عدم دریافت کد فعالسازی گوشی برای گوشی پست شده

احتمالا برای شما از خارج کشور یک گوشی پست شده است مهم نیست که به صورت هدیه از طرف آشنایانتان ارسال شده یا توسط یکی از مارکت های خارجی خریداری کرده اید. بعد از ارسال به ایران اداره پست از شما میخواهد که هزینه گمرک گوشی خود را طبق نرخ نامه ای که مشخص کرده اند پرداخت نمایید که مبلغ کمی هم نیست زیرا از مهر ماه سال 98 تصویب شده است که 26 درصد قیمت دلاری دستگاه را از فرد تحویل گیرنده دریافت کنند این عدد برای گوشی های بالارده مانند آیفون به چندین میلیون نیز میرسد!

اگر فکر میکند که این هزینه را متقبل شدید و دیگر دستگاه شما به نام شما رجیستر میشود سخت در اشتباهید! سیستم پست و گمرک کشور به قدری کند و مسئولیت ناپذیر هست که شما حتی بعد از پرداخت این هزینه گمرکی هم در بیشتر موارد تا چندین ماه میبایست صبر کنید که کد فعالسازی برایتان ارسال کنند در برخی از موارد هم کلا ارسال نمیشود! این در صورتی است که شما صرفا 1 ماه وقت دارید بعد از قرار دادن اولین سیم کارت کلیه اقدامات ثبت و رجیستری دستگاه را انجام دهید در غیر این صورت سامانه مخابراتی کشور آنتن دیوایس شما را قطع و امکان برقراری ارتباط رادیویی به شما داده نمیشود، حال راه کار چیست؟

این سایت صرفا مجله اینترنتی اندروید است و هیچ گونه خدماتی ارائه نمیدهد سوال نفرمایید

راه حل مشکل

1- مراجعه به میز خدمت

از طریق سامانه میز خدمت گمرک، درخواستی برای بخش “عدم فعالسازی تلفن همراه” با مضمون اینکه شما کی هستید و با چه شناسه ای در چه زمانی پرداخت داشتید ولی کد نگرفتید به همراه مدارک ارسال فرمایید، امید است که در طی یک هفته کد برایتان ارسال کنند. تصویر زیر یک نمونه متن را نشان میدهد. (سامانه میزخدمت دچار اختلال و مشکلاتی برای ثبت نامی های جدید است!)

متن اماده برای ارسال درخواست
متن اماده برای ارسال درخواست

2- مراجعه حضوری به دفاتر گمرکی

customs administration
Customs Administration

با یک سرچ ساده میتوانید آدرس یکی از دفاتر گمرکی محل زندگی خود را بیابید با مراجعه حضوری و در دست داشتن شناسه پرداخت و هرگونه مستندات پرداختی شما از آنها بخواهید که کار شما را پیگیری کنند. این روش ممکن است در برخی از موارد در صورتی که موفق شوید ارتباطی با مسئول این بخش برقرار کنید، موثر باشد.

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.