مساجد زیبای ترکیه

مساجد زیبای استانبول از اماکن دیدنی و بسیار مهم و زیبای توریستی ترکیه محسوب می شود، شهر استانبول به مساجد و معماری عثمانی در دنیا معروفیت دارد، استانبول تا سال 1453 پایتخت امپراطوری عثمانی بوده که پیش از آن ها به عنوان پایتخت یونان انتخاب شده بود.

مسجد زیبای ایا صوفیه در استانبول

این مسجد به گنبد بزرگ خود معروف است و تاریخ استانبول در آن نهفته است. ایا صوفیه در سال 360 به عنوان کلیسای بزرگ ساخته شد و پس از سال ها تغییرات به دستور سلطان عثمانی به مسجد تبدیل شد و تا تاریخ 1931 باقی ماند و بعد از آن به دلیل معماری غنی و تاریخی تبدیل به موزه گردید که گردشگران تور ترکیه نیز از آن دیدن می کنند.

مسجد زیبای سلطان احمد( مسجد آبی استانبول)

این مسجد درست روبه روی مسجد ایا صوفیه قرار دارد و به دلیل کاشی کاری ها و سرامیک های زیبای آبی رنگ به مسجد آبی معروف شده است، مسجد سلطان احمد از سایر مساجد استانبول متمایز است و این تفاوت به دلیل مناره های آن است در صورتیکه مسجد های دیگر ترکیه تنها دارای 4 الی 2 مناره اند اما این مسجد 6 مناره دارد، این مسجد زیبا آخرین مسجد ساخته شده در دوره عثمانی است.

مسجد سلطان سلیمان

مسجد سلیمانه دومین مسجد بزرگ استانبول می باشد و جزو معروف ترین اماکن دیدنی استانبول است، این شاهکار معماری در قرن 16 توسط معمار معروف عثمانی، معمار سنان ساخته شد. این مسجد به نام بزرگ ترین و مهم تین پادشاه عثمانی، پادشاه عثمانی نام گذاری شد. مسجدی چشم گیر که دارای مناره های بلند و گنبدی بزرگ با معماری بیزانس کلیسای ایا صوفیه بنا گردیده است. این مسجد 4 منار دارد و قبر سلطان سلیمان، خرم سلطان همسر ایشان و معمار سنان هر سه در این مسجد قرار دارد. علاقه مندان برای دیدن این مسجد زیبا و معروف می توانند از طریق تور استانبول از این مسجد دیدن کنند.

مسجد جدید استانبول

مسجد جدید استانبول به دستور سلطان صفیه، همسر سلطان مراد سوم بنا گردید، برخلاف نام این مسجد که یکی از مساجد قدیمی تاریخی استانبول است در سال 1597 به دلایل سیاسی ساخت آن متوقف شد. بنا ساخته شده ویران شد و به دلیل آتش سوزی که رخ داد و به شدت آسیب دید. سال ها بعد معمار مشهور مصطفی آقا ساخت بنا را درسال 1663به اتمام رساند و امروزه مسجد جدید یکی از مساجد معروف استانبول می باشد و نمونه ای مشهور از سرامیک کاری ایزنک عثمانی است.

مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا در بین سال های 1561 الی 1563 به عنوان نمونه ای مهم و شناخته شده از سرامیک کاری ایزنیک در استانبول است، سرامیک کاری ایزنیک امضای معماری و تزئین عثمانی می باشد و بازگوی سیاست، تاریخ و داستان های دوره سلاطین عثمانی است. این مسجد به نام رستم پاشا فرد ساست مدار و وزیر دولت سلطان سلیمان می  باشد که ثروت خود را وقف ساختمان، مساجد و مراکز خیریه کرد.

مسجد اسکله

مسجد اسکله عبادتگاهی کهن در بندرگاه است و مکانی کوچک برای برای راز و نیاز تجار و بازرگانان زحمتکش در آنتالیا بوده و همچنان پا بر جا می باشد. در مورد سال ساخت این اسکله اطلاعات دقیقی در دست نیست و در قرن 19 ساخته شده و محوطه داخلی آن را چندین بار بازسای کردند.

 تور آنتالیا

همینطور بررسی کنید

Score! Hero بازی اسکور هیرو اندروید

دانلود Score! Hero 2.40 بازی اسکور هیرو اندروید + مود

Score! Hero یکی از جذاب‌ترین بازی‌های سبک ورزشی و فوتبال بوده که محصول کمپانی بازی‌سازی First …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *