آموزش حذف پس زمینه تصاویر در اندروید + چندین روش

حذف پس زمینه تصاویر دیگر در اندروید هم به آسانی قابل انجام است . حتما برای همه ی شما پیش آمده است که بدون توجه به مکانی که در آن هستید ٬عکسی گرفته باشید و اتفاقا عکس بسیار خوبی از آب در آمده باشد ولی به دلیل بک گراند عکس نتوانید از آن عکس آن طور که دوست دارید استفاده کنید و از سوی دیگر نمی خواهید برای استفاده از آن هزینه ای صرف کنید و یا توانایی های لازم برای به کارگیری نرم افزار های پیچیده را ندارید .در برخی موارد نیز پیش می آید که شما می خواهید تصویر خود را در یک پس زمینه ی دلخواه قرار دهید .اگر تا به حال با هر کدام از این موقعیت ها روبه رو شده اید ٬این نوشته برای شما است چرا که سعی داریم  در این نوشته  به شما  بگوییم چطور این دست از عکس های خود را با حذف پس زمینه و یا تغییر زمینه, مطابق میل خود در آورید.

حذف پس زمینه
حذف پس زمینه

سایت هوشمند همه کاره برای حذف پس زمینه تصاویر

یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های حذف پس زمینه ی عکس ها استفاده از سایت هایی است که به شکل آنلاین و بدون هیچ هزینه ای این کار را برای شما انجام می دهند. در میان تمام سایت های موجود بهترین و سریع ترین سایت که می تواند مشکل شما را حل کند سایت remove.bg است که شما می توانید به سادگی با درج نام سایت در مرورگر خود به این سایت دسترسی پیدا کنید.

تریلر

تریلر 2

گام به گام تا هدف

گام اول: درج نام سایت در مرورگر و انتخاب و وارد شدن به سایت .

گام دوم: باید بر روی مستطیل آبی رنگ که در آن عبارت Upload Image درج شده است کلیک کنید .

انتخاب عکس
انتخاب عکس

گام سوم: پس از کلیک بر روی کادر این امکان برای شما ایجاد می شود که از طریق گالری تلفن همراه هوشمند و یا سیستم رایانه ی خود (بستگی به وسیله ی مورد استفاده شما برای اتصال دارد) و یا هر قسمتی که عکس مورد نظر خود را در آن ذخیره کرده اید ٬عکس را انتخاب کرده و بار گذاری کنید.

گام چهارم : چند لحظه صبر کنید .

گام پنجم : عکس شما آماده است .

عکس بدون زمینه
عکس بدون زمینه

نکته ی جالب توجه و ارزنده ی این سایت این است که لازم نیست شما به تنهایی حد و حدود نقش و زمینه را مشخص کنید به زبان ساده تر لازم نیست به سختی و با صرف زمان طولانی تصویر خود را از پس زمینه جدا کنید بلکه این سایت به شکل کاملا هوشمند این کار را برای شما انجام می دهد و احتمال هرگونه خطا در جداسازی را از بین می برد.

این سایت ویژگی های دیگری را نیز در اختیار شما می گذارد که شامل تغییر ابعاد عکس به دلبخواه شما و همین طور چند نمونه پس زمینه ی پیشنهادی است که شما با کلیک کردن بر روی مستطیل طوسی رنگ در بالای کادر عکس که در آن واژه ی Edit درج شده است٬می توانید به آن دست پیدا کنید .

گام ششم: در مرحله ی آخر بعد از انجام هرگونه تغیرات که مطابق میل شما است می توایند با کلیک کردن بر روی مستطیل آبی رنگ در پایین کادر عکس که کلمه ی Download  نوشته شده است ٬عکس نهایی خود را تهیه کنید .

چند نکته:

لازم به ذکر است که این سایت در کشور ما بنا به دلایلی ناشناخته فیلتر است و شما باید برای استفاده ی کامل از این سایت از فیلتر شکن استفاده نمایید.

امکانات این سایت به شکل یک اپ نیز ارائه می شود که شما می توانید این برنامه را با همان نام سایت یعنی remove bg از گوگل پلی دانلود نمایید و استفاده کنید .

انتخاب های دیگر برای حذف پس زمینه تصاویر

از نمونه سایت های دیگر که به شکل آنلاین کار حذف پس زمینه را برای شما انجام می دهد سایت Clipping Magic.com است که شما می توانید دقیقا به شکل مراحلی که بالاتر گفته شد از آن استفاده کنید . تنها تفاوت این سایت این است که شما باید به کمک ابزارک های سبز و قرمزی که در اختیارتان قرار می گیرد ٬جدا سازی تصویر از زمینه را انجام دهید که می تواند سخت و مشکل ساز باشد و روند استفاده و نتیجه مطابق میل شما نباشد .

Clipping Magic.com
Clipping Magic.com

برتری ها:

امتیازی که این سایت را معرفی می کند این است که گاهی پس زمینه ی عکس شما بسیار شلوغ است و هوش مصنوعی در تشخیص تصویر اصلی دچار مشکل می شود و نمی تواند آن طور که شما انتظار دارید ثمر بخش باشد . یا اینکه ممکن است شما قصد داشته باشید که تصویری خاص در پس زمینه را به عنوان نقش و عنصر اصلی انتخاب کنید که به کمک این سایت توانایی این کار را پیدا می کنید .

نرم افزار هایی همچون فتوشاپ نیز وجود دارد که می تواند در حل این مشکلات به شما کمک کند اما استفاده از نرم افزار های تخصصی تر نیازمند صرف انرژی و وقت بیشتر است برای کسب نتیجه ی مشابه از این رو اگر شما یک فرد با توانایی های معمولی در حوزه ی عکس برداری و ادیت عکس هستید سایت هایی که معرفی شد بهتری ابزار برای شما است چرا که علاوه بر ارائه ی امکانات به شکل سریع و آسان ٬رایگان نیز هستند .

معرفی نرم افزار برای حذف پس زمینه تصاویر

ممکن است که شما بخواهید به شکل آفلاین مشکلات تصاویر خود را برطرف کنید در این حوزه یکی از بهترین و معروف ترین برنامه ها ٬برنامه ی PicsArt است . این برنامه نیز از آن دست برنامه هایی است که شما برای استفاده از آن نیاز به فیلتر شکن دارید اما برای استفاده از یکسری از امکانات ابتدایی آن نظیر همین حذف بک گراند می توانید به شکل آفلاین از آن استفاده کنید.

نصب برنامه

در ابتدا شما نیاز دارید تا آخرین نسخه برنامه PicsArt پیکس آرت را بر روی گوشی خود نصب و اجرا کنید . می توانید آخرین نسخه این ابزار دقیق و حرفه ای را در اندرویدزوم دانلود کنید و بر روی گوشی خود نصب نمایید :

دانلود PicsArt Photo Studio بهترین برنامه ویرایش عکس اندروید + آنلاک

آموزش

برای رسیدن به نتیجه با استفاده از این برنامه لازم است گام های زیر را دنبال کنید.

گام اول : در ابتدا لازم است که شما این برنامه را از گوگل پلی و یا اپ استور با توجه به سیستم عامل تلفن هوشمندتان دانلود کرده و نصب کنید .بعد از نصب برنامه وقتی که هنوز اتصال به اینترنت برای شما برقرار است ٬یک دور برنامه را باز کنید و اجرا کنید تا تمام قسمت های برنامه برای شما بارگذاری شود.

گام دوم: از این جا به بعد می توانید اتصال اینترنت خود را قطع کنید و وارد برنامه شوید.

گام سوم: با باز کردن برنامه و ورود به فضای برنامه از طریق نوار پایین برنامه علامت + را که درون یک دایره ی صورتی رنگ قرار دارد لمس کنید.

افزودن پرونده
افزودن پرونده

با لمس این قسمت برنامه از شما می خواهد که به آن اجازه دهید به محتوای گالری شما و همین طور قسمت دوربین شما دسترسی پیدا کند که اگر مایل به ادامه ی روند هستید لازم است به برنامه این مجوز را بدهید.

گام چهارم: با دادن مجوز به برنامه برای دسترسی شما میتوانید عکس مورد نظر خود را از داخل گالری انتخاب کنید و حتی در همان لحظه تصویر جدیدی بگیرید و آن را انتخاب کنید.

گام پنجم: با انتخاب تصویر مورد نظر و گذشت چند ثانیه صفحه ی جدید برای شما باز می شود که در آن تصویر انتخابی شما به همراه یک نوار ابزار نمایش داده می شود . از قسمت نوار ابزار گزینه ی Tools را انتخاب کنید.

گام ششم: با انتخاب این گزینه برای شما یک صفحه ی جدید از ابزارک های متفاوت باز می شود که از میان آن ها برای حل مشکل پس زمینه ٬گزینه ی Free Crop  مورد استفاده ی ما است .

ابزار Free Crop
ابزار Free Crop

گام هفتم : حال برای شما صفحه ای باز  می شود که شامل تصویر منتخب شما است . در این مرحله شما می توانید با کشیدن انگشت خود بر روی تصویر حدود عکس خود را مشخص کنید .

نکته: اگر حدود تصویر شما بسیار ظریف است و یا جزئیات ریز زیادی دارد شما میتوانید با زوم کردن و یا استفاده از آیکون قلم در قسمت نوار ابزار پایین صفحه ٬مرز بندی و جدا سازی را به شکلی دقیق تر انجام دهید.

اگر در حین رسم خطوط اشتباه کردید با فعال کردن ایکون پاک کن در نوار ابزار پایین صفحه ٬ قسمت های اشتباه خود را پاک کرده و سپس با غیر فعال کردن پاک کن ٬ ادامه ی کشیدن خطوط را انجام دهید.

دکمه پاک کن و دیگر ابزار ها
دکمه پاک کن و دیگر ابزار ها

گام هشتم: پس از اینکه مطمئن شدید به درستی خطوط جدا کننده را رسم کرده اید با لمس فلشی که در بالای تصویر قرار دارد می توانید نتیجه ی کار خود را ببینید .

اگر نتیجه ی کار به هر دلیلی مورد پسند شما نبود ٬شما همچنان فرصت دارید که به عقب برگشته و کار خود را اصلاح کنید.

گام نهم: اگر تصویر نمایش داده شده مورد پسند شما است و در آن مشکلی نمی بینید ٬با انتخاب گزینه ی save و سپس انتخاب محل ذخیره ٬تصویر نهایی را درون حافظه ی تلفن هوشمند خود حفظ کنید .

این برنامه به شما در این مرحله امکان به اشتراک گذاری تصویر از طریق حساب های فعالتان نظیر ایمیل ٬اینستاگرام٬ تلگرام و … را می دهد .

شما با طی کردن این نه گام می توانید به سادگی پس زمینه ی تصاویر خود را مطابق میلتان حذف کنید .

شما می توانید در این برنامه ٬حالت های مختلفی مانند محو کردن را برای پس زمینه ی خود فعال کنید و حتی تصاویر مختلفی برای پس زمینه دانلود و سپس اجرا کنید.

حذف پس زمینه
حذف پس زمینه

معرفی نرم افزار های مشابه

در ادامه چند نمونه از نرم افزار هایی که می تواند به شما در حذف پس زمینه ی عکس کمک می کند را نام می بریم.

-نرم افزار Ultimate Background Eraser : با قابلیت های زوم و رسم جزئیات و همچنین ارائه ی عکس با فرمت های گوناگون ٬ جدا سازی عکس به شکل دستی و هوشمند

-نرم افزار Background Eraser and Remover : با قابلیت انجام مرحله به مرحله ی جدا سازی تا سقف ۱۰ مرحله

-نرم افزار Touch Retouch : این برنامه بیشتر مناسب زمان هایی است که فقط قصد دارید قسمتی زائد از پس زمینه ی خود را مانند سطل زباله یا مانند آن حذف کنید.

-نرم افزار Adope Photoshop Mix : این نرم افزار نسخه ی ساده شده ای از برنامه ی فوتوشاپ است که به دو شکل هوشمند و یا دستی می تواند به شما در ادیت پس زمینه ی عکس کمک کند .

-نرم افزار Photo Layer: Superimposer : این برنامه نصبت به سایر برنامه ها حالت جداسازی هوشمند بسیار دقیق تری دارد که خود به دو حالت اتوماتیک و جادویی تقسیم می شود تا بتواند برای شما بهترین حالت جداسازی را به وجود بیاورد با این حال ابزار دستی را هم در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه هایی که تا اینجا معرفی شد برای سیستم عامل های اندروید و یا ios قابلیت استفاده داشتند٬اگر شما قصد دارید پس زمینه ی عکس خود را داخل محیط ویندوز ادیت کنید می توانید از برنامه هایی نظیر On One Perfect Mask ٬Photo Background Remover ٬ Vertus Fluid Mask و … استفاده کنید.

شما با خواندن دقیق این مجموعه و استفاده از برنامه ها و دستور العمل های ارائه شده می توانید به سادگی پس زمینه ی عکس خود را حذف و یا تغییر دهید و از نتیجه ی کار لذت ببرید.

آموزش های دیگر مرتبط با برنامه picsart

ما در اندرویدزوم آموزش های فراوانی داریم . ابزار حرفه ای و معروف picsart دارای ترفند ها و امکانات زیادی است که ما برای هرکدام از آنها پست هایی نوشته ایم که می توانید آنها را مشاهده و در این ابزار مهارت حرفه ای پیدا کنید . برای مشاهده پست ها می توانید وارد لینک زیر شوید

آموزش های دیگر برنامه picsart

جمع امتیازها: 2 میانگین: 3

همینطور بررسی کنید

دانلود Phonto Pro – Text on Photos 1.7.88 اپلیکیشن افزودن متن به تصاویر + آموزش

بیش از 10 میلیون بار دانلود و کسب امتیاز 4.3 از 5 در پلی استور …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *