رفع حباب زیر گلس

روش از بین بردن حباب زیر گلس گوشی

شیشه های محافظ نمایشگر برای حفظ امنیت صفحه نمایش های ابزار های الکترونیکی کاربرد دارند، اما اگر به درستی روی صفحه نصب نشوند یا سطح نمایشگر شرایط مناسب را نداشته باشد، ممکن است زیر آن ها حباب ایجاد شود و ظاهر دستگاه را خراب کند. وقتی یک محافظ نمایشگر را روی صفحه قرار می دهید، به سادگی نمی توانید حباب های زیر آن را از بین ببرید، مگر آنکه محافظ را به کلی از روی صفحه برداشته و دوباره آن را نصب کنید. اما اگر دور تا دور صفحه حباب وجود داشت، روغن آشپزی می تواند به راحتی آن را از بین ببرد.

روش اول: نصب دوباره محافظ صفحه

برداشتن محافظ صفحه
برداشتن محافظ صفحه

برای جدا کردن محافظ صفحه، با یک چاقو یا تیغ موکت بری، یک گوشه آن را بلند کنید. برای اینکار با دقت و آرامش نوک چاقو رو در گوشه محافظ صفحه دهید. چاقو را به صورت افقی نگه دارید تا شیشه را خراش ندهد. به محض اینکه گوشه را بلند کردید، محافظ نمایشگر به آرامی از دستگاه جدا می شود. وقتی چسب محافظ صفحه شل شد، آن را از روی دستگاه جدا کنید.

 • برای جدا کردن محافظ صفحه بسیار آرام و با دقت عمل کنید، چرا که اگر سعی در خم کردن آن کنید، به راحتی می شکند یا ترک بر میدارد.
 • بسیاری از محافظان صفحه قابلیت نصب دوباره را دارند.
پاک کردن گرد و غبار
پاک کردن گرد و غبار

با یک پارچه بدون پرز، نمایشگر خود را خشک و تمیز کنید. گرد و خاک و پرز روی نمایشگر دستگاه، علت اصلی ایجاد حباب هستند. برای حذف کردن هر نوع گرد و خاک و پرز، تنها کافی است پارچه را به الکل آغشته کنید و روی سطح نمایشگر دستگاه خود بکشید. بعد از استفاده از پارچه خیس، از یک پارچه بدون پرز خشک استفاده کرده و کل نمایشگر را خشک کنید.

 • همچنین می توانید از کیت تمیز کننده نمایشگر استفاده کنید. اینگونه کیت ها را می توان در فروشگاه های لوازم الکترونیکی خریداری کرد.

نکته: در یک اتاق تمیز و بدون گرد و غبار اینکار را انجام دهید. اگر از کولر یا پنکه استفاده می کنید، قبل از شروع کار آن را خاموش کنید.

استفاده از نوار چسب
استفاده از نوار چسب

با چسب نواری، هر گونه پرز اضافی را حذف کنید. برای اینکار یک تکه چسب نوار را روی نمایشگر قرار داده و به آرامی آن را فشار دهید تا به نمایشگر بچسبد. حالا به آرامی آن را از نمایشگر جدا کنید تا هر گونه پرز و گرد و غبار از روی نمایشگر برداشته شود. برای تمام بخش های نمایشگر این کار را انجام دهید، با دقت این کار را انجام دهید تا ناحیه ای از قلم نیافتد.

 • اگر می خواهید همه نمایشگر را به صورت یک جا تمیز کنید، آن را نوار چسب های پنج سانتی یا بزرگتر پوشانده و به صورت یکجا آن را جدا کنید.
نصب دوباره محافظ نمایشگر
نصب دوباره محافظ نمایشگر

محافظ نمایشگر را دوباره نصب کنید. ابتدا کناره های محافظ نمایشگر را با لبه های دستگاه تنظیم کنید تا کج نصب نشود. وقتی از محل آن راضی بودید، یک طرف آن را روی نمایشگر قرار دهید و به آرامی آن را فشار دهید تا روی نمایشگر بنشیند. چسب پشت محافظ نمایشگر، به سرعت به سطح نمایشگر می چسبد.

 • برای کاهش حباب های احتمالی، بهتر است محافظ نمایشگر را در اتاقی مرطوب، مثل حمام، روی دستگاه نصب کنید.
حذف حباب ها با کارت اعتباری
حذف حباب ها با کارت اعتباری

با انگشت یا کارت اعتباری، محافظ صفحه را روی نمایشگر بچسبانید. وقتی محافظ نمایشگر شروع به چسبیدن به صفحه نمایشگر کرد، با انگشت یا لبه کارت اعتباری خود بخش مرکزی نمایشگر را فشار دهید. از مرکز نمایشگر به بخش های کناری بکشید تا هر گونه حباب از زیر شیشه محافظ حذف شود. در تمام سطح نمایشگر این کار را تکرار کنید، تا دیگر حبابی در مرکز محافظ صفحه نماند.

 • اگر باز هم با حباب مواجه شوید، دوباره مراحل بالا را تکرار کنید یا محافظ نمایشگر دیگری خریداری کنید.

روش دوم: حذف کردن حباب از کناره ها با استفاده از روغن

یک گوش پاک کن را به روغن آغشته کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، از روغن سبزیجات یا زیتون استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری از روغن را در یک ظرف کوچک بریزید تا بتوانید گوش پاک کن را به راحتی به روغن آغشته کنید. گوش پاک کن را به لایه نازکی از روغن آغشته کنید، اما نه به حدی که از آن بریزد.

کشیدن گوش پاک کن آغشته به روغن
کشیدن گوش پاک کن آغشته به روغن

گوش پاک کن را کنار گوشه هایی که حباب دارند، بکشید. ابتدا روغن های اضافی را از گوش پاک کن بزدایید و بعد آن را کناره های محافظ صفحه بکشید. لایه نازکی از روغن را در کناره های محافظ نمایشگر بکشید تا بتواند به زیر شیشه محافظ برود. روغن به درون حباب هوا رفته و آن را از بین می برد.

نکته: اگر بعد از به کارگیری روغن هم حباب از بین نرفت، با ناخن یا چاقو اندکی از محافظ نمایشگر را بردارید تا روغن به زیر حباب نفوذ کند.

پاک کردن روغن اضافی
پاک کردن روغن اضافی

محافظ نمایشگر را دوباره از مرکز به بیرون فشار دهید تا روغن اضافی خارج شود. وقتی محافظ نمایشگر شما هیچ حبابی در کناره ها نداشت. آن را محکم به نمایشگر فشار دهید تا دوباره بچسبد. از دستمال کاغذی یا کاغذ برای خشک کردن روغن های اضافی اطراف محافظ نمایشگر استفاده کنید.

 • به محافظ نمایشگر فشار بیاورید تا روغن های اضافه از آن خارج شود و بعد آن را پاک کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.