آیا فروش حق امتیاز پاسپورت رجیستری امکان پذیر است؟

در گذشته خدمات رجیستری از طریق سایت گمرک انجام میشود و این قانون وجود داشت که مسافری که وارد کشور میشود میتواند یک گوشی را تا 3 ماه بعد از مهر ورود به کشور رجیستر کند. حال بسیاری از مسافران اقدام به واگذاری یا فروش حق امتیاز پاسپورت خود میکردند که خود این مسئله باعث بوجود آمدن سو استفاده و مشکلاتی شده بود از جمله از آن، اطلاعات بسیاری از مسافران در هنگام ورود به کشور برداشته میشود و بدون اجازه فرد سو استفاده گر اقدام ثبت یک گوشی با آن مینمود. موضوعات این چنینی سبب شد تا در جلسه ای در 7 مهر ماه سال 1399 تصویب شود که فقط شخص مسافر با در دست داشتن مدارک لازمه فقط در مبادی ورود به کشور بتواند اقدام به رجیستر کند در 21 مهر 99 خدمات آنلاین سایت گمرک لغو شد.

متن دستور لغو خدمات انلاین و الزام به رجیستری در هنگام ورود به کشور
متن دستور لغو خدمات انلاین و الزام به رجیستری در هنگام ورود به کشور

از 12 مهر 1399 خدمات رجیستری فقط به صورت حضوری در گیت ورود به کشور و فقط برای گوشی خریداری شده مسافر از خارج از کشور صورت میپذیرد. خدمات دهی از سایت رسمی گمرک لغو شده است.

این سایت صرفا مجله اینترنتی اندروید است و هیچ گونه خدماتی ارائه نمیدهد سوال نفرمایید

سوالات متداول – FAQ

بیشترین سوالاتی که کاربران از ما میپرسند در پایین لیست شده است اگر پرسش شما ذکر نشده بود از طریق پشتیبانی از ما بپرسید.

روند رجیستری حضوری چگونه است؟

هنگامی که وارد کشور شدید در فرودگاه یا مرز زمینی قبل از انکه آنجا را ترک کنید به دنبال باجه یا مسئول رجیستر باشید که اقدامات لازم را برای شما انجام دهد.

مدارک لازم برای رجیستری حضوری در هنگام ورود به کشور چیست؟

دستگاهی که قصد رجیستر آن را دارید (ترجیحا رسید خرید گوشیتان هم دور نندازید!) به همراه مدارک شخصی نظیر پاسپورت و کد ملی همچنین نیاز است یک خط همراه به نام کد ملی خودتان داشته باشید.

هزینه رجیستر یک گوشی به چه صورت است؟

یک عوارض گمرک میبایست پرداخت کنید که بسته به قیمت دلاری دستگاه و قیمت دلار روز در سامانه متفاوت است. که دقیق آن فقط هنگام رجیستر توسط مامور گمرک مشخص میشود.

اگر مدل گوشی ما در سامانه گمرک نبود چه کنیم؟

حتما مدارک خرید گوشی خود نظیر فاکتور و رسید را همراه داشته باشید تا اگر گوشی شما در سامانه گمرک نبود مامور گمرک بتواند آنرا ارزیابی و در سامانه درج کند.

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.