بازی فکری اندروید
بازی پازلی اندروید

12 بازی فکری اندروید : دقیق و حساب شده بازی کنید

صفحه لمسی اسمارت فون های امروزی برای بعضی از سبک های بازی، ایده آل هستند. یکی از این گونه ها، سبک بازی فکری اندروید می باشد. بازی هایی که نیاز به فکر کردن، وقت گذاشتن و فسفر سوزاندن دارند و فقط یک سرگرمی خشک و خالی نیستند.

لیست بهترین های سبک بازی فکری اندروید

12 بازی فکری اندروید که در مقایسه با دیگر بازی ها جذابیت بیشتری دارند و بعضا بیش از یک قسمت از آنها منتشر شده است را در ادامه این مقاله اندرویدزوم معرفی می کنیم.

همچنین دانلود کنید: معرفی و دانلود بازی فکری Shadowmatic + دیتا

1.سری بازی The Room

بای فکری The Room
The Room

The Room: Old Sins :

The Room :

The Room Two : 

The Room Three :

سری بازی The Room شهرت خاصی میان گیمرهای موبایلی پیدا کرده است. به گونه ای که می توانید ساعت ها با هر کدام از آنها سرگرم شده و در مراحل چالشی آن خود را محک بزنید. این بازی یاد آور سبک بازی اشاره و کلیک می باشد که بازی هایی مثل Myst و Siberia از جمله شاخص های این سبک بوده اند.

پس برای ساعت ها و ساعت ها سرگرم شدن با یک بازی تمام بصری و فکری اندرویدی، خود را آماده کنید. آخرین نسخه این سری بازی «اتاق: گناهان کهنه» نام گرفته است و داستان آن درباره یک خانه عروسکی غیرعادی است که زیرشیروانی خانه یک مهندس بی همتا، پیدا شده است.

با استفاده از یک عدسی میکروسکوپی، باید رازهای نهفته در این خانه عروسکی را کشف و واکاوی کنید تا در نهایت معمای مرموز ناپدید شدن مهندس و همسرش را بتوانید حل کنید. کنترل بازی به سادگی انجام می شود. شما با سوایپ کردن و دوبار لمس پشت سر هم صفحه، می توانید معماها و اشیا را از نمای نزدیک ببینید. همین طور که در طول بازی پیش می روید، اشیایی پیدا می کنید که به شما کمک می کنند تا بتوانید راه خروج را پیدا کنید.

هر چه بیشتر در بازی جلو بروید بخش های بیشتری از داستان بازی به وسیله یادداشت های رها شده در گوشه و کنار، برای تان آشکار می شود. هر کدام از این بازی های مجموعه The Room زیبا و مفصل هستند پس از همین حالا بدانید که برای حل پازل ها، یکی پس از دیگری، ساعت ها درگیر آنها خواهید بود.

2.Dissembler

بای فکری Dissembler
Dissembler

Dissembler یک بازی پازلی رنگارنگ است که در ظاهر بسیار ساده به نظر می آید. این بازی در واقع شکلی از جور کردن 3 تایی رنگ هاست که در هر مرحله باید، مربع ها را جا به جا کنید تا رنگ شان یکسان شود. اما هر چه جلوتر بروید مراحل بازی، سخت تر و چالشی تر می شوند. بیش از 120 پازل در این بازی وجود دارد و خبری از محدودیت زمانی هم نیست.

3.Bridge Constructor Portal

بای فکری Bridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal

Bridge Constructor Portal یک بازی فکری اندروید با تابعیت از قوانین فیزیک است که قواعد خاص خود را دارد. در طی 60 آزمون مختلف، هدف شما این است که وسیله های نقلیه را تا پایان کار، تست کنید و در این راه، از مواد و ابزار مختلفی که در اختیار دارید، استفاده نمایید. ضمنا باید مواظب لیزرهای مرگبار، ظرف های اسید و… نیز باشید. این بازی سبک ترکیبی جالبی دارد که می تواند ساعت های زیادی شما را درگیر خود سازد.

4.Threes!

بازی فکری Threes!
Threes!

دانلود از گوگل پلی

بازی Threes! که به معنی «3 ها» می باشد، سبک فکری و ریاضی دارد. در این بازی هدف این است که با جا به جا کردن اعداد، طوری عمل کنید که در تعداد حرکت مشخصی بتوانید، مرحله را پشت سر بگذارید.

همین طور دریافت کنید: معرفی و دانلود بازی فکری Rop

5.Twenty48 Solitaire

بازی فکری Twenty48 Solitaire
Twenty48 Solitaire

دانلود از گوگل پلی

بازی Twenty48 Solitaire مکانیزمی شبیه به بازی معروف 2048 دارد، اما به جای ترکیب کردن اعداد با سلول کناری خودش، اینجا با کارت ها که به 4 دسته مختلف تقسیم شده اند، سر و کار دارید. همین موجب می شود که در جا به جا کردن کارت لازم باشد استراتژی درستی انتخاب کنید.

6.Two Dots

بازی فکری Two Dots
Two Dots

دانلود از گوگل پلی

چنان که از بازی های این سبک انتظار داریم، بازی Two Dots هم یاد گرفتنش آسان، مهارت یافتن در آن دشوار و شدیدا اعتیادآور می باشد. بیش از 900 مرحله برای بازی طراحی شده است و بعد از این که 10 مرحله اول را تمام کنید (که در واقع نقش مراحل آموزشی را برای تان ایفا می کنند)، تازه بخش ماجراجویانه بازی شروع می شود و حالت دیگری به نام Expedition نیز بعد از مرحله 35 قابل بازی خواهد بود.

7.Monument Valley 1 – 2

بازی فکری Monument Valley
Monument Valley

Monument Valley 1 :

دانلود از گوگل پلی

Monument Valley 2 :

دانلود از گوگل پلی

در مجموعه بازی Monument Valley ، نقش آیدا را دارید، پرنسسی که باید با تغییر دادن مسیر به شکل درست، به او کمک کنید تا بتواند به مقصد و هدف خویش دست یابد. کنترل بازی ساده بوده و می توانید پرنسس را از راه های مختلف عبور دهید. نسخه دوم بازی، مراحل جذاب تر و چالش های بیشتری را با خود به همراه آورده است.

8.hocus

بازی فکری hocus
hocus

دانلود از گوگل پلی

در بازی hocus ، نه فقط مراحل از پیش طراحی شده بازی را پیش رو دارید، بلکه می توانید مراحلی که افراد عادی طراحی کرده اند را نیز تجربه کنید. بالغ بر 100 مرحله در بازی وجود دارد که در هر یک از آنها باید مکعب را در شکلی سه بعدی به حرکت درآورید وقتی هم که به یک دوراهی رسیدید می توانید کلا تغییر مسیر داده و از راه دیگری مسیر را ادامه دهید. هدف هر مرحله در این بازی است که مکعب را در کوتاه ترین زمان و از بهترین مسیر، به نقطه قرمز برسانید.

9.Brain It On

بازی فکری Brain It On
Brain It On

دانلود از گوگل پلی

در بازی Brain It On ، باید با انگشتان خود خطوط، اشکال و اجسام سنگینی را ترسیم کنید، تا بتوانید، معمای مرحله را حل کنید. هر چه جلوتر بروید، همه چیز مراحل سخت تر و پیچیده تر می شوند. کلا بیش از 200 مرحله برای بازی طراحی شده است. اما اگر می خواهید تمام مراحل را آزاد کنید، گاهی لازم است به مراحل قبل تر برگردید و آنها را 3 ستاره تمام کنید.

تعداد ستاره ها، در هر مرحله نیز بر حسب اینکه در چه مدت زمانی و با چه تعداد شکل، توانسته اید مرحله را تمام کنید به شما داده می شوند.

10.Hitman Go

بازی فکری Hitman GO
Hitman GO

دانلود از گوگل پلی

در بازی Hitman GO ، نقش ایجینت 47 را دارید و باید راه خود را از میان اردوگاهی که تحت محافظت شدید امنیتی قرار دارد، طوری پیدا کنید که لو نروید. برای حل معمای هر مرحله، چندین روش وجود دارد که می تواند به شکل یواشکی و موذیانه باشد یا خطرناک و علنی.

11.Lara Croft GO

بازی فکری Lara Croft GO
Lara Croft GO

دانلود از گوگل پلی

در بازی Lara Croft GO باید از تله های مرگبار مختلفی عبور کنید و سعی کنید در طول 100 مرحله بازی که به 6 فاز مختلف تقسیم می شود، از دشمنان خود عبور نمایید. این بازی طراحی ظاهری زیبایی دارد و چالش های آن، مرحله به مرحله دشوارتر از قبل می شوند.

12.Deus Ex GO

بازی فکری Deus Ex GO
Deus Ex GO

دانلود از گوگل پلی

Deus Ex GO آخرین بازی فکری اندروید در این فهرست است که در آن نقش آدام جنسن را دارید، کسی که قصد دارد معمایی پیچیده را حل کند و برای این کار لازم است که راهی برای نفوذ به سنگری مستحکم که در مقابلش قرار دارد، پیدا کند.

در همین زمینه بخوایند: 12 بازی اشیای پنهان اندروید : چشمانی تیزبین پیدا کنید

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

دانلود بازی Scooby-Doo Mystery Cases 1.90 – بازی رمز آلود “اسکوبی دو” برای اندروید

انیمیشن اسکوبی دو یا scooby-Doo Mystery Cases از انیمیشن های بسیار مشهور است که طرفداران …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *