آموزش چندین روش جذب و افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

شبکه اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در کشور ما محسوب می‌شود و هدف بسیاری از کاربران افزایش فالوور های خود در این اپ به صورت واقعی است. بسیاری افراد با استفاده از نرم افزارهای مختلف سعی در افزایش فالوور های خود دارند اما این نوع فالوور ها غالباً غیرفعال بوده و ارزش چندانی به پیج شما اضافه نخواهند کرد. در ادامه روش‌هایی گفته خواهد شد که شما را قادر می‌سازند تا بدون استفاده از هیچ برنامه جانبی فالوور های فعال و واقعی جذب کنید. اگر به اندازه کافی به دنبال روش‌های افزایش فالوور گشته باشید قطعاً به پیشنهادهای برخورد کرده‌اید که در قبال مبلغی پول برای شما فالوور جذب می‌کنند. در این پست به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به صورت رایگان فالوور واقعی جذب کنید. این آموزش شامل نکاتی است که با رعایت آن‌ها شما قادر خواهید بود در مدت کوتاهی پیج خود را پیشرفت دهید. پس با ما همراه باشید.

افزایش فالور واقعی
افزایش فالور واقعی

در دیگر شبکه‌های اجتماعی فعال باشید:

تبلیغ در دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در افزایش تعداد فالوور شما نقش مهمی را ایفا کند. قرار دادن پست‌هایتان در دیگر شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا کاربران بیشتری به صفحه شما سر بزنند و شما را دنبال کنند. سعی کنید در گروه‌ها و کانال‌های تلگرام، توییتر و … لینک پست‌هایتان را قرار دهید. اگر بتوانید برای تبلیغ صفحه خود هزینه کنید قطعاً روند پیشرفت شما سریع‌تر خواهد شد اما شما می‌توانید این کار را به صورت رایگان در گروه‌های عمومی نیز انجام دهید. همچنین از دوستان خود بخواهید تا پست‌های شما را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارند.

فعالیت در شبکه های اجتماعی
فعالیت در شبکه های اجتماعی

هشتگ های درست راه جذب فالوور واقعی:

برای داشتن یک پیج حرفه‌ای باید سعی کنید از هشتگ ها به خوبی استفاده کنید. الگوریتم اینستاگرام با توجه به هشتگ ها می‌تواند پست‌های شما را در اکسپلور به نمایش بگذارد. همینطور کاربرانی که اقدام به سرچ یک هشتگ خاص می‌کنند، شانس این را خواهند داشت تا پست شما را ببینند و به جمع فالوور های شما بپیوندند. باید سعی کنید هشتگ های محبوبی که به پست شما مربوط هستند را یافته و درج کنید. استفاده بیش از حد از هشتگ ها نیز تأثیر منفی خواهد داشت و در این مورد باید بسیار دقیق عمل کنید.

# هشتگ در اینستاگرام
# هشتگ در اینستاگرام

استفاده از Geotag  بسیار مهم است!

تگ‌های منطقه‌ای نیز می‌توانند برای مهم واقع شوند. بسیاری از کاربران اقدام به سرچ پست‌ها از طریق این تگ‌ها می‌کنند. اغلب دیده می‌شود که ادمین ها از استفاده از Geotag  پرهیز می‌کنند اما باید توجه کنید که این موضوع می‌تواند افزایش فالوور های شما را تسریع کند. همچنین اینستاگرام به شکل خودکار پست‌هایی که دارای Geotag  مناسب هستند را در اکسپلور به کاربرها پیشنهاد خواهد داد.

اهمیت کپشن مناسب برای افزایش فالوور:

کپشن مناسب می‌تواند در کسب فالوور رایگان نقش مهمی را ایفا کند. سعی کنید از قرار دادن کپشن های طولانی پرهیز کنید. قطعاً بسیاری از کاربران حوصله مطالعه یک پست طولانی را نخواهند داشت. از نوشتن جملات طولانی خودداری کنید. از علائم نگارشی به درستی استفاده کنید تا به خوانایی کپشن شما افزوده شود. سعی کنید فرمت دقیقی را برای کپشن های خود به کار ببرید و تمامی پست‌هایتان از یک فرمت خاص پیروی کند. همیشه سعی کنید علاوه بر تصویر مناسب، اطلاعات بیشتری نیز در کپشن در اختیار کاربر قرار دهید. خود را به جای کاربر قرار دهید. اگر شما می‌خواستید یک صفحه را دنبال کنید چه ویژگی‌هایی در کپشن شما را راضی نگاه می‌داشت؟

راز افزایش فالوور واقعی به صورت رایگان، استفاده از ویدیو و Reels:

همه ما اینستاگرام را به عنوان شبکه اجتماعی تصاویر به خاطر داریم اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های این اپ ویدیوها است. بسیاری کاربران ساعت‌ها به تماشای ویدیوهای مختلف می‌پردازند. با داشتن ویدیوهای مناسب و کافی در پیج تان می‌توانید در اکسپلور دیده شوید و کاربران را مجاب کنید که پیج شما ارزش فالو کردن را دارا است. برای مثال اگر شما اقدام به انتشار ویدیوهای آموزشی می‌کنید، باید هدف شما قرار گرفتن در اکسپلور باشد تا طرفداران این موضوع به پیج شما وارد شوند. سعی کنید در ویدیوهای خود از کاربران درخواست کنید که پیج شما را دنبال کنند. یادآوری این نکته در ویدیوها باعث خواهد شد که کاربران اکسپلور از پیج شما به راحتی عبور نکنند. همچنین به کار گرفتن یک قالب و موضوع مشخص برای ویدیوهایتان در روند پیشرفت شما مؤثر خواهد بود.

Reels و ویو در اینستاگرام
Reels و ویو در اینستاگرام

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب اینستاگرام Reels  است. این قابلیت ادیت های جذابی را برای شما به همراه خواهد آورد. اگر نمی‌دانید چگونه از این ابزار استفاده کنید حتماً به یادگیری آن اقدام کنید. ویدیوهای کوتاه 15 ثانیه‌ای Reels می‌توانند در بخش اکسپلور قرار بگیرند و برای شما فالوور واقعی و رایگان به ارمغان آورند.

افزایش فالوور واقعی از طریق قرار دادن استوری:

یکی دیگر از فرمت‌های اشتراک محتوای اینستاگرام که باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید استوری است. اینستاگرام و ربات‌هایش پیج شما را از چندین جنبه بررسی می‌کنند و فعالیت همه جانبه برای دیده شدن پیج شما مهم خواهد بود. پس سعی کنید استوری های مداوم و مفید قرار دهید. برای مثال می‌توانید در ارتباط با پست‌های بعدی خود نظرسنجی بگذارید و یا اطلاع رسانی‌های مختلفی را از طریق بخش استوری پیج تان انجام دهید. استفاده کردن از تگ‌های مکانی و هشتگ نیز در استوری بسیار مفید خواهند بود. سعی کنید هشتگ های خود را با توجه به ترند های جدید موضوع پیج تان انتخاب کنید. برای مثال اگر پیج شما در زمینه فوتبال فعالیت می‌کند استفاده از هشتگ های مربوط به نقل و انتقالات داغ قطعاً در افزایش بازدید شما مؤثر خواهد بود.

افزایش فلوئر با استوری
افزایش فلوئر با استوری

نکته دیگری که بالاتر اشاره شد زیبایی و نظم داخلی پیج شما است. سعی کنید از بخش هایلایت پیج خود استفاده کنید و آن‌ها را به شکل منظم و دقیق تنظیم کنید. بدین گونه می‌توانید کاربران را راهنمایی کنید و کاربران در بدو ورود به صفحه شما احساس بهتری خواهند داشت.

