عکس گرفتن از سارق گوشی اندروید
عکاسی از دزد گوشی

5 برنامه عکس گرفتن از دزد گوشی اندروید : این چهره های آشنا!

چه رمز عددی، برای گوشی اندروید خود گذاشته باشید چه رمز ترکیبی و چه الگویی، همیشه هستند کسانی که قصد دارند مخفیانه گوشی شما را باز کنند. پس برای حفظ حریم خصوصی و پیدا کردن این مدل از دزد گوشی که شاید از نزدیکان خودتان هم باشند باید چاره ای اندیشید.

یافتن دزد گوشی و مچ گیری از کسانی که به گوشی شما سرک می کشند

اگر به اطرفیان خود شک دارید و فکر می کنید یک نفر بدون اجازه شما به سراغ گوشی تان می رود اما مدرکی برای اثبات این ادعا ندارید، پیشنهاد می کنیم از برنامه هایی که در ادامه این مقاله اندرویدزوم به شما معرفی می کنیم استفاده کنید.

کار این برنامه ها پیدا کردن دزد گوشی به این روش است که با استفاده از دوربین جلوی گوشی از کسی که قصد وارد کردن رمز گوشی شما را دارد و این کار را اشتباه انجام می دهد، از چهره سارق عکس می گیرد اما خودش متوجه این موضوع نخواهد شد. این عکس در برنامه ذخیره شده و بعدا می توانید با مدرک مچ شخص متجاوز را بگیرید.

دادن دسترسی ادمین به برنامه های دزدیاب

قبل از این که به معرفی نرم افزارهای مربوطه بپردازیم، توجه داشته باشید که هر یک از این برنامه ها از شما درخواست می کنند تا دسترسی ادمین را در همان ابتدای کار به آنها بدهید. به این منظور پس از نصب هر یک از برنامه های زیر به تنظیمات گوشی بروید و در مسیر Security & Location > Advanced > Device Admin apps به برنامه مورد نظر این مجوز را اعطا کنید.

در همین زمینه بخوانید: 6 روش آسان برای هک قفل و پترن در اندروید

1.Lockwatch

محیط برنامه Lockwatch
Lockwatch

دانلود از گوگل پلی

هر کسی بخواهد بدون اجازه شما رمز گوشی تان را بزند و این پسورد را اشتباه وارد کند، عکس وی توسط برنامه Lockwatch گرفته می شود و از این عکس بعدا می توانید علیه او استفاده کنید. رابط کاربری برنامه Lockwatch مرتب و سازماندهی شده می باشد. در این نرم افزار می بایست گزینه Send alert email را فعال کنید تا برنامه خودش کارهای بعدی را انجام دهد.

شما می توانید تنظیم کنید که اگر تعداد دفعات تلاش برای رمزگشایی گوشی از چه عددی فراتر رود عکس دزد گوشی گرفته شود. اگر Lockwatch مچ کسی را گرفت بلافاصله برنامه، ایمیلی حاوی عکس شخص متجاوز برای شما ارسال می کند.

همین طور ببینید: چگونه گوشی اندوریدی به سرقت رفته خود را ردیابی کنیم؟

2.Third Eye

محیط برنامه Third Eye
Third Eye

دانلود از گوگل پلی

برنامه Third Eye برخلاف اپ قبلی که عکس فرد خاطی را ایمیل می کرد، تصویر را مستقیم در گالری گوشی ذخیره می کند. کار با برنامه ساده است و کاربران فقط باید گزینه Intruder detection را از تنظیمات آن فعال نمایند. به همین ترتیب تعداد دفعات تلاش برای باز کردن قفل گوشی به جهت شکار کردن عکس دزد گوشی، قابل تنظیم بوده و اگر چنان چه نمی خواهید عکس آن شخص در گالری گوشی دیده شود می توانید کاری کنید که این تصویر مخفی گردد.

3.CrookCatcher

محیط برنامه CrookCatcher
CrookCatcher

دانلود از گوگل پلی

CrookCatcher هم قابلیت تنظیم تعداد تلاش برای بازگشازی رمز را بین 1 تا 5 بار دارد. عکس دزد اما در گالری ذخیره نمی شود بلکه فقط داخل خود برنامه CrookCatcher قابل رویت خواهد بود ضمنا برای دادن دسترسی به عکس ها باید به زبانه Photos در برنامه مراجعه نمود.

4.Hidden Eye: Catch your friends

محیط برنامه Hidden Eye: Catch your friends
Hidden Eye: Catch your friends

دانلود از گوگل پلی

Hidden Eye: Catch your friends هم مثل بقیه نرم افزارهای این فهرست از دزد گوشی، سلفی می گیرد. با تعیین تعداد تلاش برای باز کردن رمز از 1 تا 5 عکس شخص، در گالری گوشی ذخیره می شود. البته این برنامه باگ هایی هم دارد و گاهی اوقات در گرفتن عکس افراد ناموفق عمل می کند اما در مجموع عملکرد قابل قبولی به شما ارائه می دهد.

5.Intruder Selfie™

محیط برنامه Intruder Selfie™
Intruder Selfie™

دانلود از گوگل پلی

Intruder Selfie™ آخرین نرم افزار این لیست می باشد که از اشخاصی که بدون اجازه شما می خواهند رمز گوشی تان را باز کنند عکس سلفی می گیرد. رابط کاربری برنامه بی نقص بوده و به طرز مناسبی کار خود را انجام می دهد. به طور پیش فرض عکس های گرفته شده در گالری گوشی ذخیره می شوند اما قابلیت مخفی کردن این عکس ها از گالری نیز وجود دارد.

همچنین مشاهده کنید: چه کسی از وای فای من استفاده می کند؟ – معرفی 5 برنامه تشخیص افراد متصل به WiFi

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.