آموزش حذف تبلیغات سیستمی در گوشی های شیائومی و رابط کاربری MIUI

پاییز سال گذشته بود که شیائومی قابلیت غیر فعالسازی تبلیغات را در نسخه بتای رابط کاربری MIUI 10 معرفی کرد. همانطور که از نام آن پیداست، گزارش شده که این ابزار به کاربران امکان حذف تبلیغات رابط کاربری MIUI را تنها با یک کلیک، می دهد.

بدیهی است که این قابلیت از طرف بسیاری از کاربران و صاحبان دستگاه های شیائومی و ردمی مورد استقبال قرار گرفت. چرا که بسیاری از آن ها از تبلیغات پیوسته و مزاحم رابط کاربری شکایت داشتند. چند روز پیش، کمپانی شیائومی نسخه جهانی از رابط کاربری MIUI 11 را معرفی و عرضه کرد و متاسفانه قابلیت حذف تبلیغات جزو تغییرات ایجاد شده در رابط کاربری جدید نبود.

پاک کردن تبلیغات در MIUI
پاک کردن تبلیغات در MIUI

اگرچه چنین کاری مورد انتظار بود، چرا که غول تکنولوژی چینی به شدت معتقد است که ارائه تبلیغات کار اشتباهی نیست. هر طور که می خواهند فکر کنند ولی به نظر ما (و احتمالا شما) وقتی اولین فروشنده اسمارت فون در بازار های عظیمی مثل هند و چین هستید و به یک کمپانی سود ده تبدیل شده اید، نیازی به ارائه تبلیغات آزار دهنده برای کاربران نیست.

حالا ما در این مقاله سعی کرده ایم راهی ارائه دهیم تا بتوانید به راحتی این تبلیغات را حذف کنید. البته راه های مختلفی در اینترنت وجود دارد ولی ما سعی کرده ایم راهی آموزش دهیم که بتواند به طور صد درصدی عمل کند. با اندروید زوم همراه باشید.

نحوه حذف تبلیغات از رابط کاربری MIUI

با اینکه شیائومی روش رسمی یا استانداردی برای حذف تبلیغات ارائه نداده، ولی چند راهکار وجود دارد که می توان با آن ها از شر این تبلیغات مزاحم که با عنوان “توصیه” ارائه می شوند، خلاص شد.

لازم به ذکر است که این راهکار ها به ابزار Mi Unlock یا روت کردن دستگاه نیازی ندارند. چرا که همین روت کردن می تواند حساس و خطرناک باشد و اگر بدون اطلاعات کافی انجام شود، به ایجاد مشکلات زیاد و حتی خرابی کلی دستگاه بیانجامد.

حالا بدون معطلی به سراغ این راهکار می رویم تا هر چه سریعتر از این تبلیغات خلاص شوید. محصول شیائومی خود را آماده کنید و گام های زیر را مو به مو انجام دهید.

دسترسی اپلیکیشن msa را بردارید

غیر فعال کردن msa
غیر فعال کردن msa

برداشتن دسترسی و غیر فعالسازی MSA یا سیستم تبلیغات MIUI، اولین قدم برای حذف تبلیغات در دستگاه های مبتنی بر رابط کاربری MIUI است. از آنجایی که این اپ جزو ابزار های سیستمی است، نمی توانید آیکون آن را در صفحه اصلی و بین لیست اپلیکیشن های معمولی پیدا کنید.

برای اینکار به آدرس Settings > Password and Security > Authorization and Revocation بروید.

در لیست به نمایش در آمده اسکرول کنید و سویچ اپلیکیشن msa را خاموش کنید. شیائومی در اولین اقدام اجازه این کار را به شما نمی دهد، بنابراین برای غیر فعالسازی کامل باید چند بار این سویچ را خاموش کنید.

با غیر فعال کردن msa، شیائومی اجازه نمایش تبلیغات سیستمی MIUI در اپلیکیشن های پیش فرضی مثل مرورگر، فولدر امن و… را نخواهد داشت. با این حال کاربران دستگاه های Mi گزارش داده اند که این قدم برای خلاصی از شر تبلیغات MIUI کافی نیست.

دوری از تبلیغات با GetApps

غیر فعال کردن GetApps
غیر فعال کردن GetApps

حالا که تا بخش Authorization and Revocation هستید، به دنبال اپلیکیشن GetApps بگردید و این اپلیکیشن را هم غیر فعال کنید. این کار همه تبلیغات و اعلان های مزاحمی که توسط فروشگاه اپلیکیشن MIUI به نمایش در می آیند را حذف خواهد کرد.

اگر جزو طرفداران اپلیکیشن GetApps هستید و با توجه به شرایط احتمال آن بسیار پایین است، لازم است بدانید که با غیر فعالسازی این دسترسی هم می توانید از اپ استفاده کنید.

تبلیغات هدف دار را متوقف کنید

غیر فعال کردن تبلیغات هدف دار
غیر فعال کردن تبلیغات هدف دار

این راهکار تبلیغات شیائومی را حذف نمی کند، اما حداقل تبلیغات به نمایش در آمده بر اساس اطلاعات شخصی شما نخواهد بود. برای حذف تبلیغات شخصی سازی شده در رابط کاربری MIUI باید از مراحل زیر پیروی کنید:

  1. به بخش Settings > Password and Security > Privacy > Ad Service بروید
  2. از این قسمت بخش Personalized ad recommendations را غیر فعال کنید.

حذف تبلیغات در اپلیکیشن های پیش فرض شیائومی

به دلایل مختلف، غیر فعال کردن msa در سیستم تنظیمات شیائومی برای حذف تبلیغات چندین اپلیکیشن Mi کاربردی ندارد. بنابراین برای حذف دستی تبلیغات از چنین اپلیکیشن هایی باید گام های زیر رو بردارید.

Mi Security Scan

Mi Security Scan
Mi Security Scan

دستگاه های شیائومی قبل از اینکه به کاربر اجازه دهد که اپلیکیشن های Google Play Store را اجرا کنند، آن ها را اسکن می کند. هنگام اسکن این اپلیکیشن ها، روی آیکون چرخ دنده در بخش بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید و کلید Receive recommendations را خاموش کنید.

Mi Security App

Mi Security App
Mi Security App

اپلیکیشن را باز کنید، آیکون چرخه دنده سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید و کلید Receive recommendations را غیر فعال کنید. قبل از ترک کردن اپلیکیشن، این کلید را در بخش های Cleaner و Boost هم غیر فعال کنید.

Mi File Manager

Mi File Manager
Mi File Manager

به بخش تنظیمات مدیریت فایل بروید، گزینه About را انتخاب کنید و بعد کلید تبلیغات یا Recommendations را خاموش کنید.

Mi Browser

Mi Browser
Mi Browser

اپلیکیشن مرورگر دستگاه را باز کنید و به آدرس Settings > Privacy & Security بروید و از آنجا باز هم کلید Personalized services را خاموش کنید.

Mi Downloads

Mi Downloads
Mi Downloads

اگر اپلیکیشن دانلود با آن تبلیغات آزار دهنده اش مزاحم شماست، به راحتی به بخش تنظیمات رفته و بخش Show Recommend content را غیر فعال کنید تا تبلیغات این اپلیکیشن هم حذف شود.

Mi Themes

Mi Themes
Mi Themes

برای اینکار هم اپلیکیشن تم ها را باز کنید و به بخش پروفایل در نوار پایین صفحه بروید و بعد به Settings رفته و گزینه Recommendations را غیر فعال کنید.

Mi Videos and Mi Music

Mi Videos and Mi Music
Mi Videos and Mi Music

برای حذف کردن تبلیغات از اپلیکیشن Mi Music (بله حتی اپلیکیشن موزیک هم تبلیغات دارد)، ابتدا اپلیکیشن را باز کنید و بعد از سمت چپ و بالای صفحه به منوی اپلیکیشن و از آنجا به Settings > Advanced Settings رفته و Recommendations را غیر فعال کنید.

Mi Videos and Mi Music
Mi Videos and Mi Music

برای غیر فعال کردن تبلیغات از اپلیکیشن Video هم باید ابتدا اپلیکیشن را باز کنید و به پروفایل خودتان بروید و بعد بخش Settings را باز کنید. در صفحه باز شده گزینه Online Recommendations را غیر فعال کنید.

پیروی از همه مراحل بالا و غیر فعال کردن تبلیغات هر یک از اپلیکیشن های پیش فرض می تواند تا حد زیادی شما را از شر این توصیه های بیجا خلاص کند. اگر اپلیکیشن خاصی هست که هنوز تبلیغاتی به نمایش می گذارد، به راحتی به بخش تنظیمات آن اپلیکیشن رفته و به دنبال بخش هایی به نام recommendations یا کلمات مرتبط با تبلیغات و ads بگردید و آن را غیر فعال کنید.

اگر باز هم حذف تبلیغات با این روش ها نتیجه این دارد، می توانید به طور کامل آن اپلیکیشن را از گوشی حذف یا آن را غیر فعال کنید. اگر انجام این مراحل و حذف پشت سر هم تبلیغات از اپلیکیشن های پیش فرض MIUI کار سختی به نظر می رسد و از طرف دیگر نیازی هم به آن اپلیکیشن ندارید و تنها حافظه شما را پر کرده است. می توانید با مراجعه به مقاله “نحوه حذف اپلیکیشن های پیش فرض از دستگاه های شیائومی” به طور کل اپ هایی که به دردتان نمی خورند را حذف کنید.

البته لازم است بدانید که راه های معرفی شده در آن مقاله به روت نیاز ندارد و می تواند هر نوع اپلیکیشن بی مصرف و پیش فرضی که در گوشی شیائومی یا ردمی شما وجود دارد را حذف کند. گرچه پیروی از مراحل آن اندکی تکنیکی است و به صبر و دقت نیاز دارد.

جمع امتیازها: 1 میانگین: 2

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *