کاهش نور صفحه
کاهش نور صفحه

13 برنامه کاهش نور صفحه اندروید برای محافظت از چشم

استفاده طولانی مدت از نمایشگرهای پرنور گوشی های هوشمند به مرور بر سلامت چشم تاثیر منفی می گذارد و به همین خاطر، سردرد و چشم درد در موقع دیدن فیلم به ویژه هنگام شب، به سراغ مان می آید. از این رو کاهش نور صفحه برای کم کردن این آثار سوء می تواند راه حلی منطقی باشد.

بهترین نرم افزارهای کاهش نور صفحه برای اندروید

فیلتر نور آبی یکی دیگر از روش های کاهش آثار منفی نمایشگرهای گوشی هاست که قبلا درباره آن مفصل، صحبت کرده ایم. اکنون می خواهیم بحث مکمل این موضوع یعنی کاهش نور صفحه را مطرح کنیم و به این منظور چند نرم افزار مفید و کاربردی را به شما در این مقاله اندرویدزوم معرفی نماییم.

همچنین مطالعه کنید: فیلتر نور آبی گوشی چیست؟ + بهترین برنامه های فیلتر نور آبی اندروید

1.Screen Filter

محیط برنامه Screen Filter
Screen Filter

برنامه Screen Filter به شما اجازه می دهد تا سطح روشنایی گوشی را حتی از حداقل تعیین شده در آن نیز کمتر کنید. برای تنظیم نور صفحه، ویجت مخصوص برنامه در صفحه هوم نیز می تواند قرار گیرد.

2.Dimglo

محیط برنامه Dimglo
Dimglo

Dimglo هم مانند نرم افزار قبلی از کمترین حد ممکن هم می تواند سطح نور را پایین تر بیاورد. به این ترتیب به راحتی از فشار زیاد روی چشمان تان می توانید بکاهید.

3.Dimmer

محیط برنامه Dimmer
Dimmer

Dimmer برنامه ساده ای است که امکان تنظیم نور خارج از بازه نرمال گوشی را دارد. قابلیت خوب دیگر این برنامه این است که می تواند با توجه به نور محیط به طور خودکار، میزان روشنایی صفحه را تنظیم نماید.

4.Darker

محیط برنامه Darker
Darker

دانلود از گوگل پلی

نرم افزار Darker می تواند تا حد بسیار زیادی کاهش نور صفحه را انجام داده و از سردرد و عوارض ناشی از مضرات این نور، کم کند. به غیر از این، امکان دیگری در برنامه Darker وجود دارد که با آن می توانید چگالی رنگ نمایشگر را هم به دلخواه خود تغییر دهید.

همین طور ببینید: آموزش کاهش روشنایی نمایشگر بیشتر از حداقل میزان تعیین شده در اندروید

5.EasyEyes

محیط برنامه EasyEyes
EasyEyes

دانلود از گوگل پلی

اگر می بینید که با کم کردن نور صفحه، باز روشنایی آن بیش از اندازه ای است که می خواهید، می توانید به سراغ نرم افزار EasyEyes بروید. این برنامه را می توانید این گونه تنظیم کنید که به شکل خودکار در زمان های مشخصی فعال و سپس مجددا غیرفعال گردد. همچنین امکان کنترل گرمای نور، در این برنامه وجود دارد.

6.Night Owl

محیط برنامه Night Owl
Night Owl

دانلود از گوگل پلی

Night Owl از حد معمول، روشنایی صفحه را بیشتر می تواند کاهش دهد. این برنامه هم برای جلوگیری از آثار منفی نور زیاد نمایشگر گوشی بر چشم، نقش موثری می تواند داشته باشد.

7.Dimly

محیط برنامه Dimly
Dimly

دانلود از گوگل پلی

Dimly کنترل نور صفحه را انجام می دهد و علاوه بر این فیلتر نور آبی هم می تواند انجام دهد. خوشبختانه Dimly نرم افزار سبکی است و هیچ گونه تبلیغاتی هم ندارد.

8.Lower Brightness Screen Filter

محیط برنامه Lower Brightness Screen Filter
Lower Brightness Screen Filter

دانلود از گوگل پلی

نرم افزار بعدی برای کاهش نور صفحه اندروید، Lower Brightness Screen Filter نام دارد، این اپ یک آیکون روشنایی به اعلان های گوشی می افزاید و در کل مزیت آن این است که مصرف باتری چندانی ندارد.

9.CF.lumen

محیط برنامه CF.lumen
CF.lumen

دانلود از گوگل پلی

برنامه CF.lumen به طور اوتوماتیک با رنگ های صفحه نمایش اسمارت فون اندرویدی شما بر اساس این که خورشید در چه موقعیتی نسبت به شما قرار داشته باشد، سازگاری پیدا می کند. تنظیمات برنامه قابلیت شخصی سازی دارند و مثلا می توانید تنظیم کنید که برنامه در طول شب فعال باشد و نور را کاهش دهد.

10.Lux Lite

محیط برنامه Lux Lite
Lux Lite

دانلود از گوگل پلی

اگر نرم افزاری می خواهید که با آن دمای صفحه نمایش را تنظیم کنید، Lux Lite انتخاب مناسبی برای شماست. مثل برنامه قبلی این فهرست Lux Lite هم می تواند بر اساس نور خورشید، رنگ ها را به تناسب تنظیم کند. همچنین امکان تنظیم خودکار برنامه و رفتن به حالت شب، قابلیت دیگر این اپ می باشد.

11.Screen Dimmer

محیط برنامه Screen Dimmer
Screen Dimmer

دانلود از گوگل پلی

Screen Dimmer می تواند روشنایی صفحه را به کمتر از حد عادی آن کاهش دهد. کار کردن با این نرم افزار ساده است و بعد روشن کردن، گوشی به طور خودکار در پس زمینه اجرا می شود.

12.Night Mode Screen Dimmer

محیط برنامه Night Mode Screen Dimmer
Night Mode Screen Dimmer

دانلود از گوگل پلی

نرم افزار Night Mode Screen Dimmer نور صفحه را می تواند کاهش دهد تا با این کار مصرف باتری دستگاه هم کمتر از قبل شود. حالت شب، قابلیت دیگر این نرم افزار است که مخصوص کار کردن با گوشی در تاریکی و نور کم می باشد.

13.Blue Light Filter

محیط برنامه Blue Light Filter
Blue Light Filter

دانلود از گوگل پلی

اگر جزء کسانی هستید که بعد از کار طولانی مدت با صفحه گوشی مشکل بی خوابی دارید و به سختی خواب تان می برد، نرم افزار Blue Light Filter این مشکل را حل می کند. به این منظور، این برنامه فیلتر نور آبی روی صفحه اعمال می کند. این کار به شکل انعطاف پذیری انجام می شود و شما می توانید در هر سطحی که خواستید از فیلتر آبی روی صفحه نمایش استفاده کنید.

در همین زمینه بخوانید: آموزش فعال کردن حالت شب اینستاگرام : کم نور در تاریکی

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.