نرم افزار مدیریت سیم کارت اندروید
مدیریت سیم کارت اندروید

دانلود 4 نرم افزار برتر مدیریت سیم کارت اندروید

مدیریت سیم کارت اندروید شاید به نظر کار کم اهمیتی باشد. اما جالب است بدانید که حجم قابل توجهی از اطلاعات روی همین چیپ مستطیلی کوچک ذخیره می شود. اگر برخی برنامه های مدیریت سیمکارت را روی اسمارت فون اندرویدی خود نصب کنید می توانید به کل این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

برترین برنامه های مدیریت سیم کارت برای اندروید

فهرست 4 برنامه برتر برای مدیریت کردن سیم کارت در سیستم عامل اندروید را در ادامه به شما معرفی می کنیم اما قبل از این کار اجازه دهید ببینیم اصلا داخل یک سیم کارت چه نوع اطلاعاتی وجود دارد؟

محتوای سیمکارت
سیمکارت

چه نوع اطلاعاتی در یک سیمکارت وجود دارد؟

 • IMSI : عددی 15 رقمی است که مشخص کننده اپراتور سرویس دهنده سیم کارت می باشد.
 • Authentication Key : هر سیم کارت یک کد 128 بیتی دارد که برای تایید اتصال به اینترنت به کار می رود.
 • فهرست مخاطبان و SMS : هر سیم کارت به طور معمول، تا 500 مخاطب و پیام کوتاه را می تواند در خود ذخیره کند. به این ترتیب با تعویض گوشی مخاطبانی که درون سیم کارت باشند به همراه سیم کارت، منتقل می شوند.
 • کد های PIN و PUK : شما می توانید دسترسی به سیم کارت را با یک کد PIN محدود کنید (این کد با کد قفل گوشی فرق دارد) کد PUK هم برای باز کردن PIN استفاده می شود.
 • اطلاعات موقت: هر سیم کارتی مجموعه ای از اطلاعات مربوط به گوشی شامل، موقعیت مکانی، فهرست خدماتی که به آنها دسترسی دارید و… را به طور موقت در خود ذخیره می کند که این اطلاعات به تدریج پاک می شوند.

1.SIM Tool Manager

محیط برنامه SIM Tool Manager
SIM Tool Manager

دانلود از گوگل پلی

با برنامه SIM Tool Manager می توانید، اپراتور تلفن همراه، کشور و منطقه جغرافیایی را پیدا کنید. شماره های IMSI ، IMEI  و شماره سریال سیم کارت و… را هم می توانید با آن بیابید.

آن چیزی که نرم افزار مدیریت سیم کارت اندروید SIM Tool Manager را برجسته می کند، ابزار مدیریت مخاطبین آن می باشد. برنامه امکان وارد کردن دسته ای مخاطب و خروجی گرفتن از آنها را دارد. علاوه بر این به صورت دسته ای می توانید مخاطبان را حذف کرده، تغییر نام داده و شماره ها را به کلیپ بورد گوشی بفرستید. یا اینکه از مخاطبان روی سیم کارت بکاپ تهیه کنید.

اطلاعاتی درباره شماره تلفن، نوع گوشی، سریال نامبر و مدل آن و شماره Voicemail شما نیز با این برنامه قابل رویت هستند.

همچنین بخوانید: نحوه رفع خطای عدم شناسایی سیم کارت در اندروید

2.SIM Contacts Manager

محیط برنامه SIM Contacts Manager
SIM Contacts Manager

دانلود از گوگل پلی

برنامه SIM Contacts Manager همانطور که از نامش پیداست تمرکز خاصی روی مخاطبان ذخیره شده روی سیم کارت دارد. امکان جا به جایی دسته ای مخاطب ها از سیم کارت به حافظه گوشی و برعکس یا ویرایش، حذف یا اضافه کردن آنها در سیم کارت با این برنامه مدیریت سیم کارت اندروید وجود دارد.

برنامه SIM Contacts Manager مجهز به یک شماره گیر مجزا می باشد که با آن می توانید تماس برقرار کرده یا پیام کوتاه ارسال کنید.

3.SIM Card Recover and Manager

کار با نرم افزار SIM Card Recover and Manager
SIM Card Recover and Manager

دانلود از گوگل پلی

وقتی اپراتور تلفن همراه خود را تغییر می دهید با سیم کارت قدیمی چه می کنید؟ احتمالا آن را دور می اندازید. بهتر است بدانید قبل از دور انداختن سیم کارت شما می توانید با برنامه SIM Card Recover and Manager کلیه اطلاعات مهم ذخیره شده روی سیم کارت را بردارید و به سیم کارت جدید منتقل کنید.

برای این کار از سیم کارت قدیم خود با این برنامه نسخه پشتیبان تهیه کرده و اطلاعات آن را روی حافظه گوشی می ریزید سپس سیم کارت جدید را روی گوشی گذاشته و اطلاعات مورد نظر را به سیم کارت جدید منتقل می کنید.

همین طور مطالعه کنید: آموزش نحوه پاک کردن مخاطبین تکراری در اندروید

4.SIM Card Reader

محیط برنامه SIM Card Reader
SIM Card Reader

دانلود از گوگل پلی

SIM Card Reader اطلاعات عمومی راجع به سیم کارت را به شما نشان می دهد. این اطلاعات شامل IMEI ، اپراتور سرویس دهنده، اطلاعات Voicemail و… می شود. از نظر طراحی ظاهری هم این برنامه کمی بهتر عمل کرده و رنگ و لعاب بهتری نسبت به سایرین دارد.

اگر از اپل به گوگل مهاجرت کرده اید بخوانید: آموزش انتقال مخاطبین از آیفون به اندروید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.