برنامه دکمه فیزیکی اندروید
دکمه فیزیکی اندروید

6 روش برای استفاده بیشتر از دکمه فیزیکی اندروید (بدون روت)

تاکنون به این فکر کرده اید که دکمه های فیزیکی اندروید چه استفاده تکراری و ساده ای دارند؟ دو دکمه کم و زیاد صدا و دکمه پاور فقط وظایف کسالت بار همیشگی شان را انجام می دهند. این سه دکمه فیزیکی اندروید که شاید در بعضی گوشی ها تعدادشان بیشتر هم باشد همیشه کارکرد ثابت داشته اند حالا وقت آن رسیده از این دکمه ها کار بیشتری بکشید و از آنها استفاده های متفاوتی بکنید.

نرم افزارهای شخصی سازی دکمه فیزیکی اندروید

1.Keyboard/Button Mapper

برنامه Keyboard/Button Mapper
Keyboard/Button Mapper

دانلود از گوگل پلی

بارزترین ویژگی برنامه Keyboard/Button Mapper ، امکان تنظیم عملکرد دکمه ها به صورت ترکیبی می باشد. به عنوان مثال می توانید تنظیم کنید که اگر دکمه کم کردن صدا و بعد بلافاصله زیاد کردن صدا را بزنید آن وقت چراغ قوه گوشی روشن شود. به طور کلی زدن دو دکمه مختلف را می توانید به عنوان یک حرکت تعریف کنید.

به جز این موارد برنامه Keyboard/Button Mapper به شما اجازه می دهد تا همین کارها را با دستگاه های جانبی مثل موس و کیبوردی که به گوشی وصل می شوند نیز انجام دهید. مثلا تنظیم کنید اگر با کیبورد متصل به گوشی دکمه های B و K را با هم بزنید عبارت خاصی که از قبل تعیین کرده اید، تایپ شود. این برنامه نیازی به روت ندارد اما اگر گوشی روت شده داشته باشید از امکانات بیشتری در آن بهره مند می شوید.

همچنین بخوانید: آموزش شخصی سازی دکمه های گوشی اندرویدی (بدون روت)

2.Trainer Stopwatch

برنامه Trainer Stopwatch
Trainer Stopwatch

دانلود از گوگل پلی

چنان که از اسم برنامه Trainer Stopwatch برمی آید، این برنامه، یک ابزار کرونومتر می باشد. به این صورت که می توانید با دکمه های صدای گوشی آن را کنترل کنید. اضافه کردن دور، متوقف کردن و ریست کردن زمان همگی فقط با دکمه های صدا قابل انجام هستند. علاوه بر این موارد برنامه از تم تاریک پشتیبانی می کند و رابط کاربری تر و تمیزی دارد.

3.Frinky Music Controller

برنامه Frinky Music Controller
Frinky Music Controller

دانلود از گوگل پلی

برنامه Frinky Music Controller می تواند برای پخش موسیقی از سه دکمه فیزیکی اندروید استفاده کند. عملکردهایی مثل رفتن به موزیک بعدی، توقف و ادامه روی دو دکمه صدا می توانند تعریف شوند.

این برنامه حتی اگر صفحه گوشی خاموش هم باشد، کار می کند و البته احتیاجی به روت هم ندارد. عملکردهایی مثل کلیک های چندتایی و نگه داشتن طولانی مدت دکمه در نرم افزار قابل برنامه ریزی هستند. این اپ از بیشتر از 200 برنامه موزیک پلیر از جمله گوگل پلی موزیک، اسپاتیفای و SoundCloud پشتیبانی می کند.

4.Oops! AppLock

برنامه Oops! AppLock
Oops! AppLock

دانلود از گوگل پلی

با برنامه Oops! AppLock می توانید تعیین کنید که بر اساس این که با چه ترتیب خاصی دکمه های کم و زیاد صدا را فشار داده اید، قفل گوشی را باز کنید یا برنامه های خاصی را به این شکل از حالت قفل خارج کنید. ترتیب زدن دکمه ها و دفعات آن حداکثر طول 5 تایی می تواند داشته باشد.

در همین زمینه یاد بگیرید: اضافه کردن دکمه های نرم افزاری به گوشی اندرویدی بدون روت

5.Pocket

برنامه Pocket
Pocket

دانلود از گوگل پلی

برنامه Pocket دکمه های صدای گوشی اندروید را به اسکرول موس تبدیل می کند یعنی مثلا می توانید در صفحات وب با آنها به بالا و پایین، پیمایش کنید. برای این کار کافیست به قسمت Volume Rocker Scrolling در تنظیمات برنامه بروید. (متاسفانه تعداد خطی که در هر بار زدن دکمه صدا پیمایش می شود، قابل تنظیم نیست) قابلیت دیگر برنامه پاکت ذخیره کردن صفحات وبی است که فعلا فرصت خواندن شان را ندارید و می خواهید بعدا آنها را مطالعه نمایید.

6.استفاده از قابلیت های سیستم عامل اندروید

روش افزایش عملکرد دکمه های اندروید
افزایش عملکرد دکمه های اندروید

بعضی تولیدکنندگان اسمارت فون های اندرویدی، عملکردهای خاصی را منحصر به گوشی های برند خودشان برای دسترسی سریع به بخش هایی مثل دوربین، حالت سکوت و… تعریف کرده اند.

به عنوان مثال در گوگل پیکسل اگر به مسیر Settings > System > Gestures. بروید می توانید فرمان های حرکتی خاصی را برای استفاده سریع تر از امکانات گوشی تعریف نمایید.

همبنطور مطالعه کنید: آموزش نحوه تغییر عملکرد دکمه‌های لمسی گوشی یا تبلت اندرویدی

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.