به زمان بندی پست‌های خود دقت ویژه‌ای داشته باشید:

یکی از نکاتی که اینستاگرام به آن توجه می‌کند زمان بندی پست‌های شما است. شما باید پست‌های خود را از نظر کمی و کیفی متعادل نگاه دارید تا توسط اینستاگرام به دیگران پیشنهاد شوید. در سال 2018 اینستاگرام اعلام کرد که آخرین پست شما برای ربات‌های اینستاگرام مانند یک پرچم می‌ماند. اینستاگرام با پیشنهاد آن به دیگران بازخوردهای مربوط به آن را می‌سنجند. اگر آن پست بتواند تعداد مناسبی لایک و کامنت را دریافت کند دیگر پست‌های شما نیز به دیگران پیشنهاد خواهند شد. شما باید سعی کنید پست‌های خود را به گونه‌ای زمان بندی کنید که بتوانند تعداد مناسبی بازخورد بگیرند. برای مثال در اواسط نیمه شب که تعداد کمتری کاربر آنلاین هستند شما کمتر بازخورد خواهید گرفت. همینطور سعی کنید به پست‌های خود زمان دهید تا به اندازه کافی دیده شوند، سپس پست‌های جدید آپلود کنید.

بهترین زمان پست در اینستاگرام
بهترین زمان پست در اینستاگرام

تعداد و زمان بندی پست‌ها از نظر تعامل با کاربر نیز اهمیت خواهد داشت. قطعاً شما به عنوان یک کاربر علاقه ندارید که تایم لاین شما پر از پست‌های یک پیج خاص شود. انتشار پست‌های زیاد برای کاربران آزار دهنده خواهد بود و تعداد لایک و کامنت شما را پایین خواهد آورد. این موضوع حتی می‌تواند باعث آنفالو های زیادی برای پیج شما شود. این بازخوردهای منفی می‌توانند از پیشرفت پیج شما به شکل جدی جلوگیری کنند.

صفحه‌تان را خاص نگه دارید:

داشتن صفحه‌ای که از نظر بصری متفاوت و زیبا باشد می‌تواند کاربران را ترغیب کند تا شما را دنبال کند. یکی از ویژگی‌هایی که هر کاربر برای دنبال کردن یک صفحه در نظر می‌گیرد ظاهر پست‌های آن است. سعی کنید محتوایی که تولید می‌کنید از نظر ظاهری نیز مناسب باشد. قطعاً پست کردن عکس‌های بی کیفیت با قالبی نابهنجار باعث خواهد شد تا کاربران تمایلی برای فالو کردن شما نداشته باشند. همچنین توجه داشته باشید که عکس پروفایل صفحه شما نقش مهمی در زیبایی صفحه‌تان ایفا خواهد کرد.

داشتن قالبی خاص فالوور واقعی و رایگان را برای صفحه شما به ارمغان خواهد آورد. با طراحی یک قالب زیبا برای پست‌هایتان نظم خوبی به صفحه شما خواهد بخشید و پست‌ها چشم نواز تر به نظر خواهند رسید. شما می‌توانید با جست و جوی چند دقیقه‌ای در اینترنت قالب مناسب را برای پست‌های خود یافته و آن را به کار بگیرید.

صفحه خاص در اینستاگرام
صفحه خاص در اینستاگرام

از  IGTV به خوبی استفاده کنید:

نکاتی که در بالا ذکر شد می‌توانند پیشرفت پیج شما را تسریع کنند. یکی دیگر از مواردی که رعایت آن بسیار مفید خواهد بود بخش IGTV می‌باشد. این بخش می‌تواند این قابلیتی برای شما فراهم کند تا ویدیوهای طولانی‌تری را منتشر کنید. نادیده گرفتن IGTV چندان گزینه مناسبی برای پیج شما نخواهد بود. اگر ویدیوهای IGTV با کیفیتی منتشر کنید قطعاً با بازخورد مناسب و افزایش فالوور مواجه خواهید شد.

و در نهایت

افزایش فالوور واقعی و رایگان راه یک شبه نیست و نمی‌توان دنبال کنندگان فعالی را در مدت کوتاهی به پیج آورد. شما می‌توانید با رعایت نکات بالا پیج خود را پیشرفت دهید. سعی کنید در هیچ چیز افراط نکنید و صبور باشید. تنها چیزی که باید بسیار بر روی آن حساس باشید کیفیت و زمان بندی صحیح پست‌هایتان است. اگر یک صفحه را به تازگی باز کرده‌اید نباید انتظار داشته باشید که در چند هفته هزاران فالوور واقعی جذب کنید.

یک نظر

  1. مفید و کاربردی

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.