شبیه ساز سکا برای اندروید
بازی سگا برای اندروید

12 بازی سگا برای اندروید : بهترین شبیه سازی خاطرات

بازی های خاطره انگیز کنسول بازی سگا هنوز هم برای بسیاری از گیمرها حس نوستالژی دارند. کمپانی ژاپنی سازنده این کنسول، مجموعه ای به عنوان Sega Forever برای اندروید به طور اختصاصی منتشر کرد که گلچینی از بهترین های سگا بودند.

بهترین های مجموعه بازی سگا Sega Forever اندروید

از مجموعه 20 بازی که تحت عنوان Sega Forever برای اندروید رسما توسط Sega منتشر شده اند 12 تا از بهترین های این بازی ها را به شما معرفی می کنیم تا خاطرات شیرین گذشته برای تان زنده شود.

همچنین دانلود کنید: دانلود بازی نوستالژیک سوپر ماریو نسخه کنسول میکرو برای اندروید

1.Sonic The Hedgehog Classic

بازی سرگا Sonic The Hedgehog Classic
Sonic The Hedgehog Classic

,همان طور که ماریو با نینتندو قرابتی دائمی دارد، هر وقت نام بازی سگا می آید امکان ندارد از سونیک یاد نشود، اولین بازی Sonic The Hedgehog Classic نام دارد. نمونه ای کاملا کلاسیک از بازی معروف سونیک که بعد از گذشت سال های سال هنوز هم جذابیت خود را حفظ کرده است.

نسخه اندروید این بازی حتی قبل از مجموعه بازی سگا فور اور منتشر شده و سگا برای شبیه سازی کامل این بازی سنگ تمام گذاشته است و از نظر سرعت اجرا، بازی از وضعیت مطلوبی برخوردار می باشد.

2.Sonic The Hedgehog 2 Classic

بازی سگا Sonic The Hedgehog 2 Classic
Sonic The Hedgehog 2 Classic

دومین سونیک، Sonic The Hedgehog 2 Classic نام دارد که یکی دیگر از بازی های پرفروش سگا در طول تمام تاریخ بوده است. این بازی مخصوص کنسول سگا جنسیس عرضه شده بود و اولین دنباله ای بود که برای سونیک منتشر می گردید. دکتر اگمن، قصد تصرف هفت سرزمین سرسبز را دارد و برای این کار می خواد از سلاح مخوف خود استفاده کند. وظیفه سونیک و رفقا این است که جنگل تسخیر شده حیوانات را آزاد کرده و دنیا را از شرارت پاک کنند. قابل انکار نیست که این بازی هنوز هم ارزش بازی کردن را دارد.

3.Sonic CD Classic

بازی سگا Sonic CD Classic
Sonic CD Classic

وقتی سگا پیشرفت کرد و از نوار و فیلم بازی به CD بازی در کنسول سگا سی دی ارتقا یافت، همه منتظر بودند ببینند سونیک جدید این کنسول چگونه از آب درآمده است؟ هدف بازی Sonic CD Classic ، برجسته سازی قابلیت های این کنسول سگا بود اما آنچه اهمیت بالاتری داشت این بود. که این بازی هر آنچه از سونیک می خواستیم را به ما می داد.

داستان این نسخه سونیک، نبرد دیگری با دکتر اگمن را روایت می کرد، جایی که بعد از عصر سنگ، در یک ماجراجویی جدید سونیک، در زمان به جلو و عقب سفر می کند. سبک بازی در این نسخه نیز همان چیزی است که یک بازی سونیک باید داشته باشد.

4.Sonic 4 Episode 2

بازی سگا Sonic 4 Episode 2
Sonic 4 Episode 2

دانلود از گوگل پلی

آخرین سونیک این مجموعه Sonic 4 Episode 2 می باشد، بازی که جزء اولین نسخه هایی بود که در گوگل پلی برای اندروید منتشر شد. جایی که سبک اکشن دوبعدی با رندر سه بعدی و روش های جدیدی برای حمله کردن و جا به جا شدن، ترکیب شده است. نسخه قبلی همین بازی تقریبا 10 سال زودتر در فروشگاه گوگل پلی منتشر شده بود که رایگان هم نبود. اما سگا بالاخره نسخه دوم این بازی را هم به مجموعه سگا فور اور خود اضافه کرد تا لذت عشق سونیک ها تکمیل شود.

در سونیک 4 همه افکت های صوتی کلاسیک بازی های قدیمی سونیک، وجود دارند، اما گیم پلی بازی به طرز غیر قابل انکاری، وامدار نسخه کنسول سگا جنسیس می باشد. بعضی تغییرات دلچسب هستند، مثل اینکه با پرواز کردن با تیل، می توانید مسیر را پرواز کنید تا پیروز شوید. اما بعضی تغییرات هم به دل نمی نشینند، مثلا اینکه در اوج سرعت، حملات سریع نمی توانید انجام دهید.

در مجموع می توان گفت که سونیک 4 کمی کندتر از سونیک کلاسیک اصلی است ولی کماکان تجربه بی مانندی است که انجام دوباره آن خالی از لطف نیست.

همین طور دریافت کنید: دانلود Tekken 3 v5.0 بازی تکن 3

5.Ristar Classic

بازی سگا Ristar Classic
Ristar Classic

دانلود از گوگل پلی

بعد از 4 گانه سونیک، بالاخره نوبت به بقیه بازی ها رسید، در بازی Ristar Classic ، که محصول خود سگا می باشد، نقش یک کاراکتر ستاره ای شکل را دارید که ریستار نام دارد. این شخصیت ظاهری انسان گونه دارد و بازوانی که کش می آیند، همین دستان به او کمک می کنند از موانع بالا برود و از آن برای از بین بردن دشمنان در بازی استفاده کند. Ristar Classic رنگ آمیزی جذاب و گیم پلی منحصر به فردی دارد و به خوبی برای اندروید، شبیه سازی شده است.

6.Comix Zone Classic

بازی سگا Comix Zone Classic
Comix Zone Classic

دانلود از گوگل پلی

یکی دیگر از نوستالژی های دهه شصتی ها بازی Comix Zone Classic می باشد. این بازی سگا برای کنسول جنسیس منتشر شده بود و داستان آن بر اساس صفحات کتاب های کمیک، روایت می شد. شما نقش Sketch Turner ، یکی از نقش آفرینان کتاب های کمیک که از قضا ستاره سبک موسیقی راک هم بود، را در بازی به عهده دارید. در بازی، در صفحات کمیک جلو می روید در عین حال دشمن شرور اصلی شما یعنی Mortus هم برای تان، دشمن نقاشی می کند تا راه شما را سد کند.

پس شما باید، دشمنان را در این کمیک اکشن، از پیش رو بردارید و خود را به صفحه بعدی برسانید. به جز این، اسراری هم در بازی نهفته است که در طول صفحات بازی، به تدریج می توانید آنها را کشف کنید. ترکیب اکشن، پازل ها و رازهای پنهان در بازی در مجموع، نمونه ای بی بدیل از Comix Zone Classic ساخته، که همین امر حال و هوای بازی را کماکان تازه و زنده نگه داشته است.

7.Kid Chameleon Classic

بازی سگا Kid Chameleon Classic
Kid Chameleon Classic

دانلود از گوگل پلی

بازی Kid Chameleon Classic ، حکایتی از رییسی به نام Wild Side است که بازیکنانی را ربوده و وارد بازی کرده است، شما نقش کیسی را دارید که کارتان این است که در بازی پیروز شده و ماجرا را به خوبی و خوشی به اتمام برسانید. کیسی باید ماسک های مختلفی بزند تا به کاراکترهای متفاوتی تبدیل شود. بالغ بر 100 مرحله در بازی وجود دارد که بسیاری از این مراحل فقط از طریق دروازه های جا به جایی سریع(تله پورت) قابل دسترسی هستند. به خاطر تنوع مراحل و امکان تغییر کاراکتر، این بازی همچنان تر و تازگی خود را بعد از سال های متمادی، حفظ کرده و هر بار آن را بازی می کنید برای تان جذاب است.

8.Streets of Rage 1 and 2 Classic

بازی سگا Streets of Rage 1 and 2 Classic
Streets of Rage 1 and 2 Classic

دانلود شورش در شهر کلاسیک 1 :

دانلود از گوگل پلی

دانلود شورش در شهر کلاسیک 2 :

دانلود از گوگل پلی

کسانی که طرفدار بازی سگا بوده اند وقتی مثال بازی اکشن و به قول خودشان «بزن بزن» می خواهند بزنند، اول از همه، به سراغ سری محبوب «شورش در شهر» می روند. به حق باید گفت، بعد از این همه سال از انتشار این بازی، هنوز که هنوز است، مبارزات بازی جذاب و لذت بخش هستند.

بازی درباره جنایات خیابانی و کسانی است که این وسط به دنبال صداقت و درستی می گردند. شورش در شهر، کلا درباره مبارزه تن به تن، کومبو زدن، یقه گیری و پرتاب کردن دیگران است! در این میان لازم به گفتن نیست که استفاده از سلاح های مرگبار طبیعتا اثر سنگین تری از یک قمه ساده دارد!

یک نفره بازی کردن شورش در شهر هم جذاب است، اما خوبی نسخه شبیه سازی شده سگا برای اندروید این است که به وسیله وای فای می توانید با دوستان خود چند نفره، در شهر، شورشی بر پا کنید!

9.The Revenge of Shinobi Classic

بازی سگا The Revenge of Shinobi Classic
The Revenge of Shinobi Classic

دانلود از گوگل پلی

اولین نسخه از بازی معروف شینوبی که برای سگا جنسیس عرضه شد The Revenge of Shinobi Classic نام داشت. در این بازی سازمان Neo Zeed شرو، استاد نینجای شما را به قتل رسانده است و تازه عروس شما را هم دزدیده است. کار شما این است که در 8 منطقه بازی با استفاده از مهارت های نینجوتسوی خود آدم بدهای داستان را از جلوی راه بردارید تا به سازمان برسید.

اگر به فکر استفاده از کد تقلب های قدیمی بازی هستید که در نسخه بازی سگا The Revenge of Shinobi Classic استفاده می کردید، خبر خوب این است که این کد تقلب ها، در نسخه اندروید هم کار می کنند، کافیست به تنظیمات بازی بروید و مقدار shurikens را روی 00 بگذارید تا بینهایت شود!

10.Crazy Taxi Classic

بازی سگا Crazy Taxi Classic
Crazy Taxi Classic

دانلود از گوگل پلی

نوبتی هم که باشد، نوبت تاکسی دیوانه است. بازی Crazy Taxi Classic که روی کنسول سگا دریم کست غوغایی به پا کرده بود حالا برای اندروید هم شبیه سازی شده است. در این بازی نقش یک راننده تاکسی بی قید و بند را دارید که کلا کاری به قوانین راهنمایی و رانندگی ندارد و به خاطر پول به هر کاری دست می زند! گیم پلی بازی همان طور که از نام بازی پیداست دیوانه وار است، دور تا دور شهر باید رانندگی کنید، مسافر بزنید و آنها را با حداکثر سرعت به مقصدشان برسانید.

ترک های صوتی بازی همان صداهای اصلی بازی قدیمی است که برای اندروید بازسازی شده اند، هر 16 مینی گیم اصلی بازی در این نسخه هم وجود دارد و دو حالت آرکید و اورجینال نیز قابل بازی کردن هستند.

11.Beyond Oasis Classic

بازی سگا Beyond Oasis Classic
Beyond Oasis Classic

دانلود از گوگل پلی

اگر نینتندو به زلدا می نازد، سگا هم Beyond Oasis Classic را دارد که به آن افتخار کند. در این بازی سبک RPG ، شما نقش شاهزاده علی را دارید که ماجراجویی اش را در سرزمینی جادویی، با غول ها، زامبی ها و دیگر هیولاها، دنبال می کنید.

سلاح های متنوعی در طول بازی قابل جمع آوری کردن هستند. بازی از آنجایی آغاز می شود که علی، بازوبندی طلایی را پیدا می کند که قبلا متعلق به یک جادوگر بوده است. این بازوبند به علی این امکان را می دهد که 4 روحی را احضار کند که این ارواح در سرزمین اوسیس، سرگردانند.

12.Super Monkey Ball: Sakura Edition Classic

بازی سگا Super Monkey Ball: Sakura Edition Classic
Super Monkey Ball: Sakura Edition Classic

دانلود از گوگل پلی

آخرین عنوان در این فهرست بازی سگا ، Super Monkey Ball: Sakura Edition Classic نام دارد. در این بازی سبک آرکید، هم کنترل شخصیت بازی را به عهده دارید هم زمین بازی. عادت کردن به این موضوع کمی زمان می برد اما برای بازی در موبایل به خوبی قابل اجراست.

بر حسب اینکه چه زاویه و جهتی به میمون داده باشید، او سرعت می گیرد و هدف هم این است که بدون این که از لبه ها سقوط کنید و قبل از این که زمان به پایان برسد، خودتان را به نقطه پایان برسید. اگر در مسیر مرحله بازی، بتوانید همه موزها را جمع آوری کنید امتیاز و جان اضافه، جایزه شما خواهد بود.

در همین زمینه بخوایند: بهترین شبیه سازهای بازی برای اندروید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.