معرفی 10 برنامه خراب کننده باتری موبایل | قاتلان باتری را بسناسید !

اپلیکیشن های خراب کننده باتری از مهمترین و بیشترین اپلیکیشن های موجود در گوشی شما هستند که باید آنها را بشناسید . در حالی که اختراع تلفن های همراه هوشمند ما را مجاب به تغییر دادن شیوه زندگی مان به طورکامل کرده است ، اما همچنان این کامپیوتر های جیبی با مشکلاتی همراه اند . ما هر روز شاهد اضافه شدن ویژگی های متنوع و جدید به تلفن های همراه هوشمند هستیم ، اما با این وجود حتی بهترین تلفن های همراه نیز بیش از یک روز بدون شارژر دوام نمی آورند . عمر باتری کم یک مشکل رایج در بسیاری از دستگاه های موبایل است . برنامه هایی که روی تلفن های هوشمند نصب هستند با اجرای سرویس ها در پس زمینه ، موبایل را همواره درحال فعالیت نگه می دارند و باعث می شوند باتری گوشی به سرعت تمام شود !

خراب کننده باتری
خراب کننده باتری

در ادامه ما شما را با 10 مورد از اصلی ترین نرم افزار هایی که موجب کاهش عمر باتری موبایل می شوند و خراب کننده باتری شما هستند آشنا می کنیم . با ما همراه باشید .

10 برنامه خراب کننده باتری موبایل

خراب کننده باتری فراوانند . ما امروز قصد داریم برخی از برنامه هایی که عموم مردم از آنها استفاده می کنند را معرفی کنیم تا شما با شناسایی آنها و اقدام در جهت جلوگیری از مصرف بی رویه آنها بتوانید باتری خود را نجات دهید و همچنین عمر باتری خود را افزایش دهید . با ما همراه باشید تا این چند اپلیکیشن را بشناسید .

همچنین ببینید :  آموزش جلوگیری از مصرف بالای باتری توسط گوگل پلی سرویس

اسنپ چت

اسنپ چت خراب کننده باتری
اسنپ چت خراب کننده باتری

اسنپ چت یکی از برنامه های است که علاوه بر مصرف بالای دیتای اینترنت و اشغال فضای زیادی از حافظه داخلی دستگاه ، باعث تخلیه باتری موبایل نیز می شود . سیستم اطلاع رسانی اسنپ چت ، تلفن شما را همواره مشغول نگه می دارد و باعث تمام شدن باتری آن می شود . Snapchat همچنین از قابلیت موقعیت مکانی برای گزارش موقعیت لحظه ای کاربر استفاده می کند. می توانید این ویژگی در اسنپ چت را بسته به کاری که با آن انجام می دهید ، فعال یا غیرفعال کنید. با این حال ، این برنامه یک اپلیکیشن با استفاده بالا از دوربین است که دارای ویژگی های چت ، ضبط ویدیو و استوری است. استفاده از دوربین دلیل اصلی مصرف زیاد باتری در این برنامه است.

همچنین شما در صورتی که شما نمی خواهید کار خاصی با موقعیت یاب اسنپ چت انجام دهید ،  می توانید از قسمت تنظیمات گوشی دسترسی اسنپ چت به سرویس موقعیت یاب موبایل را قطع کنید. در اینجا راهکار دیگری هم برای شما وجود دارد ، قطع کردن اعلان های غیرضروری برنامه ! مخصوصاً اعلان های تصادفی و روشن کردن صفحه نمایش توسط برنامه ؛ شما درواقع با این کار به ذخیره باتری موبایلتان کمک کرده اید .

اپلیکیشن های پخش 

اپلیکیشن های پخش برنامه بیشترین مصرف باتری را دارند ؛ دلیل آن این است که این برنامه ها از بلندگوها برای پخش صدا ، صفحه نمایش و سرویس های اینترنتی به طور همزمان استفاده می کنند. برخی از این برنامه ها همواره در پس زمینه اجرا می شوند و اعلان های زیادی را ارسال می کنند تا  کاربر از پخش فیلم ها و سریال های جدید مطلع شود. در اینجا دو مورد از پرمصرف ترین اپلیکیشن های پخش فیلم و سریال که باعث تخلیه باتری گوشی می شوند را به شما معرفی می کنیم .

Netflix

نت فلیکس به ما این امکان را می دهد که صدها برنامه تلویزیونی و فیلم را در موبایل های خود پخش یا دانلود کنیم ، بنابراین ، اینکه این برنامه قطعاً بر عمر باتری ما تأثیر خواهد گذاشت اجتناب ناپذیر است، اما آنچه که بسیاری از مردم از آن غافل اند ، این است که نتفلیکس و دیگر برنامه های پخش فیلم ، فقط به هنگام استفاده از WiFi و دانلود فیلم باتری شما را خالی نمی کند ، بلکه بخش عمده تخلیه باتری به این دلیل است که برنامه ، صفحه نمایش شما را روشن نگه می دارد. نمایشگر شما بیشتر از هر برنامه دیگری از باتری استفاده می کند ، بنابراین ارزشش را دارد که به هنگام استفاده از دستگاهتان بخواهید روشنایی را برای بهبود عمر باتری خود کاهش دهید.

YouTube

یوتیوب
یوتیوب

بیشتر ما وقت زیادی را صرف تماشای فیلم و ویلاگ های مختلف در یوتیوب می کنیم ، اما باید این مورد را در نظر گرفت که این برنامه باعث تخلیه باتری می شود، به همین دلیل باید دسترسی های آن کنترل و تنظیم شود. با استفاده از ویژگی ” Remind me to take a break ” در برنامه می توانید زمان تماشای یوتیوب را محدود کنید. یوتیوب در زمانی که از آن استفاده نمی کنیم نیز فعال و درحال استفاده است . این اپلیکیشن ها ، پست های جدید خود را دریافت می کنندو حتی گاهی هم دانلود می کنند تا ما درصورت ورود به برنامه با سرعت بیشتری از اخبار و آگهی ها استفاده کنیم .

فیسبوک

فیسبوک خراب کننده باتری
فیسبوک خراب کننده باتری

بزرگترین شبکه اجتماعی جهان نیز حجم زیادی از باتری موبایل را استفاده می کند . اگر شما یک کاربر برنامه پخش فیلم وسریال نیستید ، مطمئناً فیسبوک همان برنامه نصب شده روی تلفن شما است که باعث تخلیه شارژ باتری شما می شود . این برنامه از اپدیت های همگام سازی پس زمینه ، مخاطبین ، سرویس اطلاع رسانی استفاده می کند و فرآیند های بسیاری در پس زمینه اجرا می کند . اینطور به نظر می رسد کاری برای کاهش مصرف آن نمی توان کرد ، اما نگران نباشید ! همیشه یک راه حل وجود دارد . شما می توانید از داخل خود برنامه استفاده از آن را محدود و همه اعلان ها را خاموش کنید . با این روش ، باتری به خاطر اعلانات برنامه تخلیه نمی شود . همچنین محدود کردن داده های پس زمینه و استفاده از باتری یک راهکار عالی برای کاهش مصرف باتری این اپلیکیشن است ! این مسئله به طور اساسی به شما کمک خواهد کرد .

اپلیکیشن های مسنجر

مسنجر یکی از برنامه های پیام رسانی است که بالاترین میزان تخلیه باتری را دارد . مانند فیس بوک در پس زمینه اجرا می شود ، مخاطبین را همگام سازی می کند و هر از گاهی اعلان هایی برای کاربر میفرستد . شما بدون نصب مسنجر ، نمی توانید در فیسبوک پیامی ارسال کنید . برای رهایی از مصرف بالای مسنجر ، می توانید برنامه” Messenger Lit” را که برای تلفن های هوشمند کم مصرف طراحی شده است ، برای هردو سیستم عامل اندروید و iOS نصب کنید . اگر تلفن رده بالایی دارید ، برنامه lite هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت و فقط مصرف باتری شما را کمتر خواهد کرد .

واتساپ

پیام رسان واتساپ که با بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان برای برقراری ارتباطات صوتی و تصویری استفاده می شود ، مصرف باتری بالایی نیز دارد . متأسفانه راهکاری اساسی برای کاهش مصرف باتری این برنامه وجود ندارد . ما به شما پیشنهاد می کنیم که زمان چک کردن پیام های جدید و دسترس آن به پیام های تبلیغاتی را کاهش دهید . این تغییرات کوچک ممکن است کمک چندانی به نظر نرسند اما از تخلیه باتری جلوگیری خواهند کرد . همچنین محدود کردن این برنامه در دانلود فیلم ها و عکس ها هنگام استفاده از WiFi نیز به شما در صرفه جویی داده ها کمک می کند . همیشه سعی داشته باشید تا برنامه واتس اپ خود را در حالت متوقف قرار دهید و بدین ترتیب در مصرف باتری خود نهایت صرفه جویی را کرده باشید .

اپلیکیشن های خبری

اپلیکیشن های خبری نیز از برنامه هایی هستند که سرعت تخلیه باتری را افزایش می دهند و خراب کننده باتری هستند . این برنامه ها گاه به گاه همگام سازی محتوا انجام می دهند و اعلان های زیادی برای شما ارسال می کنند . چگونه از این امر جلوگیری کنیم؟ شما می توانید همه اعلان های غیر ضروری در این برنامه ها را خاموش کنید . اطمینان حاصل کنید که بهینه سازی باتری را روشن کرده اید. برنامه هایی که در ادامه آمده اند دو اپلیکیشن پرکاربرد خبری هستند که طول عمر باتری موبایل را کاهش می دهند .

Google News

Google News یکی از بهترین برنامه های خبری رایگان است که به دلیل فعالیت مداوم در پس زمینه ، باتری موبایل را مصرف می کند . این برنامه اطلاعاتتان را به روز نگه می دارد اما به قیمت کاهش عمر باتری شما ! برای صرفه جویی در مصرف باتری ، می توانید اعلان یا هشدارهای خبری را خاموش کنید .

BBC News

  • برنامه خبری BBC News هم در اندروید و هم iOS قابل دسترسی است . این برنامه یکی از بهترین برنامه های خبری است اما به دلیل ارسال اعلان خبرهای داغ و سایر اعلان های برنامه ، باتری زیادی مصرف می کند . خاموش کردن فعالیت پس زمینه و اعلانات اضافی برای صرفه جویی در مصرف باتری شما مؤثر اند .

TikTok

تیک تاک که از باتری زیادی استفاده می کند یکی دیگر از برنامه های اجتماعی است که با ویژگی های پخش و ضبط ویدئو برای ساختن ویدیو های سرگرمی عرضه شده است. تخلیه باتری توسط این برنامه با خاموش کردن پیام های غیر ضروری می تواند به حداقل برسد و استفاده از آن محدود شود . سعی کنید از این برنامه با داده های تلفن همراه استفاده نکنید زیرا هم مصرف باتری و هم مصرف دیتای تلفن همراه را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد .

دیجی کالا

دیجی کالا خراب کننده باتری
دیجی کالا خراب کننده باتری

اپلیکیشن های فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا نیز می توانند تأثیر منفی بر روی عمر باتری موبایل شما داشته باشند . خوشبختانه مصرف باتری این نوع اپلیکیشن ها کمتر از سایر موارد است ، مشکل اصلی در مصرف باتری این نوع برنامه ها این است که همیشه در پس زمینه درحال اجرا هستند تا مطمئن شوند شما از آخرین تخفیفات و محصولات با خبر هستید . اقدام به حذف این برنامه ها و استفاده از نسخه وب آنها راهکار بسیار مؤثری در زمینه کنترل مصرف باتری است .

 برنامه های مدیریت باتری

مورد آخری که لازم است شما با دقت زیاد به آن توجه کنید این است که برنامه های مدیریت باتری یا حافظه رم برای کاهش مصرف باتری شما کاملاً بی اثر هستند . به طرز ناباورانه ای اپ های مدیریت باتری و پاک کننده سیستم یکی از بزرگترین قاتل های باتری گوشی هستند . هدف از نصب این برنامه ها این است که حافظه تلفن شما از اپلیکیشن ها غیرضروی با خاموش کردن فعالیت آنها در پس زمینه  پاک شود ؛ اما آنچه که در واقع اتفاق می افتد این است که این برنامه ها برای بستن برنامه های دیگر در پس زمینه فعالیت می کنند و از بزرگترین دلایل خالی شدن باتری هستند . بنابراین ، به هیچ وجه از این برنامه ها استفاده نکنید و سعی کنید اپلیکیشن های گوشی خود را مدیریت کنید . Clean Master نمونه ای از برنامه های محبوب مدیریت باتری در Google Play می باشد و جالب است بدانید این برنامه در لیست 10 اپلیکیشن تمام کننده باتری تلفن همراه قرار گرفته است .

360Battery Plus – Power Saver اپلیکیشن بهینه ساز مصرف باتری

موارد بالا از جمله نرم افزار های محبوب ولی مضر برای عمر باتری موبایل بودند که باعث می شوند باتری موبایل شما به سرعت تخلیه شود . راهکار های ارائه شده در هر بخش تا حد زیادی می تواند به شما کمک کند ؛ بهترین راه حل ، حذف یا کاهش استفاده از این نوع برنامه ها می باشد اما همانطور که دیدید تمامی این اپلیکیشن ها جزو پرکاربرد ترین برنامه های تلفن همراه هستند پس پیشنهاد ما به شما این است که تا با انجام راهکار های ارائه شده برنامه های خود را مدیریت کنید و از کاهش عمر باتری خود جلوگیری کنید .

جمع امتیازها: 1 میانگین: 5

همینطور بررسی کنید

زمان تعویض باتری موبایل

زمان تعویض باتری موبایل هوشمند را چطور تشخیص دهیم؟

همه ما می دانیم باتری گوشی های هوشمند یکی از مهمترین بخش های آنهاست. هر …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *