دانلود اپلیکیشن ماسک
دانلود اپلیکیشن ماسک

دانلود اپلیکیشن ماسک برای مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از آن1.5.1.4

مدتهاست که از شیوع ویروس کرونا گذشته و این ویروس باهوش تبدیل به یکی از بزرگ ترین چالش های هزاره سوم میلادی شده است. سرعت بالای سرایت این ویروس و آمار بالای مرگ و میر باعث شده تا دولت ها در نقاط مختلف جهان به دنبال راهکارهایی برای مهار این ویروس باشند. آنچه که در تمام دنیا به عنوان مهم ترین راهکار مبارزه با کرونا ویروس و پیشگیری از انتشار آن شناخته شده قطع زنجیره انتقال است. در این مدت بارها و بارها به مردم تاکید شده که در خانه های خود بمانند تا از این طریق از شیوع هر چه بیشتر آن جلوگیری شود. در این میان فعالان حوزه IT نیز بیکار نمانده و برای مهار ویروس کرونا اقدام به طراحی اپلیکیشن های مختلفی کرده اند که یکی از جدیدترین آنها اپلیکیشن ماسک نام دارد.

اپلیکیشن ماسک چیست؟

اپلیکیشن ماسک
اپلیکیشن ماسک

اپلیکیشن ماسک یک برنامه هوشمند است که با نصب آن روی گوشی خود می توانید نقشه مکانی شیوع ویروس کرونا را در کشور، استان، شهر و محله ای که در آن زندگی می کنید ببینید. در واقع در این نقشه کاملا مشخص شده که هر یک از مناطق شهری دارای چه میزان آلودگی از لحاظ گسترش ویروس کرونا هستند. اطلاع از این موضوع به عنوان یک هشدار عمل کرده و باعث دوری افراد از چنین مناطقی که احتمالا ابتلا در آنها بالاست خواهد شد. ضمن این که اگر در چند روز گذشته وارد چنین مناطقی شده باشید متوجه خواهید شد که ممکن است ناقل این ویروس باشید و در نتیجه احتیاط بیشتری را در دستور کار خود قرار خواهید داد.

امکانات اپلیکیشن ماسک تشخیص کرونا

اپلیکیشن ماسک تشخیص کرونا امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار داده است که در زیر مهم ترین آنها را ذکر می کنیم:

 • پیگیری وضعیت سلامتی خود
 • پیگیری وضعیت سلامتی خانواده خود
 • مشاهده نقشه شیوع کرونا و مراکز درمانی
 • ایجاد بارکد اختصاصی برای کسب و کار خود
 • ارائه محتوای آموزشی در رابطه با ویروس کرونا

پیگیری وضعیت سلامتی با اپلیکیشن ماسک

برای پیگیری وضعیت سلامتی خود باید اطلاعات مربوط به سلامتی از جمله تب، گلودرد، سرفه و سایر موارد را وارد کنید. در صورت تغییر در این موارد نیز باید اطلاعات خود را به روز نمایید. همچنین در صورت ملاقات با دوستان آشنایان می توانید این ملاقات را ثبت کنید. همچنین گزینه هایی برای نمایش بارکد سلامتی اختصاصی شما و همچنین تصویربرداری از بارکد افراد دیگر و کسب و کارهای مختلف وجود دارد. همچنین می توانید اعضای خانواده خود را نیز به این نرم افزار اضافه کرده و وضعیت سلامتی آنها را نیز پیگیری نمایید.

بررسی نقشه شیوع کرونا

با ورود به بخش نقشه شیوع می توانید قسمت های مختلف شهر محل زندگی خود را از لحاظ میزان آلودگی بررسی کنید. میزان آلودگی در قسمت های مختلف با سه رنگ متمایز نشان داده شده که رنگ زرد نشانگر مناطق مشکوک، رنگ قرمز به معنی مناطق قطعی ابتلا و رنگ تیره تر نشان دهنده مناطقی با تعداد بیمار بیشتر هستند. با آگاهی از این موضوع تا حد ممکن باید از ورود به مناطقی با رنگ قرمز و تیره تیر اجتناب کرده و در صورت اجبار برای ورود به مناطق مشکوک نیز نهایت احتیاط را به خرج دهید.

 

ایجاد بارکد اختصاصی برای کسب و کار

اگر دارای یک کسب و کار هستید می توانید با استفاده از اپلیکیشن ماسک برای کسب و کار خود بارکد اختصاصی ایجاد کنید. با انجام این کار حضور افرادی که به کسب و کار شما مراجعه می کنند و دارای بارکد هستند ثبت خواهد شد. ضمن این که مشتریان شما نیز می توانند بارکد اختصاصی شما را اسکن کنند تا اطلاعات مربوط به محل هایی که به آنها مراجعه کرده اند در نرم افزار ثبت شود.

استفاده از اپلیکیشن ماسک برای تشخیص کرونا و پیشگیری از شیوع آن بسیار مفید خواهد بود. همانطور که در کشورهایی مانند چین و کره جنوبی طراحی این نوع اپلیکیشن و استفاده مردم از آن باعث شد تا وضعیت شیوع بیماری بسیار بهتر شده و شهروندان اقدامات احتیاط آمیز بیشتری را انجام دهند. با نصب اپلیکیشن ماسک ضمن بررسی وضعیت سلامتی خود و خانواده تان می توانید اطلاع دقیق تری از موقعیت مکانی نقاط پرخطر داشته و همچنین از وضعیت افرادی که با آنها در ارتباط بوده اید اطلاع پیدا کنید. در این صفحه می توانید اقدام به دانلود اپلیکیشن ماسک نمایید.

دانلود مستقیم فایل نصبی

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.