بازی استراتژی اندروید
بازی استراتژی اندروید

معرفی 12 بازی استراتژی اندروید : نقشه کشیدن برای پیروزی!

سبک بازی استراتژی اندروید چیزی فراتر از یک بازی پازلی ساده است، در این نوع از بازی ها، باید عمیق تر فکر کنید، نقشه بچینید و با دوراندیشی خاصی، سعی کنید راه پیروزی در رقابت را پیدا کنید. علاقه مندان به این سبک، حتی برای انتخاب بازی مناسب هم استراتژی دارند تا وقت شان را روی بازی های معمولی تلف نکنند!

لیست بهترین بازی های استراتژی اندروید

12 تا از بهترین های سبک بازی استراتژی اندروید را در ادامه این مقاله اندرویدزوم به شما معرفی می کنیم تا خودتان را برای انجام مدل های مختلف این شاخه از بازی ها، آماده کنید و ساعت ها با آن ها سرگرم شوید.

1.Tropico

محیط بازی Tropico
Tropico

گرداندن یک کشور کاری دشواری است، اما اگر یک دیکتاتور باشید و هر کاری را هر طور دوست دارید انجام دهید، کار ساده تر می شود. در بازی Tropico نقش رییس جمهوری را دارید که در حوزه دریای کارائیب، کنترل یک جزیره را در اختیار خود دارد و هدف این است که این کشور را به سوی آینده ای درخشان سوق دهد!

شما مسئول جان و مال تمام ساکنان جزیره هستید. ساخت جاده ها و بناها، آموزش به شهروندان و آموزش نظامی به افراد در پایگاه های نظامی، مدیریت اقتصاد جامعه با احداث مزارع و صنایع مختلف، به کار گماردن کارگران در ازای پرداخت دستمزد و معاملات تجاری و داد و ستد با دیگر جوامع، همه این ها کارهایی هستند که در بازی مسئولیت شان بر دوش شماست.

داشتن استراتژی در این بازی حرف اول را می زند انجام این همه کار با هم اگر بدون حساب و کتاب باشد سرانجام موجب می شود کار جامعه ای که ساخته اید به جاهای باریک کشیده شود.

2.The Escapists 2: Pocket Breakout

محیط بازی The Escapists 2: Pocket Breakout
The Escapists 2: Pocket Breakout

The Escapists 2 حکایت یک فرار استراتژیک از زندان را روایت می کند، اگر نسخه اول این بازی را انجام داده باشید حتما از نسخه دوم آن نیز لذت خواهید برد. علاوه بر بهبود نحوه کنترل لمسی بازی، قابلیت جالب اضافه شده به بازی در نسخه دوم، حالت بازی چندنفره است که لذت بازی را دوچندان می کند.

برای فرار از هر زندانی راه های مختلفی وجود دارد، به این منظور مثلا لازم است وسایلی را سرقت کنید تا بتوانید با آنها قدمی در جهت پروژه فرار خود بردارید. پول جمع کنید و از آن برای رشوه دادن به نگهبانان استفاده کنید یا اینکه سلاح به دست بیاورید و در زندان شورش به پا کنید.

در کل 5 زندان برای فرار در بازی وجود دارد که از زندانی معمولی کار آغاز می شود و در نهایت به زندان هایی با نهایت تجهیزات امنیتی ختم می شود که فرار از آنها کار آسانی نیست و چالشی مضاعف برای گیمر دارد.

3.holedown

محیط بازی holedown
holedown

holedown یک بازی ترکیبی در دو سبک پازل و استراتژی می باشد. در بازی به مرکز اجسام آسمانی سفر می کنید جایی که با یک شهاب سنگ آغاز می شود و تا جایی پیش می روید که به خورشید هم می رسید.

گیم پلی بازی این گونه است که با تیرهایی که می زنید بلوک ها را باید از بین ببرید، هر بلوک تعداد مشخصی ضربه باید بخورد تا از بین برود شما می توانید از جاذبه هم کمک بگیرید تا خودش بیشتر کارها را انجام دهد در این میان بلوک هایی هم هستند که بولد شده اند و حتما باید از بین بروند.

