برنامه فشرده سازی فایل
فشرده سازی فایل اندروید

15 برنامه فشرده سازی فایل اندروید برای کاهش حجم و زیپ

وقتی از فایل فشرده استفاده می کنید هم جای کمتری در دستگاه شما اشغال می شود هم از به هم ریختگی و شلوغ شدن فایل های ریز جلوگیری به عمل آمده و همه آنها یک جا جمع می شوند. بنابراین فشرده کردن و خارج کردن فایل ها از حالت فشرده نیازی است که تقریبا برای همه افراد ممکن است، ایجاد شود. برنامه های فشرده سازی فایل اندروید در این سیستم عامل، کار کاهش حجم فایل ها را انجام می دهند.

معرفی بهترین نرم افزارهای فشرده سازی فایل اندروید

رایج ترین فرمت های فشرده سازی فایل اندروید و دیگر پلت فرم ها، zip، rar و 7z می باشند. برای خارج کردن فایل ها از این فرمت یا ساختن فایل با چنین فرمت هایی، برنامه های زیادی ساخته شده است که در این مقاله معرفی نرم افزار اندرویدزوم با تعدادی از بهترین این ابزارها آشنا می شویم.

همچنین ببینید: دانلود 5 برنامه برتر برای فشرده سازی فایل PDF در اندروید

1.RAR

برنامه RAR فشرده سازی فایل اندروید
RAR

برنامه RAR یکی از معروف ترین نرم افزارهای فشرده سازی فایل اندروید است. رابط کاربری این برنامه عالی و مرتب بوده و به جز امکان خارج کردن فایل ها از حالت فشرده، قابلیت ساخت این نوع فایل ها هم در این برنامه وجود دارد.

امکان رمزگذاری روی فایل های فشرده شده قابلیت دیگر نرم افزار RAR است که آن را نسبت به بسیاری دیگر از نرم افزارها ممتاز می کند.

2.B1 Archiver zip rar unzip

برنامه B1 Archiver zip rar unzip فشرده سازی فایل اندروید
B1 Archiver zip rar unzip

اگر به دنبال ابزاری رایگان برای ساخت و استخراج فایل زیپ در اندروید می گردید B1 Archiver zip rar unzip انتخاب مناسبی برای تان است. این نرم افزار از 37 فرمت مختلف پشتیبانی می کند و با آن می توانید فایل فشرده ساخته و یا فایل را از وضعیت فشرده خارج کنید.

3.ZArchiver

برنامه ZArchiver فشرده سازی فایل اندروید
ZArchiver

ZArchiver نام آشنایی دیگر در این فهرست است که قابلیت زیپ کردن و آنزیپ کردن فایل ها را دارد. امکان رمزگذاری و ساخت فایل فشرده چند تکه ویژگی دیگر این نرم افزار می باشد. به لحاظ پایدار بودن نیز نسبت به همه برنامه های این فهرست، برنامه ZArchiver اوضاع مطلوب تری دارد.

4.WinZip

برنامه WinZip فشرده سازی فایل اندروید
WinZip

WinZip برنامه مشهور بعدی برای فشرده سازی فایل اندروید می باشد که هر دو قابلیت مورد انتظار یعنی فشرده سازی و خارج کردن فایل ها از حالت فشرده را دارد. رابط کاربری این برنامه بسیار خوب بوده و امکان دیگر آن این است که از فضاهای ابری مثل گوگل درایو و دراپ باکس نیز پشتیبانی می کند.

این به این معنی است که شما می توانید مستقیما از فضاهای ابری فایل های خود را به برنامه وارد نمایید و عملیات مورد نظر را روی آنها انجام دهید.

5.XZip

برنامه XZip فشرده سازی فایل اندروید
XZip

برنامه XZip امکان استخراج فایل از تقریبا هر نوع فایل فشرده ای را دارد. به جز این XZip مجهز به یک مرورگر داخلی است. همچنین این نرم افزار امکان رمزگذاری روی فایل های زیپ را دارد.

6.7Zipper 2.0

برنامه 7Zipper 2.0 فشرده سازی فایل اندروید
7Zipper 2.0

اکثر فرمت های معروف مثل rar، 7zip ، zip و… توسط برنامه 7Zipper 2.0 پشتیبانی می شوند. این برنامه قابلیت مشاهده فایل های متنی و عکس را نیز داراست و همچنین با آن می توانید اطلاعات سیستمی دستگاه اندروید خود را مشاهده کنید و کارهایی مثل لغو فرآیندهای در حال اجرا را با آن انجام دهید.

7.Zipper

برنامه Zipper فشرده سازی فایل اندروید
Zipper

مشابه برنامه قبلی، Zipper نیز امکان فشرده کردن و استخراج اکثر فرمت های اصلی و رایج را دارد. مشاهده فایل فلش، مدیریت فایل، مدیریت وظایف، مشاهده عکس و… امکانات دیگر این نرم افزار هستند. ضمنا شما می توانید فایل های زیپ خود را با وای فای منتقل نمایید.

8.iZip

برنامه iZip فشرده سازی فایل اندروید
iZip

برنامه iZip ، می تواند عکس، ویدیو، نرم افزار و هر نوع فایل دیگری را فشرده سازی کرده و با فرمت زیپ به شما تحویل دهد. به غیر از این، امکان نمایش پی دی اف، متن، عکس، گیف، فرمت های PNG و RTF و… در این برنامه وجود دارد.

شما همچنین می توانید اطلاعات مورد نیازتان را از طریق گوگل درایو، دراپ باکس و دیگر سرویس های ابری معروف به برنامه وارد نمایید.

9.Easy Unrar, Unzip & Zip

برنامه Easy Unrar, Unzip & Zip فشرده سازی فایل اندروید
Easy Unrar, Unzip & Zip

برنامه Easy Unrar, Unzip & Zip امکان نمایش محتوای فایل های فشرده را بدون نیاز به استخراج فایل ها دارد. با این نرم افزار می توانید روی فایل های زیپ رمز بگذارید و امنیت آنها را افزایش دهید.

همینطور ببینید: 5 برنامه کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت برای اندروید

10.ALZip

برنامه ALZip فشرده سازی فایل اندروید
ALZip

برنامه ALZip رابط کاربری مناسبی دارد که با آن نه تنها می توانید فایل ها را زیپ و آنزیپ کنید بلکه از آن به عنوان یک فایل منیجر هم می شود، بهره گرفت. قابلیت های مدیریت فایل این نرم افزار شامل باز کردن، کپی، تغییر نام و حذف فایل می شود.

11.Simple Unrar

برنامه Simple Unrar فشرده سازی فایل اندروید
Simple Unrar

Simple Unrar به شما اجازه می دهد تا فایل های Rar را در گوشی اندروید خود از حالت فشرده خارج کنید، اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کرده و حتی اگر فایل فشرده ای داشتید که خراب بود سعی کنید تا حد امکان محتوای سالم را از آن استخراج کنید.

12.Win zip

برنامه Win zip فشرده سازی فایل اندروید
Win zip

Win zip یکی دیگر از برنامه های استخراج فایل فشرده اندروید می باشد که در گوگل پلی امتیاز بالایی به دست آورده است. با Win zip می توانید به سرعت، عمل فشرده سازی و استخراج فایل ها را انجام دهید.

امکان مفید این نرم افزار قابلیت مرتب سازی فایل ها به روش های مختلف می باشد که همین موضوع سبب می شود سریع تر بتوانید به فایل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

13.PowerGrasp file manager

برنامه PowerGrasp file manager فشرده سازی فایل اندروید
PowerGrasp file manager

PowerGrasp file manager در اصل یک برنامه مدیریت فایل تمام عیار می باشد که قابلیت فشرده سازی فایل ها را نیز دارد. با فایل منیجر PowerGrasp file manager شما می توانید فایل زیپ، 7z ، tar و tar.gz ساخته یا آنها را ویرایش کنید. همچنین این برنامه از ویژگی درگ اند دراپ، پشتیبانی می کند.

14.Zipify

برنامه Zipify فشرده سازی فایل اندروید
Zipify

با Zipify می توانید هر نوع فایلی را فشرده کرده یا از حالت فشرده خارج کنید. این نرم افزار به برنامه 7Zipper که قبلا به معرفی آن در همین فهرست پرداختیم شباهت دارد. امکان مشاهده فایل با فرمت های PDF، GIF ، JPG و PNG نیز در برنامه پیش رو وجود دارد.

15.Unzip files 2018

برنامه Unzip files 2018 فشرده سازی فایل اندروید
Unzip files 2018

Unzip files 2018 آخرین نرم افزار این فهرست است که برنامه ای سبک و آسان برای  استفاده می باشد. این نرم افزار می تواند فایل ها را فشرده کرده و آنها را از این حالت خارج نماید و از فرمت های رایجی مثل ZIP، RAR ، 7z ، tar ، tar.gz و… پشتیبانی می کند.

در همین زمینه مطالعه کنید: آموزش بهترین نرم افزارهای کاهش حجم عکس اندروید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.