آموزش ساخت استوری های جذاب برای اینستاگرام در Mojo

ساخت استوری محبوب یکی از دغدغه های مهم افراد در اینستاگرام است. اینستاگرام کاری کرده است که هر شخصی در هنگام اوقات فراغت خود نگاهی به این برنامه داشته باشد و پست ها و استوری های درون این نرم افزار را با دقت بررسی کند. به همین دلیل توجه برنامه نویس ها، توسعه دهنده ها و فروشنده ها به این برنامه جلب شده است و همگی در تلاش هستند که موفقیتی برای خودشان در این نرم افزار داشته باشند. در این پست قصد آموزش ساخت استوری زیبا در اینستاگرام را داریم .

یکی از امکاناتی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد، استوری یا Story است. استوری به شما این امکان را می دهد که یک عکس یا ویدیوی 15 ثانیه ای را به مدت 24 ساعت در اکانت خود به همگی نشان دهید. افراد از استوری برای تبلیغات، نشان دادن وضعیت فعلی زندگی یا اخبار استفاده می کنند. قابلیت های زیادی برای استوری همانند افکت های مختلف، کلوز فرند و … وجود دارد. حال ممکن است شما به دلیل داشتن یک اکانت خاص یا دلایلی دیگر، بخواهید استوری های جذابی برای خودتان ایجاد کنید که در چنین حالتی نرم افزار Mojo به کار شما می آید. در بخش های بعدی با این نرم افزار آشنایی بیشتری پیدا می کنید و خواهید دانست که چگونه می توان استوری های جذابی ایجاد کرد.

mojo
mojo

معرفی برنامه Mojo

نرم افزار Mojo، یکی از کاربردی ترین نرم افزار ها در زمینه ساختن استوری های جذاب می باشد. به وسیله این نرم افزار می توانید قالب ها و طراحی های زیادی بر روی عکس خودتان اضافه کنید و همچنین فونت های زیادی هم در دسترس شما قرار دارد. با برنامه Mojo، شما می توانید هر بخشی از عکس یا ویدیوی خودتان را همانگونه که می خواهید ادیت کنید و ابزارهای زیادی در دسترس شما قرار دارد. برای مثال می توانید به متون خودتان سایه بدهید یا اینکه قالب های متریالی بر روی عکس تان ایجاد کنید و همین باعث جذاب شدن استوری شما می شود.

اکثر افرادی که اکانت های خاصی برای خودشان دارند، باید از Mojo استفاده کنند. یک استوری جذاب تاثیر مستقیمی بر روی بازدهی اکانت شما دارد و می تواند سودآوری بیشتری برای شما دارد. اگر فروشنده محصول خاصی هستید، با استفاده از Mojo می توانید استوری های زیبایی برای محصولات خودتان ایجاد کنید. به همین دلیل است که این نرم افزار طرفداران زیادی برای خود پیدا کرده است. البته این را هم باید بدانید که این برنامه در دو حالت رایگان و نسخه پولی وجود دارد. برخی از قابلیت های Mojo در دسترس همگی نیست و باید اشتراک آن را دریافت کنید.

ساخت استوری زیبا
ساخت استوری زیبا

کاربرد برنامه Mojo

نرم افزار Mojo همانند بسیاری از نرم افزارهای ادیت و تغییر عکس، امکانات و کاربردهای زیادی را در خود قرار داده است که در بخش زیر با آنها آشنایی پیدا خواهید کرد:

  • اولین امکان، انتخاب قالب های متنوع برای استوری است. بیش از 50 قالب مختلف برای شما به وجود آمده که می توانید آنها را بر روی عکس خود امتحان کنید. تمامی این قالب ها می توانند ویرایش شوند و می توانید هر بخشی از آن را که می خواهید تغییر بدهید. برای مثال اگر قالبی را دوست داشتید اما رنگ آن مورد علاقه شما نبود، قادر به تغییر رنگ آن قالب هستید.
  • متون درون هر استوری بخش مهمی از همان استوری هستند. در حقیقت متن ها توضیح دهنده استوری هستند و باعث می شوند که کاربر به استوری شما دقت زیادی داشته باشد. یک متن ساده نمی تواند جذابیت زیادی برای خود داشته باشد و به همین علت است که این برنامه بیش از 50 نوع سبک های مختلف متن برای شما به وجود آورده است تا بتوانید بر روی متن های خودتان ایجاد کنید.
  • ابزارهای متحرک در استوری می تواند جذابیت کادر شما را چند برابر کند. قالب های متحرک، متن های متحرک و استیکرهای متحرک کمک زیادی به دیده شدن استوری شما می کند. ابزارهای متحرک زیادی در Mojo وجود دارد که شما می توانید بر روی عکس های خودتان ایجاد کنید و در استوری تان قرار بدهید.

البته در کناری این ها مزیت های دیگری هم وجود دارد که با تمام آن ها در بخش آموزش آشنایی پیدا می کنید.

ساخت استوری زیبا
ساخت استوری زیبا

استوری های جذاب می تواند برای مخاطب های شما سرگرم کننده باشد. اگر شما هر روز استوری های خوبی بر روی صفحه خود قرار بدهید، مخاطبان و فالوور های شما اطمینان بیشتری به شما پیدا می کنند و اکانت شما را به دوستان خود معرفی می کنند. به همین دلیل استوری تاثیر زیادی بر روی دیده شدن شما دارد. استوری های جذاب می تواند نگه دارنده مخاطبان شما باشد و از ریزش فالوور های شما جلوگیری کند. پیج های زیادی هستند که به استوری های خود توجه کمی کرده اند و همین باعث شده است که بازدهی صفحه شان بسیار پایین بیاید و علت آن هم کاملا مشخص شده می باشد. ساخت استوری زیبا آنقدر هم سخت نیست .

آموزش ساخت استوری جذاب برای اینستاگرام

شما در این بخش دو نوع آموزش را برای خود می بینید و هر دو مربوط به ساخت استوری های جذابی هستند که قرار است برای اکانت خودتان استفاده کنید. در اولین مرحله شما باید برنامه Mojo را برای خودتان دانلود کنید. ما در این بخش ها از قالب های رایگان این نرم افزار استفاده کرده ایم تا محدودیتی برای شما وجود نداشته باشد. هنگامی که نرم افزار را دانلود کردید، وارد آن شوید. بعد از وارد شدن شاهد بخشی خواهید بود که Choose a template نام دارد. اصلی ترین بخش این نرم افزار دقیقا همین بخش است. در این بخش شما باید قالبی که می خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کرده و وارد بخش ادیت شوید. دسته بندی های زیادی مانند مینیمال، فشن و … در این بخش وجود دارد که بستگی به نوع محتوای شما دارد.

قالب ها
قالب ها

هنگامی که قالب بالا را انتخاب کردید، وارد مرحله بعدی یعنی قرار دادن متن و ادیت آنها خواهید شد. نیازی نیست که بابت محتوای درون هر قالب نگرانی خاصی داشته باشید زیرا می توان آنها را به راحتی تغییر داد. حال باید عکسی که می خواهید را درون قالب قرار بدهید. فرض کنید که شما دارای یک فروشگاه سخت افزار کامپیوتر هستید، حال باید یک عکس مربوط به یکی از قطعات قرار بدهید و در بخش زیر قیمت آن را مطرح کنید.

برای انتخاب عکس، باید در ابتدا به نرم افزار دسترسی بدهید و سپس در گالری تان، عکس مورد نظر را انتخاب کنید.

زمانی که عکس مورد نظر را انتخاب کردید، سه نوع دسترسی برای شما به وجود می آید که می توانید بر روی عکس تان انجام بدهید. اولی Replace نام دارد که تغییر عکس می باشد. یعنی شما می توانید عکس خودتان را تغییر بدهید. دومی Trim  است و وقتی بر روی آن کلیک می کنید به Fit تغییر پیدا می کند. این گزینه برای جایگاه عکس شما در قالب است و عموما بهتر است که بر روی همان Trim قرار بدهید تا بتوانید عکس تان را همانجور که می خواهید بر روی قالب نمایان کنید. دکمه آخر No zoom است که با کلیک بر روی آن به Zoom in تغییر پیدا می کند و مربوط به بزرگ یا کوچک بودن عکس در قالب است. این گزینه هم بستگی به میزان اندازه عکس شما دارد.

بعد از آن شما باید متن خودتان را در زیر عکس بنویسید. قبل از هر نوع ادیتی بهتر است که به شما گزینه های مربوط به متن نیز توضیح داده شود:

گزینه ها
گزینه ها

Font

اولین چیزی که باید برای متن خودتان انتخاب کنید، همین فونت است. فونت نوع ساخت متن شما را تغییر می دهد و می تواند آن را زیباتر کند. از آنجا که زبان رسمی ما فارسی است، فونت های کمی هستند که سازگاری کاملی با این زبان دارند. به همین دلیل شما باید تمامی فونت های این نرم افزار را تست کنید تا بتوانید فونت مناسب خودتان را پیدا کنید.

Size

مسئله بعدی در برابر متن، سایز و اندازه آن است. سایز متن شما به دو عامل بستگی دارد. اولی میزان محتوایی است که قرار است بنویسید و دومی سازگار بودن آن با عکس شما می باشد. یعنی متن شما از لحاظ اندازه باید با عرض متن تان برابری کند تا زیبایی زیادی به وجود بیاید. سعی کنید متن خودتان را کاملا ساده و واضح بنویسید تا نیازی به توضیح های بیشتر نباشد.

Alignment

این بخش، مربوط به ترتیب متن شما می باشد. در این بخش شما می توانید انتخاب کنید که متن شما از راست به چپ، از چپ به راست یا وسط باشد. اگر متن شما یک جمله ای است و محتوای زیادی ندارد بهتر است که وسط قرار بدهید ولی اگر چند جمله ای است حتما از راست متن خودتان را شروع کنید. متونی که انگلیسی هستند را هم باید از چپ به راست قرار بدهید تا همه چیز خوانا و واضح باشد.

Color

رنگ بندی متن ها در این بخش شکل می گیرد. رنگ های زیادی وجود دارد که شما می توانید انتخاب کنید و در کنار آنها خودتان قادر به ساخت رنگ هستید. دقت کنید که رنگ متن شما بستگی به رنگ قالب و عکس شما دارد. در این بخش فرضا بهتر است که شما رنگ مشکی را انتخاب کنید زیرا عکس و قالب با رنگ مشکی ست می شوند و زیبایی زیادی را برای شما به وجود می آورند.

Duration

این بخش مربوط به زمان بندی است. بخش مهمی از زیبایی این قالب، انیمیشن هایی است که شما با انتخاب هر قالب می توانید آنها را مشاهده کنید. با انتخاب متن می توانید زمان بندی آن را هم مشخص کنید که هر آیتم در چه زمانی حضور پیدا کند و چقدر فاصله بین هر Fade in وجود داشته باشد. این بخش معمولا به طور خودکار تنظیم شده است و بهتر است که آن را دستکاری نکنید.

بعد از انتخاب تمامی مراحل بالا، کافی است از عکس خودتان یک خروجی دریافت کنید و آن را در استوری خودتان قرار بدهید.

سخن پایانی

در نهایت شما استوری جذاب خودتان را ایجاد کردید. البته بخش های دیگری همانند Graphics هم در این نرم افزار وجود دارد که مربوط به لوگو و قالب می باشد. برای اینکه بتوانید استوری های بهتری ایجاد کنید باید تمامی قالب ها را دستکاری کنید و با تنظیمات آنها آشنایی کاملی پیدا کنید. بخش مهمی از زیبایی هر استوری، قالبی است که شما انتخاب می کنید. در نهایت اگر استوری اهمیت زیادی برای شما دارد باید اشتراک PRO این نرم افزار را دریافت کنید تا به قالب ها و تنظیمات بیشتری دسترسی پیدا کنید. برای مثال در بخش رایگان کمتر از ده فونت برای شما وجود دارد که می توانید انتخاب کنید اما در اشتراک ویژه شما به فونت های بیشتری دسترسی دارید و می توانید تنظیمات بیشتری بر روی عکس یا متن خودتان ایجاد کنید. البته دریافت این اشتراک در ایران کار سختی است و قیمت بالایی را به همراه دارد. به همین علت بسیاری از افراد نمی توانند اشتراک ویژه این نرم افزار را برای خودشان دریافت کنند و از امکانات بیشتر محروم می مانند.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.