فرار از اتاق اندروید
بازی فرار از اتاق

معرفی 14 بازی فرار از اتاق اندروید : اگه میتونی فرار کن!

خوبی بزرگ بازی های سبک معمایی این است که تنوع بسیار زیادی از نظر آیتم های مورد استفاده دارند. سبک بازی فرار از اتاق یکی از شاخه های فرعی بازی سازی، امروزه به شمار می رود جایی که معمولا در یک اتاق گیر افتاده اید و برای فرار از آنجا تلاش می کنید.

در هر بازی فرار از اتاق حتما راهی برای خروج وجود دارد

برای خارج شدن از هر اتاق فراری، باید سر نخ های مخفی را پیدا کنید و یک استراتژی برای بیرون رفتن از آنجا بچینید. پازل هایی در این مسیر وجود دارند که باید آنها را حل کنید این معماهای ریز و درشت می توانند ساعت ها شما را سرگرم حل خود کنند.

لیست بهترین های سبک فرار از اتاق اندروید

1. 50 rooms 3

محیط بازی 50 rooms 3
50 rooms 3
دانلود از گوگل پلی
بازی «50 اتاق 3» سومین قسمت از بازی معروف 50 اتاق می باشد که در این بازی در 50 اتاق مختلف راه خروج را باید پیدا کنید برای این کار سرنخ ها و نشانه هایی گوشه گوشه اتاق پراکنده شده که باید آنها را جستجو کنید. اگر در این بازی فرار از اتاق ، جایی گیر کردید خود بازی به شما راهنمایی هایی می کند تا بتوانید از آنجا بیرون بروید.

2.Can You Escape the 100 Room V

محیط بازی Can You Escape the 100 Room V
Can You Escape the 100 Room V

دانلود از گوگل پلی

Can You Escape the 100 Room V مثل بازی قبلی یکی دیگر از بازی های معروف سبک فرار می باشد. این بازی پنجمین نسخه از همین سری است که باز هم باید در اتاق های مختلف راه فرار را بیابید البته گول اسم بازی را نخورید چون فقط 50 اتاق برای حل کردن معمای فرار وجود دارد.

مراحل به تدریج دشوارتر می شوند و حل کردن معماها کم کم سخت تر از آن می شود که بخواهید در یک چشم به هم زدنی حل شان کنید.

3.Cube Escape: Paradox

محیط بازی Cube Escape: Paradox
Cube Escape: Paradox

دانلود از گوگل پلی

در بازی Cube Escape: Paradox نقش کارآگاه دیل واندرمیل را دارید کسی که به طرز مرموزی ربوده شده و در یک اتاق زندانی گردیده است. وظیفه شما پیدا کردن تمام سرنخ ها در اتاق و حل پازل ها و در نهایت فرار از اتاق می باشد.

نکته جالب در این بازی ارجاع دادن های گاه بی گاه به فیلم ها و بازی های دیگر در طول بازی است. بازی شامل مراحل مختلفی است و از همه جذاب تر اینکه پایان بازی بسته به اینکه در روند بازی چه تصمیماتی گرفته باشید، متفاوت خواهد بود.

4.The Room: Old Sins

محیط بازی The Room: Old Sins
The Room: Old Sins

دانلود از گوگل پلی

در بازی The Room: Old Sins باید به دنبال وسیله ای گم شده بگردید و از این طریق مشکل دوست مهندس و همسر عالی رتبه او را برطرف کنید. در حین بازی با اجسام داخل اتاق می توانید تعامل داشته باشید.

5.War Escape

محیط بازی فرار از اتاق War Escape
War Escape

دانلود از گوگل پلی

در بازی War Escape نقش یک اسیر جنگی را دارید که در یک انبار کثیف زندانی شده است. باید هر کاری از دست تان برمی آید انجام دهید تا بتوانید با حل کردن معماها و یافتن اشیای مخفی قفل اتاق را باز کرده و ماموریت خود را کامل کنید. در کل 15 موقعیت مکانی مختلف در بازی وجود دارد که به خوبی فضای جنگ را به گیمر منتقل می کند.

همچنین بخوانید: معرفی 9 بازی ترسناک اندروید – ترس را لمس کنید

6.Adventure Escape: Asylum

محیط بازی فرار از اتاق Adventure Escape: Asylum
Adventure Escape: Asylum

دانلود از گوگل پلی

داستان بازی Adventure Escape: Asylum از این قرار است که یک قاتل در آسایگاه آزادانه حضور دارد و در این شرایط بغرنج نه فقط باید از دست او فرار کنید بلکه باید سعی کنید فکر خود را جمع و جور کرده و از وسایل اطراف خود راه حلی منطقی برای فرار درست کنید.

بازی به دو بخش عمده تقسیم می شود هر بخش چالش فرار مخصوص به خود را دارد. به لحاظ گرافیک و رازآلود بودن هم این بازی به خوبی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

7.Home Town Adventure

محیط بازی فرار از اتاق Home Town Adventure
Home Town Adventure

دانلود از گوگل پلی

در بازی Home Town Adventure خود در خانه ای گرفتار می یابید آنجا باید معماها را حل کنید درهای اتاق ها را یکی یکی باز کرده تا سرانجام بتوانید از این خانه فرار کنید. هر اتاق این خانه پازل ها، اشیای مخفی و سیستم راهنمایی مخصوص به خودش را دارد.

8.Adventure Escape: Dark Ruins

محیط بازی فرار از اتاق Adventure Escape: Dark Ruins
Adventure Escape: Dark Ruins

دانلود از گوگل پلی

Dark Ruins یک بازی ماجراجویانه سبک فرار است که در آن در اثر یک سانحه هوایی در شهری باستانی هستید و آنجا باید پرده از رمز و رازهای مختلف بردارید. نه فقط این شهر باستانی جادویی است بلکه با وجود نیروهای قدیمی زنده ای که دارد تهدیدی برای کل دنیا به حساب می آید.

اینجا جایی است که باید شب ها زنده بمانید از خرابه های قدیمی فرار کنید که برای این کار تمام سرنخ های موجود را لازم خواهید داشت. در نهایت تمام تلاش خود را باید بکنید تا دنیا را از سیلی عظیم نجات دهید در حالی که خودتان وسط معرکه هستید.

9.True Fear: Forsaken Souls I

محیط بازی فرار از اتاق True Fear: Forsaken Souls I
True Fear: Forsaken Souls I

دانلود از گوگل پلی

Forsaken Souls یک بازی فرار از اتاق ترسناک با جوی تاریک و دلهره آور است. در این بازی باید از راز پشت پرده کشته شدن مادر و ناپدید شدن خواهر خود پرده بردارید. شما می توانید انتخاب کنید که صحنه هایی با اشیای مخفی را واکاوی کنید یا معماهای اتاق فرار را حل کنید.

در طول بازی به 40 اچیومنت و دیگر بونوس هایی مثل نقاشی های مفهومی، اطلاعات سری و دیگر پازل ها دست پیدا می کنید.

دوست داران بازی های ترسناک ببینند: معرفی و دانلود بازی ترسناک Escape from Chernobyl + دیتا

10.Escape Through History

محیط بازی فرار از اتاق Escape Through History
Escape Through History

دانلود از گوگل پلی

در بازی Escape Through History همان طور که اسمش نشان می دهد وارد یک دروازه می شوید که با آن در زمان به عقب برمی گردید. برای فرار از این مکان باید به چند رویداد تاریخی مختلف بروید و معماهای متنوعی را حل کنید.

هر چه بیشتر این معماها را حل می کنید بیشتر به موقعیتی که در آن حضور دارید اشراف پیدا می کنید و شرایط زمان حال خود را درک می کنید. قابلیت سیو خودکار بازی کاری می کند که بتوانید هر جا خواستید از بازی خارج شوید تا بعدا که دوباره به سراغ بازی می آیید دقیقا از همان نقطه بازی را ادامه دهید.

11.Spotlight: Room Escape

محیط بازی Spotlight: Room Escape
Spotlight: Room Escape

دانلود از گوگل پلی

در بازی Spotlight طبق معمول مورد آدم ربایی قرار گرفته و در اتاقی ناشناخته زندانی شده اید. اما موضوع فقط آدم ربایی نیست چرا که حافظه تان هم دچار مشکل شده است.

هدف شما در بازی پیدا کردن سرنخ ها و در کنار آن بازیابی تدریجی حافظه از دست رفته تان می باشد. نکته جالب درباره این بازی این است که حس یک داستان درام بر پرده تئاتر را به شما منتقل می کند. علاوه بر این هر جسمی که در اتاق ها در جای مشخصی قرار گرفته است منطقی برای آن وجود دارد که باید آن را کشف کرده و معما را حل کنید.

12.The Escapists: Prison Escape

محیط بازی The Escapists: Prison Escape
The Escapists: Prison Escape

دانلود از گوگل پلی

The Escapists: Prison Escape یک بازی فرار از اتاق 8 بیتی است که شما نقش یک زندانی را دارید. بر خلاف بازی های دیگر که در یک اتاق با فراغ بال به دنبال سرنخ ها و حل معماها بودید در این بازی دور از چشم نگهبانان پروژه فرار خود را پیش ببرید.

نکته جالب این بازی اینجاست که برای فرار از بخش های مختلف بازی باید استراتژی درستی اتخاذ کنید تا بتوانید نقشه شیرین فرار خود را عملیاتی کنید.

13.Escape Titanic

محیط بازی فرار از تایتانیک Escape Titanic
Escape Titanic

دانلود از گوگل پلی

همه راجع به ماجرای تلخ کشتی تایتانیک شنیده اند، Escape Titanic یک بازی سبک فرار از اتاق است که به جای اتاق کلا از تایتانیک باید فرار کنید.

در حین غرق شدن کشتی تایتانیک باید معماها را حل کرده اشیای مخفی را پیدا کنید درب اتاق ها را به هر شکلی شده باز کنید و در نهایت از تایتانیک فرار کنید.

14.The Lost City

محیط بازی فرار از اتاق شهر گمشده The Lost City
The Lost City

دانلود از گوگل پلی

«شهر گمشده» در جایی اسرارآمیز که به نام اسطوره ای افسانه ای شناخته می شود، واقع شده است. کار شما این است که همه معماها را حل کنید و از این مکان های افسانه ای فرار کنید.

The Lost City یک بازی فرار از اتاق کلاسیک است که پر از پازل ها و اجسام مخفی می باشد و هر آیتم و وسیله ای که پیدا می کنید خودش گوشه ای از داستان این شهر گمشده را روایت می کند.

همین طور ببینید: دانلود 15 بازی سخت اندروید – چالشی ترین و دشوارترین بازی ها کدامند؟

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.