آموزش تست حساسیت لمس و سلامت تاچ (صفحه نمایش) اندروید

تست حساسیت لمس و سلامت تاچ (صفحه نمایش) از عوامل مهم در خرید گوشی های دست دوم و حتی نو است . تلفن های اندروید یک مزیت مهم را به همراه دارند و آن هم تست راحت تمامی بخش های آن می باشد. در حقیقت، شما از طریق روش های مختلف می توانید سالم بودن تلفن همراه خودتان را بررسی کنید که این خود یکی از قابلیت های مهم تلفن های اندروید به شما می رود. یکی از مهم ترین بخش های هر تلفن، صفحه و تاچ تلفن است. مشکلی که در صفحه وجود دارد این است که شما به طور عادی نمی توانید سلامت آن را مشاهده کنید و همین باعث می شود که گاهی اوقات دچار مشکل شوید.

 تست حساسیت لمس
تست حساسیت لمس

در چنین حالتی شما نیاز به نرم افزارهای مختلفی دارید که حساسیت و تاچ صفحه تلفن شما را بررسی کند. دلایل مختلفی می تواند برای بررسی وجود داشته باشد. ممکن است شما بخواهید یک تلفن همراه دسته دوم برای خودتان تهیه کنید. در چنین حالتی نیاز دارید که از طریق این نرم افزارها، صفحه آن را بررسی کنید تا در صورت خراب بودن تلفن را تهیه نکنید. همچنین بررسی کردن حساسیت تاچ می تواند برای اطمینان از سالم بودن تلفن همراه خودتان هم باشد. در بخش زیر، نرم افزارهایی معرفی می شود که برای بررسی و تست حساسیت و سلامت تاچ ایجاد شده اند. این آموزش را دنبال کنید .

همچنین ببینید : حل مشکل عدم کارکرد تاچ صفحه نمایش گوشی و تبلت

تریلر

تریلر 2

تریلر 3

استفاده از نرم افزار Touch Screen Test

Touch Screen Test
Touch Screen Test

همانطور که در بخش بالاتر هم بیان شد، ساده ترین و بهترین روش استفاده از نرم افزارهایی است که به عنوان تستر عمل می کنند. یکی از بهترین نرم افزارها Touch Screen Test نام دارد که تقریبا بر روی تمامی برندها به خوبی عمل می کند. این نرم افزار قابلیت های مختلفی دارد که می توان به بررسی حساسیت تاچ تلفن، بررسی چند لمسی صفحه نمایش و … اشاره کرد. برای حرکت در این نرم افزار باید از دکمه های صدای خودتان استفاده کنید زیرا هنگامی که وارد نرم افزار می شوید، تلفن شما مستقیما وارد فاز تست می شود و اگر به دنبال بخش تنظیمات هستید باید از طریق دکمه های فیزیکی تلفن تان اقدام کنید. این نرم افزار محیط کاربری کاملا  راحتی دارد و همین باعث شده است که طرفداران زیادی پیدا کند. شما می توانید از طریق گوگل پلی، برنامه را دانلود کنید.

استفاده از نرم افزار Screen Test Pro برای تلفن های شیائومی

Screen Test Pro برای تلفن های شیائومی
Screen Test Pro برای تلفن های شیائومی

برخی از نرم افزارها، برای برندهای خاصی اجرا نمی شوند که شیائومی هم چنین مشکلی را دارد. تلفن های شیائومی نمی توانند از تمامی نرم افزارهای تست استفاده کنند به همین دلیل باید برای این تلفن ها، نرم افزارهای خاصی معرفی شود که می توان به Screen Test Pro اشاره کرد. این نرم افزار علاوه بر تلفن های شیائومی، برای تبلت ها هم بسیار مناسب است و کارایی خوبی بر روی آنها از خود نشان می دهد. یکی از مزیت های این نرم افزار، قابلیت هایی است که به کاربر ارائه می دهد. شما در این نرم افزار می توانید وضوح تصویر، تراکم پیکسل، حساسیت تاچ و … را به صورت کامل و همچنین به صورت رایگان بررسی کنید که این باعث می شود نیازی به تسترهای دیگری نداشته باشید. البته این برنامه می تواند بر روی تلفن های دیگر هم اجرا شود و احتمالا مشکلی به وجود نمی آید. اینکه صرفا نام شیائومی بیان شده است، دلیلی بر اختصاصی بودن نرم افزار نیست.

استفاده از نرم افزار Touchscreen Test برای تلفن های سامسونگ

Touchscreen Test برای تلفن های سامسونگ
Touchscreen Test برای تلفن های سامسونگ

نرم افزار Touchscreen Test، یکی از بهترین نرم افزارها برای شناختن پیکسل های سوخته گوشی است. نرم افزارهای دیگر ممکن است حساسیت تاچ و سلامت صفحه شما را بررسی کنند اما نمی توانند به اندازه این نرم افزار، بر روی پیکسل های تلفن شما دقیق باشند. این نرم افزار تست خود را همانند یک بازی ایجاد کرده است. به طوری که شما بر روی پیکسل های سفید دست می زنید و اگر پیکسلی سبز شد یعنی پیکسل آن بخش از تلفن سالم است. حال در انتها اگر پیکسلی مانده بود که سبز نشده بود، به این معنا است که پیکسل مرده است و نمی تواند دیگر کارایی داشته باشد. البته این نرم افزار عموما بر روی تلفن های همراه سامسونگ کارایی بهتری داشته است و به همین دلیل است که عمدتا بر روی تلفن های آن برند استفاده می شود. این نرم افزار هم همانند نرم افزار بالا، بر روی بسیاری از تلفن های همراه اجرا می شود و اگر نام سامسونگ بیان شده است، صرفا منظور این است که برای تلفن های سامسونگ عملکرد بهتری دارد. وگرنه می توانید این برنامه را بر روی تلفن های دیگر هم تست کنید.

استفاده از نرم افزار MultiTouch Tester برای تست حساسیت لمس

MultiTouch Tester
MultiTouch Tester

گاهی اوقات حساسیت تاچ شما مهم تر از سلامتی است. افرادی که عموما با تلفن همراه شان بازی می کنند یا کارهای طراحی انجام می دهند، برای شان اهمیت زیادی دارد که چند لمسی صفحه نمایش شان به خوبی کار کند. دقیقا به همین دلیل نرم افزار MultiTouch Tester به وجود آمده است. کار این نرم افزار بررسی میزان حساسیت تاچ شما و چند لمسی می باشد. همچنین توانایی های چند لمسی تلفن همراه تان را بررسی می کند. هنگامی که شما انگشت خودتان را بر روی تلفن همراه قرار بدهید، این نرم افزار یک عدد به آن انگشت می دهد و در نهایت مشخص می شود که تا چند لمس همزمان می تواند کارایی داشته باشد. عموما این نرم افزار کارایی بهتری بر روی تلفن های هواوی داشته است اما شما می توانید بر روی دیگر تلفن ها هم تست کنید.  مزیت مولتی تاچ تستر رایگان بودن آن است. یعنی شما بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای می توانید دقیق ترین بررسی ها را بر روی تلفن خودتان داشته باشید و این هیچ هزینه ای را به همراه ندارد.

استفاده از نرم افزار Display Tester برای تست حساسیت لمس

Display Tester
Display Tester

یکی دیگر از نرم افزارهای مناسب برای تست حساسیت تاچ، Display Tester نام دارد. این نرم افزار در همین ابتدا توانسته است کاربران زیادی را به سوی خود جذب کند  زیرا در کنار رایگان بودن خود، امکانات فوق العاده ای به کاربر می دهد. یعنی شما می توانید تست رنگ، تست کالیبراسیون گاما، تست زاویه دید و دیگر تست ها را به صورت رایگان برای صفحه نمایش تلفن همراه تان داشته باشید. این نرم افزار به خوبی می تواند بر روی تمامی تلفن های همراه کار کند و اهمیتی ندارد که شما از چه برندی استفاده می کنید. همچنین اگر مشکلی در پیکسل های تلفن تان وجود داشته باشد به شما اطلاع می دهد. یکی از مزیت های این نرم افزار، بررسی کردن دقیق پیکسل ها است. در حقیقت این نرم افزار پیکسل های تلفن همراه شما را با دقت بیشتری بررسی می کند و این باعث می شود که اطمینان بیشتری نسبت به صفحه نمایش خودتان داشته باشید.

در نهایت، دانستید که صفحه نمایش می تواند اهمیت زیادی داشته باشد و بسیار مهم است که سالم بماند. اگر در حال خرید یا فروش تلفن همراه هستید یا کار شما مربوط به صفحه نمایش است، حتما از این نرم افزارها برای تلفن تان استفاده کنید تا دیگر نگرانی بابت صفحه خود نداشته باشید. تمامی این نرم افزارها به صورت رایگان وجود دارند و بر روی تمامی تلفن های اندروید قابل استفاده هستند.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.