چگونه بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم

واتساپ یک پلتفرم پیامرسان بسیار محبوب است که کاربران در آن می توانند به یکدیگر پیام دهند، برای یکدیگر فایل های مختلف ارسال کنند یا با هم مکالمه صوتی یا تصویری داشته باشند. اگر یک مخاطب در واتساپ به پیام شما پاسخی نمی دهد، ممکن است سرش شلوغ باشد، یا شما را نادیده بگیرد یا حتی شما را بلاک کرده باشد! البته اگر کسی شما را بلاک کرده باشد، واتساپ به شما اطلاع نمی دهد، اما راه هایی وجود دارد که بفهمید یک مخاطب شما را بلاک کرده یا خیر. ما هم در این مقاله قصد داریم راه هایی را برای اطلاع از این موضوع آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

طریقه تشخیص بلاک شدن در واتساپ

آخرین وضعیت مخاطب خود را چک کنید

اگر می خواهید بفهمید که مخاطبتان شما را بلاک کرده یا خیر، اولین و ساده ترین راه چک کردن آخرین وضعیت یا استاتوس است. آخرین وضعیت یا استاتوس به زمانی می گویند که مخاطب در واتساپ آنلاین بوده. در ادامه نحوه چک کردن استاتوس را مشاهده می کنید.

  • گفتگوی خود با آن مخاطب را پیدا و باز کنید. اگر هیچ گفتگوی بازی با مخاطب ندارید، نام او را پیدا کرده و یک گفتگو ایجاد کنید.
  • آخرین وضعیت مخاطب، زیر نام او قابل مشاهده است. به عنوان مقال آخرین بازدید تصویر زیر، امروز ساعت 10:18 صبح می باشد.
محل نمایش آخرین وضعیت بازدید
محل نمایش آخرین وضعیت بازدید
  • اگر نتوانید آخرین وضعیت بازدید مخاطبتان را مشاهده کنید، این امکان وجود دارد که بلاک شده باشید!

 

عدم نمایش هنگام بلاک بودن
عدم نمایش هنگام بلاک بودن

البته عدم نمایش آخرین وضعیت بازدید یا استاتوس مخاطب، الزاما به این معنا نیست که بلاک شده اید. واتساپ در بخش تنظیمات خود، به مخاطبان این امکان را می دهد که بتوانند وضعیت آخرین بازدید خود را مخفی کنند، بنابراین یکی از دلایل عدم نمایش آن می تواند تنظیمات حریم شخصی فرد باشد.

تیک های پیام را چک کنید

از آنجاییکه عدم نمایش آخرین وضعیت مخاطب، معیار خوبی برای بلاک شدن نیست، قدم بعدی این است که تیک های پیام هایی که ارسال کرده اید را چک کنید.

پیام هایی که برای مخاطبی که شما را بلاک کرده ارسال می شوند (بعد از بلاک شدن)، همواره یک تیک دارند و این یعنی پیام ها تنها ارسال شده اند و هیچگاه دو تیک نمی گیرند، یعنی رسیدن پیام به مخاطب را تایید نمی کنند.

تیک پیام ها
تیک پیام ها

البته همین اتفاق هم می تواند به این معنا باشد که مخاطب گوشی خود را به اینترنت وصل نکرده است. اما وقتی این اتفاق با عدم نمایش آخرین وضعیت بازدید جمع می شود، می تواند مدرک محکم تری باشد که شما بلاک شده اید.

عدم نمایش آپدیت در پروفایل مخاطب

اگر شخصی شما را در واتساپ بلاک کرده باشد، دیگر نمی توانید آپدیت های عکس پروفایل او را ببینید. البته این اتفاق چندان مدرک موثقی نیست، چرا که بسیاری از کاربران تصویر پروفایل ندارند یا به ندرت آن را تعویض می کنند. اما وقتی این اتفاق را با عدم نمایش آخرین وضعیت بازدید و عدم نمایش دریافت پیام (دو تیک بودن پیام) ترکیب می کنید، بهتر می تواند نشان دهنده بلاک شدنتان باشد!

عدم امکان برقراری تماس با واتساپ

اگر بلاک شده باشید، نمی توانید با مخاطب خود تماسی برقراری کنید. اگر بتوانید با موفقیت یک تماس برقرار کنید، یعنی بلاک نشده اید. البته ممکن است تماس برقرار نشود، یا ممکن است زنگ بخورد ولی نتیجه آن یک تماس بی پاسخ باشد.

عدم امکان برقراری تماس
عدم امکان برقراری تماس

اما اگر نتوانید تماسی برقرار کنید و آن را در کنار عدم نمایش آخرین وضعیت بازدید و نرسیدن پیام و عدم نمایشگر تصویر پروفایل بگذارید، می توانید تقریبا مطمئن باشید که بلاک شده اید!

عدم امکان ارسال پیام گروهی

اگر یک مخاطب شما را بلاک کرده باشد، نمی توانید آن را به لیست پیام گروهی خود اضافه کنید. اما اگر بتوانید این کار را بکنید، صرفنظر از مواردی که در بالا ذکر کردیم، شما بلاک نشده اید!

اما اگر بلاک باشید، در هنگام ایجاد یک پیام گروهی، ممکن است به نظر برسد که با وجود با موفقیت اضافه کردن مخاطب، وقتی چت گروهی را باز می کنید، نمی توانید مخاطبتان را در لیست اعضا ببینید. حال اگر بخواهید او را دوباره از طریق بخش Add Participants به گروه اضافه کنید، با پیام Can’t add participant مواجه خواهید شد.

عدم امکان ارسال پیام گروهی
عدم امکان ارسال پیام گروهی

جمع بندی

اگر همه شواهد بالا را مشاهده کردید، متاسفانه باید بگوییم که مخاطبتان شما را بلاک کرده است! اگر بلاک شده باشید، هیچ راهی برای رهایی از آن وجود ندارد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با آن فراموش کنید یا از راه دیگری مثل تماس تلفنی، شبکه های اجتماعی دیگر یا شخصا از مخاطب بپرسید که چرا شما را بلاک کرده است!

جمع امتیازها: 4 میانگین: 3.8

همینطور بررسی کنید

مدیریت فایل های واتساپ | آموزش حذف فایل های اضافی در واتس اپ

نکته ای که در خصوص استفاده از واتساپ و مدیریت فایل های واتساپ وجود دارد …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *