4 آموزش و ترفند Zoom : اپلیکیشن معروف ویدیو کنفرانس

امروزه  با وجود گسترس فناوری و دنیای مجازی بسیاری از جلسه ها و کنفرانس های مهم ، به راحتی توسط انواع و اقسام اپلیکیشن ها بخصوص zoom برگزار می شود که امروز ترفند Zoom را به شما معرفی خواهیم کرد ، این اپلیکیشن ها  به کاربران خود این امکان را می دهند که به آسانی و در منزل و یا هر جایی که مستقر هستند حتی با کیلومتر ها فاصله ، بتوانند با دوستان و همکاران خود ارتباط برقرار کنند و کار های مهم خود را به آسانی پیش ببرند.

این اپلیکیشن ها حتی ما را از فضای ترافیک و شلوغی شهر ها نیز دور می کند . در این پست می خواهیم به شما آموزش هایی مهم از اپلیکیشن ویدیو کنفرانس زوم (Zoom) را آموزش دهیم که در این ایام کرونایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و به اصطلاح می توان دور کاری موفقی را با آن انجام داد . البته باید به این نکته توجه شود که این اپلیکیشن فقط برای کسب و کار و جلسات کاری نیست و شما می توانید از طریق آن دورهمی های دوستانه خود را به صورت آنلاین برگزار کنید و از آن نهایت لذت را ببرید .

اپلیکیشن زوم
اپلیکیشن زوم

زوم ( zoom ) چیست ؟

اپلیکیشن زوم یکی از حرفه ای ترین اپلیکیشن هایی است که شما می توانید به راحتی به آن اعتماد کنید و با دیگران ارتباط برقرار کنید و با استفاده از آن به کسب و کار خود برسید .

این اپلیکیشن بسیار پیشرفته است و برقرای ارتباط از طریق آن بسیار آسان است . اپلیکیشن زوم بعد از اپلیکیشن اسکایپ محبوب ترین برنامه کنفرانس برای شرکت ها است ، حتی شرکت هایی که صد ها کارمند هم دارند ، می توانند از این برنامه استفاده کنند . این اپلیکیشن شامل دو بخش ویژه است  .

همچنین ببینید : آموزش جامع ضبط تماس ها و مکالمات در اندروید

ترفند Zoom : آموزش دریافت فایل ویدیویی جلسات و کنفرانس

شاید شما دوست داشته باشید فایل ویدیویی جلسات برگزار شده را دراختیار داشته باشید اپلیکیشن زوم این امکان را به شما می دهد و شما می توانید پس از اتمام هر جلسه فایل ویدیویی آن را با فرمت mp4 دانلود کنید و در زمان نیاز از آن استفاده کنید . برای این کار فقط کافی است :

 1. وارد برنامه ی زوم شوید .
 2. بر روی New meeting تپ کنید ، البته در صورتی که یک جلسه از قبل تعیین شده دارید می توانید به آن مراجعه کنید .
 3. آیکون ضبط ( record) را انتخاب کنید .

در صورتی که دوست داشتید ضبط متوقف شود می توانید بر روی آیکون  stop تپ کنید .

ترفند Zoom : فایل ویدیویی در کجا ذخیره می شود ؟

پس از اتمام تماس اپلیکیشن زوم فایل ویدیویی را به طور خودکار در پوشه که قبلا شما به عنوان محل ذخیره انتخاب کرده اید ، ذخیره می شود و شما می توانید با مراجعه به پوشه مورد نظر به فایل ویدیویی دسترسی پیدا کنید .

zoom
zoom

ترفند Zoom : چه کسانی اجازه ضبط تماس را دارند ؟

کسانی که به عنوان میزبان در تماس قرار دارند در صورت دلخواه می توانند مجوز ضبط تماس را به دیگران کاربران بدهند ، برای این کار فقط کافی است

 1. در هنگام جلسه بر روی Manage participants کلیک کنید .
 2. نام شرکت کنندگان در تماس را لمس کنید .
 3. گزینه more را انتخاب کنید .
 4. سپس Allow record را انتخاب کنید .

با این عمل شرکت کنندگان می توانند تماس ها را در صورت دلخواه ضبط کنند ، توجه داشته باشید اگر شما این اجازه را به شرکت کنندگان ندهید ، آن ها از ضبط تماس ها محروم می شوند .

البته شرکت کنندگان می توانند برای ضبط از برنامه های متفرقه استفاده کنند مانند : video solo که در این صورت نیازی به مجوز میزبان نیست .

ترفند Zoom  : آموزش قرار دادن تصویر پشت زمینه تماس ها

ممکن است در حین تماس های تصویری ، صحنه پشت شما مناسب یک جلسه کاری نباشد و شما دوست نداشته باشید آن صحنه را با دیگران به اشتراک بگذارید . اپلیکیشن زوم با قرار دادن بک گراند های مختلف این مشکل را حل کرده است و شما کافی است تصویر پشت زمینه خود را انتخاب کنید تا در حین تماس تصویری ، تصویر در پشت شما قرار بگیرد و به جای اتاق بهم ریخته ی شما تصاویری از جمله وسایل خانه ، اقیانوس و سطح شهر و … به نمایش گذاشته  شود .

برای این منظور کافی است :

 1. به تنظیمات setting بروید .
 2. زمینه مجازی vitual Background مورد نظر خود را انتخاب کنید .
 3. تصویر مورد نظر خود را از کتابخانه انتخاب کنید .
 4. در صورتی که تصویر دلخواه خود را انتخاب نکردید می توانید بر روی آیکون افزودن کلیک کنید و ویدیو یا تصویر دلخواه خود را اضافه کنید .
 5. مشاهده می کنید که پس از انتخاب بک گراند پشت شما کاملا پوشیده می شود .
برنامه کنفرانس زوم
برنامه کنفرانس زوم

ترفند Zoom : آموزش تعیین پیش بینی جلسات

در اپلیکیشن زوم به شما کاربران عزیز این امکان داده می شود که تاریخ جلسات خود را از قبل تعیین کنید و تا جلسه و کنفرانس شما در زمان تعیین شده برگزار شود . این ویژگی به شما کمک می کند تا جلسات مهم را فراموش نکنید .

برای استفاده از این ویژگی کاربردی فقط کافی است :

در صفحه اصلی بر روی schedule کلیک کنید .

در این قسمت شما باید علاوه بر نام جلسه ، تعیین زمان ، تاریخ و مدت زمان آن را تعیین کنید .

قسمت بعدی meeting ID است که شما در قسمت باید مشخص کنید که جلسه شما شخصی ( personal Meeting ID) و یا کاری ( Generate Automatically) است .

برای امنیت بیشتر می توانید برای جلسه خود پسوردی را انتخاب کنید .

پس از انجام تنظیمات دلخواه بر روی schedule انتخاب کنید و با این عمل اطلاعات وارد شده ذخیره می شود .

موارد مورد نیاز برای برقراری تماس ها

 • این برنامه امکان نصب بر روی کامپیوتر و تلفن ها هوشمند را دارد .
 • در صورت اتصال با کامپیوتر از طریق وب کم و در صورت اتصال با تبلت و یا تلفن های هوشمند  از دوربین آن ها می توان تماس برقرار کرد .
 • در صورت اتصال به کامپیوتر نیاز به میکروفن است .
 • کلیه ی تماس ها در این اپلیکیشن کاربردی نیازمند به اینترنت است .
 • اشتراک گذاری صفحه در اپلیکیشن زوم

این اپلیکیشن ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را نسب به برنامه های دیگر برتری می بخشد ، یکی از این ویژگی ها به اشتراک گذاشتن صفحه در حین تماس است که این ویژگی بسیار پر کاربرد است ، در صورتی که شما میزبان جلسات هستید در پایین صفحه screen share را انتخاب کنید . سپس صفحه ای را که می خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید سپس بر روی گزینه share کلیک کنید . میزبان می تواند با انتخاب Stop share اشتراک گذاری را متوقف کند .

ممکن است شرکت کنندگان نیز نیاز داشته باشند که صفحه ای را به اشتراک بگذارند به این منظور میزبان باید مجوز های لازم را بدهد .

برای انجام این امر کافی است :

 1. میزبان باید پیکان کنار screen share را انتخاب کند .
 2. سپس از منویی که به نمایش گذاشته شده باید گزینه advanced sharing options را انتخاب کنید .
 3. در این قسمت باید انتخاب کنید چه کسی صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارد .
 4. نکته جالب این است که چند شرکت کننده می توانند هم زمان صفحات خود را به اشتراک بگذارند .

مشاهده کردید که شما می توانید تنظیمات زوم را با یک سری ترفند های ویژه شخصی سازی کنید و از امکانات موجود نهایت لذت را ببرید .

ترفند Zoom
ترفند Zoom

امکان بی صدا کردن تماس ها

هم میزبان و هم شرکت کنندگان موجود در تماس می توانند با انتخاب آیکون صدا (mute) تماس خود را بی صدا کنند و با لمس دوباره ی آن تماس خود را با صدا کنند .

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.