کنترل گوشی با سر در اندروید
کنترل گوشی با سر

آموزش کنترل گوشی با سر در اندروید برای افراد ناتوان جسمی حرکتی

قشری در جامعه وجود دارند که به دلایل مختلف دچار محدودیت های جسمانی هستند و نمی توانند مثل افراد دیگر، از تاچ گوشی استفاده کنند. به عنوان مثال افرادی که از گردن به پایین فلج هستند یا کسانی که مادرزادی دچار نقص عضو هستند، جزء این گروه هستند. از این رو، برای اینکه وابستگی این افراد به سایرین کمتر شود، وجود روشی که از طریق آن بتوانند کنترل گوشی را تنها با حرکت سر انجام دهند، اتفاقی روحیه بخش برای این قشر از جامعه، محسوب می شود.

کنترل گوشی بدون دخالت دست، وقتی دستی در کار نیست

این که همیشه یک نفر کنار فرد معلول بخواهد باشد تا او ساده ترین کارهای روزمره اش را با گوشی هوشمند یا تبلت خود انجام دهد امری آزاردهنده است. آنچه در این مقاله آموزشی اندرویدزوم مورد بحث ماست، معرفی روشی برای کنترل گوشی است، بدون اینکه نیازی باشد به آن دست زده شود. به این معنی که فرد معلول می تواند تنها با حرکت سر خود، به طور کامل به گوشی مسلط شده و با آن کار کند.

همچنین بخوانید: آموزش نحوه کنترل گوشی بدون نیاز به کلیدهای سخت افزاری

چطور گوشی اندروید را فقط با سر به طور کامل کنترل کنیم؟

راه حل، استفاده از یک نرم افزار کاربردی مخصوص افراد معلول برای اندروید می باشد که EVA Facial Mouse نام دارد و در ادامه روش کار با آن را به شما توضیح می دهیم. این برنامه نیاز به هیچ وسیله جانبی ندارد و تنها با تشخیص چهره فرد از طریق دوربین جلو، وقتی وی سرش را حرکت می دهد، یک نشانگر موس روی صفحه گوشی ظاهر می شود که با حرکت سر جا به جا می شود و به این صورت کنترل گوشی در اختیار فرد معلول قرار می گیرد.

آموزش استفاده از نرم افزار EVA Facial Mouse

1.ابتدا برنامه EVA Facial Mouse را دانلود و نصب کنید. برنامه را اجرا کنید و تمام مجوزهای لازم را به آن بدهید توجه داشته باشید که این مجوزها بیشتر از حد معمول هستند اما برای عملکرد صحیح برنامه ارائه آنها به برنامه ضروری است.

ارائه مجوزها
دادن دسترسی

همین طور مطالعه کنید: آموزش تبدیل گوشی اندرویدی به ریموت کنترل

 

2.بعد از دادن مجوزها بهتر است یک کیبورد با قابلیت سوایپ کردن را فعال کنید تا تایپ کردن از این طریق برای فرد معلول راحت تر شود.

3.برنامه به طور پیش فرض مراحل تشخیص چهره و کالیبره کردن را به ترتیب انجام داده و حرکات موس را به شما آموزش می دهد. قدم به قدم تنظیمات را بسته به شرایطی که فرد با آن راحت تر است، انجام دهید. اگر بعدا احساس کردید، تنظیمات دقیق نیست دوباره از طریق Settings داخل خود برنامه می توانید آن را مجددا تنظیم نمایید.

تنظیمات برنامه EVA Facial Mouse
تشخیص چهره

 

4.وقتی تنظیمات برنامه به پایان رسید، کافیست گوشی در فاصله مناسبی از صورت فرد معلول قرار گیرد، حالا او می تواند با تکان دادن سر خود نشانگر موس را روی صفحه حرکت دهد و هر جا که از حرکت بایستد حکم کلیک کردن را خواهد داشت. برای اسکرول کردن هم می توانید از دکمه مخصوص این کار در گوشه صفحه استفاده کنید.

5.برای تغییر دادن میانبرهای برنامه و دسترسی به امکانات بیشتر آن در هر جایی از گوشی که باشید کافیست در گوشه صفحه، روی منوی کوچکی که قرار داده شده است، کلیک کنید.

6.هر موقع خواستید برنامه EVA Facial Mouse را موقتا غیر فعال کنید، کافیست برنامه را باز کرده و دکمه Enable EVA را خاموش کنید.

همچنین ببینید: 5 برنامه اشتراک گذاری صفحه گوشی برای کنترل اندروید با اندروید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.