آموزش جامع مشاهده مخفی پیام ها در اینستاگرام، تلگرام و واتساپ

مشاهده مخفی پیام ها در پیام رسان ها و اپلیکیشن های اندرویدی و غیر اندرویدی ترفندی است که کماکان به کار تمامی افراد می آید . شاید برای شما نیز مواقعی اتفاق افتاده باشد که در آن شخصی برای شما پیامی ارسال کرده اما قصد دارید در عین اینکه پیام را مشاهده می‌کنید، مخاطب شما از این موضوع باخبر نشود. ما امروز قصد داریم در این پست آموزشی به شما یاد دهیم که چگونه می‌توانید در پیام رسان های معروف مانند تلگرام، اینستاگرام و واتساپ پیام های ارسالی را بخوانید بدون آنکه طرف مقابل شما از این موضوع خبردار شود.

مشاهده پیام ها در اینستاگرام، تلگرام و واتساپ
مشاهده پیام ها در اینستاگرام، تلگرام و واتساپ

مشاهده مخفی پیام ها در تلگرام بدون خوردن تیک دوم

امروزه پیام‌رسان تلگرام به یکی از اصلی ترین بستر ها برای برقراری ارتباط میان بسیاری از کاربران ایرانی تبدیل شده است. محبوبیت این برنامه به اندازه ای بالاست که بخش عمده از کسب و کار های اینترنتی مربوط به تبلیغات کارها یا ارائه محصولات در کانال های تلگرامی شده است. در آپدیت های جدید این برنامه، قابلیت ها و ترفند های مختلفی به آن اضافه شده که این محبوبیت را دوچندان می‌کند. یکی از این ترفندها این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید پیام شخص مقابلتان را بدون خوردن تیک خوانده شدن یا همان تیک دوم مشاهده کنید.

آموزش دو ترفند ساده مشاهده مخفی پیام درتلگرام بدون خوردن تیک دوم

اگر نسخه تلگرام شما از اخرین بروز رسانی های این برنامه است، یک راه بسیار ساده برای مشاهده پیام طرف مقابل بدون خوردن تیک دوم وجود دارد. برای این کار تنها کافیست که انگشتتان را برای چند ثانیه روی پروفایل مخاطب خود نگه دارید و اینگونه صفحه چت برای شما نمایش داده می‌شود.

این روش مزایا و معایبی را هم شامل می‌شود که لازم است به آن اشاره کنیم.

از ویژگی های مثبت این روش می‌توان سریع و کوتاه بودن و دسترسی بسیار آسان نام برد. همچنین یادگیری این روش برای افرادی که آشنایی چندان زیادی با تلگرام ندارند بسیار راحت بوده و مخاطب بدون نصب برنامه یا انجام ترفندی زمانبر، می‌تواند تنها در چند ثانیه از این قابلیت استفاده کند.

اما از بارزترین معایب این ترفند ( مشاهده مخفی پیام ها )، می‌توان به محدودیت نمایش پیام ها اشاره کرد. اگر شما این روش را برای مشاهده کردن پیام به طور مخفی و بدون خبردار شدن مخاطبتان انتخاب کرده‌اید، قادر خواهید بود تنها اخرین پیام های ارسالی مخاطب را مشاهده کنید و اگر تعداد این پیام ها بالا باشد ، پیام هایی که در ابتدا فرستاده شدند را از دست خواهید داد. همچنین یکی از نکات بسیار مهمی که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که به هنگام اتمام مشاهده پیام ها، به هیچ عنوان نباید انگشتتان را به سمت بالا یا پایین صفحه بکشید، در غیر این صورت وارد صفحه چت شده و تیک دوم برای مخاطب شما نشان داده می‌شود. اگر قصد خروج از صفحه موردنظر را دارید، فقط کافیست درحالی که انگشتتان را روی صفحه نگه داشته اید، انگشتتان را بردارید و سپس به راحتی به صفحه اصلی پیام های خود بازگردید.

مشاهده کردن پیام ها در تلگرام بدون خوردن تیک دوم
مشاهده کردن پیام ها در تلگرام بدون خوردن تیک دوم

روش دوم برای مشاهده پیام درتلگرام بدون خوردن خوانده شدن نیاز به انجام تغییرات جزیی در تنظیمات برنامه دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم. ابتدا وارد پیام‌رسان تلگرام و سپس بخش تنظیمات برنامه شوید. روی منوی اعلانات و صدا ( notification and sounds  )کلیک کنید. در این منو گزینه اعلانات پاپ آپ popup notifications را انتخاب کنید. سپس پنجره ای برای شما باز خواهد شد که در آن چهار حالت مختلف اعلانات پاپ آپ نمیاش داده می‌شود. به صورت پیش فرض گزینه no popup که در آن هیچ اعلان پاپ آپی برای شما نمایش داده نمی شود فعال است، اما برای استفاده از این بخش باید یکی از سه گزینه بعدی را با توجه به میزان اهمیت پیام ها انتخاب کنید.

Only when screen on: فقط زمانی که صفحه نمایش موبایل روشن باشد.

Only when screen off: فقط زمانی که صفحه نمایش موبایل خاموش باشد.

Always show popup: اعلانات پاپ آپ در هر شرایطی نشان داده شوند.

لازم به ذکر است که این روش برای نسخه های قدیمی تلگرام نیز قابل اجرا است.

مشاهده مخفی پیام های خصوصی در دایرکت اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

مشاهده مخفی پیام ها در دایرکت یانستاگرام نیز امکان پذیر است . طبق گزارشی که در اواخر سال 2019 منتشر شد، اینستاگرام در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی بسیار محبوب تر و پر مخاطب تر است و این محبوبیت همچنان روبه افزایش است. اما این برنامه بر پایه پیام رسانی متنی و این دست از ارتباطات طراحی نشده است و کارکرد اصلی آن به صورت اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها با مخاطبان صفحات اینستاگرامی است. به همین دلیل امکانات اینستاگرام در زمینه ارسال پیام های متنی بسیار محدود است اما نکته حائز اهمیت اینجاست که این برنامه برای مشاهده پیام ها قابلیتی به نام حالت روح را شامل می‌شود که می‌تواند به مخاطب کمک کند تا بتواند پیام خصوصی دایرکت شخصی را بخواند در حالی که طرف مقابل از این موضوع باخبر نشود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چطور بفهمیم پیام دایرکت ما مشاهده شده است؟ هنگامی که طرف مقابل پیام شما را می‌خواند ، کلمه seen پایین پیام شما نمایش داده می‌شود. در نسخه های قدیمی اینستاگرام مشاهده شدن پیام با علامت چشم در دایرکت اینستاگرام مشخص می‌شد. در ادامه می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توان حالت روح اینستاگرام را فعال کرد.

مشاهده کردن پیام خصوصی در دایرکت اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل
مشاهده کردن پیام خصوصی در دایرکت اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل

نحوه فعال کردن حالت روح یا restrict اینستاگرام

قابلیت restrict یا به اصطلاح حالت روح اینستاگرام، حالتی است که اگر آن را برای کاربر موردنظرتان فعال نمایید، ارتباط او با شما محدود می‌شود. در صورتی که قابلیت restrict اینستاگرام را برای کاربری فعال کنید محدودیت های زیر برای او اعمال خواهد شد:

آنلاین بودن شما برای کاربر مخفی شده و او قادر به دیدن وضعیت آنلاین بودن یا نبودن شما نخواهد بود.

درصورتی که کاربر برای پست های شما کامنت بگذارد، کامنت او از سایر دنبال کنندگان شما مخفی خواهد شد و تنها شما و شخص موردنظر قادر به دیدن آن خواهی بود. این ویژگی به علت جلوگیری از نمایش پیام های توهین آمیز و  منفی احتمالی کاربر برای پست های شما در نظر گرفته شده است.

آخرین محدودیت این حالت این است که اگر پیامی از او  را در  دایرکت بخوانید، کاربر متوجه مشاهده شدن پیام دایرکت توسط شما نخواهد شد.

اگر قصد دارید ابزار محدود کردن یا همان قابلیت restrict را برای کاربری در اینستاگرام را فعال کنید، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید، روی آیکون پروفایل شخصی را در پایین صفحه کلیک کنید. سه خط بالای صفحه را لمس کنید و سپس وارد بخش تنظیمات شوید. در منوی باز شده، روی گزینه pirvacy ضربه بزنید. در سربرگ connection بخش restricted account با آیکون کاربر خط خورده را لمس کنید. در ادامه پیامی مبنا بر کاربرد های قابلیت restrict اینستاگرام دریافت می‌کنید. برای گذر از این بخش گزینه countiniue را انتخاب کنید. در بخش جست و جو نام حساب کاربری که مد نظر دارید را وارد کنید و پس از یافتن پروفایل ، گزینه restrict رو به روی آن را انتخاب کنید و با موفقیت کاربر موردنظر را محدود کنید.

مزایا

از مزایای این قابلیت می توان به نامحدود بودن تعداد افرادی که می توانید قابلیت restrict اینستاگرام را برای آنها فعال نمایید اشاره کرد.عمل رستریکت اکانت اینستاگرام برای هر دو نوع حساب عمومی و خصوصی در دسترس است و برای استفاده از قابلیت  restrict اینستاگرام نیازی نیست کاربر مورد نظر جزو فالوورهای شما باشد و تنها کافیست نام کاربری آن شخص را جستجو کرده و گزینه Restrict اینستاگرام را برای آن شخص انتخاب نمایید. همچنین اگر شما این قابلیت را برای کاربری فعال کنید، شخص موردنظر هیچ اعلانی مبنا بر فعال شدن این حالت از سوی شما دریافت نخواهد کرد.

خواندن مخفی پیام ها در واتساپ بدون خوردن تیک آبی

پیام رسان واتساپ یکی از امن ترین مسنجر های جهانی است و در عین حال که شامل محدودیت هایی می‌شود همچنان پرطرفدار و پرمخاطب است. در پیام رسان واتساپ، نمی‌توان به طور کامل کاربر را از فهمیدن اینکه آیا پیام انها توسط شما مشاهده شده یا خیر محروم کرد اما راهی بسیار موثر برای این کار وجود دارد که تا حد زیادی کاربرمورد نظر را گمراه می‌کند. این کار با فعال سازی حالت روح واتساپ امکان پذیر است. در ادامه به شما یاد می دهیم که چگونه حالت روح واتساپ را فعال کنید. با ما همراه باشید.

خواندن پیام ها در واتساپ بدون خوردن تیک آبی
خواندن پیام ها در واتساپ بدون خوردن تیک آبی

نحوه فعال سازی حالت روح واتساپ

برای شروع، وارد پیام رسان واتساپ شوید و روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید. در پنجره باز شده گزینه settings را انتخاب کنید تا به منوی تنظیمات هدایت شوید. روی گزینه account که کنار آن آیکون کلید وجود دارد کلیک کنید. اولین گزینه از بالا با عنوان privacy را لمس کنید. در لیست باز شده، چهار گزینه بالایی که عبارت اند از

 • Profile photo
 • About
 • Status
 • Read receipts

برای شما نمایش داده می شوند که با انجام تغییراتی در آنها می توانید حالت روح را متناسب با سلیقه خود برای بخش های مختلف اعمال کنید. برای نخوردن تیک آبی به هنگام خواندن پیام های مخاطبان خود، روی بخش Read receipts کلیک کرده و آن را غیر فعال کنید. با انجام این مراحل، پس از خواندن و مشاهده پیام های مخاطبین خود، دو تیک خاکستری رنگ در پایین پیام ها برای آنها نمایش داده می شود.

دو تیک خاکستری در واتساپ به معنای این است که علاوه بر ارسال شدن پیام مخاطب برای شما، درحال حاضر به اینترنت نیز دسترسی دارید ولی پیام او را مشاهده نکرده اید.

همچنین برای مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن خود می‌توانید این مراحل را طی کنید.

طبق دستورالعمل گفته شد در بالا، پس از ورود به منوی privacy ، بخش  last seen را انتخاب کرده و آن را روی هیچ کس ( nobody ) قرار دهید.

خواندن پیام ها بدون سین زدن برای فرد مقابل در سایر پیام رسان های اندرویدی

تا این قسمت با نحوه مشاهده پیام ها بدون فهمیدن مخاطب مورد نظر در اپلیکیشن های معروف و پرکاربرد تلگرام، اینستاگرام و واتساپ آشنا شدیم. در بخش اخر این مقاله قصد معرفی برنامه notisave به منظور مشاهده کردن پیام ها بدون ورود به محیط پیام رسان و نمایش دادن علامت سین بپردازیم.

معرفی اپلیکیشن notisave برای مشاهده مخفی پیام ها

همانطور که ذکر شد، notisave در واقع یک برنامه نوتیفیکیشن خوان است که با استفاده از آن می توانید بدون نیاز به باز کردن پیام های دریافتی را در محیط پیام رسان و به اصطلاح سین کردن آن ها، از متن کامل پیام ها آگاه شوید. همچنین این اپلیکیشن قابلیتی برای ذخیره خودکار پیام های دریافتی در خود دارد و بدین ترتیب می توان بدون نگرانی از جا ماندن پیام ها میتوانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید. از ویژگی های بسیار مثبت این برنامه این است که با استفاده از برنامه Notisave تمامی نوتیفیکیشن های دریافتی از برنامه های پیام رسانی در یک نوار نوتیفیکیشن جمع آوری می شوند و به این ترتیب نوار نوتیفیکیشن های شما دیگر به شلوغی گذشته نخواهد بود. لازم به ذکر است که برنامه notisave توسط گوگل پلی از لحاظ امنیت برنامه برای سیستم عامل اندروید کاملا تایید شده است.

اپلیکیشن notisave
اپلیکیشن notisave

تریلر

تریلر 2

نحوه استفاده از برنامه notisave به منظور مشاهده مخفی پیام ها بدون سین زدن

ابتدا برنامه notisave را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کرده و روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید. وارد برنامه شوید. در ابتدا یک سری توضیحات درباره برنامه به شما نمایش داده می شود که انها را باید رد کنید و بعد دسترسی های لازم را به Notisave بدهید. سپس به محض ورود شما به notisave برنامه شروع به ساخت لیستی از اپلیکیشن ها نصب شده روی دستگاه شما می کند. در این لیست به صورت پیش فرض اعلان همه برنامه ها روشن است. شما باتوجه به نیاز های خود، می توانید اعلان همه برنامه ها یا تنها چند برنامه به خصوص را فعال کنید. سپس به صفحه قبلی برگردید. در این صفحه تمام اعلانات، پیام های پاک شده و غیره نمایش داده می شوند که با لمس روی آنها می توانید به راحتی پیام ها را بدون فهمیدن شخص مقابل بخوانید و  مشاهده کنید.

ویژگی های برنامه محبوب notisave

 • تمیز نگه داشتن نوار اعلانات
 • به شما کمک می کند تا اعلان ها را از نوار اعلانات برنامه خاص حذف و تمیز کنید.
 •  ذخیره خودکار اعلان ها
 • وقتی اعلان جدیدی در تلفن شما وجود دارد ، برنامه Notisave مستقیماً اعلان را ذخیره می کند.
 • جست و جوی اعلانات
 • این برنامه به شما امکان می دهد هرگونه اعلانی را که می خواهید از طریق برنامه نصب شده روی تلفن خود مشاهده کنید ، به راحتی جستجو کنید.
 • امنیت بالا
 • این برنامه به شما امکان می دهد یک کد امنیتی تنظیم کنید ، به طوری که هیچ کس نتواند به اعلان ذخیره شده شما دسترسی داشته باشد.
 • پشتیبانی از گستره بالای برنامه ها
 • Notisave از بسیاری از پیام رسان ها از جمله واتساپ، تلگرام و اینستاگرام پشتیبانی می کند .

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.