آموزش مدیریت و ساخت پسورد قدرتمند در اندروید

حفظ امنیت از آن دسته چالش های قدیمی و تاریخچه دار است. همیشه ٬هر جا که چیزی ارزشمند وجود داشته باشد همیشه می توانید افرادی را بیابید که به دنبال دسترسی غیر قانونی به آن ها هستند و به مصیبت و جود چنین افرادی لازم است که ما همیشه اقداماتی برای حفاظت و نگهداری از چیز های ارزشمند انجام دهیم از این رو ساخت رمز عبور پیشرفته بسیار ضروریست . متاسفانه این اقدامات و پیش بینی های ما همیشه نمی توانند کار ساز باشند و بعد ما چیز های ارزشمند خود را به افراد سودجو و غریبه می بازیم. امروزه اطلاعات مهم ترین چیز ها هستند. اطلاعات شخصی و یا اطلاعات حرفه و کاربردی هر حوزه امروزه بسیار ارزشمند هستند و اصلا قابلیت قیمت گذاری برای آن ها وجود ندارد. با درز کردن اطلاعات شخصی شما به افراد سوءاستفاده گر شما می توانید مورد اخاذی قرار بگیرید و بعد برای فاش نشدن بیشتر الاعاتتان به افراد نادرستی باج بدهید. در بسیاری از موارد و در نمونه های جدید تر و به روزتر شده ی دزدی ها افراد از طریق استفاده از اطلاعات شخصی افراد هویت آن ها را دزدیده و سپس با هویت دزدی آن ها دست به کار های ناشایست و غیر قانونی می زنند که این مورد می تواند بیشتری دردسر را برای اشخاص به وجود بیاورد. در کنار دزدی اطلاعات شخصی در بسیاری موارد تحقیقات شما٬ ایده های شما و حتی دستاورد های اطلاعاتی شما ممکن است به سرقت برسد و آن گاه نتیجه ی تلاش شما به اسم افراد دیگر ثبت می شود بدون اینکه شما مدرکی برای بازپس گیری داشته باشید. در گذشته بیشتر اطلاعات به شکل نوشتاری و بر روی کاغذ ثبت و نگه داری می شد اما امروزه با پیشرفت و توسعه ی تکنولوژی و فضا های مجازی دیگر نگهداری اطلاعات به شکل دست نویس و تایپی طرفدار چندانی ندارد و اکثر افراد ترجیح می دهند که اطلاعات خود را برروی حافظه ی کامپیوتر هایشان یا تلفن های هوشمندشان ثبت و نگهداری کنند چرا که این شیوه ی ثبت هم راحت تر است و هم دیگر فضای فیزکی در اطراف اشغال نمی کند همچنین جست و جو و دسترسی و نگهداری از آن ها به مراتب آسان تر و سهل تر است. اما نگهداری اطلاعات به شکل مجازی نیز مشکلات خود را دارد و در نهایت مجبور به ساخت رمز عبور پیشرفته و مدیریت آن می شوید.

Enpass Password Manager Pro
Enpass Password Manager Pro

معرفی برنامه ایجاد رمز عبور Enpass Password Manager Pro

برای حفاظت از اسناد و اطلاعات مهم در گذشته وسایلی همچون گاو صندوق ها مورد استفاده قرار می گرفت همچنین گاهی این اطلاعات به دست افراد معتمد یا صندوق های بانک ها سپرده می شد اما باز هم از گزند افراد سودجو به شکل ۱۰۰درصدی در امان نبودند. امروزه که همه چیز رنگ و بوی مجازی و اینترنتی بودن به خود گرفته اند دیگر روش های قدیمی حفاظتی نمی توانند پاسخ گو باشند و روش های جدید به کمک همه ی کاربران آمده است. امروزه به جای استفاده از نسل قدیمی گاو صندوق های بزرگ و سنگین ما از نسل جدید این صندوق ها استفاده می کنیم .کلید این صندوق های امروزی می تواند از کنار هم قرار گرفتن چند عدد یا حرف یا ترکیب آن ها شکل بگیرد یا می تواند اثر انگشت ما و در موارد مطمئن تر چهره ی ما باشد همگی از امنیت اطلاعات ما محافظت می کنند. امروزه رمز ها از اطلاعات ما حفاظت می کنند .سایر فعالیت های اینترنتی ما ٬فعال کردن و دسترسی به اطلاعات انواع حساب های کاربری مان حتی دسترسی به حساب های بانکی مان همه و همه به کمک رمز ها و تلفن های هوشمندمان کنترل می شوند. اینجاست که ما از اهمیت رمز ها آگاه می شویم .شما حتی برای فعالیت درون برخی از سایت ها احتیاج به نام کاربری و رمز عبور مخصوص خود دارید تا دسترسی به حریمتان و فعالیت هایتان به شخص خودتان محدود شود. با توجه به اینکه امروزه تقریبا همه ی افراد به اهمیت حفظ حریم شخصی خود پی برده اند استفاده از رمز ها رونق گرفته است و حتی برای دسترسی های ساده هم از رمز های عبور مختلف استفاده می شود.

افزودن پسورد اپلیکیشن های مختلف
افزودن پسورد اپلیکیشن های مختلف

دردسر رمز ها و کمک اپلیکیشن

درست است که رمز ها می توانند امنیت اطلاعات ما و فضای ما را تا حد زیادی تضمین کنند اما آن ها نیز دردسر های خود را دارند و برای ما مشکلات مربوط به خود را نیز ایجاد می کنند. تقریبا همه ی ما تجربه ی فراموش کردن رمز های عبورمان و رمز های دسترسی به حساب های خود را داشته ایم و از آن جایی که برای جلوگیری از سوءاستفاده ها سازنده ی برنامه ها حسابی در مورد رمز عبور ها سخت گیری می کنند دستیابی مجدد به رمز عبورمان و اطلاعات مربوط به آن به شدت سخت و پر دردسر است و حتی در مواردی هزینه بردار است .فراموش کردن رمز های عبور یا جابه جا استفاده کردن از آن ها با توجه به اینکه ما استفاده ی زیاد و متنوعی از رمز ها داریم کاملا عادی است .ممکن است برای رهایی از این مشکل ما ابتکارات خاص خود را داشته باشیم مثلا آن ها را برروی کاغذ یادداشت کنیم یا در نوت گوشی خود ذخیره کنیم برخی از ما حرفه ای تر عمل کرده و از فایل های رمزگذاری شده ی اکسل برای جلوگیری از فراموش شدن رمز هایمان استفاده کنیم اما باید قبول کنیم که هر کدام از این راهبرد ها خود می توانند خطر آفرین باشند و باز اطلاعات ما را در معرض سوءاستفاده قرار دهند. تکنولوژی اینجا نیز ما را تنها نگذاشته است و به کمک ما شتافته است .ما به کمک برنامه ی پسورد منیجر می توانیم رمز های مورد استفاده ی خود را مدیریت کنیم و از فراموش شدن آن ها و یا فاش شدن آن ها محافظت کنیم .به کمک این برنامه شما می توانید به شکل کاملا امن رمز های خود و موقعیت استفاده از آن ها را ذخیره کنید به این شکل که شما پس از نصب برنامه با وارد شدن به هر حساب یا سایت که احتیاج به رمز دارد با وارد کردن رمز خود در واقع یک دور این رمز را به برنامه داده ایم و سپس در مراجعه ی بعدی رمز ما و حتی نام کاربریمان خود به خود نمایش داده می شود البته باز هم برای اینکه امنیت حفظ شود برنامه از شما رمز امنیتی خود را می خواهد و سپس رمز آن حساب را در اختیارتان قرار می دهد. با این وجود تنها کافی است که یک رمز را به خاطر بسپارید و با همان یک رمز از همه ی اطلاعات خود حفاظت کنید.

ساخت پسورد
ساخت پسورد

امکانات و ویژگی های اپلیکیشن ساخت رمز عبور

حتما می دانید که روزانه با وجود رمز ها برای اطلاعات باز هم دزدی اطلاعات صورت می گیرد این اشکال تا حد زیادی به دلیل این است که ما ترجیح می دهیم  ساده و کوتاه را انتخاب کنیم و یا رمز هایمان از پیچیدگی های لازم برخوردار نیستند بدین واسطه به راحتی توسط افراد سود جو شکسته می شوند و آن ها می توانند به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنند این برنامه این مشکل را برای شما برطرف می کند و به شما کمک می کند تا رمز هایی ایمن و دارای پیچیدگی و سخت بسازید تا احتمال شکسته شدن آن ها به صفر نزدیک شود. شما می توانید دسترسی های این برنامه را به کمک تنظیمات آن کنترل کنید و با توجه به خواست خود اجازه ی ذخیره ی فقط آن رمز هایی که می خواهید را به برنامه بدهید بدین گونه پس از مشخص کردن دسترسی های این برنامه باقی مراحل به شکل خودکار سپری می شود. شما می توانید برای این برنامه رمز به شکل اثر انگشت را نیز فعال کنید که این ویژگی باعث می شود دیگر حتی یک رمز را هم حفظ نکنید و حتی امنیت و دسترسی را به سطح بالاتری ببرید و برای سودجویان سخت تر کنید. این برنامه دارای امنیتی در سطح نظامی است بدین معنی که شما لازم نیست نگران این باشد که این برنامه یک بدافزار است و ممکن است خود به حریم شخصی شما و اطلاعاتتان تجاوز کند. امنیت در سطح نظامی یعنی از طرف این برنامه هیچ خطری متوجه اطلاعات شما نیست .نکته که این برنامه را مورد اعتماد تر می سازد این است که این برنامه به شکل یک واسطه عمل می کند و اطلاعات مربوط به رمز ها را به جای ذخیره درون فضای خود به شکل محلی بر روی تلفن هوشمندتان ذخیره می کند و سپس دسترسی به آن را برای شما ایمن می کند. از نکات برجسته ی دیگر این است که این برنامه به شکل آفلاین نیز فعالیت خود را انجام می دهد همچنین شما می توانید از این برنامه با حساب خود بر روی کامپیوتر تان و یا سایر گجت های خود استفاده کنید و به وسیله ی آن تمام رمز های خود را تنها با یک اپلیکیشن مدیریت و ایمن کنید.

فضای برنامه

فضای این برنامه ساده و ایمن و شفاف است .پس از نصب برنامه و تعیین دسترسی های آن با یکبار آنلاین شدن و وارد شدن به حساب های خود و وارد کردن رمز ها برنامه به شکل خودکار فعالیت خود را آغاز می کند.

تیزر معرفی

آموزش ساخت پسورد حرفه ای با Enpass Password Manager Pro

ایجاد رمز عبور پیشرفته و سنگین از جمله ضروریات هر فرد در انتخاب رمز عبور می باشد . شما با استفاده از این برنامه ، استاندارد ترین رمز های عبور با قوی ترین درصد های امنیت را بسازید و استفاده کنید .

پس از دانلود و نصب برنامه Enpass Password Manager Pro وارد بخش password generator شوید .

ایجاد پسورد امنیتی
ایجاد پسورد امنیتی

در اینجا می توانید با تغیر طول رمز و استفاده از امکانات این بخش یک رمز عبور امنیتی و حرفه ای تولید کنید و استفاده کنید .

دانلود اپ ساخت رمز عبور Enpass Password Manager Pro

این برنامه بیش از ۵۰۰ هزار بار دانلود شده است و امتیاز ۴.۳ از ۵ را توسط کاربران کسب کرده است که این خود می تواند مدرکی برای برتری این برنامه باشد. فراموش نکنید که حتما این برنامه را از منابع معتبری مانند گوگل پلی دانلود کنید و برای حفظ امنیت بیشتر تمام پروسه ی نصب و راه اندازی برنامه را خود شخصا انجام دهید.

دانلود مستقیم ورژن 6.5.1.399

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

آموزش اندروید - نحوه ساخت پسورد مطمئن و ایمن برای دستگاه های دیجیتالی

آموزش اندروید – نحوه ساخت پسورد مطمئن و ایمن برای دستگاه های دیجیتالی

نحوه ساخت یک پسورد خوب تمام افرادی که این پست را مطالعه می‌کنند باید یک …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *