Register-IMEI

مدارک و شرایط لازم برای رجیستری هر گوشی:


1- مشخصات ورود به کشور (پاسپورت) فردی که در 2 ماه اخیر وارد کشور شده باشد اگر ندارید میبایست پاسپورت بخرید.

2- پر کردن فرم مشخصات

3- پرداخت هزینه های عوارض گمرکی گوشی

 

وضعیت خود را انتخاب کنید تا به فرم مربوطه هدایت شوید:

گوشی رجیستر نشده دارم و پاسپورت مسافری نیز ندارم

گوشی رجیستر نشده دارم پاسپورت هم دارم (اخیرا وارد کشور شدم)

همکار (فروشنده موبایل) هستم و در هفته به تعداد پاسپورت میخواهم

اتباع خارجی هستم

 
بررسی دوربین میت 30 پرو
بررسی تخصصی دوربین Mate 30 Pro

بررسی تخصصی دوربین هواوی میت 30 پرو : سلطان عکاسی درنور کم

سال گذشته گوشی میت 20 پرو، دستگاهی فوق العاده برای عکاسی به حساب می آمد که آن هم به لطف دوربین سه گانه فوق العاده و قدرت نرم افزاری اش بود. امسال اما هواوی با میت 30 پرو به میدان آمده تا پا جای پای اسمارت فون قدرتمند قبلی اش بگذارد در شرایطی که بیشتر تمرکز در رقابت بین سیستم دوربین ها بوده است. حالا اینکه هواوی چقدر در این امر موفق عمل کرده است، سوالی است که در این بررسی تخصصی قصد داریم به آن پاسخ دهیم.

بررسی دقیق دوربین هواوی میت 30 پرو در شرایط مختلف نور

ابتدا نگاهی به مشخصات فنی و سخت افزاری گوشی Mate 30 Pro می اندازیم سپس در شرایط مختلف نوری عکس های آن را تحلیل می کنیم و به هر یک امتیاز می دهیم تا در نهایت ببینیم امتیاز نهایی آن چقدر می شود.

مشخصات فنی

دوربین پشت دوربین جلو
دوربین اولترا واید: 40 مگاپیکسل | دیافراگم 1.8 | 18 میلی متری 32 مگاپیکسل | دیافراگم  2.0 | دوربین سه بعدی برای زمان پرواز
دوربین زاویه دید عریض: 40 مگاپیکسل | دیافراگم 1.8 | اندازه سنسور 1.17 اینچ | 27 میلی متری | تثبیت اپتیکال عکس فیلمبرداری: 4 کی 60 فریم برثانیه 1080 و 720
دوربین تله فوتو: 8 مگاپیکسل | دیافراگم 2.4 | اندازه سنسور 0.25 اینچ | زوم 3 برابر | 80 میلیمتری | تثبیت اپتیکال عکس | دوربین سه بعدی برای زمان پرواز

برنامه دوربین

برنامه دوربین میت 30 پرو
امکانات برنامه دوربین

مزیت گوشی قبلی هواوی یعنی میت 20 پرو این بود که امکانات نرم افزار دوربین آن فراوان بود، حالت های مختلف و تنظیمات قابل انتخاب زیادی داشت. حالا در میت 30 پرو هواوی رابط کاربری را به نوعی پاکسازی کرده، همه دکمه ها و نوشته ها ساده تر و شفاف تر شده اند و از این نظر بهبود قابل توجهی داشته است.

پایین قسمت انتخاب حالت دوربین، دکمه شاتر، جلو و وسط صفحه دیده می شود. سمت چپ پیش نمایش گالری و سمت راست، دکمه تعویض دوربین را می بینیم. وقتی گوشی را به صورت عمودی نگه دارید دکمه های تعویض حالت سریع و تنظیمات بالای گوشی قرار دارند ابزار بزرگنمایی هم سمت راست قرار می گیرد.

در کل 17 حالت برای عکاسی وجود دارد و عملکرد برنامه دوربین فوق العاده است. تعویض حالت های دوربین، بسیار روان انجام می شود. فقط مشکلی کوچکی که مشاهده شده است این است که بلافاصله پس از گرفتن عکس اگر بخواهید به گالری بروید و آن عکس را ببینید پیغامی مبنی بر «در حال انجام پردازش» نمایش داده می شود که همین باعث می شود چند ثانیه زمان ببرد تا  عکس لود شود.

  • راحتی استفاده: 8
  • درک بصری: 8
  • ویژگی ها: 10
  • تنظیمات پیشرفته: 10

عکاسی در نور روز

میت 30 پرو در عکاسی با نور روز عملکرد درخشانی دارد، نحوه پردازش تصویر آن به شما امکان می دهد تا جزئیات عکس ها را بتوانید ببینید. حتی اگر نور زیاد هم باشد، رنگ ها تصویر را جالب تر هم می کنند.

یک نمونه عالی در این مورد، عکسی است که از حیاط خانه گرفته شده است. گوشی جزئیات آسمان را هم نشان می دهد با ابرهایی روشن و کابل هایی که جلوی آن دیده می شوند. در جای دیگری از همین تصویر، نگاره های روی دیوار، درب منزل همسایه و بوته های باغ، خودنمایی می کنند. پراکندگی رنگ ها حتی در سایه ها و در زیر نور آسمان، دقیق است.
امتیاز: 9

همچنین ببینید: دانلود تصویر زمینه و والپیپر هواوی میت 30 پرو با کیفیت اصلی

بازآفرینی رنگ

گوشی میت 30 پرو، رنگ ها را به طرز فوق العاده خوبی، بازسازی می کند. توازن و دقت رنگ ها بالاست. در عکس هایی که از گیاهان گرفته شده است، آنها با طراوت دیده می شوند و لوگوی Iceland هم واقعا همین قدر نارنجی بوده است!

اگر نقدی به این حالت عکاسی بخواهیم داشته باشیم، شاید به این موضوع باید اشاره کنیم که گوشی می توانست آسمان را بهتر به تصویر بکشد. بنا به دلایلی وقتی که مقدار نور کم می شود، پخش شدگی رنگ را مشاهده می کنیم که در عالم واقع چنین نیست.

امتیاز: 8

بزرگنمایی تصویر

اگر صادقانه بخواهیم برخورد کنیم، Mate 30 Pro از نظر بزرگنمایی، لنز تله فوتو پریسکوپ نسبت به پی 30 پرو برتر نیست. دوربین تله فوتو 8 مگاپیکسلی به طرز شگفت آوری، مقدار فراوانی از جزئیات را با توجه به سنسور رزولوشن پایینی که دارد به تصویر در می آورد.

با در نظر گرفتن این نکته که ارتفاع سوژه از لنز دوربین 7 متر بالاتر است، عکس لوله بخاری کریسپ دیده می شود. فاصله بین آجرها و کاشی های شیروانی، به وضوح دیده می شود و بیش از حد شارپ نیستند.

امتیاز: 8.5

نمایش جزئیات عکس

کریسپ گرفتن جزئیات عکس برای میت 30 پرو کار ساده ای است. دوربین را با آجر، جاده، اشیای دور، گیاهان و حتی یک گربه تست کردیم. نتایج، جزئیات فوق العاده ای را نشان می دهد و خبری از شارپ شدن های خارج از عرفی که در دوربین های بعضی اسمارت فون ها می بینیم نیست.

عکس گربه و گیاهان، در عین پیچیدگی، جزئیات را به رخ می کشد حتی اگر بزرگنمایی با چیزی که در نگاه عادی می بینید خیلی متفاوت باشد. چشم های گربه نیز از دور شفاف دیده می شود.

امتیاز: 8.5

با گوشی قبلی هواوی بیشتر آشنا شوید: بررسی تخصصی هواوی Mate 20 Pro

عکس افقی

به خاطر فاصله کانونی عریض سه لنز این گوشی، گرفتن عکس افقی برای میت 30 پرو کار راحتی است. به تصویر در آوردن احساسات و انرژی از یک صحنه کار ساده ای نیست اما هواوی به نظر می رسد از پس این کار هم برآمده است. از تصویر خیابان گرفته تا تصویر پارک، این گوشی کارش را عالی انجام داده است.

داشتن یک لنز اولتراواید 40 مگاپیکسلی، واقعا به این امر کمک کرده است. خیلی از لنزهای اولتراواید، رزولوشن پایین تری از سنسور عقب خود دارند. اما هواوی اینجا حرکتی منحصر به فرد انجام داده و رزولوشن لنز اولتراواید آن با لنز اصلی برابر است.

نتایج عکس ها، کریسپ و شفاف هستند و زاویه دید پهنی دارند و چیزی که زیاد دارند جزئیات و محدوده دینامیک مناسب است. مثال خوبی برای این موضوع، عکس تیرچه های گلکاری شده می باشد. دوربین توانسته است آسمان را به خوبی نمایان کند در حالی که جزئیات زیادی را در دیوارهای آجری و کف پیاده رو مشاهده می کنیم.

امتیاز: 8.5

عکس پرتره

عکس پرتره در Mate 30 Pro گرچه در حد اپل و گوگل نیست اما باز هم به قدر کافی خوب هست. فوکوس عکس طبیعی بوده و آن را باورپذیرتر می کند و افکت های قابل باورتری را نسبت به سایر دستگاه ها اعمال می نماید. همچنین در عکس ها اشیایی که دورتر هستند نسبت به اشیای نزدیک تر تار تر دیده می شوند.

در بسیاری از عکس ها، تشخیص لبه های تصویر به دقت انجام می شود. اما مثلا دست خانمی که شال زرد دارد، در لبه ها کمی تیره شده است. عکس خانمی که جلوی ماشین ها نشسته است بسیار تاثیرگذار است، تشخیص لبه ها، رنگ ها، فوکوس و شارپ بودن آن درست به اندازه می باشد تا عکس زیبایی را خلق کنند.

امتیاز: 7.5

حالت HDR

حالت HDR در برنامه دوربین هواوی در زبانه More پنهان می باشد. اما انگار این حالت در عکاسی نرمال گوشی هم گنجانده شده است. این یعنی شما اغلب تفاوت چندانی در عکس HDR و عکس معمولی با دوربین این گوشی مشاهده نمی کنید.

حالت HDR ، جزئیات را در نواحی روشن و سایه ها در هر 3 دوربین به خوبی نشان می دهد. هواوی همچنین سعی کرده مقدار درخشندگی که در اشیاء در این حالت می بینید را کمتر کند. به طور معمول شما انتظار دارید دوربین اسمارت فون ها به خاطر کوچک بودن اندازه سنسورشان ، ضعیف عمل کنند اما هواوی با بهره گیری از سنسور 1.17 اینچی، در این مورد اتفاقا به خوبی ظاهر می شود.

امتیاز: 8

عکس در نور کم

نور کم تخصص ویژه میت 30 پرو است، کنار هم جمع شدن سخت افزار و نرم افزاری خوب در کنار هم سبب شده تا عکس هایی فراتر از حد تصور را پدید آورد. با عکس کارخانه پشت ساحل شروع کنیم این عکس چندان تاثیر گذار نیست، اما شن هایی که با چشم، قابل رویت نیستند را لنز دوربین این گوشی به نمایش درآورده است.

عکس بعدی مربوط به پل روی ایستگاه قطار می باشد این عکس با کیفیت 8 مگاپیکسلی دوربین تله فوتو گرفته شده است. چنان که مشاهده می کنید ریل های قطار و نوشته ها به آسانی قابل خواندن هستند.

