Documents required for registery
Documents required for registery

مدارک لازم برای رجیستری گوشی، دریافت کد فعالسازی و ثبت در سامانه همتا

آپدیت مهر 1399: زین پس رجیستری فقط توسط مسافر به صورت حضوری در هنگام ورود به کشور توسط مامور گمرک انجام میشود و خدمات آنلاین و آموزش زیر منقضی شده است.

این سایت صرفا مجله اینترنتی اندروید است و هیچ گونه خدماتی ارائه نمیدهد سوال نفرمایید

همانطور که میدانید هر گوشی که از خارج از کشور برای شما ارسال شده و یا به هر نحوی دستگاه بدون کد (رجیستر نشده) دارید میبایست ظرف 30 روز بعد از قرار دادن اولین سیم کارت در گوشی اقدام به تکمیل پروسه رجیستر و ثبت در سامانه هوشمند کشور (همتا) نمایید در غیر این صورت سرویس مخابراتی شامل امکان تماس، پیامک، اینترنت و…  از تلفن همراه شما اخذ میشود.

مدارک لازم جهت رجیستر گوشی

برای رجیستری هر گوشی نیاز به اطلاعات فرد مسافری که در 3 ماه گذشته از خارج به ایران وارد شده باشد (مهر ورود به کشور در گذرنامه اش خورده باشد) و در سال جاری دستگاهی با اطلاعات خود رجیستر نکرده باشد (اطلاعات بیشتر در مورد مهلت اعتبار پاسپورت برای رجیستری بعد از ورود به کشور) این اطلاعات شامل:

 1. کد ملی فرد مسافر برای افراد ایرانی (اتباع خارجی از سامانه آنلاین انجام نمیشود و فقط باید از فرودگاه هنگام ورود به کشور اقدام کنند)
 2. شماره همراهی که به نام کد ملی بالا باشد (زیر 18 سال چون نمیتوانند خط به نام خود داشته باشند، فاقد اعتبار برای رجیستری هستند)
 3. شماره گذرنامه فرد مسافر
عبارت جلوی Passport NO. وارد کنید مطابق عکس
عبارت جلوی Passport NO. وارد کنید مطابق عکس

اطلاعات گوشی موبایلی که قصد رجیستری آنرا دارید شامل:

 • سریال IMEI (با شماره گیری #06#* یا از روی کارتن دستگاه میتوانید آنرا بدست بیاورید توجه داشته باشید این عدد میبایست 15 رقم باشد و تمامی گوشی های دو سیم کارته دو شناسه IMEI دارند)
 • مدل دقیق دستگاه
 • نسخه چند گیگابایتی (برای مثال دستگاه شما 64 گیگابایت حافظه داخلی دارد یا 512GB، این میزان روی قیمت دلاری گوشی و درنتیجه قیمت عوارض تاثیر خواهد داشت.)

 

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.