شاید بپرسید کجای این بازی استراتژی می خواهد؟ پاسخ این است که نحوه هدف گیری و شلیک به بلوک ها به حدی اهمیت دارد که گاهی یک نوبت تیر زدن حساب شده می تواند کار چند بار تیراندازی بی هدف را انجام دهد.

همچنین مطالعه کنید: 20 بازی برتر مولتی پلیر (چند نفره) اندرویدی

4.Civilization Revolution 2

محیط بازی Civilization Revolution 2
Civilization Revolution 2

دانلود از گوگل پلی

در بازی Civilization Revolution 2 شما در نقش یک رهبر نه چندان شناخته شده، باید یک امپراطوری درست کنید. برای این کار لازم است سطح تولیدات ساخت و ساز تجهیزات نظامی را به گونه ای افزایش دهید که بتوانید به دشمنان فائق آیید.

در این بازی استراتژی اندروید 4 روش برای بردن هر بازی وجود دارد: حذف دشمنان با فتح پایتخت آنها، کسب برتری اقتصادی با به دست آوردن 20000 طلا و ساختن بانک جهانی، به دست آوردن 20 شهر توسعه یافته و ساخت سازمان ملل برای کسب برتری فرهنگی، یا تبدیل شدن به نخستین کسی که توانسته به فضا، سفینه بفرستد که به این شکل برتری علمی به سایرین پیدا می کنید.

این بازی به خاطر بهینه سازی مخصوص موبایلی که روی آن انجام شده از برخی زیبایی های بصری آخرین نسخه های Civilization محروم مانده اما اگر نسخه کامل آن را دریافت نمایید دیگر خبری از تبلیغات آزاردهنده در طول بازی هم نخواهد بود.

همین طور ببینید: 5 بازی شهرسازی اندروید : تمدن ایده آل خود را بسازید (آفلاین)

5.The Battle of Polytopia – An Epic Civilization War

محیط بازی The Battle of Polytopia - An Epic Civilization War
The Battle of Polytopia – An Epic Civilization War

دانلود از گوگل پلی

اگر از سبک بازی قبلی خوش تان می آید باید بگوییم The Battle of Polytopia را هم دوست خواهید داشت. این بازی درباره کنترل میدان نبرد می باشد. گیم پلی بازی به شکل چرخشی و نوبتی انجام می شود که نحوه انجام آن ساده و کاربرپسند است.

در هر نوبت بر حسب اندازه و تعداد شهرهایی که در اختیار دارید، تعدادی ستاره دریافت می کنید که از این ستاره ها برای ارتقای قبیله خود می توانید استفاده نمایید. سربازان جدید تولید کنید یا منابع مختلفی را جمع آوری نمایید. در خرج کردن این منابعی که در اختیار دارید باید عاقلانه عمل کنید و نیروهای خود را در نوبت بازی خود در جای صحیح بگمارید.

چند روش برای بازی کردن وجود دارد، در حالت تک نفره، بازی بعد از 30 نوبت به پایان می رسد و رقابت تا آنجا ادامه پیدا می کند که فقط یک قبیله در بازی باقی مانده باشد. حالت چند نفره هم این گونه است که به جای هوش مصنوعی در رقابتی چند نفره به شکل نوبتی همین رقابت را انجام می دهید.

6.XCOM®: Enemy Within

محیط بازی XCOM®: Enemy Within
XCOM®: Enemy Within

دانلود از گوگل پلی

XCOM یک بازی استراتژی اندروید دیگر است که به شکل نوبتی انجام می شود. در این بازی باید از نفوذ موجودات بیگانه به سیاره زمین، جلوگیری کنید. به عنوان یک فرمانده XCOM موظف هستید، تیم و نیروهای خود را کنترل کنید تا در ماموریت بیرون راندن بیگانگان سربلند شوند.