سرانجام عکس ماشین های پارک شده و شهر تحسین برانگیز هستند، جزئیات را نشان می دهند و محدوده دینامیک را رعایت می کنند. در مجموع باید گفت میت 30 پرو بی شک سلطان عکاسی در نور کم می باشد.

امتیاز: 9.5

عکس سلفی

میزان شارپ بودن این عکس های سلفی بالاست، این موضوع به ویژه در موها و تی شرتی که در عکس باغ پوشیده شده است، آشکار است. محدوده دینامیک، در دوربین سلفی، با توجه به سایز کوچک سنسور، تحسین برانگیز می باشد.

وقتی در حالت عکاسی هستید و از دوربین جلو به عقب تغییر حالت می دهید، گوشی شما را به شکل خودکار به حالت پرتره می برد. ویژگی «صاف کننده پوست» چیزی است که عکس را غیر طبیعی می کند و از آنجایی که این ویژگی به شکل پیش فرض فعال است، کاربرانی که برای نخستین بار از این گوشی استفاده می کنند باید مراقب آن باشند.

امتیاز: 8

فیلمبرداری

فیلمربرداری با Mate 30 Pro در بالاترین سطح نیست. کمی دچار لرزش بوده و در قیاس با اپل و سامسونگ، با توجه به سخت افزار و نرم افزاری که دارند، به خوبی آنها نیست. اکسپوژر و رنگ ها به اندازه ای است که باید باشد و گوشی با فوکوس مشکلی ندارد. اما کیفیت تصویر از نظر شارپ بودن پایین است و گاهی اوقات تار دیده می شود.

دست کم با نسخه جاری فریمور، فیلمبرداری در نور کم، حقیقتا ضعیف است و چیزی فراتر از یک تاریکی دنباره دار را به تصویر نمی کشاند. برای اینکه بتوانید ویدیوی خوبی با این گوشی بگیرید باید نور مناسبی در محیط وجود داشته باشد.

چند حالت فیلمبرداری وجود دارد که حالت اسلوموشن تا 7680 فریم برثانیه 720 پیکسل می تواند ارتقا یابد. این حالت در Mate 30 Pro با اختلاف بهترین مثال برای این ویژگی است که تاکنون شبیه به آن را ندیده ایم.

امتیاز: 6.5

نقاط قوت و ضعف

نقاط قوت نقاط ضعف
حالت های متنوع عکاسی نداشتن حالت ماکرو
برنامه دوربین سریع نداشتن امکان گرفتن سلفی اولتراواید
فاصله کانونی عریض لنز نداشتن فوکوس خودکار در دوربین سلفی
دوربین اولتراواید با رزولوشن بسیار بالا ضعیف بودن فیلمبرداری در فریمور جاری
حالت شب عالی
حالت اسلوموشن عالی
سنسور دوم بزرگ

جمع بندی نهایی بررسی دوربین میت 30 پرو

جمع بندی بررسی دوربین هواوی میت 30 پرو
Huawei Mate 30 Pro

موفقیت گوشی قبلی یعنی میت 20 پرو کاملا برای هواوی، آشکار بود. در میت 30 پرو گوشی نتواسته بهترین کارآیی را در فیلمبرداری ارائه کند اما جزئیات فوق العاده و عملکرد خارق العاده در نور کم اوضاع این گوشی را سرو سامان داده است. اگر هواوی مشکل فیلمبرداری این گوشی را حل کند، دوربین میت 30 پرو می تواند در صف بهترین اسمارت فون ها قرار گیرد.

امتیاز: 8.5

همین طور بخوانید: مقایسه دوربین های Note 10 Plus و iPhone 11 Pro و Mate 30 Pro | جنگ بهترین لنز ها

همینطور بررسی کنید

بررسی تخصصی Galaxy A20e سامسونگ | اقتصادی بدون هیجان برای کاربران غیر حرفه ای

برای مدت زمان زیادی در بسیاری از بازار ها، کمپانی سامسونگ دستگاه های ارزان قیمت …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *