بهترین نرم افزارهای مدیریت کلیپ بورد اندروید
مدیریت کلیپ بورد اندروید

معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت کلیپ بورد اندروید

گاهی لازم است متنی را در یک برنامه کپی کنیم تا از آن در برنامه دیگری استفاده کنیم. اما شاید برای شما پیش آمده باشد که متنی را کپی کرده باشید سپس پیش از اینکه آن را جای دیگری paste کنید بلافاصه متن دیگری را کپی می کنید که آن را هم داشته باشید، غافل از این که با این حرکت متن اولی که کپی شده بود از حافظه گوشی پاک شده است. همین مشکل آزاردهنده سبب شده تا به معرفی بهترین نرم افزارهای مدیریت کلیپ بورد اندروید ، بپردازیم.

برترین برنامه های مدیریت کلیپ بورد اندروید

قبل از این که با نرم افزارهای برتر مدیریت کلیپ بورد اندروید آشنا شویم. اجازه دهید، ببینیم اصلا کلیپ بود چیست؟

Clipboard حافظه ای است که در دستگاه اندروید شما وقتی متنی را کپی می کنید آن متن را درون خود نگه می دارد، اندروید به صورت پیش فرض فقط آخرین متنی را که کپی کرده باشید در کلیپ بورد ذخیره می کند و این گونه نیست که بتوانید چندین متن کپی شده درون آن قرار دهید و هر کدام را خواستید استفاده کنید.

برای رفع این محدودیت از برنامه هایی استفاده می کنیم که می توانند، این ضعف را پوشش دهند. لذا بی درنگ در ادامه این مقاله اندرویدزوم، به معرفی 9 تا از بهترین برنامه های مدیریت کلیپ بورد اندروید می پردازیم.

1.Clip Stack

محیط نرم افزار Clip Stack
Clip Stack

دانلود از گوگل پلی

با داشتن برنامه Clip Stack به هر متنی که از هر جایی کات یا کپی کرده باشید حتی بعد از اینکه دستگاه خاموش و روشن شده باشد، می توانید دسترسی داشته باشید.

به غیر از ذخیره سازی متون، امکان به اشتراک گذاری و ترکیب این نوشته ها با یکدیگر وجود دارد. در قسمت نوتیفیکیشن گوشی به 5 متن آخر کپی شده دسترسی خواهید داشت. البته این نوتیفیکیشن فقط زمانی نمایش داده می شود که قبل از آن، چیزی را کپی کرده باشید. بنابراین اگر به دنبال یک برنامه مدیریت کلیپ بورد اندروید می گردید که هم رایگان باشد و هم کار کردن با آن به راحتی انجام شود برنامه Clip Stack را امتحان کنید.

2.Clipboard Manager

محیط برنامه مدیریت کلیپ بورد اندروید Clipboard Manager
Clipboard Manager

دانلود از گوگل پلی

Clipboard Manager به جز امکان اصلی که نگه داری متون کپی شده می باشد، امکان دسته بندی کردن برای ذخیره تعداد نامحدودی از متن ها را دارد.

دیگر امکانات برنامه Clipboard Manager شامل ترکیب کردن دو متن با یکدیگر، جستجو در متون، مرتب سازی آنها براساس تاریخ یا حجم و نیز رمزگذاری در برنامه، می باشد.

شما می توانید متن ها را به زبان های دیگر ترجمه کرده یا آنها را در گوگل سرچ کنید یا مثلا اگر یک آدرس را کپی کرده باشید مستقیما آن را برای جستجو به گوگل مپ بفرستید.

برای دسترسی به متون ذخیره شده در برنامه، می توانید از قسمت نوتیفیکیشن اندروید خود نیز استفاده کنید. به این ترتیب اگر نرم افزار مدیریت کلیپ بوردی می خواهید که غیر از ذخیره کردن متن ها، کارآیی های اضافه ای هم داشته باشد به سراغ Clipboard Manager بروید.

3.Clipper – Clipboard Manager

محیط نرم افزار مدیریت کلیپ بورد Clipper – Clipboard Manager
Clipper – Clipboard Manager

دانلود از گوگل پلی

Clipper یکی از پر دانلودترین نرم افزارها، در این حوزه در گوگل پلی می باشد. در نسخه رایگان برنامه تا 20 متن را می توانید در آن ذخیره کنید که بعد از آن هر چیز جدیدی ذخیره کنید از انتهای لیست، آخرین مورد قبلی، به طور خودکار پاک می شود.

در نسخه پولی این برنامه که پسوند Plus را یدک می کشد هیچ محدودیتی در تعداد متونی که ذخیره می کنید وجود ندارد و خبری از تبلیغات آزاردهنده هم نیست.

نرم افزار Clipper ثبات و پایداری مناسبی دارد و مطابق انتظار در نوتیفیکیشن گوشی هم خودنمایی می کند. پس اگر نرم افزاری ساده و استیبل نیاز دارید، Clipper را نصب کنید.

همینطور دانلود کنید: اپلیکیشن Clip Layer کپی متن از هر کجا!

4.Native Clipboard Manager

محیط برنامه مدیریت کلیپ بورد Native Clipboard Manager
Native Clipboard Manager

دانلود از گوگل پلی

اگر می خواهید مواد لازم برای طراحی را در کنار کارآیی در یک برنامه یکجا داشته باشید Native Clipboard Manager هر دوی اینها را با هم دارد. شما می توانید طول و عرض باکس متن ها را به دلخواه تنظیم کنید تا اندازه اش مناسب کیبورد گوشی تان شود.

از میان تم ها و رنگ هایی که در برنامه وجود دارند، ظاهر دلخواه خود را می توانید انتخاب نمایید. لایه برنامه به صورت شناور طراحی شده بنابراین حین تایپ کردن می توانید آن را در سطح صفحه جا به جا کنید.

از نقاط ضعف برنامه Native Clipboard Manager می توان به عدم وجود امکان مسیریابی از روی آدرس ها، ترجمه متون و قابلیت سرچ اشاره کرد که در کنار ظاهر جذابی که دارد، می توانست کارآیی برنامه را به مراتب بهتر از آنچه هست، نماید.

به جز قسمت اطلاعیه های گوشی، در مرورگرهای اندروید خود، از قابلیت شناور بودن برنامه می توانید استفاده کنید. میانبرهای دوبار یا سه بار لمس صفحه برای استفاده از این برنامه قابل تعریف هستند.

اگر برنامه ای می خواهید که ظاهر زیبایی داشته باشد و بتوان آن را شخصی سازی کرد حتما Native Clipboard Manager را دریافت نمایید.

5.Free Multi Clipboard Manager

محیط برنامه Free Multi Clipboard Manager مدیریت کلیپ بورد اندروید
Free Multi Clipboard Manager

دانلود از گوگل پلی

نرم افزار Free Multi Clipboard Manager امکان مدیریت و سازماندهی نوشته ها، تشخیص و خواندن پیام های OTP، همگام سازی با دیگر دستگاه ها و… را دارد.

این برنامه به شما اجازه می دهد که بینهایت، دسته درست کنید و بینهات نوشته با تعداد کاراکتر نامحدود درون آن کپی کنید. با قابلیت سینک شدن با دستگاه های دیگر، می توانید متن و آدرس های اینترنتی که می خواهید از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل کنید را فورا جا به جا نمایید.

برنامه مدیریت کلیپ بورد اندروید Free Multi Clipboard Manager طراحی رنگارنگی دارد. این نرم افزار برای کسانی مناسب است که می خواهند از متون کپی شده خود در دستگاه های دیگر یا فضای ابری استفاده کنند.

6.Clipboard Actions

کار با برنامه Clipboard Actions برای مدیریت کلیپ بورد اندروید
Clipboard Actions

دانلود از گوگل پلی

Clipboard Actions برنامه ای رایگان است، که با آن می توانید به متون کپی شده در کلیپ بورد خود گوش دهید، در آن جستجو انجام دهید یا اینکه با یک شماره درون آن مستقیما تماس برقرار کنید.

امکانات دیگر برنامه شامل، به اشتراک گذاری عکس و فیلم، ترجمه متن به زبان های دیگر، جستجوی عبارت در گوگل، جستجوی آدرس ایمیل و ارسال ایمیل و… می شود.

با Clipboard Actions شما می توانید، به شکل مستقیم از متن کپی شده یک بارکد از نوع QR code تولید کنید و آن را بقیه به اشتراک بگذارید. ضمنا دسترسی به متون در قسمت اطلاعیه های گوشی امکان پذیر است. با این حساب اگر به دنبال برنامه ای رایگان با امکانات حرفه ای برای مدیریت کلیپ بورد اندروید ، هستید Clipboard Actions مناسب شماست.

7.Easy Copy

محیط نرم افزار Easy Copy برای مدیریت کلیپ بورد اندروید
Easy Copy

دانلود از گوگل پلی

Easy Copy قابلیت هایی مثل، جستجو، موقعیت یابی روی نقشه، برقرای تماس و ارسال پیامک به شماره های داخل متن،  به اشتراک گذاری، تقویم و ترجمه متن و… را دارد.

هر بار که شما چیزی را کپی می کنید، برنامه به شکل پاپ آپ پنجره ای باز می کند که در آن می توانید از امکانات گسترده اش، استفاده کنید. البته قبل از اینکه بتوانید از تمام امکانات برنامه استفاده کنید لازم است دسترسی های لازم را به برنامه بدهید.

اگر به امکاناتی مثل نقشه، تماس، آدرس ایمیل، ترجمه و تقویم، نیاز دارید Easy Copy گزینه مناسب شماست.

8.Universal Copy

محیط برنامه مدیریت کلیپ بورد Universal Copy
Universal Copy

دانلود از گوگل پلی

Universal Copy به شما اجازه می دهد تا تقریبا از هر جایی که خواستید متن ها را کپی کنید، خواه توئیتر و یوتیوب باشد خواه هوم اسکرین گوشی.

اگر امکانات فراوان و گسترده برنامه های قبلی به کارتان نمی آید و فقط برنامه ای می خواهید که راحت کار کند و از هر جایی خواستید، متن کپی کنید Universal Copy همان چیزی که به دنبالش می گشتید.

درباره همین برنامه بخوانید:  کپی متن از درون اپلیکیشن

9.Gboard

محیط برنامه Gboard اندروید
Gboard

دانلود از گوگل پلی

مطابق معمول این بار هم ردپای گوگل در یک فهرست از بهترین برنامه های اندروید دیده می شود، Gboard کیبورد معروف گوگل، به جز اینکه کیبورد بسیار خوبی است امکانات دیگری هم دارد که شاید بسیاری، از این امکانات بی خبر باشند.

برای استفاده از قابلیت مدیریت کلیپ بورد اندروید در جیبورد، دکمه G را از بالا سمت چپ بزنید و روی گزینه کلیپ بورد کلیک کنید. شما می توانید متنی را که قبلا کپی کرده اید را همینجا مستقیما paste کنید.

Gboard برای هر کسی که نمی خواهد برنامه اضافه ای روی گوشی خود نصب کند تا به مدیریت کلیپ بورد، بپردازد، مفید می باشد.

جمع بندی نهایی:

از دست رفتن متنی که کپی کرده اید گاهی اوقات، آزاردهنده است، تصور کنید متن با ارزشی را پیدا کرده و کپی می کنید اما به خاطر نداشتن ابزاری برای مدیریت کلیپ بورد اندروید به راحتی متن کپی شده را از دست می دهید. در حالی که شاید دوباره پیدا کردن همان متن برای تان کار زمان بر و دشواری باشد.

بین برنامه هایی که معرفی کردیم Clipboard Action امکانات فراوانی دارد و Easy Copy حتی از آن هم امکاناتش بیشتر است.(شامل کپی از داخل برنامه و اضافه کردن رویداد به تقویم گوگل)

بین برنامه هایی که معرفی شد استفاده از کدام برنامه را توصیه می کنید؟ نظر خود را در کامنت های این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

در همین زمینه بخوانید: آموزش نحوه کپی کردن متن از داخل تصویر با گوگل لنز

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.