در هر نوبت از بازی شما می توانید نیروهای تان را کنترل کرده و آنها را به مکان هایی از نقشه منتقل کنید که بتوانند جلوی بیگانه ها مقاومت نمایند. پس از اتمام ماموریت ها، قابلیت های جدیدی آزاد می شوند و بسته به سطح موفقیتی که در میدان نبرد به دست می آورید می توانید نیروهای خود را ارتقا داده و از آنها مبارزان بهتری درست کنید.

7.Mushroom Wars 2

محیط بازی Mushroom Wars 2
Mushroom Wars 2

دانلود از گوگل پلی

در بازی Mushroom Wars 2 که در سبک استراتژی توانسته برنده جایزه شود، چنان که از اسم بازی پیداست شما کنترل لشگری از قارچ ها را به عهده دارید که در نبردهای آنلاین و آفلاین، این لشگر کوچک را باید هدایت و راهبری کنید. بازی گرافیک زیبایی دارید و از نظر گیم پلی به آسانی می توانید آن را یاد بگیرید اما برای کسب مهارت در بازی چالش های زیادی پیش روی شما قرار دارد.

هدف کلی در بازی فتح کردن می باشد برای این کار باید نیروهای خود را به درستی در نقشه بچینید، کلبه های قارچی را از آن خود کنید و از دیگر بناهایی که وجود دارند در برابر تجاوز دشمنان دفاع کنید. چهار نوع قیله قارچی قابل انتخاب می باشد که برای هر کدام اپیزودی جداگانه طراحی شده است.

چالش اصلی زمانی آغاز می شود که رقابت آنلاین را شروع می کنید، جایی که باید هوش خود را به کار گیرید تا ضمن حفظ تعادل در چینش نیروها و استفاده از مهارت های مختلف آنها، سعی کنید رقبا را شکست دهید.

8.Fire Emblem Heroes

محیط بازی Fire Emblem Heroes
Fire Emblem Heroes

دانلود از گوگل پلی

بازی Fire Emblem Heroes اولین تلاش نینتندو در بازی سازی برای اندروید بوده است. تمام قهرمانان بازی خاطره انگیز Fire Emblem دور هم جمع شده اند تا در یک خط داستانی جدید قرار بگیرند و در پادشاهی Askran در مقابل تشنگان کسب قدرت این امپراطوری، که سودای حکمرانی به جهان را در سر می پرورانند، ایستادگی کنند.

نبرد در مناطقی واقع می شود که شما باید در آنجا با اتخاذ استراتژی درست، قهرمانان خود را طوری به حرکت درآورید که در جایی که لازم است به دشمنان حمله کنند و در مواقع نیاز مدافعانی مستحکم در برابر دشمن باشند.

اگر حالت داستانی بازی را به اتمام برسانید می توانید به سراغ حالت های دیگر بازی هم بروید، از جمله نقشه های مخصوص، دشت های دوئل و برج های آموزشی. دشت دوئل همان حالت چند نفره بازیست که می تواند جذابیتی افزون بر حالت اصلی بازی باشد.

9.Pandemic: The Board Game

محیط بازی Pandemic: The Board Game
Pandemic: The Board Game

دانلود از گوگل پلی

بازی Pandemic: The Board Game به شکل یک یا چندنفره انجام می شود و در سبک تخته ای – استراتژی دسته بندی می شود هدف هم این است که 4 بیماری واگیرداری که کم کم دارد تمام دنیا را در بر می گیرد، معالجه کنید. شخصیت خود را برای بازی انتخاب نموده که هر کدام از این شخصیت ها، نقشی ویژه در ریشه کن کردن این بیماری ها، بر عهده دارند.

در حالت چند نفره، به شکلی گروهی با دوستان خود باید تلاش کنید که با استراتژی درستی که انتخاب می کنید راه موفقیت و پیروزی را برای خود هموار کنید.

10.Vainglory

محیط بازی Vainglory
Vainglory

دانلود از گوگل پلی

بازی Vainglory یک پکیج کامل است، جایی که سریعا وارد یک مسابقه با رقبا و هم تیمی های تصادفی می شوید. قبل از اینکه یک رقابت آنلاین جدی را تجربه کنید شما می توانید به شکل آفلاین با هوش مصنوعی، در این بازی استراتژی اندروید ، روش های مختلف شکست دادن رقبا را تمرین کنید تا وقتی خواستید آنلاین بازی کنید مهارت لازم را از قبل کسب کرده باشید.

5 سطح هیرو و در کل 25 هیرو برای انتخاب وجود دارد که هر یک امکان ارتقا دارند. کنترل لمسی بازی روان بوده و به راحتی انجام می شود و فورا می توانید غرق حرارت رقابت خود شوید. سیستم ارتقای بازیکنان در بازی به گونه ای طراحی شده که در صورت بهره گیری مناسب از آنها بتوانید در برابر حملات دشمن خود موثرتر از خود دفاع کنید.

برای کسانی که با این سبک بازی آشنایی ندارند هم چاره ای اندیشیده شده آن هم قسمت مخصوص تمرین بازی است که کمک می کند مهارت ها و توانایی های خود را در بازی بهبود ببخشند. انبوهی از آیتم ها قابل آزاد سازی هستند و رویدادها و رقابت های آنلاین فراوانی هم در بازی دیده می شود که ارزش امتحان کردن را دارند.

11.Hearthstone

محیط بازی Hearthstone
Hearthstone

دانلود از گوگل پلی

Hearthstone یک بازی کارتی – نوبتی است که فرمول آشنایی دارد: بازیکنان باید کارت هایی که بر اساس قدرت های جادویی شخصیت های بازی وارکرافت هستند را طوری با ظرافت در بازی خرج کنند که بتوانند در یک رقابت آنلاین، حریف را مغلوب کنند.

هر یک از 9 هیروی این بازی قدرت های ویژه خود را دارد و کارت هایی که در بازی از آنها استفاده می کنید نیز قابلیت ارتقا دارند تا کارآیی بالاتری در نبرد داشته باشند. مدل های مختلفی برای این بازی در نظر گرفته شده که می توانید به تناوب در هر کدام از آنها خود را محک بزنید و سعی کنید از پس رقبای خود برآیید. پس در جمع کردن کارت ها و ارتقای آنها لازم است استراتژی درستی داشته باشید تا حین نبرد به خاطر نداشتن کارت مناسب حسرت نخورید!

12.Star Command

محیط بازی Star Command
Star Command

دانلود از گوگل پلی

Star Command یک بازی در سبک اسکای فای – استراتژی می باشد که طراحی ظاهری آن به شکل کلاسیک پیکسلی انجام شده است. بازیکنان، فرماندهی یک سفینه فضایی را به عهده دارند (ظاهر این سفینه نمی دانم چرا ما را به یاد فیلم های استار ترک می اندازد! )

شما باید سربازان خود را تربیت کنید، تاسیسات خود را ارتقا دهید و سعی کنید در ماجراجویی بین کهکشانی که معمولا به نبردی آتشین با موجودات بیگانه عجیب و غریب ختم می شود، از آنها استفاده کنید.

محدوده نبردها بین سفینه ها با مینی گیم های مختلف، تعریف می شود. شما باید نیروهای خود را در جایگاه درست خودشان قرار دهید تیراندازی کنید و مطمئن شوید که افراد تان در خلا سرد فضایی گرفتار نمی شوند.

همین طور با این بازی ها آشنا شوید: معرفی و دانلود 6 بازی برتر اندرویدی در سبک ماشین سواری

جمع امتیازها: 1 میانگین: 5

همینطور بررسی کنید

بازی آنلاین ROBLOX

دانلود ROBLOX 2.445.410643 بازی آنلاین روبلوکس اندروید: چند هزار بازی در یک بازی

سبک بازی های آنلاین هر روز تنوع بیشتری پیدا می کنند و سازندگان این بازی …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *