ترفند اینستاگرام : 6 ترفند در نوشتن بیو اینستاگرام + توضیحات کامل

بیو اینستاگرام یکی از مهم ترین بخش های اینستاگرام است. اینستاگرام ( Instagram ) یک  شبکه اجتماعی برای تعامل عکس ها و فیلم ها با دیگران می باشد ، روز به روز به قابلیت های اینستاگرام افزوده می شود و امکانات بسیار کاربردی در اختیار کاربران خود می گذارد . مالکیت اینستاگرام هم اکنون به دست فیسبوک است .بسیاری از افراد از این اپلیکیشن به عنوان مرکز تجاری خود استفاده می کنند ، در آمد زایی می کنند و از این طریق به معاش می پردازند ، اما این مرکز تجاری تفاوتی با دیگر مرکز ها دارد و آن هم این است که شما هیچ پولی بابت اجاره این مرکز لازم نیست پرداخت کنید و کاملا رایگان است ، اما نکته قابل توجه این است هر مرکز تجاری لازم است به درستی و با دقت مدیریت شود تا به موفقیت برسد ، درآمد زایی در اینستاگرام هم همین گونه است و باید شما آگاه باشید که چگونه پیج تجاری خود را مدیریت کنید .

بیوگرافی اینستاگرام
بیوگرافی اینستاگرام

اولین چیزی که هرکس با ورود به پیج شما مشاهده می کند ،  نام شما و بیو گرافی است که شما برای پیج خود انتخاب کرده اید ، بنابراین شما باید در نوشتن بیو گرافی دقت زیادی به خرج دهید .

در این پست به شما ترفند هایی برای نوشتن صحیح  و درست بیو گرافی گفته می شود . باید بدانید که شما فقط می توانید 150 کارکتر در بیوی اینستاگرامی خود بنویسید و این به معنی است که شما فقط به اندازه 150 کارکتر فرصت دارید که کسب و کار خود را معرفی کنید و بتوانید با استفاده از آن عموم را جذب کنید .

بیوگرافی چه کمکی در جذب فالوور می کند ؟

بیوگرافی کمک می کند تا مخاطبانی که به پیج شما رجوع کرده اند ، متوجه نوع فعالیت شما شوند و اگر بفهمند که نیازی از آن ها را شما می توانید رفع کنید ، شما را دنبال کنند .نکته قابل توجه ایم است که شما باید درک کنید که بیوگرافی مانند انشا نیست که بسیار طولانی باشد و اگر به صورت طولانی نوشته شود مخاطب نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند و از کنارش بدون خواندن به راحتی رد می شود . شما باید سعی کنید با کلمات به طور غیر مستقیم مخاطب را وادار کنید که صفحه شما را دنبال کنند . سعی کنید به طور شفاف صحبت کنید .

ترفند اول :  به کار بردن خلاقیت در نام

منظور از نام ، نام کاربری ( آیدی ) شما نیست ، بلکه نامی است که شما در فیلد می نویسید .

سعی کنید در نوشتن آن خلاقیت به خرج دهید و یا با برنامه های مختلفی مانند ( زیبا نویس ) نام خود را با فونت های مختلف و زیبا بنویسید .

بیو اینستاگرام
بیو اینستاگرام

ترفند دوم : از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

سعی کنید از هشتگ های مرتبط با شغل خود استفاده کنید ، با این روش  بازدید از پیج شما چند برابر می شود ، به طور مثال اگر شما مزون لباس عروس دارید ، می توانید از هشتگ هایی مانند : #عروس #مزون_عروس #طراحی_لباس #لباس_عروس استفاده کنید ، دقت داشته باشید که حتما هشتگ ها مربوط به صفحه تجاری شما باشد و از هشتگ ها نا مربوط استفاده نکنید .

همچنین ببینید :  معرفی امکانات و ترفند اینستاگرام | بخش دوم + ویدئو و آموزش کامل

ترفند سوم : استفاده از ایموجی های رنگا رنگ

شما می توانید به همراه متن خود در بیو گرافی از ایموجی ها استفاده کنید تا توجه کاربران اینستا گرامی به بیوی صفحه شما جذب شود ، دقت داشته باشید که شما فقط می توانید 150 تا کارکتر در بیو گرافی صفحه خود بنویسید ، پس سعی کنید از گذاشتن ایموجی های تکراری و پشت سر هم جلوگیری کنید .

ایوجی ها به شما کمک زیادی می کنند و به صفحه ی شما جذابیت خاصی می دهند ؛ حتی شما می توانید از ایموجی ها برای تاکیید نیز استفاده کنید .

برای مثال شما می توانید در کنار تایم ساعت کاری خود از ایموجی ساعت ساعت استفاده کنید .

بیو اینستاگرام
بیو اینستاگرام

ترفند چهارم  : قرار دادن لینک وبسایت خود

اگر وبسایت مرتبط با شغل خود دارید ، حتما لینک سایت کاری خود را در بیوی اینستای خود قرار دهید ، با این کار فالور های بیشتری جذب می کنید و این که به پیشرفت شما کمک زیادی می کند .

شما فقط اجازه دارید یک لینک در بیو گرافی قرار دهید .

ترفند پنجم : قرار دادن راه های ارتباطی

سعی کنید علاوه بر دایرکت اینستاگرام راه های ارتباطی بیشتری در اختیار کاربران بگذارید ، مثلا می توانید در بیوگرافی پیج خود شماره تماس و یا ایمیلی برای ارتباط بیشتر قرار دهید .

ترفند ششم : ارائه توضیحات مناسب درباره ی کار خود

شما باید برای مخاطبان خود دلیلی قانع کننده بیاورید که چرا باید آن ها پیج شما را فالو کنند ، اما چون شما امکان نوشتن تعداد کلمه های زیاد ندارید پس سعی کنید به طور مختصر و مفید درباره ی کار خود توضیح بدهید و از نوشتن کلمات کلیشه ای و بدیهات  جلوگیری کنید.

بیو اینستاگرام
بیو اینستاگرام

برای مثال :

مثال صحیح : شما در سایت اندروید زوم می توانید با بسیاری از نکات و ترفند های آموزشی انرویدی آشنا شوید .

مثال نادرست : سایت اندروید زوم بزرگ ترین سایت آموزشی است .

سعی کنید در توضیحات خود از پیج خود اصلا تعریف نکنید و می توانید از سوال های چالش انگیزی مانند : چرا باید پیج های دیگر را فالو کنیم ؟ استفاده کنید .

توجه داشته باشید که بیوگرافی فقط یکی از نکات مهم درآمد زایی است و بقیه نکات هم در درآمد زایی امری مهم است .

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.