چطور بفهمیم آنفالو شدیم
آنفالو

در اینستاگرام چطور بفهمیم آنفالو شدیم؟ چرا ما را آنفالو می کنند؟

هر کسی که در اینستاگرام فعالیت می کند و به طور خاص تر هر اینفلوئنسر اینستاگرامی، می خواهد فالوور و لایک بیشتری داشته باشد. اما مهم تر از بحث جذب فالوور جدید، حفظ کردن فالوورهای فعلی است. شاید برای تان سوال باشد که چه کسی در اینستاگرام پیج شما را آنفالو کرده است؟ اصلا چطور می شود فهمید چه کسانی شما را Unfollow کرده اند؟

چگونه در اینستاگرام متوجه شویم چه کسی ما را آنفالو کرده است؟

اینستاگرام به طور رسمی هیچ روشی برای فهمیدن جواب این سوال در نظر نگرفته است. فقط از آنجا که عدد فالوور های کاربر کوچک تر می شود او در می یابد که تعدادی از فالوورهایش را از دست داده است. با این وجود برنامه های شخص ثالثی، وجود دارد که نشان می دهد چه کسانی پیج شما را Unfollow کرده اند این برنامه ها به آنفالویاب معروف شده اند.

استفاده از برنامه های آنفالویاب چه مشکلی دارد؟

در حالی که ساده ترین راه فهمیدن این که چه کسی از فهرست دنبال کنندگان پیج شما خارج شده، همین برنامه های آنفالویاب هستند اما آنها هم مشکلات خاص خودشان را دارند. چون اینستاگرام محدودیت هایی را در API خود، برای اینگونه برنامه ها ایجاد کرده است.

به طور مثال، با تمام این برنامه ها، شما فقط می توانید از لحظه ای که برنامه آنفالویاب را نصب کرده اید، به ردگیری افراد آنفالو کننده بپردازید. این یعنی هر اتفاقی قبل از نصب این برنامه ها، از نظر تعداد فالوور برای پیج شما افتاده باشد این برنامه ها از فهمیدن آن عاجز هستند.

مورد تایید نبودن برنامه های آنفالویاب توسط اینستاگرام

این برنامه ها مورد تایید اینستاگرام نیستند، یعنی به لحاظ امنیتی تضمینی در استفاده از آنها وجود ندارد. مالکان این برنامه ها به هر حال می توانند به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند و ریسک استفاده از آنها همیشه وجود دارد.

مشکل از کار افتادن برنامه های آنفالویاب

این برنامه ها به خاطر تغییرات مکرر API اینستاگرام یا قوانین آن بدون اطلاع قبلی ممکن است از کار بیفتند. قبلا چندین برنامه خوب وجود داشت که به خاطر تغییر قوانین اینستاگرام از کار افتادند.

حالا که تمام ریسک های استفاده از برنامه های آنفالویاب را بررسی کردیم به معرفی 2 برنامه برتر در این زمینه می پردازیم:

1.FollowMeter

برنامه آنفالویاب FollowMeter
FollowMeter

دانلود از گوگل پلی

راه اندازی برنامه FollowMeter ساده است، رابط کاربری گویا و استفاده از قابلیت آنفالوئر برنامه کاملا رایگان می باشد و روان کار می کند. البته شما نمی توانید کسانی که قبل از نصب این برنامه شما را آنفالو کرده اند را پیدا کنید.

در داشبود برنامه، آنفالوئرها (کسانی که شما را آنفالو کرده اند)، فالوورهای جدید و پیج هایی که شما آنها را فالو کرده اید ولی آنها شما را فالو نکرده اند و برعکس کسانی که آنها شما را دنبال می کنند اما شما دنبال شان نمی کنید، را مشاهده می کنید.

اگر روی تب Unfollowers کلیک کنید لیست کامل کسانی که از دنبال کنندگان پیج شما خارج شده اند را می توانید ببینید. علاوه بر این در نسخه حرفه ای این برنامه ابزاری برای تشخیص فالوورهای فیک هم وجود دارد.

همچنین بخوانید: مدیریت فالوورها در اینستاگرام

2.Reports+ Followers Analytics for Instagram

برنامه آنفالویاب Reports+ Followers Analytics for Instagram
Reports+ Followers Analytics for Instagram

دانلود از گوگل پلی

سرعت عملکرد برنامه Reports+ کمتر برنامه فالومتر می باشد. اما مزیت این برنامه در امنیت آن می باشد چرا که دیتا را به صورت آفلاین ذخیره می کند. ضمنا دوباره یادآوری می کنیم که از وقتی برنامه را نصب کنید فقط می توانید کسانی که شما را آنفالو می کنند را پیدا کنید و خبری از تاریخچه کامل پیج از این نظر نیست.

شما می توانید همزمان چند حساب اینستاگرام را وارد برنامه کنید و ببینید چه کسانی از لیست دنبال کنندگان پیج های تان بیرون می روند. برخی از امکانات این برنامه پولی است اما خوشبختانه امکان اصلی مد نظر ما، یعنی پیدا کردن آنفالوئرها رایگان می باشد.

همینطور یاد بگیرید: نحوه بکاپ و بازیابی اطلاعات اینستاگرام در 2 روش

چطور کسانی که ما را آنفالو کرده اند را آنفالو کنیم؟

وقتی کسی را فالو می کنید معمولا انتظار دارید او هم به شما فالوبک بدهد اما برعکس این قضیه چطور انجام می شود؟ وقتی کسی شما را Unfollow کرد چطور شما هم همین کار را با او انجام دهید؟ راه حل پیشنهادی ما استفاده از برنامه Cleaner for Instagram می باشد.

این برنامه به صورت دسته ای همه کسانی که شما را Unfollow کرده اند را آنفالو می کند.

محیط برنامه Cleaner for Instagram
Cleaner for Instagram

دانلود از گوگل پلی

آموزش استفاده از Cleaner for Instagram

 1. با اکانت اینستاگرام خود در Cleaner for Instagram لاگین کنید.
 2. به زبانه Following  رفته و مسیر  Quick Select > Advanced Quick Select > Select non-followers را دنبال کنید.
 3. افراد انتخاب شده، را بررسی کنید اگر کسی را خواستید همچنان دنبال کنید از لیست حذفش کنید.
 4. در آخر مسیر  Lightning icon > Unfollow > Start Now را طی کنید.

چه کنیم تا فالوورهای اینستاگرام خود را از دست ندهیم؟

1.خریدن فالوور اینستاگرام

کسانی که به شما قول می دهند که از آنها فالوور بخرید تا پیج تان چنین شود و چنان شود، شک نکنید که دوست شما نیستند و به دنبال پر کردن جیب خودشان هستند. هیچ فالوور فیکی به اختیار خودش شما را فالو نمی کند به پیج شما علاقه ای ندارد و به این ترتیب ارزشی هم برای شما خلق نمی کند.

به طور کلی فقط یک عدد بی خاصیت می باشد که به تعداد فالوورهای شما اضافه شده که نه تنها سودی برای تان ندارد بلکه باعث خراب شدن وجهه پیج شما نیز می شود. چون با یک بررسی ساده از نظر نسبت لایک و کامنت به تعداد فالوور، معلوم می شود که فالوورهای پیج شما جعلی هستند و همین موضوع فالوورهای واقعی شما را هم فراری می دهد.

2.Shadow Banned شدن پیج اینستاگرام

اصطلاحی در بین اینستاگرامرها وجود دارد که وقتی کسی قوانین اینستا را زیر پا می گذارد ابتدا بن در سایه یا Shadow Banned می شود بعد هم کم کم کلا پیج او بسته می شود. این موضوع باعث می شود پست های شما از نظر مخاطبان تان مخفی شود آمار بازدید و لایک و کامنت شما افت کند و کلا احساس کنید وضع پیج خوب نیست.

این اتفاق بیشتر برای کسانی می افتد که از روش های غیرمعمول مثل خرید فالوور یا فالو آنفالو کردن سعی در بزرگ کردن کاذب عدد فالوورهای پیج خود دارند.

3.ارسال پست بیش از حد زیاد بیش از اندازه بی نظم

پست زیاد از حد ارسال کردن در اینستاگرام نه تنها خوب نیست بلکه کاربران را از پیج شما خسته می کند. به خصوص اگر پست های تبلیغاتی زیادی داشته باشید هر لحظه کاربران خود را به زدن دکمه Unfollow پیج شما نزدیک تر می کنید.

از طرف دیگر بی نظم بودن در ارسال پست هم باعث می شود کاربران احساس کنند شما برای پیج خود ارزشی قائل نیستید و آنها هم به همین نسبت برای شما ارزشی قائل نمی شوند و پیج تان ترک می کنند.

برقراری تعادل در ارسال پست کار دشواری است اما قانون ثابتی برای این موضوع وجود ندارد و بسته به پیجی که دارید شرایط فرق می کند.

برای اینکه در این زمینه دچار سردرگمی نشوید به شما پیشنهاد می کنیم تقویم محتوا برای خود درست کنید. تقویم محتوا مثل یک جدول زمان بندی عمل می کند و مشخص می سازد که باید دقیقا در چه تاریخی چه پستی را با چه محتوایی برای چه مخاطبی منتشر سازید.

4.مرتکب اشتباهات رایج اینستاگرام شدن

چند اشتباه رایج کاربران ایسنتاگرام که منجر به از دست دادن فالوورها می شوند را بیان می کنیم:

 • ارسال پست غیر مرتبط به محتوای پیج
 • به راه انداختن مباحث جنجالی در پیج که مخالف و موافقان زیادی دارد
 • برقرار نکردن تعامل با کاربران پیج در کامنت های پست ها
 • نوشتن کپشن ضعیف و عدم استفاده صحیح از هشتگ ها
 • ارسال عکس های بی کیفیت ادیت نشده که توجه کسی را به خود جلب نمی کنند

زیاد خود را درگیر «عدد» فالوورها نکنید

با تنوع برنامه های مختلفی که برای تحلیل شبکه های اجتماعی ساخته شده اند خیلی راحت می شود آنالیز دقیقی از نحوه عملکرد یک پیج اینستاگرام به دست آورد. اما هر چقدر هم که آنالیزهای دقیق آماری انجام دهید وقتی قرار باشد کاربران پیج شما را آنفالو کنند این تحلیل ها دردی را از شما دوا نمی کنند.

اجازه دهید جور دیگری بیان کنیم، از دست دادن یک فالوور به این معنی نیست که کار شما ضعیف است. درگیر شدن در عدد فالوورها و اینکه چرا 4 نفر امروز مرا Unfollow کردند و چرا فردا این اتفاق قرار است بیفتد و چه و چه، همه این ها سراشیبی سقوطی است که شما را در چاه بی انتهای افسردگی شبکه های اجتماعی با خود فرو می برد. پس به جای این کار از اینستاگرام هم مثل دیگر شبکه های اجتماعی سعی کنید لذت ببرید و بیش از حد خود را درگیر آن نکنید.

در همین زمینه بخوانید: ترفندها و نکات اینستاگرام که ممکن است ندانید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.