آموزش روش های حل مشکل زنگ نخوردن تماس واتساپ

زنگ نخوردن تماس واتساپ از جمله مشکلات رایج اندرویدی هاست . این برنامه در ایران به خصوص بعد از ماجرای فیلترینگ همگانی تلگرام توانست بین مردم به محبوبیت برسد. برنامه ی واتساپ بیشتر مخصوص بر قراری تماس های صوتی اینترنتی است همان طور که از آیکون برنامه مشخص است اما از آن برای پیام رسانی هم استفاده می شود با وجود اینکه امکانات پیام رسانی صرف این برنامه چندان تعریفی ندارد. شما می توانید برنامه ی واتساپ را کاملا رایگان دانلود کنید و آن متناسب با هر نوع سیستم عامل است همچنین برای استفاده از آن احتیاجی به اتصال فیلتر شکن ندارید به همین منظور در هنگام استفاده از آن حجم دیتای کمتری استفاده می کنید در ضمن این برنامه به خوبی می تواند با سیستم عامل های ضعیف نیز هماهنگ شود و بعد بدون وجود مشکلی از بابت قدرت سیستم عامل به شما خدمت رسانی کند.

اپلیکیشن واتساپ
اپلیکیشن واتساپ

زنگ نخوردن تماس واتساپ : قدم اول

قبل از اینکه جلوتر بروید و ادامه ی متن را بخوانید ابتدا لازم است تلفن هوشمند خود را چک کنید و یک سری نکات اولیه را بررسی کنید. اول اینکه آیا شما نوتیفکشن (Notifications) برنامه ی واتساپ را فعال کرده اید یانه؟ اگر شما نوتیفکشن برنامه ای را فعال نکرده باشید اعلانات آن برنامه تا زمانی که درون صفحه ی برنامه نباشید برای شما به نمایش در نمی آید و طبعا شما نمی توانید در جریان تماس های واتساپ خود قرار بگیرید. برای بررسی فعال بودن نوتیفکشن لازم است ابتدا به قسمت تنظیمات تلفن خود وارد شده و سپس با انتخاب آیکون نوفیکشن به لیست برنامه های خود دسترسی پیدا کنید حال از میان آن ها برنامه ی واتساپ را بیابید و در صورتی که نوتیفکشن آن غیر فعال است آن را فعال کنید.

نکته ی دیگری که لازم است حتما آن را بررسی کنید فعال بودن آلارم تماس از سمت خود برنامه ی واتساپ است بدین منظور وارد برنامه ی واتساپ شوید سپس علامت سه نقطه ی بالا سمت راست برنامه را لمس کنید و وارد قسمت تنظیمات یا settings شده سپس از لیست جدید قسمت notifications را انتخاب کنید. شما در این قسمت می توانید آلارم های لازم برای پیام ها و یا تماس ها را فعال و تنظیم کنید برای تنظیم آلارم های مربوط به تماس به قست calls رفته و به کمک آیتم هایی مانند Ringtone و Vibrate آهنگ زنگ و لرزش را در حین برقراری تماس های واتساپی تان فعال و تنظیم کنید.

همچنین ابتدا چک کنید که اتصال اینترنت شما برقرار است یا نه همان طور که بدیهی است اگر در حین دریافت تماس اتصال به اینترنت شما برقرار نباشد شما آلارمی از بابت تماس ها دریافت نمی کنید و بعد از برقراری اتصال برای شما نشان داده می شوند واضح است در صورتی که بسته ی اینترنت شما یا وای فای شما حجم دیتا نداشته باشد نیز شما نمی توانید متوجه آلارم ها و پیام ها شوید پس فراموش نکنید که این ها را نیز مورد توجه قرار دهید.

زنگ نخوردن تماس واتساپ : DO NOT DISTURB

شاید تا به حال به این نوشته و آیتم در تلفن هوشمند خود برنخورده باشید یا حتی اصلا به آن توجه هم نکرده باشید اما باید بدانید که این گزینه بسیار حیاتی و مهم است و نیازمند توجه همه جانبه ی شما است. آیتم Do Not Disturb ویژگی ای است که با مدیریت تماس های اینترنتی شما سروکار دارد .اگر می خواهید که به واسطه ی تلفن هوشمند خود تماس های اینترنتی برقرار کنید لازم است که ابتدا حتما این آیتم را غیر فعال کنید.

در اغلب تلفن های هوشمند شما بعد از نصب برنامه هایی که قابلیت تماس صوتی دارند با دادن مجوز های لازم در همان ابتدا امکان تماس را برقرار می کنید اما باز هم در برخی از موارد لازم است که حتما به طور مجزا این آیتم را غیر فعال کنید تا امکان تماس اینترنتی برای شما فراهم شود. برای بررسی این آیتم لازم است که ابتدا به بخش تنظیمات یا settings تلفن هوشمند خود بروید و سپس وارد بخش sound یا صدا شوید و سپس گزینه ی Do Not Disturb را از حالت فعال دربیاورید و غیر فعال کنید. به واسطه ی وجود این آیتم شما می توانید تماس های خود را مدیریت کنید و در مواقعی می تواند بسیار از جهت برقراری امنیت در مورد تلفن هوشمندتان موثر و کارآمد باشد.

واتس اپ
واتس اپ

همینطور ببینید : شکار پیغام ها: چگونه پیام حذف شده واتساپ را در اندروید ببینیم؟

زنگ نخوردن تماس واتساپ : Force Stop

یکی از راه حل های اساسی همه ی ما برای برطرف کردن مشکلات سیستمی خاموش روشن کردن دستگاه و یا ریست کردن آن است. این راه حل نیز به نوعی همان ریست کردن کردن برنامه است و می تواند مشکلات کلیدی درون برنامه را از بین ببرد اما سعی کنید خیلی هم از این امکان ذوق زده نشوید و مدام از آن استفاده نکنید .برای استفاده از این ویژگی کافی است که وارد منوی تلفن هوشمند خود شوید و سپس آیکون برنامه ی واتساپ را لمس کرده و چند ثانیه نگه دارید پنجره ی کوچکی برای شما نمایش داده می شود که لازم است شما از درون آن گزینه ی App Info یا همان اطلاعات برنامه را انتخاب کنید و در نهایت در صفحه ی باز شده با انتخاب گزینه ی Force Stop .

زدن گزینه ی تائید مشکلات احتمالی موجود در برنامه را برطرف کنید .یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید برای Force Stop کردن از آن استفاده کنید رفتن به قسمت تنطیمات (setting) همین برنامه ی واتساپ و انتخاب گزینه ی کمک یا Help و در نهایت انتخاب گزینه ی App Info و تایید Force Stop است. هر دوی این راه ها می توانند به شما در به اصطلاح ریست کردن و برطرف کردن مشکلات برنامه کمک کند همان طور که پیش تر نیز تذکر داده شد در استفاده از این ویژگی زیاده روی نکنید. با این ترفند مشکل زنگ نخوردن تماس واتساپ را حل کنید.

نکته: در نسخه های به روز رسانی شده ی واتساپ ممکن است شما نتوانید به کمک تنظیمات و اطلاعات خود برنامه Force Stop را انجام دهید .در صورتی که از آخرین نسخه ی واتساپ استفاده می کنید و قصد اعمال این راه حل را برای حل مشکل خود دارید به شما توصیه می شود به قسمت تنظیمات تلفن هوشمند خود بروید در لیست باز شده ی برنامه ها در آیتم Apps برنامه ی واتساپ را انتخاب کنید و سپس می توانید به گزینه ی Force Stop دسترسی پیدا کنید و آن را اعمال کنید.

زنگ نخوردن تماس واتساپ
زنگ نخوردن تماس واتساپ

زنگ نخوردن تماس واتساپ : حافظه ی مشکل ساز

اگر دقت کرده باشید بلافاصله بعد از اینکه یک برنامه را برروی تلفن هوشمند خود نصب می کنید یک پوشه دقیقا با اسم همان برنامه در مدیریت فایل های شما ایجاد می شود. در آن پوشه اطلاعات برنامه ذخیره می شود .در حوزه ی برنامه های ارتباط جمعی مانند همین واتساپ در پوشه ی مربوطه اطلاعاتی مانند تصاویر ٬وویس ها و به طور کلی تمام داده های مربوطه ذخیره می شود .این فایل های حافظه که به اصطلاح به آن کَش برنامه می گویند به منظور افزایش سرعت و بهره وری برنامه ها به وجود می آیند و همان حافظه ی مجزای برنامه هستند که اطلاعات را مجزا دسته بندی می کنند.

اتفاقی که به مرور زمان می افتد این است که شما با استفاده از برنامه داده هایی تولید می کنید که فضای این حافظه را پر می کند با بروز این اتفاق این حافظه که قرار بود به بهبود برنامه کمک کند حالا مشکل ساز می شود چرا که دیگر فضایی وجود ندارد که از داده های فعالیت های شما پشتیبانی کند و همین باعث می شود که برنامه ی شما نتواند به خوبی امکانات را برای شما فراهم کند. به منظور برطرف کردن این مشکل کافی است که این حافظه را پاک کنید. قبل از پاک کردن حافظه ابتدا فایل هایی را که مربوط به این برنامه هستند و قصد نگهداری آن ها را دارید با توجه به نوع فایل در گالری یا اسناد یا هر جای دیگر ذخیره کنید تا بعد از پاک کردن کش اطلاعات مورد نظر و مهم خود را از دست ندهید.

حال ابتدا به قسمت تنظیمات یا setting تلفن هوشمند خود بروید. در لیست تنظیمات به قسمت App بروید .در برخی از تلفن های هوشمند شما می توانید در همین مرحله به لیست برنامه های خود دسترسی پیدا کنید اما در برخی از آن ها باز لازم است در لیست باز شده روی گزینه ی Apps را لمس کنید تا به لیست برنامه ها دسترسی بیابید. بعد از مشاهده ی لیست برنامه ها بگردید و آیکون برنامه ی واتساپ را پیدا کنید. در صفحه ی جدید که برای شما باز می شود گزینه ی Storage را انتخاب کنید و در نهایت با انتخاب گزینه ی CLEAR CACHE حافظه ی برنامه را پاک سازی کنید. این اقدام از دو جهت مهم است یک اینکه می تواند فضای حافظه ی تلفن هوشمندتان و همچنین فضای حافظه ی برنامه را پاک سازی و به اصطلاح خالی کند که موجب کارآمدی بیشتر و همین طور افزایش سرعت پاسخ گویی و ارائه ی خدمات تلفن هوشمند و برنامه می شود و دو باعث می شود اگر محتوایی ویروسی و خطرناک برای سیستم عامل شما توسط برنامه وجود داشت با این کار از بین برود.

تریلر 1

تریلر 2

زنگ نخوردن تماس واتساپ : باگ های قدیمی

گاهی اوقات ممکن است این مشکل زنگ نخوردن برای تماس ها به شکل ریشه ای از باگ ها و مشکلات نرافزاری برنامه باشد. در اینجور مواقع شما باید صبر کنید تا نسخه ی جدید و به روز رسانی شده ی برنامه به شما ارائه شود که به طور حتم در آن نسخه دیگر این مشکل وجود ندارد. برنامه ی واتساپ از آن دست برنامه هایی است که در هنگام انتشار نسخه ی جدید به شما پیام می دهد و شما می توانید به سادگی توسط خود برنامه به روزرسانی را انجام دهید اما اگر پیامی برای شما دال بر آپدیت برنامه نیامده است کافی است وارد برنامه ی گوگل پلی خود شوید سپس به کمک سه خط افقی بالای صفحه و سمت چپ به منوی گوگل پلی دسترسی پیدا کنید و با انتخاب گزینه ی My apps & games به لیست برنامه های خود که نیاز به آپدیت دارند دسترسی بیابید حال کافی است آیکون برنامه ی واتساپ را بیابید و سپس با لمس کادر روبه روی آن که واژه ی Update درونش نوشته شده است برنامه را به روز رسانی کنید.

راه ساده تر آن است که در قسمت جست وجوی برنامه ی گوگل پلی WhatsApp را جست و جو کنید و سپس صفحه ی آن را باز کرده و گزینه ی آپدیت را لمس کنید تا به روزرسانی انجام شود. ممکن است خیلی از افراد در حین منتشر شدن نسخه های به روزرسانی برنامه ها اطلاعات آن ها را مطالعه کنند و بعد با ندیدن آیتم ها و امکانات جدید لزومی به آپدیت برنامه ی خود نبینند اما باید بدانید که انجام به روزرسانی های منظم و به موقع باعث حفظ عملکرد مثبت برنامه می شود و از بروز اشکالات نرم افزاری در هر برنامه جلوگیری می کند. پس بهتر است که برنامه ای منظم برای به روزرسانی برنامه های خود داشته باشید.

زنگ نخوردن تماس واتساپ
زنگ نخوردن تماس واتساپ

بخوانید : واتساپ تحت وب برای استفاده در کامپیوتر

جمع امتیازها: 1 میانگین: 5

همینطور بررسی کنید

فرستادن پیام خالی در واتس اپ

چگونه پیام خالی در واتساپ اندروید ارسال کنیم؟

پیام رسان واتساپ در کنار تلگرام پرکاربرد ترین، مسنجرها در ایران هستند وقتی می خواهید …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *