Google Meet سرویسی برای گفتگوی تصویری گروهی

در جریان شیوع و بحرانی جهانی کرونا، گوگل فعالیت های خوبی در زمینه جلوگیری از شیوع این ویروس داشته و حالا هم سرویس کنفرانس ویدیویی جدیدی ارائه داده که Google Meet نام دارد. البته این سرویس در گذشته فقط برای سازمان ها و با استفاده از G Suite در دسترس بود، اما حالا استفاده از Meet برای همه آزاد شده و به حریفی قدرتمند برای سرویس چت گروهی Zoom تبدیل شده است.

با اینکه Google Hangouts و Duo برای مکالمه های معمولی و دوستانه مناسب اند، Google Meet این اجازه را می دهد که با یک تماس، 100 کاربر با یکدیگر صحبت کنند و همچنین شامل ویژگی هایی مثل زمانبندی، اشتراک گذاری نمایشگر و زیرنویس همزمان نیز می شود.

نسخه رایگان از Google Meet از شما می خواهید که یک حساب کاربری گوگل را ایجاد کرده یا به حساب قبلی خود وارد شوید. تماس های ویدیویی با این سرویس محدودیت 60 دقیقه ای دارند، اما گوگل اعلام کرده که تا 30 سپتامبر، این محدودیت را اعمال نخواهد کرد.

گوگل همچنین امکاناتی پیش فرض برای محافظت از حریم شخصی را هم در Meet جای داده که از جمله آن ها می توان به کنترل های میزبان مثل قبول یا رد اجازه ورود به جلسه و یا بی صدا کردن یا حذف یک عضو از جلسه، کد های پیچیده جلسه و رمزگذاری در انتقال داده ها اشاره کرد. به نظر می رسد که این ویژگی ها برای رقابت مستقیم با Zoom ارائه شده اند، چرا که این سرویس در جریان بحران کرونا بسیار محبوب شد و کاربران بسیاری از آن استفاده کرده اند، ولی در چند هفته اخیر مشکلات امنیتی زیادی از جمله مهمانان ناخوانده به جلسات، در آن دیده شده است.

البته گوگل تنها کمپانی تکنولوژی نیست که سعی کرده در جریان بحران ویروس کرونا، جایگاه و محبوبیت Zoom را تصاحب کند؛ شرکت هایی مثل Facebook ، Skype و Microsoft به تازگی قابلیت ها و سرویس های چت گروهی جدید و رایگانی ارائه داده اند تا به میدان رقابت برسند.

Google Meet
Google Meet

نحوه استفاده از Google Meet

برای ثبت نام در نسخه رایگان از Google Meet، ابتدا باید به صفحه این سرویس بروید. در این صفحه نام، ایمیل، کشور و دلیل استفاده خود از Google Meet (شخصی، کسب و کار، آموزش یا دولتی) را وارد کنید. سپس با شرایط و قوانین استفاده موافقت کرده و بعد گزینه Submit را بزنید.

وقتی عملیات ثبت نام شما تمام شد، با مراحل زیر می توانید استفاده از این سرویس جذاب را شروع کنید:

  1. به وبسایت meet.googl.com بروید.
  2. روی گزینه Start new meeting کلیک کنید یا کد جلسه خود را وارد کنید.
  3. حساب کاربری گوگلی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید.
  4. گزینه Join meeting را انتخاب کنید. در اینجا می توانید دیگران را هم به جلسه خود وارد کنید.

و تمام، حالا می توانید جلسه خود را شروع کنید.

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.