همه آنها را آفلاین می توانید مطالعه نمایید.

بهترین برنامه راهنمای سفر آفلاین: TripAdvisor Hotels Flights

برنامه TripAdvisor آفلاین
TripAdvisor

دانلود از گوگل پلی

TripAdvisor چنان که از نامش پیداست راهنمایی های خوبی در اختیار همگان قرار می دهد تا تجربه لذت بخش تری در سفرهای شان داشته باشند. کسانی که قبلا به مکان های مختلف سفر کرده اند در تریپ ادوایز نظرات خود را به اشتراک می گذارند تا بعدا بقیه افرادی که می خواهند به آنجا مسافرت کنند از این تجارب استفاده نمایند. به همین صورت مکان ها و فعالیت ها رتبه بندی می شوند تا مشخص شود هر کدام در چه جایگاهی قرار دارند.

در TripAdvisor می توانید برای هر شهر از بیش از 300 شهری که در برنامه موجود است، جداگانه راهنمای سفر به آن را دانلود کنید و به همه این مواردی که اشاره شد بعدا به صورت آفلاین دسترسی داشته باشید.

بهترین برنامه برای اسناد آفلاین: Google Drive

برنامه Google Drive آفلاین
Google Drive

دانلود از گوگل پلی

شاید تعجب کنید که چرا یک برنامه که فضای ابری ارائه می دهد باید در لیست برنامه های آفلاین اندروید قرار داشته باشد؟ دلیل این امر این است که Google Drive به کاربران خود اجازه می دهد تا هر آن چه در فضای ابری خود آپلود کرده اند همان جا داخل برنامه گوگل درایو هم روی گوشی دانلود و ذخیره کنند تا به شکل آفلاین هم به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

بعدا وقتی دوباره به اینترنت دسترسی پیدا کردید اطلاعات روی گوشی با فضای ابری مجددا همگام سازی می شود. برای این کار کافیست به تنظیمات برنامه گوگل درایو بروید و گزینه Keep on Device را فعال کنید. محدودیتی از نظر تعداد فایل برای این کار وجود ندارد تا به دور از فضای آنلاین ابری به اسناد خود دسترسی داشته باشید.

بهترین برنامه آفلاین برای چیزهایی که بعدا می خواهید بخوانید: Pocket

برنامه Pocket آفلاین
Pocket

دانلود از گوگل پلی

Pocket یکی از مشهورترین برنامه های آفلاین برای خواندن و دیدن هر آن چیزی است که فعلا وقت خواندن شان را ندارید و می خواهید مطالعه آنها را به آینده موکول کنید.

با پاکت، مقالات، ویدیوها، و هر نوع فایل دیگری که به طور آنلاین پیدا کرده اید ولی بعدا آنها را می خواهید به صورت آفلاین ببینید را ذخیره می کنید. برای این کار کافیست در برنامه های دیگر با دکمه به اشتراک گذاری مقاله مورد نظر را به Pocket بفرستید. ضمنا رابط کاربری این برنامه زیباست و به کل محتواهای خود، درون آن اشراف کامل دارید.

بهترین برنامه دیکشنری آفلاین: Offline Dictionaries

برنامه Offline Dictionaries آفلاین
Offline Dictionaries

دانلود از گوگل پلی

اگر به یک کشور خارجی سفر کرده اید و زبان آنها را بلد نیستید. بسیار مهم است که بتوانید راهی برای برقراری ارتباط با آنها به زبان محلی آنجا را پیدا کنید. به این منظور برنامه Offline Dictionaries، نرم افزاری متفاوت با دیگر دیکشنری های موجود در گوگل پلی می باشد که این امر به خاطر بزرگی پایگاه داده آن است که اصطلاحات بیش از 50 زبان زنده دنیا را شامل می شود.

به محض اجرای برنامه در نخستین نوبت، همه زبان های موجود در دیتابیس نرم افزار روی گوشی شما دانلود می شوند بعد از این که دانلود زبان ها به پایان رسید دیگر با خیال راحت به طور آفلاین می توانید از برنامه استفاده کنید.

بهترین برنامه ترجمه آفلاین: Google Translate

برنامه Google Translate آفلاین
Google Translate

دانلود از گوگل پلی

گوگل ترنسلیت یکی از مفیدترین ابزارهای ترجمه است که کار کردن با آن به ساده ترین شکل ممکن، انجام می شود. با تایپ کردن یا به صورت صوتی، کلمه یا عبارت را به Google Translate می دهید و ترجمه آن به بیش از 90 زبان مختلف جهان را دریافت می کنید.

این امکان در گوگل ترنسلیت وجود دارد که همه زبان هایی که با آنها سر و کار دارید را دانلود کنید. ترجمه های قبلی خود را نیز ذخیره کنید تا بعدا بتوانید دوباره از آنها استفاده نمایید.

همین الان یاد بگیرید: آموزش کامل آفلاین سازی مترجم گوگل در اندروید | ویدیو آموزشی

بهترین برنامه موزیک آفلاین: Spotify

برنامه Spotify آفلاین
Spotify

دانلود از گوگل پلی

با برنامه Spotify نه تنها به میلیون ها ترک صوتی دسترسی پیدا می کنید بلکه می توانید لیست پخش خود را در پس زمینه گوشی پلی کنید. به این معنی که همه موزیک هایی که قبلا گرفته اید به صورت آفلاین قابل شنیدن می باشند. این امکان هم وجود دارد که موزیک ها در حافظه جانبی دستگاه ذخیره شوند تا فضای حافظه گوشی اشغال نگردد.

بهترین برنامه پادکست آفلاین: Stitcher

برنامه Stitcher آفلاین
Stitcher

دانلود از گوگل پلی

شاید با برنامه های پادکست آنلاین مختلفی کار کرده باشید. در Stitcher اما به جز استفاده آنلاین، می توانید تمام پادکست های مورد علاقه خود را دانلود کرده و بعدا سر فرصت آفلاین به آنها گوش فرا دهید.

در Stitcher بین صدها هزار پادکست موجود سرچ کرده و آنهایی را که می خواهید روی دستگاه خود بارگیری نمایید. این امکان هم وجود دارد که مشخص کنید پادکست های خاصی را که می خواهید دانلود شوند، تعیین گردند تا بعدا هر وقت به اینترنت متصل شدید برنامه به طور خودکار در پس زمینه گوشی همه را دانلود کند.

بهترین برنامه دفترچه یادداشت آفلاین: Google Keep

برنامه Google Keep آفلاین
Google Keep

دانلود از گوگل پلی

بهترین جایگزین برای کاغذ و خودکار در اندروید داشتن یک برنامه دفترچه یادداشت خوب است که به طور آفلاین کار کند تا هر جا خواستید چیزی یادداشت کنید سریع این کار را انجام دهید. Google Keep برنامه ای است که تمام لیست کارها و نوشته هایی می خواهید برای خود نگه دارید را درونش حفظ می کند.

گوگل کیپ به ساده بودنش معروف است و به صورت آفلاین کار می کند به محض اینکه به اینترنت متصل شوید اگر قابلیت سینک برنامه را فعال کرده باشید فورا تمام اطلاعات را در فضای ابری هم برای تان ذخیره می کند. (برای این کار به مسیر Settings > General > Accounts > Google > Email در برنامه گوگل کیپ بروید و سینک را فعال کنید).

بهترین برنامه دفترچه یادداشت برای بیزینس آفلاین: Evernote

برنامه Evernote آفلاین
Evernote

دانلود از گوگل پلی

Evernote ابزاری حرفه ای برای نگه داری از یادداشت ها در اندروید است. با این برنامه مشخص می کنید که کدام دفترچه یادداشت ها آفلاین باشند. اگر معین نکنید که چه اسنادی را می خواهید به صورت آفلاین به آنها دسترسی داشته باشید در این صورت به صورت پیش فرض، فقط عنوان و توضیح مختصری از هر یادداشت روی گوشی اندروید ذخیره می شوند. همچنین امکان تلفیق با گوگل درایو هم وجود دارد که این مورد برای مشاغل و بیزینس ها قابلیتی مفید و کاربردی است.

همچنین دریافت کنید: دانلود برنامه مسیریاب آفلاین Sygic GPS Navigation

یک نظر

  1. برنامه پیامرسان آفلاین بدون اینترنت ندارید؟

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.