Register-IMEI

مدارک و شرایط لازم برای رجیستری هر گوشی:


1- مشخصات ورود به کشور (پاسپورت) فردی که در 2 ماه اخیر وارد کشور شده باشد اگر ندارید میبایست پاسپورت بخرید.

2- پر کردن فرم مشخصات

3- پرداخت هزینه های عوارض گمرکی گوشی

 

وضعیت خود را انتخاب کنید تا به فرم مربوطه هدایت شوید:

گوشی رجیستر نشده دارم و پاسپورت مسافری نیز ندارم

گوشی رجیستر نشده دارم پاسپورت هم دارم (اخیرا وارد کشور شدم)

همکار (فروشنده موبایل) هستم و در هفته به تعداد پاسپورت میخواهم

اتباع خارجی هستم

 
بلاک پاپ آپ اندروید
حذف پاپ آپ اندروید

آموزش حذف پاپ آپ در اندروید : از شر تبلیغات اینترنتی خلاص شوید!

احتمالا برای تان اتفاق افتاده که در حال مشاهده یک صفحه هستید ناگهان صفحه دیگری ناخواسته باز می شود و محتوایی تبلیغاتی به شما نشان داده می شود این نوع از تبلیغ که پاپ آپ نامیده می شود، برای بسیاری از کاربران آزاردهنده بوده و می خواهند از شر آن خلاص شوند. برای حذف پاپ آپ اندروید در ادامه این آموزش اندرویدزوم همراه ما باشید.

حذف پاپ آپ اندروید : تبلیغات اینترنتی کجاها دیده می شوند؟

تبلیغات پاپ آپ در اندروید به طور کلی در سه جای مختلف می توانند ظاهر شوند:

  1. وقتی در حال مرور وب هستید.
  2. به صورت تمام صفحه، وسط یک بازی یا نرم افزار.
  3. در قسمت اعلان های گوشی.

در بخش بعدی یک به یک این سه مورد را مورد بررسی قرار می دهیم تا ببینیم چگونه می شود حذف پاپ آپ های مزاحم را انجام داد؟

1.روش حذف پاپ آپ در مرورگر اندروید

تبلیغات سایت هایی که پاپ آپ نشان تان می دهند را به چند روش مختلف می توانید، غیرفعال کنید. بعضی مرورگر ها تنظیمات جداگانه برای این کار دارند بعضی هم کلا ضد تبلیغ هستند.

تنظیمات بلاک پاپ آپ داخلی مرورگر گوگل کروم

چون کروم مرورگر پیش فرض اندروید می باشد، طبیعی است که شما هم از آن استفاده کنید پس اول برای غیر فعال کردن پاپ آپ در کروم اقدام کنید. وارد مرورگر کروم شوید منوی سه نقطه را بزنید و با رفتن به بخش Settings گزینه Site settings را انتخاب کنید.

در این منو مطمئن شوید که گزینه Pop-ups and redirects خاموش باشد به این شکل ریدایرکت ها و پاپ آپ ها در کروم مسدود می شوند. برای محکم کاری بیشتر از همین قسمت چک کنید که گزینه Ads هم خاموش باشد. به این ترتیب تبلیغات سایت هایی که به عنوان هرزنامه شناسایی شده اند هم بلاک می شوند.

حذف پاپ آپ در کروم اندروید
تنظیمات بلاک پاپ آپ کروم

اگر مراحل گفته شده را طی کردید ولی به هر دلیلی مشکل حل نشد، یک کار دیگر هم می توانید انجام دهید، آن هم فعال کردن حالت کاهش مصرف داده در کروم می باشد. هدف اصلی این کار کم کردن مصرف اینترنت در زمان باز کردن سایت ها می باشد اما در عین حال برخی از المان های اضافی سایت ها را هم غیرفعال می کند.

برای فعال کردن حالت کاهش مصرف داده در کروم به مسیر Menu > Settings > Data Saver رفته و Data Saver را روشن کنید.

البته به این نکته هم توجه داشته باشید که فعال کردن این گزینه ممکن است سبب شود بعضی از سایت ها کمی عجیب و غریب به نظر برسند که آن هم به خاطر مسدود شدن بعضی از امکانات شان می باشد. پس خودتان بررسی کنید ببینید آیا بلاک پاپ آپ با این روش ارزشش را دارد یا خیر.

آموزش فعال کردن حالت Data Saver کروم
حالت Data Saver کروم

در همین مورد بخوانید: آموزش بلاک پاپ آپ و ریدایرکت به صفحات در مرورگر کروم

استفاده از سایر مرورگر ها

اگر از کروم نمی خواهید استفاده کنید یا موفق نشدید تبلیغات پاپ آپ را در کروم مسدود کنید، پیشنهاد می کنیم به سراغ مرورگر های دیگر بروید به عنوان مثال مرورگر Brave را به شما معرفی می کنیم که دشمن تبلیغات سایت هاست!

2.روش بلاک کردن تبلیغات تمام صفحه در برنامه های اندروید

غیر از مرورگر ها مثلا وقتی در حال بازی کردن هستید وسط مراحل ناگهان تبلیغی تمام صفحه نمایش داده می شود که مثل پتک بر سر شما فرود می آید و مجبورید تا آخر آن را تماشا کنید. یا این که در صفحه هوم اندروید هستید ناگهان یک تبلیغ صفحه را فرا می گیرد این مدل تبلیغ از شکل قبلی هم بدتر است چون در ظاهر شما حتی هیچ برنامه ای را باز نکرده اید ولی تبلیغات دست از سرتان برنمی دارند.

تبلیغات پاپ آپ در محیط برنامه های اندروید

بسیاری از برنامه ها و بازی های رایگان، تبلیغات زیادی داخل شان هست تا برای تولیدکننده ساخت این برنامه ها، توجیه اقتصادی داشته باشد. یک راه خلاص شدن از این تبلیغات خریدن نسخه کامل برنامه هاست اما همیشه هم نمی شود این کار را انجام داد چون بسیاری از برنامه ها به فرض این که ارزش خرید داشته باشند هم اصلا نسخه پولی بدون تبلیغ ندارند!

اگر گوشی شما روت نباشد، تنها راه ممکن استفاده نکردن از برنامه های این چنینی است یا اینکه اینترنت گوشی را قطع کنید بعد با خیال راحت از اپ مورد نظر استفاده کنید به این ترتیب اتصال به اینترنت اصلا برقرار نمی شود که بخواهد تبلیغی نشان داده شود. هر چند در مورد بازی های آنلاین این کار را نمی توانید انجام دهید.

تبلیغات پاپ آپ از منابعی ناشناخته

پاپ آپ هایی که حتی وقتی وسط یک برنامه دیگر هم باشید، مشاهده می شوند بدترین نوع پاپ آپ ها هستند. نصف ماجرا این است که کدام برنامه این پاپ آپ ها را ارسال می کند؟

برای شروع اگر می دانید که به تازگی تبلیغات پاپ آپ خاصی همه جای گوشی روی اعصاب تان می روند معلوم می شود یکی از برنامه هایی که به تازگی نصب کرده اید این کار را انجام می دهد پس فورا به آخرین برنامه های نصب شده خود مشکوک شده و آن ها را بررسی کنید شاید یکی از آنها آلوده به بدافزاری برای پخش پاپ آپ در همه جای گوشی شما باشد.

برخی از نرم افزارها مثل برنامه هایی که پاک سازی فایل های سیستمی انجام می دهند،مجموعه والپیپرها و چراغ قوه ها، که معمولا دارای تبلیغات هستند ممکن است، منشا مشکل باشند.

به گوگل پلی یا هر استوری که از آن نرم افزار مورد نظر را دانلود کرده اید بروید و بخش نظرات را بخوانید. اگر این برنامه مشکل پاپ آپ داشته باشد احتمالا کسانی قبل از شما این موضوع را در نظرات اعلام کرده اند.

چک کردن سطح دسترسی برنامه های نصب شده

اگر با این روش هم نتوانستید برنامه منشا تبلیغات پاپ آپ که همه جای اندروید را گرفته است پیدا کنید قدم بعدی چک کردن سطح دسترسی های برنامه هاست. به مسیر Settings > Apps & notifications > Advanced > Special app access > Display over other apps بروید اینجا هر برنامه ای که مجوز نمایش داده شدن روی سایر برنامه ها را داشته باشد می بینید. برنامه آلوده اینجا خودش را لو می دهد.

البته در این قسمت دقت کنید که مثلا برنامه اس ام اس گوشی شما طبیعی است که چنین مجوزی داشته باشد چرا که شما به این ترتیب می توانید در برنامه های دیگر به شکل فوری به پیام ها پاسخ دهید. اما اگر برنامه های دیگری را دیدید که هیچ لزومی ندارد چنین مجوزی داشته باشد فورا دسترسی شان را قطع کنید. بنابراین همیشه سعی کنید مجوزهای بیهوده و اضافی به هیچ برنامه ای ندهید تا بعدا دچار مشکلاتی از این دست نشوید.

دسترسی برنامه های اندروید برای نمایش روی دیگر برنامه ها
مجوز Allow display over other apps

اسکن کردن اندروید برای بدافزار ها

اگر همه راه های بالا را رفته اید، برنامه های مشکوک را پاک کردید، مجوزهای اضافی را لغو نمودید اما باز مشکل به قوت خود باقیست. اینجا دیگر کل دستگاه شما برای وجود بدافزار باید اسکن شود.

به خصوص وقتی که از منابعی غیر از گوگل پلی برنامه ای نصب می کنید انتظار چنین اتفاقاتی را هم می توانید داشته باشید، منابع مشکوک همیشه ممکن است در پوشش یک برنامه کاربردی، یک ویروس کاربردی (البته برای سازنده اش) روی دستگاه شما نصب کنند و شما را دچار مشکل سازند.

با رعایت نکات ذکر شده، لزومی ندارد حتما آنتی ویروس روی اندروید خود نصب داشته باشید اما اگر به جایی رسیدید که هیچ رقمه نمی شد از شر تبلیغات پاپ آپ خلاص شد نرم افزار Malwarebytes Security انتخاب مناسبی برای اسکن دستگاه اندرویدی شما می باشد.

اگر با این برنامه هم به جایی نرسیدید راه آخر بازگشت به تنظیمات کارخانه می باشد که البته باید در نظر داشته باشید، این کار کل اطلاعات گوشی را هم پاک می کند.

همچنین بخوانید: آموزش نحوه بلاک کردن تبلیغات درون اپلیکیشن های اندروید

3.روش متوقف سازی تبلیغات پاپ آپ در بخش اعلان های اندروید

به لحاظ فنی شاید اسم تبلیغاتی که در نوتیفیکیشن گوشی ظاهر می شوند، پاپ آپ نباشد، اما به هر حال این امر، چیزی از مزاحم بودن این تبلیغات کم نمی کند.

این اعلان ها را با کشیدن به طرفین می توانید پاک کنید اما این راه حل دائمی نیست و فقط در آن لحظه تبلیغ را رد کرده اید. برای حذف پاپ آپ داخل اعلان ها، در کشوی اعلان های اندروید دست خود را روی اعلان تبلیغ گذاشته و نگه دارید. چند گزینه به شما نشان داده می شود یکی از آنها Block All Notification… می باشد. آن را انتخاب کرده و Done را بزنید.

به جای روش دستی ذکر شده شما می توانید وارد تنظیمات گوشی شده و به مسیر Settings > Apps & notifications > See all X apps رفته و از آنجا اعلان های برنامه مذکور را خاموش کنید.

برای این کار در این قسمت، Notifications را بزنید. اینجا در نسخه های جدید اندروید، انواع مدل های اعلان های برنامه را می توانید مسدود کنید و در نسخه قدیمی تر اندروید، فقط می توانید به طور کلی اعلان های آن را خاموش نمایید.

مسدود کردن اعلان های برنامه ها در اندروید
بخش Notifications در تنظیمات اندروید

در بعضی از برنامه ها، از داخل خود اپ هم می توانید اعلان ها را خاموش کنید، به طور مثال در برنامه IMDB روی آیکون «شخص» بالا سمت راست صفحه کلیک کنید سپس منوی سه نقطه را باز کنید و در Notifications Settings هر مدل اعلانی که نمی خواهید را غیرفعال نمایید.

غیرفعال کردن اعلان ها در برنامه IMDB
اعلان های برنامه IMDB

همین طور ببینید: حذف کامل تبلیغات آزار دهنده گوشی + ویدیو آموزشی

همینطور بررسی کنید

رفع مشکل جهش اذیت کننده وبسایت ها

آموزش بلاک پاپ آپ و ریدایرکت به صفحات در مرورگر کروم

احتمالا هنگام وبگردی به سایتهای مراجعه کردید که خودکار شما را به صفحه (ناخواسته) دیگری …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *