یادآور تولد اندروید
یادآور تولد

5 برنامه یادآور تولد اندروید : دیگر زادروز دوستان خود را فراموش نکنید

اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم، می بینیم که ممکن است گاهی تاریخ تولد افرادی که دوست شان داریم را فراموش کنیم. برای این که دوباره چنین اتفاقی برای مان رخ ندهد از یادآور تولد در اندروید می توانیم استفاده کنیم.

یک دوست خوب کسی است که تاریخ تولد ما را فراموش نمی کند و در زمان مشخص به ما تبریک می گوید و طبعا وقتی این موضوع فراموش می شود می تواند ناراحت کننده باشد. اینجا هم دست به دامن تکنولوژی شده و به سراغ برنامه یادآور تولد می رویم تا خود به خود همه ایام تولد دوستان به ما خاطرنشان شوند.

معرفی چند نرم افزار یادآور تولد برای اندروید

از طرفی برای کسانی که می خواهید کادوی تولد بخرید اوضاع مهم تر هم می شود اینجا دیگر موضوع سر یک تبریک خشک و خالی نیست بلکه اگر تاریخ تولد فراموش شود، گرفتن کادو هم خود به خود در هاله ای از ابهام قرار می گیرد!

همه این ها دلیلی برای این است که بخواهیم به سراغ برنامه های یادآوری کننده روز تولد برویم. چه بسا بعضی از این برنامه ها را از قبل روی گوشی نصب داشته باشید و خودتان از این امکان آنها خبر ندارید!

1.Google Calendar

برنامه یادآور تولد Google Calendar اندروید
Google Calendar

دانلود از گوگل پلی

برنامه تقویم گوگل یا Google Calendar با همه گوشی های اندروید سازگار می باشد به طوری که می توان گفت بهترین ابزار یادآور تولد افراد برای اندروید همین برنامه است.

در بعضی گوشی های اندروید این برنامه به طور پیش فرض روی گوشی نصب می باشد که شما در آن می توانید تاریخ تولد دوستان و اقوام خود را وارد کنید ضمن این که امکان اتصال اکانت فیسبوک به Google Calendar وجود دارد تا اطلاعات مربوطه از طریق فیسبوک فراخوانی شود.

این برنامه رایگان بوده و کار با آن ساده است، پس اگر تاکنون از این ویژگی Google Calendar استفاده نکرده بودید، وقتش رسیده که دست به کار شوید و ایام تولد اشخاص مورد نظرتان را در آن تعریف کنید.

در این زمینه بیشتر مطالعه کنید: آموزش جامع نحوه کار با تقویم گوگل Google Calender

2.Facebook

برنامه یادآور تولد Facebook اندروید
Facebook

دانلود از گوگل پلی

بسیاری از ما برنامه Facebook را روی گوشی خود از قبل داریم و از طریق آن با دوستان و آشنایان در ارتباط هستیم اما شاید کمتر به این موضوع توجه کرده باشیم که اطلاعات مربوط به تولد افراد را هم می توانیم در فیسبوک ذخیره کرده و برای شان یادآور تنظیم کنیم.

فیسبوک برای مقاصد مختلفی استفاده می شود، به جز این که یک شبکه اجتماعی بزرگ است، با گذاشتن این قابلیت کاری کرده تا کسانی که در فیسبوک هستند تولد یکدیگر را فراموش نکنند.

نکته ای که اینجا وجود دارد این است که اگر دوستان شما تاریخ تولد خود را در فیسبوک وارد نکرده باشند طبعا یادآوری هم برای شما انجام نخواهد شد به همین شکل از تاریخ تولد کسی که فیسبوک ندارد هم نمی توانید از این طریق مطلع شوید.

3.Birthdays for Android

برنامه یادآور تولد Birthdays for Android اندروید
Birthdays for Android

دانلود از گوگل پلی

چنان که از نام برنامه Birthdays for Android برمی آید، این نرم افزار فقط یک کار می کند که باید گفت همین یک کار را هم عالی انجام می دهد. این اپ طراحی شده تا تاریخ تولد افراد را به شما یادآوری کند.

این یک برنامه مستقل است که تاریخ تولد دوست و آشنا را به یاد شما می اندازد. برای این کار با مخاطبان شما همگام سازی می شود تا اگر مشخصات افراد را از گوگل یا فیسبوک گرفته باشید یا این که به طور دستی تاریخ تولد برای مخاطب خود وارد کرده باشید، کار یادآوری را برای تان انجام دهد.

ویژگی بعدی این برنامه این است که می توانید تعیین کنید در چه روزی از هفته به شما یادآوری کند که در فلان تاریخ تولد شخص مورد نظر می باشد. شما می توانید از اطلاعات برنامه خروجی بگیرید و اگر خواستید آن را به گوشی دیگری منتقل نمایید.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین برنامه یاد آور دارو و سلامتی + آموزش

4.Birdays

برنامه یادآور تولد Birdays اندروید
Birdays

دانلود از گوگل پلی

خلاقانه بودن برنامه Birdays از طراحی لوگوی آن شروع می شود. این ابزار عملکرد اصلی اش را به خوبی انجام می دهد که همان یادآور تولد می باشد. در کنار این، قابلیت های دیگری نیز در این نرم افزار وجود دارد.

شما می توانید بررسی کنید پراکندگی تولد افراد بر حسب ماه چگونه است. همچنین می توانید ببینید کدام ویژگی های شخصیتی برای روز تولد شما یا دوستان تان صدق می کند. این اپ رابط کاربری خوبی دارد و از نظر ظاهری، مدرن به نظر می رسد. نکته دیگر این که بر عکس دیگر برنامه های یادآور تولد Birdays کاملا رایگان می باشد.

5.To Do Reminder with Alarm

برنامه یادآور تولد To Do Reminder with Alarm اندروید
To Do Reminder with Alarm

دانلود از گوگل پلی

اگر مدام کارهای مهم خود را فراموش می کنید و حافظه ضعیفی دارید، عجیب نیست که تاریخ تولد دیگران را هم از خاطر ببرید. خبر خوب این است که برنامه To Do Reminder with Alarm می تواند به کمک تان بیاید.

این برنامه کارش یادآوری کارهای روزمره به شماست که می تواند تاریخ تولدها را نیز یادآوری نماید. بنابراین با داشتن این نرم افزار می توانید کارهای روزانه، قرارهای ملاقات، قرار رستوران و… را ذخیره کرده، تا در موعد مقرر به شما یادآوری شوند.

To Do Reminder with Alarm می تواند با فیسبوک، گوگل و دفترچه تلفن گوشی تان همگام سازی شود و اطلاعات مربوط به تولد دوستان تان را از این طریق دریافت کند.

سوالات رایج

آیا می توانم برای برنامه یادآور تولد خود آلارم تنظیم کنم؟

بله، ابن برنامه هایی که اینجا به شما معرفی کردیم، قابلیت تنظیم زنگ هشدار برای روز تولد شخصی که دوستش دارید را دارند.

آیا می توانم برنامه یادآور تاریخ تولد خود را با تقویم گوشی سینک کنم؟

این ویژگی در برنامه های مختلف، متفاوت است. برنامه ای مثل Google Calendar امکان سینک شدن با تقویم گوشی را دارد اما مثلا فیسبوک چنین امکانی ندارد و فقط به شما اعلان می فرستد.

همچنین دریافت کنید: یادآور : اپلیکیشنی برای بخاطرآوردن رویدادها [فارسی]

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *