چگونه عملکرد گیمینگ اسمارت فون ها را بهبود ببخشیم

همانطور که همه میدانیم، کاربران علاقه زیادی به بازی کردن با دستگاه اندرویدی خود دارند. به همین خاطر است که درصد زیادی از کاربران به دنبال یک اسمارت فون گیمینگ هستند تا به راحتی بتواند از پس بازی های سنگین بر آید. هر سال اسمارت فون های زیادی معرفی میشوند و بازی ها هم در این بین سنگین تر میشوند. ولی چیزی که هر کاربری از دستگاه خود میخواهد، عملکرد بهتر هنگام بازی است، چرا که گاهی دستگاه ها هنگام بازی دچار مشکل میشوند و لگ های زیاد مانع از لذت بردن از بازی میشود.

دلایل زیادی وجود دارد که مانع از عملکرد خوب هنگام بازی میشود و این در اسمارت فون های اندرویدی بسیار رایج است. برای همین است که ما در این مقاله سعی کردیم روش هایی را آموزش دهیم که شما بتوانید عملکرد دستگاه هنگام بازی را افزایش دهید تا از بهترین تجربه گیمینگ لذت ببرید.

نحوه بهبود عملکرد پردازشی دستگاه هنگام بازی

راه های زیادی برای افزایش قدرت پردازشی دستگاه هنگام بازی وجود دارد که هر کدام میتواند تاثیر زیادی روی تجربه کاربریتان داشته باشد. در ادامه هر یک از این روش ها را معرفی میکنیم و در آخر اپلیکیشنی را معرفی میکنیم که دانلود و نصب آن میتواند تاثیر زیادی روی قدرت پردازشی داشته باشد.

به روز رسانی سیستم عامل اندروید

به روز رسانی سیستم عامل
به روز رسانی سیستم عامل

درست مثل سیستم عامل ویندوز، اندروید هم باگ هایی در کد های خود دارد که میتوانند روی عملکرد کلی تاثیر منفی بگذارند. البته خبر خوب اینجاست که اندروید بسته های به روز رسانی پیوسته ای دریافت میکند که حاوی بسته های امنیتی است و باگ های مختلف را رفع میکند. اغلب اوقات این به روز رسانی ها منجر به ثبات بیشتر سیستم عامل و عملکرد روان تر دستگاه میشود. بنابراین در اولین قدم بهتر است مطمئن شوید که دستگاه شما به آخرین نسخه نرم افزاری به روز رسانی شده است.

اپ های پس زمینه را ببندید

بستن اپ های پس زمینه
بستن اپ های پس زمینه

باز هم درست مثل رایانه های شخصی، اسمارت فون های اندرویدی هم در پس زمینه اپ های زیادی را استفاده میکنند و پردازش های زیادی را اجرا میکنند. اکثر مواقع این سرویس های پس زمینه کاری جز مصرف انرژی، رم و قدرت CPU نمیکنند. بنابراین، قبل از اجرای هر بازی ای، بهتر است سرویس های پس زمینه را خاموش کنید. برای اینکار میتوانید از هر اپلیکیشن مدیریت برنامه یا task manager استفاده کنید تا اپ های پس زمینه را شناسایی و آن ها را ببندد. با اینکار، بازی ها روان تر اجرا میشوند و تجربه کاربری بهتری خواهید داشت.

از نسخه لایت اپ ها استفاده کنید

نسخه لایت اپ های محبوب
نسخه لایت اپ های محبوب

همانطور که همه ما میدانیم، وقتی بحث عملکرد گیمینگ میشود، اسمارت فون های که تکنولوژی ذخیره سازی بهتری دارند قوتی تر ظاهر میشوند. اگرچه حافظه هایی مثل UFS 2.1 حالا فقط در دستگاه های بالارده دیده میشود. اینگونه حافظه ها سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بهتری دارند و این منجر به عملکرد بهتر پردازشی میشود. البته همه کاربران چنین دستگاه های توانمندی ندارند، بنابراین باید فضای ذخیره سازی خود را مدیریت کنند. یکی از راه های دسترسی به فضای بیشتر، استفاده از نسخه لایت اپ های محبوب است. اپ هایی مثل Facebook Lite، Messenger Lite، Twitter Lite و YouTube Go ویژگی های یکسانی دارند ولی به فضای کمتری نیاز دارند.

استفاده از اپ GL Tool برای بهبود عملکرد گیمینگ

قدم اول: اول از همه، باید دستگاه خود را روت کنید و اگر قصد این کار را دارید، میتوانید مقالات مرتبط با روت دستگاه را مطالعه کنید.

قدم دوم: بعد از روت دستگاه، به اپلیکیشنی نیاز خواهید داشت که GL Tool نام دارد. این اپلیکیشن عملکرد گرافیکی دستگاه را بهتر میکند و برای دانلود آن هم میتوانید از لینک مستقیم زیر استفاده کنید.

دانلود مستقیم GLTools

قدم سوم: بعد از دانلود، اپ را باز کنید. در اولین مرحله GL Tool درخواست دسترسی superuser میکند. برای اجازه دادن به اپ برای کنترل تنظیمات سیستمی، باید این اجازه را صادر کنید.

مجوز superuser
مجوز superuser

قدم چهارم: برای ادامه کار اپ، باید یک پلاگین به اپ اضافه کنید، برای این کار گزینه “TEX(DE)coder” را انتخاب کنید.

نصب پلاگین
نصب پلاگین

قدم پنجم: حالا برنامه شروع به دانلود این پلاگین میکند. بعد از اتمام دانلود، باید با قوانین اپ موافقت کنید و پلاگین دانلود شده را دانلود کنید. بعد از اینکار برنامه ریبوت میشود تا اپلیکیشن بتواند تغییرات نهایی را اجرایی کند.

قدم ششم: بعد از ریبوت شدن سیستم، دوباره برنامه را باز کنید. در لیستی که به نمایش در آمده همه بازی ها و اپ هایی که در دستگاه نصب شده را خواهید دید. حالا میتوانید بازی یا اپی که میخواهید بهتر اجرا شود را انتخاب کنید.

لیست اپ های گوشی
لیست اپ های گوشی

قدم هفتم: بعد از انتخاب بازی مورد نظر، آپشن های زیادی خواهید دید. حالا هر طوری که بخواهید میتوانید این تنظیمات را تغییر بدهید، با میتوانید گزینه ها را بر اساس اسکرین شات تنظیم کنید تا بهترین عملکرد ممکن را بگیرید. در این بخش حتی میتوانید GPU Name/Emulation و بسیاری از گزینه های دیگر را هم تغییر دهید.

تفییر تنظیمات گرافیکی
تفییر تنظیمات گرافیکی

حالا دیگر کار تمام است. تنها کافی است بازی را اجرا کنید تا تغییراتی که اعمال کرده ای را حس کرده و اجرای روان تر بازی را حس کنید.

استفاده از Android Developer Option

سیستم اعمال اندروید به صورت پیش فرض ویژگی های زیادی دارد. در بخش Android Developer Options که باید ابتدا فعال شود، گزینه ای برای فعال سازی 4x MSAA وجود دارد. عبارت MSAA مخفف Multi sample anti-aliasing میباشد.

قدم اول: اول از همه، باید گزینه Developer Option را فعال کنید. برای اینکار ابتدا باید به بخش تنظیمات دستگاه بروید و در بخش “About phone” به قسمت “Build Number” رفته و پنج بار آن را لمس کنید. با اینکار گزینه Developer Option در صفحه اول تنظیمات ظاهر خواهد شد.

قدم دوم: حالا این بخش را باز کنید.

بخش Developer Option
بخش Developer Option

قدم سوم: حالا باید دنبال گزینه “Turn on 4x MSAA” بگردید و آن را فعال کنید.

بخش Developer Option
بخش Developer Option

این مرحله هم تمام است. حالا میتوانید بازی را اجرا کنید و بدون لگ از آن لذت ببرید. البته لازم به ذکر است که این ویژگی مصرف انرژی را بیشتر میکند و عمر باتری کمتر خواهد شد.

خاموش کردن Animations برای بهبود عملکرد گیمینگ

انیمیشن ها اهمیت زیادی دارند، چرا که تجربه کاربری بهتری را به ارمغان می آورند. ولی اگر دستگاهی دارید که قدرت پردازشی محدود تری دارد، بنابراین برای انیمیشن های اندروید را خاموش کنید تا عملکرد گیمینگ بهتری را تجربه کنید. برای خاموش کردن انیمیشن در اسمارت فون اندرویدی، باید از متد زیر پیروی کنید.

خاموش کردن Animations
خاموش کردن Animations

اول از همه به بخش تنظیمات رفته و به “Developer Options” بروید. حالا در این بخش، به دنبال گزینه “Drawing” بگردید و مقادیر سه بخش Windows Animation Scale، Transition animation scale و Animator duration scale را به 0.5 تغییر دهید.

افزایش حافظه رم اسمارت فون

همانطور که میدانید، با روت کردن دستگاه میتوانید تغییرات زیادی روی آن انجام دهید. دامنه این تغییرات به حدی است که حتی میتوانید مقدار RAM دستگاه را نیز بیشتر کنید و با اینکار به طور خودکار سرعت بیشتری را در بازی به ارمغان بیاورید. برای افزایش رم در دستگاه اندرویدی مراحل زیر را اجرا کنید.

قدم اول: برای شروع کار، ابتدا باید اپلیکیشن Roehsoft Ram Expander را از لینک مستقیم زیر دانلود و نصب کنید. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از این اپ باید دستگاهتان را روت کنید.

دانلود مستقیم Roehsoft Ram Expander

قدم دوم: بعد از باز کردن اپ، دسترسی superuser را مجاز کنید.

مجوز superuser
مجوز superuser

قدم سوم: حالا آپشن های زیادی مثل SDCard Memory و Total Free RAM و … را مشاهده خواهید کرد. حالا باید برای Swapfile خود یک اندازه جدید تعیین کنید.

تعیین اندازه swapfile
تعیین اندازه swapfile

قدم چهارم: حالا باید روی آیکونی که روی آن نوشته “Swap/Active” سوایپ کنید و صبر کنید تا عملیات با موفقیت انجام شود.

صفحه اصلی
صفحه اصلی

قدم پنجم: در گام بعدی، باید یک مقصد یا پارتیشن برای فایل Swap تعیین کنید. در اینجا میتوانید کارت حافظه خارجی خود را نیز انتخاب کنید.

تعیین مقصد برای فایل Swap
تعیین مقصد برای فایل Swap

قدم ششم: حالا دکمه بازگشت را لمس کنید و در صفحه اصلی، روی آیکون “Swap/Active” سوایپ کنید و چند ثانیه منتظر باشید.

ایجاد فایل Swap
ایجاد فایل Swap

با پیروی از دستورات بالا میتوانید با استفاده از اپلیکیشن Roehsoft حتی حافظه رم دستگاه خود را هم تغییر دهید. احتمالا میدانید که افزایش حافظه RAM منجر به عملکرد پردازشی گیمینگ و اجرای روان بازی ها و اپ ها میشود.

اپلیکیشن های مدیریت اپ

Dr. Booster

اپلیکیشن Dr. Booster فضای حافظه رم دستگاه را بیشتر میکند تا عملکرد گوشی را بهبود ببخشد و سرعت اجرای بازی های اندرویدی را نیز بیشتر کند. این اپ حتی میتواند بدافزار ها و malware های سیستم را نیز شناسایی و حذف کند. با استفاده از این اپ، اجرای بازی ها و بیش از 700 هزار اپ دیگر سریعتر انجام خواهد گرفت.

Dr. Booster
Dr. Booster

یکی از دلایلی که این اپ در لیست ما قرار گرفته، امتیاز های بالا و نقد های مثبتی است که از کاربران گوگل استور گرفته. برای استفاده از این نیاز نیست کار خاصی کنید، تنها کافی است آن را از لینک زیر دانلود کنید و بعد از اجرا، اپلیکیشن به طور خودکار باز ها را لود میکند. حالا کافی است که بازی را از داخل Dr. Booster اجرا کنید و شاهد بهبود عملکرد گیمینگ باشید.

دانلود مستقیم Dr. Booster

 

Game Booster

برای بهره برداری از قدرت واقعی پردازنده های دستگاه هنگام بازی، میتوانید از اپلیکیشن Game Booster استفاده کنید. این اپ تنها با یک کلیک میتواند عملکرد گیمینگ اسمارت فونتان را بهبود ببخشد. با استفاده از Game Booster میتوانید رم، پردازنده و بسیاری از بخش های دیگر را بهینه سازی کنید.

Game Booster
Game Booster

Game Booster تجربه گیمینگ شما را با یک سرویس پس زمینه بهینه سازی میکند. این اپ سیستم مدیریت پردازنده پیشرفته Linux یا advanced Linux CPU Management را تحت کنترل قرار میگیرد و تنها با یک کلیک، حداکثر عملکرد پردازشی دستگاه را ارائه میدهد.

دانلود مستقیم Game Booster

 

CM GameBooster

وقتی صحبت از بهبود عملکرد گیمینگ دستگاه میشود، هیچ اپی به پای CM GameBooster نمیرسد. این یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که میتوانید در اسمارت فون اندرویدی خود داشته باشید. این اپ ویژگی ها و قابلیت های زیادی برای مدیریت بازی و بهبود سرعت دستگاه دارد. کاربران برای رفع لگ ها و کمبود فضای حافظه، تنها کافی است یک بار اپ را لمس کنند.

CM GameBooster
CM GameBooster

دانلود مستقیم CM GameBooster

 

خرید اسمارت فون های ارزان قیمت گاهی میتواند به قیمت عملکرد ضعیف پردازشی و عدم امکان اجرای بازی های سنگین تمام شود. البته گاهی شرکت ها اسمارت فون های اقتصادی پر قدرتی روانه بازار میکنند که گاهی معادلات را بهم میزند. به هر حال اگر اسمارت فونی دارید که هنگام بازی با مشکل روبرو میشود، میتوانید از راه حل های بالا استفاده کنید و بدون مشکل، یا حداقل با مشکل کمتری به بازی بپردازید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.