آموزش گام به گام ساخت تصاویر کارتونی در PicsArt + توضیحات کامل

ساخت تصاویر کارتونی ترند امروز در فضای مجازیست . امروزه کاربران به دنبال تغییرات زیادی در عکس های خود هستند و تنها به عکس خام خود بسنده نمی کنند. آنها می خواهند ادیت ها و افکت های ساده ای بر روی عکس هایشان اعمال کنند و به دنبال برنامه های ساده ای هستند که چنین کارهایی را انجام می دهد. PicsArt یکی از نرم افزار های محبوب در این زمینه است که انواع ادیت ها، افکت ها و امکانات دیگری را برای کاربر به وجود آورده است و شخص می تواند با استفاده از این برنامه، تمام کارهای لازم را بر روی عکس خود انجام بدهد و سپس خروجی لازم را دریافت کند. در بخش های زیر، نگاه عمیق تری به نرم افزار PicsArt شده است.

تصویر کارتونی نهایی
تصویر کارتونی نهایی

معرفی برنامه PicsArt و پیش نیاز ساخت تصاویر کارتونی

نرم افزار PicsArt یا پیکس آرت، یک ویرایشگر قدرت مند عکس می باشد که بر روی اندروید و آی او اس به وجود آمده است. این ویرایشگر دارای محیط کاربری ساده و در عین حال با امکانات بسیار قوی می باشد و  گاهی کاربر را بی نیاز از فوتوشاپ می کند. برش، چرخاندن، اضافه کردن متن و عکس و … تنها بخش های کوتاهی از این نرم افزار است که در دسترس تمامی کاربران قرار دارد. همچنین پیکس آرت برای خود فیلتر های متنوعی را به وجود آورده است که بر روی عکس اعمال می شوند. مزیت این فیلتر ها، در عدم کاهش کیفیت عکس می باشد. یعنی هنگامی که از این فیلتر ها برای تصاویر خود استفاده می کنید. عکس شما دچار کاهش کیفیت نمی شود.

پیکس آرت در فیلترها و افکت های خود، از قابلیتی به نام Prisma استفاده می کند که به وسیله هوش مصنوعی خود می تواند عکس هارا زیباتر کند و فیلتر های مناسبی براساس همان عکس به وجود بیاورد. چنین قابلیتی خود یک مزیت مهم حساب می شود و در برنامه های دیگر مشاهده نشده است. پیکس آرت به راحتی با جی میل یا دیگر حساب های شما Sync می شود و عکس های ادیت شده تان را بر روی حافظه ابری آنها قرار می دهد تا همیشه به عکس ها دسترسی داشته باشید و اگر از گالری تلفن همراه تان پاک شد، دوباره بتوانید آنها را بازیابی کنید.

دریافت PicsArt

دریافت آخرین نسخه picsart

مزیت ها و معایب PicsArt نسبت به برنامه های دیگر

هر نرم افزار برای خود مزیت هایی به همراه دارد که آن را نسبت به دیگر برنامه ها، خاص و برتر می کند. در بخش زیر اشاره مفصلی به مزیت های مهم نرم افزار PicsArt شده است و در کنار آن معایب این نرم افزار هم بیان شده است که شما می توانید با آنها آشنایی پیدا کنید:

 • نرم افزار PicsArt دارای 3000 ابزار مختلف برای تغییر عکس می باشد.
 • بیش از 200 فونت در این نرم افزار وجود دارد که شما می توانید از آنها برای متن های خود استفاده کنید.
 • جلوه های دوربین زیادی در PicsArt به کمک هوش مصنوعی به وجود آمده است که می توانید در محیط اطراف خودتان استفاده کنید.
 • PicsArt تنها نرم افزاری است که بهترین کلاژ ها را برای عکس هایتان در اختیار شما قرار می دهد.
 • یکی از مزیت های مناسب PicsArt، انتخاب تاثیر پذیری یک افکت یا فیلتر بر روی عکس شما است. یعنی شما می توانید انتخاب کنید که تا چه میزان افکت و فیلتر بر روی عکس شما اعمال شود.

معایب:

 • به دلیل ضعف در اینترنت ایران و مشکل ها، نمی توان به برخی از امکانات PicsArt دسترسی پیدا کرد و همین باعث می شود برخی از ابزار ها و فیلترها کاربردی در ایران برای شخص نداشته باشند.
 • PicsArt بخش دیگری برای خود دارد که در آنجا شخص ادیت ویدیو را انجام می دهد. این بخش برای کاربران پولی است و عملا پرداخت آن در ایران کار سختی است و ممکن است هزینه زیادی را هم به همراه داشته باشد. به همین دلیل با نرم افزار PicsArt نمی توان ویرایش ویدیو انجام داد و صرفا در بخش عکس کاربرد خود را نشان می دهد.

نحوه ساخت تصاویر کارتونی

ساخت تصاویر کارتونی یکی از ساده ترین کارها در PicsArt می باشد. به همین دلیل آموزش ساخت این تصاویر را در بخش زیر به همراه عکس های مناسب خود بیان کرده ایم.

در بخش اول، شما نیاز به یک بک گراند برای تصویر خود دارید که در همان بخش Color پیکس آرت می توانید انتخاب کنید. ما برای مثال رنگ آبی را انتخاب کرده ایم. بعد از انتخاب رنگ آبی، شما باید در بخش Draw همان گزینه Draw را انتخاب کنید تا بتوانید یک دایره مناسب بر روی رنگ خودتان ایجاد کنید.

انتخاب بکگراند و تصویر زمینه
انتخاب بک گراند و تصویر زمینه

بعد از انتخاب کردن بخش Draw، یکی از شکل های هندسی را برای عکس خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای این بخش انتخاب دایره است. هنگامی که دایره را انتخاب کردید گزینه Fill را بزنید تا دایره شما تو پر شود. این دایره برای قرار گیری عکس شما درون آن می باشد. فراموش نکنید که حتما Opacity شما بر روی 100 قرار داشته باشد.

انتخاب شکل هندسی
انتخاب شکل هندسی

بعد از انجام تمام فرایند های بالا، شما تصویری همانند عکس زیر خواهید داشت که قرار است عکس خودتان را بر روی آن وارد کنید.

تصویر کلی
تصویر کلی

حال از طریق بخش Add photo، عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بهتر است عکس شما بک گراندی همانند بک گراند دایره تان داشته باشد. برای مثال اگر دایره شما سیاه است، بک گراند عکس شما هم سیاه باشد. زمانی که عکس خودتان را وارد کردید، بر روی Opacity کلیک کنید و آن را روی 35 قرار بدهید تا بتوانید گوشه های اضافه عکس را پاک کنید.

انتخاب عکس
انتخاب عکس

از طریق آیکون پاک کنی که در بخش زیر مشخص شده است، اطراف عکس خودتان را پاک کنید تا عکس کاملا درون دایره تان قرار داشته باشد. سپس Opacity عکس را مجددا بر روی 100 قرار بدهید تا وضوح عکس تان به حالت قبلی برگردد. حال تنها انجام افکت ها بر روی عکس باقی می ماند.

حذف اضافی
حذف اضافی

بعد از انجام تمامی گزینه های بالا، بر روی بخش Effect کلیک کنید و به دنبال گزینه Magic باشید. هنگامی که آن را پیدا کردید، از افکت های آن Rainbow را انتخاب کنید و Fade این افکت را بر روی 70 قرار بدهید. با این کار اولین افکت کارتونی خودتان را بر روی عکس تان انجام داده اید و تنها افکت دوم می ماند.

در نهایت افکت POW را در همان بخش پیدا کنید و Fade آن را بر روی 75 قرار بدهید. البته دست خودتان است که می خواهید چقدر عکس تان کارتونی باشد. ما تنها پیشنهاد های استاندارد را برای عکس ها بیان کردیم.

حال عکس شما آماده است و می توانید از آن خروجی بگیرید. همانطور که دیدید با ترکیب چند افکت و استفاده از ابزار های خاص این نرم افزار می توان عکس های خارق العاده ای به وجود اورد و دیگر نیاز به استفاده از برنامه های خاص ندارید. حال خودتان نیز می توانید با ترکیب دیگر افکت ها بر روی عکس تان، چیزهای جدیدی کشف کنید و از آنها به خوبی استفاده کنید.

تصویر کارتونی نهایی
تصویر کارتونی نهایی

ساخت تصاویر کارتونی بهتر : قابلیت های مختلف دیگر در PicsArt 

نرم افزار PicsArt قابلیت های زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برای مثال شما در بخش Free crop می توانید به طور آزادانه تمام عکس های خود را برش دهید و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. به همین دلیل در بخش زیر به برخی از مهم ترین قابلیت های نرم افزار PicsArt اشاره شده است.

Shape crop

برش های متفاوت را در این اپلیکیشن تجربه کنید . در این بخش شما می توانید عکس های خودتان را برش دهید. البته در برش های شما یک تفاوت وجود دارد و آن هم برش به صورت شکل های هندسی می باشد.

این برش ها امکانات زیادی را به شما می دهند و می توانید عکس های هنری بسیار زیبایی را به وجود آورید . از  اشکال هندسی متفاوت نیز در این آموزش می توانید استفاده کنید .

Perspective

یکی از مهم ترین قابلیت های PicsArt در همین بخش گنجانده شده است. به وسیله این بخش شما می توانید به عکس های خودتان بعد های زیادی بدهید. بدین ترتیب عکس های چند بعدی بسازید و از آن استفاده کنید .

Mask

در این بخش افکت های زیادی وجود دارد که همگی از نورهای خاصی در خود استفاده کرده اند. با استفاده از این افکت ها می توانید نورهای رنگی زیبایی در عکس خودتان ایجاد کنید.

نور ها در کارتونی کردن تصویر شما بسیار موثرند . نور های حرفه ای در این بخش به تصاویر خود بدهید و تصاویر با کیفیت فوق العاده ای ایجاد کنید . دقت داشته باشید که نور باید به میزان و بهینه شده باشد و بیش از حد آن بسیار مضر است و بازده خوبی را به همراه ندارد .

ClipArt

تمام استیکرها و ایموجی ها در این بخش وجود دارند و می توانید از آنها استفاده کنید. این استیکر ها همگی در دسته بندی های خاص قرار گرفته اند و همچنین یک Store خاص برای خرید استیکر های تازه هم وجود دارد . انواع استیکر ها را استفاده منید تا بتوانید در عکس های کارتونی خود ، بهترین باشید .

Callout

عکس های خود را با نوشته های بسیار زیبا حرفه ای کنید . این بخش همانند Add text برای شما عمل می کند. با این تفاوت که نوشته ها در این بخش مانند یک نقل قول می شوند و بر روی عکس شما قرار می گیرند.

ویدئو آموزشی

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.