آموزش 3 روش مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی های اندروید

امروزه استفاده از تلفن‌‌های ‌همراه به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره افراد تبدیل شده است. گوشی‌های‌ موبایل (و شبکه‌های داده ای که با آنها رشد کرده اند) شیوه زندگی ما را با هزاران روش مختلف به شدت تغییر داده اند و  این امر موجب استفاده بسیار بالا از تلفن‌های همراه در طول روز شده است. گپ‌ و گفت با دوستان، گشت و گذار در شبکه‌‌های اجتماعی، بازی‌های آنلاین و … از جمله فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ای هستند که زمان زیادی از وقت کاربر را به خود اختصاص می‌دهند. بنابراین لازم است مدت زمان استفاده از موبایل مدیریت شود. در ادامه قصد داریم به معرفی 3 روش مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی های اندروید بپردازیم. اگر شما هم احساس می‌کنید نیاز به مدیریت زمان استفاده از موبایل برای خود و یا حتی فرزدانتان دارید این مقاله می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی
مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی

مدیریت مدت زمان استفاده از گوشی

استفاده از بخش Power Usage در سیستم عامل اندروید

یکی از بهترین روش ها برای فهمیدن مدت زمان استفاده از گوشی های اندروید استفاده از گزینه Power Usage می‌باشد. Power Usage یکی از کاربردی ترین بخش های تنظیمات اندروید می‌باشد. در اکثر نسخه های اندروید، با استفاده از این گزینه می‌توانید لیستی از همه برنامه ها، نمودار مصرف باتری آنها و همچنین مدت زمان استفاده از موبایل را مشاهده کنید.

power usage
power usage

برای استفاده از بخش Power Usage ابتدا وارد قسمت Settings موبایل شوید. از لیست باز شده بخش Battery را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. سه نقطه بالای صفحه را لمس کنید  و روی Battery Usage ضربه بزنید. مجدداً در صفحه باز شده روی سه نقطه گوشه صفحه کلیک کنید و درنهایت گزینه Show full device usage را انتخاب کنید. می‌توانید به راحتی نمودار مصرف باتری موبایل و مدت زمان استفاده از آن را مشاهده کنید. عیب بزرگ این روش این است که دستگاه تنها از آخرین زمانی که گوشی موبایل به‌طور کامل شارژ شده میزان مصرف باتری و مدت زمان را نشان می‌دهد. برای اطلاع از مدت زمان استفاده روزانه از تلفن همراه نیاز به نصب اپلیکیشن‌های مرتبط دارید. در ادامه 2 اپلیکیشن میزان استفاده
از تلفن همراه و توضیحات مربوط به آنها ارائه شده است. با ما همراه باشید.

بررسی میزان استفاده روزانه از موبایل با اپلیکیشن  Quality Time

Quality Time
Quality Time

برای یک انسان بزرگسال بسیار دشوار است که خود را به استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت فقط در صورت لزوم عادت دهد. ساعت‌ها فیلم و سریال تماشا کردن، بازی کردن، فعالیت در شبکه های اجتماعی و  انجام سایر کارها را کنار بگذارد. اگر شما چنین قصدی دارید باید گفت که بلافاصله از شر آن خلاص نخواهید شد، برای این منظور، نیاز به مشاهده یک برنامه منظم از میزان استفاده خود و کاهش تدریجی آنها دارید.

برنامه Time Quality به سازماندهی چنین کارهایی به شما کمک می کند. این برنامه اطلاعات کاملی را در مورد اینکه مدت زمان استفاده از موبایل،

میزان استفاده از هر اپلیکیشن، تعداد دفعات باز کردن قفل دستگاه، اینکه
بیشترین دسترسی به کدام برنامه ها بوده است و غیره را ارائه می‌دهد.

Quality Time
Quality Time

با استفاده از Quality Time لازم نیست خود را برای ترک عادت استفاده بالا از موبایل محدود کنید! Quality Time فعالیت های شما را رصد و ثبت می کند، که از آن آمار برای یک ساعت، یک روز، یک هفته جمع آوری می شود. با توجه به اطلاعات دریافت شده، می توان نتیجه گرفت که آیا تلفن برای کارهای مفید و ضروری استفاده شده است یا خیر؛ که اگر جواب خیر بود می‌بایست استفاده خود را از تلفن همراه محدود کنید. برای انجام این کار، ابزارهای ویژه ای در Quality Time وجود دارد:

هشدار زمان: اگر استفاده خیلی بالایی از تلفن همراهتان داشته اید، زمانی که بخواهید آن را بردارید، روی صفحه دستگاه اخطاری را مشاهده می کنید که می‌گوید شما از میزان مجاز کار با دستگاه فراتر رفته اید.

Break: برنامه تعداد ساعات کار با دستگاه را برای هر اپلیکیشن به طور مستقل محاسبه می کند و به محض تمام شدن کار تلفن را در یک زمان مشخص که توسط کاربر تنظیم می‌شود مسدود می کند.

قفل شخصی: با استفاده از این قابلیت کاربر می‌تواند یک بازه زمانی مشخص را تعیین کند تا در آن Quality Time استفاده از موبایل را مسدود کند و به کاربر اجازه ورود تا زمان پایان را ندهد. برای مثال به محض اینکه کاربر بخواهد تلفن را در دست بگیرد ، می فهمد که هیچ راهی برای ورود وجود ندارد زیرا تلفن هوشمند برای مدتی قفل شده است و باید حدود 4 ساعت (پیش فرض خود برنامه) یا بیشتر از آن صبر کند. این بخش قابلیت شخصی‌سازی و اسم‌گذاری نیز دارد.

علاوه بر سه گزینه بالا، کاربر می تواند پیام های خودکار را مسدود کند تا در زمان استراحت و یا برعکس در بازه مسدود شدن به منظور پاسخگویی به تماس ها و پیامک های مربوط به کار ، اختلالی ایجاد نکنند.

Quality Time برای دوستداران مدیریت زمان شخصی برنامه‌ای کاملاً رایگان و مناسب است. همچنین گزارش فعالیت های روزانه شما درقالبی بصری و جذاب به صورت “جدول زمانی” از صبح تا شب برای هر تاریخ مشخص نمایش داده می شود و کار با آن بسیار آسان می‌باشد. اگر برای مدیریت زمان استفاده از دستگاهتان یک برنامه همه‌کاره با محیط ساده را ترجیح می‌دهید، Quality Time بهترین گزینه است.

تریلر 1

تریلر 2

مدیریت زمان استفاده از گوشی های اندروید با استفاده از اپلیکیشن App Usage

App Usage
App Usage

استفاده از برنامه قدرتمند App Usage  برای سیستم عامل اندروید آسان ترین کاربرد و درعین‌حال قدرتمند ترین مدیریت برنامه را دارد. قابلیت های متنوع و  بسیار کاربردی اپلیکیشن App Usage عبارت اند از:

مشاهده سابقه استفاده از برنامه های تلفن همراه

این اپلیکیشن زمان استفاده از تک تک برنامه هایی که با آنها سروکار داشته اید را با جزئیات به شما نمایش می‌دهد و اینگونه به شما در مقایسه بالاترین و پایین‌ترین میزان مصرف برنامه ها کمک می کند.

بررسی سابقه باز کردن قفل صفحه

با نصب App Usage می توانید مجموعه ای از تعداد دفعاتی که دستگاه موبایل خود را چک کرده اید در اختیار داشته باشید و  با بررسی آنها تعداد این دفعات را با حذف موارد غیرضروری کاهش دهید.

جمع بندی کلی سابقه فعالیت

قابلیت جمع بندی به شما این امکان را می دهد تا تمام زمانی را که برای استفاده از برنامه های مختلف با تلفن همراه یا تبلت خود کار کرده اید را جمع بزنید و یک میانگین کلی از مدت زمان استفاده دستگاه خود داشته باشید.

سابقه اعلان ها

App Usage با اندازه‌گیری بازه زمانی که برنامه ها در آن اعلان ارسال کرده اند می تواند پراعلان ترین و کم اعلان ترین برنامه ها را مشخص کند. وجود این قابلیت برای تشخیص اینکه کدام یک از برنامه ها شما را بیشتر به سمت چک کردن پیام ها ترغیب می کند بسیار کاربردی است.

نمودار مصرف باتری

برنامه App Usage  نمودار مصرف باتری را برای کاربر خود نمایش می دهد و اینگونه به تشخیص پرمصرف ترین اپلیکیشن ها که موجب تخلیه سریع باتری می شوند نیز کمک می کند و کاربر پس از بررسی این برنامه ها می تواند درصورت کاربردی و ضروری نبودن آنها، اقدام به حذفشان کند.

App Usage
App Usage

یادآوری استفاده بیش از حد مجاز

اگر شما از میانگین استفاده خود و مدت زمان مجاز استفاده از تلفن همراه زمان بیشتری را صرف کار با دستگاه خود کرده اید App Usage با ارسال پیامی در این باره به شما هشدار می دهد تا کمی استراحت کنید و استفاده از دستگاهتان را متوقف نمایید.

نمایش برنامه هایی که بیشترین استفاده را داشته اند

این اپلیکیشن همواره بیشترین برنامه هایی را که در ابزارک ها و اعلان ها مورد استفاده زیادی قرار گرفته اند را نشان می دهد و کاربر را متوجه میزان بالای استفاده می کند.

پیگیری فعالیت نصب یا حذف برنامه ها

با توجه به میزان استفاده شما از هر اپلیکیشن، می توانید برخی از پرمصرف ترین ها را حذف کنید. با استفاده از App Usage می توانید تمامی نصب ها و حذف نصب ها را ردیابی و  بررسی کنید .

یادآوری نصب برنامه ها

App Usage به هنگام نصب هر برنامه جدید اعلانی مبنا بر نصب آن برای شما می فرستد و از آن زمان به بعد اپلیکیشن جدید را در لیست بررسی های خود قرار می دهد. همچنین App Usage به صورت روزانه خلاصه ای از نصب و حذف برنامه ها به شما ارائه می کند.

مدیریت برنامه های دستگاه

از طریق App Usage با یک کلیک برای حذف برنامه ها اقدام کنید، اپلیکیشن ها را بر اساس موارد مختلف مرتب و دسته بندی کنید و یک مدیریت کلی برای تمام فعالیت های موبایل خود داشته باشید.

اپلیکیشن App Usage بی شک یکی از بهترین برنامه های مدیریت زمان و همچنین فعالیت های دستگاه است. نصب این برنامه بر روی دستگاه های اندروید 4.1 و بالاتر امکان پذیر می‌باشد. در آپدیت های اخیر این برنامه ویژگی های جدیدی از جمله لیست‌بندی برنامه ها، جستجوی دسته بندی ها، رفع اشکالات مربوط به ارور های متعدد و بهینه سازی اضافه شده اند که میزان استقبال از این برنامه را چندین برابر کرده است. اگر به دنبال یک پیکیج کامل برای مدیریت تمام فعالیت های خود و همچنین زمان استفاده از دستگاه هستید، App Usage پیشنهاد ما به شماست.

جمع امتیازها: 2 میانگین: 4.5

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *