روش زمان بندی اس ام اس اندروید
پیامک زماندار اندروید

3 روش زمان بندی اس ام اس اندروید : پیامک های وقت شناس

این که بخواهیم زمان بندی اس ام اس در اندروید انجام دهیم امری است که شاید برای هر کدام از ما لازم شود، ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که فراموش کرده باشید پیامکی را ارسال کنید و بعدا به همین خاطر دچار مشکل شده باشید. شاید زودتر از زمانی که باید اس ام اس را ارسال کنید یادتان بیفتد که پیام مهمی را باید بفرستید پس این کار را به خاطر می سپارید در آخر هم یادتان می رود باید پیامک می زدید. شاید هم بخواهید به طور خودکار پیامک تبریک تولد به دوستان خود بفرستید تا آنها از اینکه انقدر به فکرشان هستید ذوق زده شوند!

زمان بندی اس ام اس و ارسال پیامک زماندار در اندروید

راه حل، زمان بندی اس ام اس در اندروید می باشد برای این کار برنامه هایی وجود دارد که در تاریخ و ساعت مشخصی که خودتان تعیین می کنید، پیامک ها را ارسال می کنند و دیگر نگران فراموش کردن ارسال SMS نخواهید بود. به همین خاطر 3 برنامه را برای ارسال پیامک زماندار در ادامه این مقاله اندرویدزوم به شما معرفی می کنیم.

1.Do It Later

محیط برنامه زمان بندی اس ام اس Do It Later
Do It Later
دانلود از گوگل پلی

برنامه Do It Later قابلیت زمان بندی اس ام اس ، ایمیل و حتی توئیتر را دارد. در زمان تنظیم یک یادآور با این برنامه تنظیمات مختلفی وجود دارد و آنجا متن پیام خود را وارد کرده و مشخص می کنید که چه زمانی این پیام باید ارسال شود.

برای راحتی استفاده، بازه های زمانی مثل نیم ساعت بعد یا فردا از پیش تعریف شده و قابل انتخاب هستند، از گزینه Custom هم برای تعیین دقیق زمان و تاریخ ارسال پیام می توانید استفاده کنید. این زمان به جای یک ساعت ثابت می تواند یک محدوده زمانی مشخص باشد، مثلا تعیین می کنید که نرم افزار Do It Later به شکل تصادفی در بازه زمانی 1 تا 2 بعد از ظهر، پیامک را بفرستد.

اگر بخواهید می توانید به شکل تکرارشونده، یادآور تنظیم کنید یا اینکه در برنامه مشخص کنید که حتما قبل از ارسال پیام در ساعت مشخص اول از شما تایید ارسال بگیرد. کسانی که گوشی دو سیمکارته دارند هم نگران نباشند چون امکان انتخاب سیمکارت برای ارسال پیامک هم از قبل در برنامه، وجود دارد.

از بالا سمت راست صفحه، وارد منو شوید و به Settings بروید، از آنجا به امکانات گسترده برنامه دسترسی دارید، از این قسمت می توانید معین کنید که مثلا برنامه فقط صبح ها و عصر ها کار انجام دهد، تنظیمات هشدار را تغییر دهید، درخواست گزارش تحویل پیام بدهید(دلیوری) و…

همچنین بخوانید: آموزش ارسال پیامک SMS با کامپیوتر

2.Pulse SMS

محیط برنامه زمان بندی اس ام اس Pulse SMS
Pulse SMS

دانلود از گوگل پلی

Pulse SMS امکانات فراوانی دارد استفاده از آن راحت بوده و به همین خاطر بی هیچ شکی بهترین برنامه ارسال پیامک زماندار در اندروید می باشد.

برای زمان بندی اس ام اس در برنامه Pulse SMS کافیست به منوی سمت چپ برنامه بروید، روی حباب + شکل، در انتهای صفحه کلیک کنید، یک یا چند مخاطب برای دریافت پیامک را تعیین کنید و در نهایت تاریخ و ساعت ارسال را معین نمایید. یا این که در یک مکالمه باز، منو را باز کنید زمان بندی پیامک را از همان جا انتخاب کنید.

سرانجام متن پیام خود را تایپ کنید اگر خواستید قابلیت تکرار را برای آن فعال کنید (این کارها در پنل آخر انجام می شود). اینجا امکان اضافه کردن عکس هم وجود دارد. بعد پیام را ذخیره کنید.

برنامه Pulse SMS همه پیام های در صف ارسال زمان بندی شده را در صفحه Scheduled Messages فهرست می کند تا از آنجا از صحیح بودن پیام ها و جزئیات شان مطمئن شوید.

این برنامه رابط کاربری شفافی دارد. قابلیت قفل کردن مکالمات خصوصی، شخصی سازی هر مکالمه و… نیز در برنامه وجود دارد. اگر برنامه subscribe را کنید می توانید حتی از طریق کامپیوتر یا دیگر دستگاه ها نیز به ارسال پیام بپردازید.

3.IFTTT

محیط برنامه زمان بندی اس ام اس IFTTT
IFTTT

دانلود از گوگل پلی

IFTTT زمان بندی پیام های کوتاه را به خوبی انجام می دهد. این برنامه وابسته به برنامه Google Calendar بوده و وقتی یک رویداد خاص در تقویم گوگل شما فرا برسد به شماره ای که شما تعیین کرده اید پیامک ارسال می کند این مورد به ویژه برای تبریک تولد خودکار بسیار کاربردی می باشد!

برای این کار، ابتدا تقویمی که قرار است توسط برنامه IFTTT رصد شود را مشخص می کنید و با علامت # کلید واژه ای را به آن اختصاص می دهید.

کار با برنامه IFTTT
IFTTT

در قسمت بعدی تعیین می کند چه مدت قبل از رسیدن به آن رویداد، پیامک باید ارسال شود، در انتها هم باید شماره مقصد و متن پیام را وارد کنید. برای اینکه مجبور نباشید هر بار شماره مقصد را دستی وارد کنید می توانید از گزینه Add ingredient استفاده کنید تا از رویداد ضمیمه شده به Google Calendar شماره دریافت شود.

آموزش درست کردن رویدادد ر Google Calendar

  • شماره گیرنده را در قسمت Location در گوگل کلندر وارد کنید همین کار را در Phone number در برنامه IFTTT انجام دهید.
  • در قسمت Description گوگل کلندر متن پیامک را تایپ کنید در بخش Description برنامه IFTTT نیز همین کار را بکنید.
  • در نهایت فیلد عنوان در گوگل کلندر را با # نامگذاری کنید و همان عبارت را در برنامه IFTTT استفاده نمایید.
تنظیم رویداد در گوگل کلندر برای استفاده در IFTTT
IFTTT

همین طور بخوانید: آموزش اختصاصی ایجاد پیامک تقلبی + ویدیو آموزشی

تاثیر بهینه سازی مصرف باتری اندروید بر پیام های زمان بندی شده

وقتی که دارید از یکی از این برنامه های زمان بندی پیامک، استفاده می کنید باید آگاه باشید که سیستم عامل اندروید، قابلیتی دارد که مصرف باتری را بهینه سازی می کند.

در ورژن های جدید اندروید، برنامه ها به طور خودکار اگر مدتی از آنها استفاده نکنید به حالت sleep می روند. این یعنی در پس زمینه گوشی به درستی کار نخواهند کرد، همین امر، به یک معضل برای برنامه های زمان بندی اس ام اس تبدیل می شود تا نتوانند در زمان مشخص پیام ها را ارسال کنند.

به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که برنامه های زمان بندی پیام کوتاه خود را در تنظیمات گوشی از این قاعده بهینه سازی باتری، مستثنی کنید. این کار تاثیر اندکی بر مصرف باتری خواهد گذاشت اما در عوض خیال تان راحت است که برنامه های زمان بندی از کار نمی افتند.

برای این کار، برای هر برنامه به مسیر Settings > Apps & notifications > See all X apps بروید و برنامه ای که قرار است مستثنی شود را انتخاب کنید به بخش Advanced در تنظیمات آن برنامه رفته و Battery را انتخاب کنید.

بهینه سازی باتری اندروید و روش غیر فعال کردن آن
بهینه سازی باتری

سپس Battery optimization را بزنید تا لیست جدیدی نمایش داده شود، از بالای صفحه Not optimized را بزنید و آن را به All apps تغییر دهید. حالا برنامه مربوطه را انتخاب کرده و Don’t optimize را بزنید در پنجره ای که باز می شود Done را بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

غیر فعال کردن بهینه ساز باتری اندروید
بهینه سازی باتری

در همین زمینه بخوانید: روش مخفی کردن پیامک در اندروید – لطفا SMS های من را نخوانید!

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

تغییر اپلیکیشن پیشفرض SMS

طریقه تعیین برنامه پیشفرض پیامک ها در اندروید

در سال 2014 گوگل این امکان را به اندروید اضافه کرد که کاربران بتوانند اپلیکیشن …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *