آموزش خواندن پیام های دایرکت اینستاگرام بدون سین خوردن ( قابلیت Restrict ) + ویدئو

استفاده از فضاهای مجازی یکی از اموری است که کاربران شبانه روز آن را انجام می دهند. افراد داده ها و اطلاعات شان را در این فضا جا به جا می کنند و گاهی به دنبال گرفتن نظر دیگران هستند. هر فضای مجازی کاربرد خاصی برای خود دارد. برای مثال اینستاگرام برای اشتراک گذاری تصاویر به وجود آمده است در حالی که در توییتر هدف اصلی بیان کردن نظر و بخشی از نظرهای شخصی می باشد. به هر دلیل در بخش زیر آشنایی بهتری نسبت به اینستاگرام و قابلیت های آن پیدا می کنید. در ادامه با معرفی امکانات اینستاگرام به شما آموزش سین کردن دایرکت بدون سین خوردن پیام هارا آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید .

اینستاگرام
اینستاگرام

سرگذشت اینستاگرام و امکانات آن 

اینستاگرام نام خود را بر اساس واژه های instant camera انتخاب کرده است که معنای عکاسی در لحظه را می دهند و شباهت زیادی به کارایی خود این نرم افزار دارد. کوین سیستروم و مایک کریگر اشخاصی هستند که Instagram را به وجود آورده اند. این دو شخص در ابتدا تنها به دنبال رفع یک پروژه عکاسی بودند و بعد از چند ماه کار بر روی اینستاگرام، این نرم افزار را منتشر کردند و متوجه شدند که در همان روز اول طرفداران زیادی برای خود پیدا کرده است. به همین دلیل تصمیم به ادامه ساخت و به روز رسانی این نرم افزار گرفتند و قابلیت های تازه تری به آن اضافه کردند.

اینستاگرام، پس از سال ها فعالیت، در نهایت به فیسبوک فروخته شد و در حال حاضر فیسبوک آن را مدیریت می کند. اینستاگرام، قابلیت های زیادی را به کاربران خود ارائه می دهد که می توان به IGTV و Story اشاره کرد که هرکدام ویژگی های مخصوص خودشان را دارند. به همین علت است که امروزه هر شخصی را می توان در اینستاگرام مشاهده کرد و همگی مشغول انجام کاری هستند. یکی از مزیت های بزرگ اینستاگرام، وجود کسب و کارهای آنلاین است و هرکسی می تواند با راه اندازی پیج خود، یک کسب و کار داشته باشد و محصولات خود را به فروش برساند.

برای شروع کار در ابتدا  آخرین نسخه اینستاگرام اندروید را در اندرویدزوم دانلود و نصب کنید تا بتوانید از این ابزار اینستاگرام استفاده کنید .

اینستاگرام
اینستاگرام

آموزش انجام Restrict و خواندن پیام های دایرکت اینستاگرام بدون سین خوردن در اینستاگرام

برای انجام Restrict شما باید سه مرحله کلی را طی کنید که همگی در بخش زیر به همراه عکس های مربوط نمایان شده اند . Restrict دقیقا همان قابلیتی است که به شما این امکان را می دهد تا دایرکت های دیگران را بخوانید اما او نداند که شما سین کرده اید . خواندن پیام های دایرکت اینستاگرام بدون سین خوردن یک کار تقریبا غیر ممکن بوده و با استفاده از هر روشی ، اینستاگرام خواهد فهمید که شما پیام ها را سین کرده این و این خبر را به طرف مقابل می رساند اما دیگر این مشکل توسط اندرویدزوم بطور کامل حل شده است . ما با معرفی یک بخش اینستاگرام ، و توضیحات کامل درباره آن ، از آن در این بخش به عنوان یک ترفند حرفه ای استفاده میکنیم و خواندن پیام های دایرکت اینستاگرام بدون سین خوردن را امکان پذیر میکنیم .

قابلیت Restrict چیست؟

یکی از امکانات اینستاگرام، دایرکت است. شما در دایرکت می توانید به دوستان خودتان پیام بدهید و همانند یک مسنجر از آن استفاده کنید. گاهی رخ می دهد که شما به دنبال پیام جدید شخصی هستید اما نمی خواهید آن پیام برای شخص مقابل سین بخورد. یعنی شخص مقابل نداند که شما پیام آن را دیده اید. به همین دلیل نیاز به راهکار و روش های خاصی برای انجام این کار دارید. Restrict یا محدود کردن، یکی از قابلیت های اینستاگرام است که دقیقا چنین کاری را برای شما انجام می دهد. Restrict ویژگی های خاصی دارد که برخی از آنها در بخش زیر بیان شده اند:

 • هنگامی که شما شخصی را در حالت Restrict قرار می دهید، کامنت های آن در زیر پست های شما تنها برای خودتان و همان شخص نمایان است. یعنی دیگران نمی توانند کامنت آن شخص را ببینند و به آن دسترسی ندارند.
 • همانطور که می دانید در آپدیت های اخیر اینستاگرام، کاربران می توانند زمان آنلاین بودن شما را مشاهده کنند. هنگامی که شخصی را در حالت Restrict قرار می دهید، نمی تواند به بازدیدهای شما دسترسی داشته باشد.
 • در نهایت مهم ترین کاربرد Restrict این است که پیام های شخص در دایرکت شما همانند Request عمل می کند و زمانی که آنها را مشاهده می کنید، پیام هایش برای شخص Seen نمی خورد.

آموزش استفاده از قابلیت Restrict

برای انجام این کار شما تنها به سه مرحله زیر نیاز دارید تا بتوانید دایرکت افراد را بخوانید اما طرف مقابل متوجه خواندن شما نخواهد شد یا اصطلاحا میگوییم سین نخواهد شد . با ما همراه باشید :

 • در مرحله اول، شما باید نام اکانت شخصی را که می خواهید آن را Restrict کنید را در بخش سرچ اینستاگرام بنویسید و بر روی آن کلیک کنید تا اکانت آن برای شما باز شود. ما برای مثال آی دی Zuck ( زاکربرگ، موسس فیسبوک) را انتخاب کرده ایم .
 • پس از انتخاب آی دی مورد نظر، در بخش بالا و در سمت راست سه نقطه را مشاهده می کنید که باید بر روی آن کلیک کنید و گزینه Restrict را میان گزینه های مورد نظر پیدا کنید. البته در زبان فارسی این گزینه ممکن است ” محدود کردن ” هم نوشته شده باشد.
گزینه Restrict
گزینه Restrict
 • حال هنگامی که بر روی Restrict کلیک کردید، یک گزینه دیگر برای شما می آید که باید بر روی آن هم کلیک کنید تا فرایند Restrict شدن کاربر برای شما انجام شود. در همین بخش هم می توانید مشاهده کنید که محدود کردن یک کاربر چه امکاناتی را به شما می دهد.
اعمال Restrict
اعمال Restrict

در نهایت شما با اعمال این قابلیت روی آن فرد ، به خیال راحت می توانید دایرکت و پیام های آن فرد را بخوانید اما آن شخص به هیچ عنوان متوجه خواندن شما نخواهد شد یا اصطلاحا میگوییم سین نخواهد خورد . این قابلیت به همین سادگی روی تمامی افراد موجود در اینستاگرام قابل استفاده است و می توانید از این روش به راحتی استفاده کنید .

دقت داشته باشید که اگر پس از خواندن این قابلیت را غیر فعال کنید تمامی اطلاعات مربوط به سین کردن پیام ها و خواندن آنها بازخواهد گشت و فرد متوجه خواندن شما خواهد شد . مگر اینک دایرکت جدیدی برای شما ارسال کرده باشد که واقعا نخوانده باشید . 

همچنین ببیندید : آموزش بالا قراردادن کامنت (Pin Comments) در اینستاگرام

ویدئو آموزش استفاده از قابلیت Restrict

مزیت های کلی قابلیت Restrict اینستاگرام

اینستاگرام در کنار Restrict و کارهای دیگر، مزیت ها و قابلیت های بسیار زیادی دارد که کاربران می توانند از آنها برای خود استفاده کنند. یکی از همین قابلیت ها IGTV است. در این بخش شما می توانید ویدیوهای بالای یک دقیقه آپلود کنید تا کاربران دیگری به آن دسترسی داشته باشند و نظرات خودشان را برای شما کامنت کنند. همچنین بخش دیگری به نام Live وجود دارد که شما می توانید به صورت زنده خودتان را نمایش بدهید و دیگران شما را مشاهده کنند. در همین لایو می توانید یک نفر دیگر را اضافه کنید و به صورت دو نفره لایو خودتان را برگزار کنید.

در نهایت، اگر اشخاصی در زندگی شما وجود دارد که نمی خواهید توجهی به آنها داشته باشید و به دنبال دست به سر کردن شان هستید، Restrict بهترین گزینه برای شماست و باید مراحل بالا را دنبال کنید تا بتوانید با موفقیت شخصی را محدود کنید.

اینستاگرام
اینستاگرام

قابلیت Restrict در دایرکت در اینستاگرام

دایرکت اینستاگرام شبیه به یک مسنجر است . در این مسنجر اینستاگرام و شما می توانید با مخاطبان خود در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید و به یکدیگر پیام بدهید . این مسنحر کامل امکان ارسال تصاویر ، ویس و … را برای شما عزیزان ارائه داده است تا با استفاده از آن ها ارتباط باکیفیت و با امکاناتی را از اینستاگرام تجربه کنید . این قابلیت برای تمامی افراد دارای اینستاگرام فعال بوده و شما می توانید به تمامی افراد دایرکت ارسال کنید . در ادامه برخی قابیت های دایرکت اینستاگرام را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم .

 • ارسال پیام متنی به تمامی کاربران حتی پروفایل های معروف جهان
 • ارسال پیام صوتی به تمامی کاربران حتی پروفایل های معروف جهان
 • امکان تماس و تماس تصویری با تمامی مخاطبان اینستاگرام
 • ارسال عکس و فیلم از گالری در دایرکت به تمامی کاربران
 • ارسال استیکر و قلب قرمز در دایرکت
 • امکان لایک کردن تمامی پیام های افراد
 • امکان ایجاد گروه ها با تمامی افراد در اینستاگرام و چت با آنها
 • تمامی امکانات بلاک برای افراد مزاحم
 • امکان مشاهده پروفایل کاربران پیغام دهنده
 • امکان جداسازی افراد مزاحم و غیر آشنا به صفحه درخواست ها
 • امکان حذف تمامی پیام های ارسالی در دایرکت اینستاگرام و …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.